Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Amber, Grand Imperial Porter

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • corsano
    Senior
    • 05-2013
    • 182

    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Czarny [5]
    Piana: Średnia obfita, gęsta, drobnopęcherzykowa, szybko opadająca, ładnie oblepiająca ścianki [4.5]
    Zapach: Intensywny, karmelowy, nuty palone [4]
    Smak: Dobrze zbilansowane, słodkie, karmelowe, lekko palona, lekko kwaskowe, goryczka na słabym poziomie, po ogrzaniu czuć lekki alkohol [5]
    Wysycenie: Dość słabe, bardzo dobre [4.5]
    Opakowanie: Bardzo ładna wytłaczana butelka, etykieta stylowa i w świetnej kolorystyce, na kontr etykiecie cenne informacje, dedykowany kapsel [5]
    Uwagi: Genialny porter pomimo, że to 18-tka, pite w temperaturze 14°C, warka do 22.11.2013

    Moja ocena: [4.575]

    Comment

    • Szakali
      Senior
      • 08-2013
      • 572

      Po dłuższej przerwie dziś sobie piję właśnie granda z datą 30.05.14 kupiony w kaufie za 3,33 w promocji (kupiłem 5 sztuk) .
      Kolor standard , piana się utrzymuje ...ale jest jakaś marna , do cieszyńskiego się równać nie może. W zapachu mocno kwiatowe ,jakieś rodzynki ,karmel itd .
      W smaku się trochę zawiodłem , piwo jest jakby rozwodnione ;/ Mało co kawy czy czekolady , jakieś takie palone słody ...ale kurcze nie ma w tym piwie nic intensywnego. Jest takie nijakie,nawet nie rozgrzewa .Za cenę 3.30 jest całkiem niezły, ale od porteru oczekuje czegoś więcej.

      Comment

      • dlugas
        Senior
        • 04-2006
        • 4014

        Warka chyba około czerwca 2013, sprawdzę później w sklepie.

        Piana, słaba, aromat niezbyt intensywny, karmel i palone słody ?

        Barwa:bardzo ciemny brunat?

        SMAK: jak na porter ogólnie z tego co pamiętam to grand zawsze był dość ugładzony, ale ta warka jest zbyt ugłaskana. Mało wszystkiego, mało pralin, mało kawy, czekolady. Taki ciemny koźlakowaty lekki porter.


        Zastanawiam się czy warto kupić jeszcze kilka sztuk do leżakowania, czy nabierze jakiś wyraźniejszych nut. Promocja w tesco 3szt amberów po 9zł, więc kusi.
        Last edited by dlugas; 09-12-2013, 14:56.
        Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
        Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
        FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

        Comment

        • Szakali
          Senior
          • 08-2013
          • 572

          Za 3 zeta bierz ,bo się opłaca ....nie koniecznie do leżakowania , bo to nie wiele pomoże coś mi się zdaje.
          Fakt jest jednak taki ,że za 3 zł warto mieć takich parę w lodówce i wypić w jakiś nudny wieczór

          Comment

          • Javox
            PremiumUżytkownik
            • 11-2009
            • 6136

            Słodkie, kawa, gorzka czekolada, karmel...
            Gaz i piana słabe.
            Trochę goryczki w słodkim z posmakiem alkoholowym...

            Ogólnie nie jest źle ale jakoś nie ma co słać komplementów...
            Attached Files

            Comment

            • dyczkin
              Serce w kolorze blaugrana
              • 05-2011
              • 3657

              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Javox Wyświetlenie odpowiedzi
              ...Ogólnie nie jest źle ale jakoś nie ma co słać komplementów...
              Też mi nowość
              Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

              Moje warzenie // Piwny Wojownik

              Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

              Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820

              Comment

              • Javox
                PremiumUżytkownik
                • 11-2009
                • 6136

                hehheheehe.... do niedawna tak było....

                Sporo ludzi bardzo lubiło to piwo...
                Last edited by Javox; 10-12-2013, 01:19.

                Comment

                • Szakali
                  Senior
                  • 08-2013
                  • 572

                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Javox Wyświetlenie odpowiedzi
                  hehheheehe.... do niedawna tak było....

                  Sporo ludzi bardzo lubiło to piwo...
                  No Taaak....dla mnie to był najlepszy porter , bo naprawdę mi smakował i myślę nawet, że te piwo wprowadziło mnie w ten styl .... za to mu chwała Ale to co teraz się z nim dzieję to woła o pomstę , ogólnie wszystkie wyroby ambera zeszły ostro na psy .

                  Comment

                  • dyczkin
                    Serce w kolorze blaugrana
                    • 05-2011
                    • 3657

                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Szakali Wyświetlenie odpowiedzi
                    ...Ale to co teraz się z nim dzieję to woła o pomstę , ogólnie wszystkie wyroby ambera zeszły ostro na psy .
                    Bez dwóch zdań.
                    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

                    Moje warzenie // Piwny Wojownik

                    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

                    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820

                    Comment

                    • concerto
                      Senior
                      • 09-2003
                      • 859

                      Ja napisze trochę w kontrze do ostatnich wpisów.

                      Wypiłem ostatnio Granda z zaciągu lidlowskiego z zeszłego roku ( przydatność podaj do maja czy kwietnia 2013 ) i po marnych opiniach nie spodziewałem się niczego specjalnego. I muszę przyznać, że choć piwo nigdy mnie dotychczas nie zachwycało to - szczególnie jak na 18stke - wypadło nadzwyczaj dobrze. Świetna, intensywna śliwka ( może nawet w czekoladzie . Taki lepszy wypust łódzkiego mi się przypomniał.

                      Wychodzi na to, że i 18stki warto odleżakować.
                      "... ja nie tylko literat, ale i Gombrowicz!"

                      Comment

                      • Javox
                        PremiumUżytkownik
                        • 11-2009
                        • 6136

                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Szakali

                        ...Ale to co teraz się z nim dzieję to woła o pomstę , ogólnie wszystkie wyroby ambera zeszły ostro na psy .

                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika dyczkin Wyświetlenie odpowiedzi
                        Bez dwóch zdań.
                        Trzeba zapełnić półki wielu sklepów, chce się być wszędzie... to trzeba trochę "poprawić" piwo... trochę go "pospieszyć"...
                        Jeżeli było znośne to z pewnością stan się pogorszy...

                        Toteż ewidentnie piwo od nich leci z jakością...

                        Comment

                        • gramak
                          Senior
                          • 08-2012
                          • 267

                          No tak, ale np. porter Żywca też nie jest jakimś ekskluzywnym projektem, a potrafi trzymać poziom. Coś złego dzieje się z Amberem jako całością, spada wyraźnie do niższej ligi, a jechanie na dobrym wrażeniu sprzed 2-3 lat to za mało. (a na pewno za mało dla browarbizowców )
                          Last edited by gramak; 11-12-2013, 23:31.
                          http://www.ohbeautifulbeer.com/

                          Comment

                          • Javox
                            PremiumUżytkownik
                            • 11-2009
                            • 6136

                            A może uważają że są trochę /zauważalnie/ lepsi od pospolitych koncernówek... liczą że ludzie to zauważą, w tym widzą zysk...

                            i np tak myślą:

                            ..."elektorat" koncernowy przejdzie na Amber'a bo jesteśmy lepsi o typowych koncernów...
                            ...szeroka dystrybucja przyniesie w perspektywie zysk bo masowych spożywców jest więcej...
                            a kto by się przejmował "smakoszami" .... heheh "koneserami".... ich jest mniej... mało kupują... mały zysk...

                            Rachunek ekonomiczny jest najważniejszy

                            Comment

                            • Szakali
                              Senior
                              • 08-2013
                              • 572

                              Święta racja , ogólnie produkty ambera są uważane przez "ogól " za coś lepszego , i browar to perfidnie wykorzystuje.
                              Zresztą piwa z tego browaru są właśnie teraz w praktycznie każdym sklepie , są szeroko dostępne i rozreklamowane . Mi już nawet coś koźlak nie smakuje , niegdyś moje ulubione piwo ;/

                              Comment

                              • dlugas
                                Senior
                                • 04-2006
                                • 4014

                                Ja nie jestem koźlakopijcą, ale bardziej lepiej mi podchodzi o dziwo ten nowy z PERŁY. Ten Amberowski jest jakiś nijaki, i chyba o ot im chodzi w ostatnim czasie w ich podejściu do piw
                                ma być uładzone i dla każdego, bo i tak w porównaniu do koncernówki to coś innego/nowego/niby lepszego?
                                Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
                                Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
                                FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎