Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Sulimar, Cornelius Weizen Bier

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • jacer
    Senior
    • 03-2006
    • 9875

    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika skitof Wyświetlenie odpowiedzi
    Uderza mnie niemieckość etykiety piwa, jest ona przecież jego wizytówką. Kolorystyka nawiązuje do czarno-czerwono-żółtych barw narodowych Niemiec. Napisy Weizen Bier, Hefe-Weißbier, kapsel czarny z napisem białym Weizen Bier, dodatkowy napis: złoto bawarskich piwowarów to wszystko tak bardzo sugeruje niemieckie korzenie piwa, browaru i firmy, że aż pytam się czy tak jest rzeczywiście?
    A zza kontretykiety wyzerka, łypiącym okiem Adenauer.
    Milicki Browar Rynkowy
    Grupa STYRIAN

    (1+sqrt5)/2
    "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
    "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
    No Hops, no Glory :)

    Comment

    • Pancernik
      Senior
      • 09-2005
      • 9733

      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika jacer Wyświetlenie odpowiedzi
      A zza kontretykiety wyzerka, łypiącym okiem Adenauer.
      To on miał na imię Korneliusz...? Wydawało mi się, że jakoś inaczej...

      Comment

      • jacer
        Senior
        • 03-2006
        • 9875

        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pancernik Wyświetlenie odpowiedzi
        To on miał na imię Korneliusz...? Wydawało mi się, że jakoś inaczej...
        Na drugie tak miał po dziadku Prusaku.
        Milicki Browar Rynkowy
        Grupa STYRIAN

        (1+sqrt5)/2
        "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
        "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
        No Hops, no Glory :)

        Comment

        • mark33
          Idę po piwo do piwnicy.
          • 04-2005
          • 3283

          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Bardzo ładny (jak to opisać) żółto-pomarańczowy? Raczej nie jest po prostu ładny, pięknie mętne jak na pszeniczkę przystało. [4.5]
          Piana: Drobnoziarnista, trwała, zostawia drabinkę na szkle. Wszystkie atuty OK. [4.5]
          Zapach: Prawidłowy choć wydaje mi się, że powinien być mocniejszy stąd tylko 4. [4]
          Smak: Jestem zaskoczony, mile zaskoczony, pierwsza dobra pszenica rodzimej produkcji, nie licząc browarów restauracyjnych i domowych oczywiście. Dałbym piątkę ale, właśnie jest jedno ale troszeczkę jakby rozwodnione po za tym pychota. [4.5]
          Wysycenie: Porządne i trwałe ładnie buzuje do końca degustacji, dość szybkiej bo smaczne. [4.5]
          Opakowanie: Wszystko jest co potrzeba, jasne barwy etykiet podkreślają charakter piwa. Dodatkowo podane miejsce warzenia. Super zawieszka z opisem zalet :-) sposobem podawania, o szklanicy w pudle nie wspomnę. [5]
          Uwagi: Cóż 5 szt. plus szklanica mogły nieco zawyżyć ocenę, starałem się rzetelnie ocenić otrzymane od sponsora konkursu piwo.

          Moja ocena: [4.35]

          Comment

          • shafran
            Junior
            • 12-2004
            • 14

            czy przypadkiem nie "macie wiedzy" jak mawiają politycy kiedy otworzą www.weizen.pl/sklep ?

            Comment

            • kopyr
              Senior
              • 06-2004
              • 9475

              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika shafran Wyświetlenie odpowiedzi
              czy przypadkiem nie "macie wiedzy" jak mawiają politycy kiedy otworzą www.weizen.pl/sklep ?
              Jak politycy zmienią ustawę o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi. Obecny porządek prawny nie przewiduje wysyłkowej sprzedaży alkoholu dla klienta detalicznego. Prędko ten stan raczej nie ulegnie zmianie.
              Last edited by kopyr; 15-09-2008, 20:07.
              blog.kopyra.com

              Comment

              • Pancernik
                Senior
                • 09-2005
                • 9733

                Wracając ze Zlotu wpadłem do "Svejka" w Piotrkowie, wyposażony w stosowny zapas pustych PET-ów. Mili Panowie nalali mi w nie m.in. Corneliusa Weizen z kija. Ma ładny, nieco "przybrudzony" kolor miodowo-pomarańczowy, o pianie nie ma co pisać po leżakowaniu czterech dni w plastiku . Zapach trochę nietypowy, goździkowo-słodowy, dopiero dalej można się "wwąchać" w banany i ślad cytrusów. W smaku podobnie, choć tutaj cytrusy są bardziej odczuwalne. Mimo braku piany nagazowanie ciągle przyzwoite, nawet, jak dla pszenic. Jest nieźle, a nawet nieco lepiej .

                Comment

                • kjaros
                  Senior
                  • 03-2007
                  • 377

                  Pomidorówka

                  Trafiłem na butelkę Corneliusa który pozostawiał nieprzyjemny pomidorowy posmak. Piwo z datą ważności 25.05.2009. Po tej butelce będzie musiało minąć wiele czasu nim znów zdecyduje się sprawdzić tę "pszenicę"...
                  Nawet najgłupsi politycy, nie są tak głupi jak społeczeństwo, które ich wybrało.

                  Comment

                  • mareckisc
                    Junior
                    • 12-2008
                    • 1

                    kupić można w ...

                    Waizena można kupić w większości sieci handlowych Kaufland ostatnio nawet w realu-ale trzeba go wypatrywać. Jeżeli chcecie wiedzieć w jakich sklepach detalicznych na śląsku to piszcie marek.sc@wp.pl

                    Comment

                    • krasnal45
                      Senior
                      • 02-2008
                      • 421

                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kjaros Wyświetlenie odpowiedzi
                      Trafiłem na butelkę Corneliusa który pozostawiał nieprzyjemny pomidorowy posmak. Piwo z datą ważności 25.05.2009. Po tej butelce będzie musiało minąć wiele czasu nim znów zdecyduje się sprawdzić tę "pszenicę"...
                      A może Ci w domu ktoś podmienił zawartość na sok pomidorowy???...bez urazy

                      Comment

                      • Malina666
                        Junior
                        • 12-2008
                        • 9

                        Zapach typowy - goździkowo-słodowy z "bananem" na drugim planie. Nasycenie piwa na dobrym poziomie.

                        Comment

                        • lordofdabeer
                          Senior
                          • 06-2008
                          • 112

                          Allelluja – na reszcie porządny pszeniczniak rodzimej produkcji! Ciekawy kolor, taki wpadający w pomarańcz. Zapach bardzo ładny, być może gdyby był nieco bardziej „bananowy” to byłoby wręcz idealnie. Wysycenie dosyć solidne, jak na pszeniczne przystało. Jedyny mój zarzut, to to że jak dla mnie trochę zbyt mało „kwaskowate” w smaku, tak jakby było trochę zbyt rozwodnione. Poza tym duży plus za ciekawą etykietę i dodatkową karteczkę z informacją o idealnym sposobie spożycia itp. Może wreszcie ruszy się coś w kierunku rozpropagowania tego szlachetnego trunku w Polsce, jakim niewątpliwie jest piwo pszeniczne

                          Comment

                          • RomaG
                            Junior
                            • 01-2009
                            • 12

                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika lordofdabeer Wyświetlenie odpowiedzi
                            Allelluja – na reszcie porządny pszeniczniak rodzimej produkcji! Ciekawy kolor, taki wpadający w pomarańcz. Zapach bardzo ładny, być może gdyby był nieco bardziej „bananowy” to byłoby wręcz idealnie. Wysycenie dosyć solidne, jak na pszeniczne przystało. Jedyny mój zarzut, to to że jak dla mnie trochę zbyt mało „kwaskowate” w smaku, tak jakby było trochę zbyt rozwodnione. Poza tym duży plus za ciekawą etykietę i dodatkową karteczkę z informacją o idealnym sposobie spożycia itp. Może wreszcie ruszy się coś w kierunku rozpropagowania tego szlachetnego trunku w Polsce, jakim niewątpliwie jest piwo pszeniczne
                            Zgadzam się. Co prawda zbyt małej kwaskowości nie zauwazyłam. Nasysenie piwa było dla mnie wystarczające. Nie preferuję piw nadmiernie nagazowanych. Nie umiejsza to w niczy temu piwu.

                            Comment

                            • arusm
                              Junior
                              • 01-2009
                              • 3

                              Ocena z ARTomatu

                              Kolor: C-23 M-42 Y-100 K-3 bardzo metne [4.5]
                              Piana: piana na wysokosc okolo 3-4 cm, utrzymajaca sie do 5 min. [4]
                              Zapach: najcudowniejszy zapach pszenicznego piwa jaki kiedykolwiek draznik moje nozdrza tego nie da sie opisac, to trzeba poczuc! [5]
                              Smak: wspanialy smak pszenicznego piwa o delikatnym bananowym posmaku. [5]
                              Wysycenie: niewielkie nasycenie pozwalajace delektowac sie niepowtarzalnym smakiem piwa [5]
                              Opakowanie: smukla butelka 0.5 l. ktora zdobi nienagannie zaprojektowana etykieta - o wywazonej, kolorystyce i prostym aczkolwiek ciekawym wzorze. [5]
                              Uwagi: Niepasteryzowane, niefiltrowane. Fermentujace w butelce. Jedno z najlepszych piw jakie mialem okazje degustowac. Polecam

                              Moja ocena: [4.875]

                              Comment

                              • e-prezes
                                Senior
                                • 05-2002
                                • 19167

                                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika delvish Wyświetlenie odpowiedzi
                                Zaczyna w końcu startować strona Coneliusa
                                Przy okazji można odkryć tajemnicę tego piwa. To jedyne piwo "naturlane"
                                i do dziś nie wystartowali

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎