Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Amber, Grand Imperial Porter

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Totus
    Senior
    • 11-2007
    • 326

    #76
    Ja nic do niczego nie porównywałem. Proponuje jeszcze raz przeczytać moje posty. Guinnessem posłużyłem się tylko jako przykładem, w którym smak piwa został strasznie zdominowany przez jakąś skrajność. Chodziło mi o to, że piwo każdego gatunku w moim odczuciu jest lepsze jeśli ma głęboki smak i wiele "nutek" którymi można się delektować.

    A Grand jest przykładem piwa, w którego smaku nie ma dominujących skrajności i to w nim lubię.
    Zapraszam do Browaru Sielanka.

    Comment

    • coldfire
      Senior
      • 01-2008
      • 374

      #77
      No i sam teraz napisałeś, iż porównałeś - bogactwo smaku Portera Amberowskiego z ubogością Stouta Guinnessa. Tylko te piwa różnią się z definicji - Porter (Bałtycki), aby być dobry, musi mieć bardzo złożony i bogaty smak, najlepiej tak jak piszesz - zrównoważony pomiędzy wytrawnością, a słodyczą. Natomiast jednym z warunków przynależności piwa do stylu jakim jest Stout, jest właśnie intensywna palona gorycz. Oczywiście, fajnie jeśli nie jest to jedyny smak. Ale podkreślam - to musi być dominujący aspekt, przykrywający nieco te inne.
      pzdr
      Piwa i pacierza nie odmawiam

      Comment

      • Totus
        Senior
        • 11-2007
        • 326

        #78
        Wybacz coldfire ale nie mogę się z Tobą się porozumieć. Jeśli nie potrafisz odróżnić przytoczenia przykładu spłaszczania smaku od porównywania jednego piwa z drugim to trudno. Smak niestety jest jedną z tych rzeczy, które ciężko się opisuje słowami... a jeśli nawet to zawsze poprzez porównanie z czymś.

        Równie dobrze mogłem powiedzieć, że nie lubię spłaszczania smaku jaki występuje w piwie Żubr... Wtedy też być uparcie twierdził, że porównuje porter-a z Żubrem? Proszę jedynie o odrobinę zdrowego rozsądku i o nie wkładanie mi w usta rzeczy, których nie powiedziałem.
        Zapraszam do Browaru Sielanka.

        Comment

        • coldfire
          Senior
          • 01-2008
          • 374

          #79
          Ależ Totus, spokojnie, ja Ci nic nie zarzucam. Gdybyś porównywał Portera z Żubrem, to nic takiego bym nie napisał, ponieważ Żubr jest po prostu niedobry i płaski w smaku jak na pilsa.
          Natomiast ten opis, który dałeś do Guinnessa praktycznie charakteryzuje styl.
          No ale może faktycznie jestem nieco nadgorliwy - w końcu nie wiem jak duże masz doświadczenie ze Stoutami, więc być może inni przedstawiciele tego stylu mają dla Ciebie bogatszy smak i Ci pasują...
          Nieporozumienie może też wynikać z tego, że podałeś jago przykład styl blisko spokrewniony z tym, który reprezentuje tytułowe piwo.

          Wracając może jednak do tematu Granda... Piwo faktycznie jest bardzo zrównoważone w smaku, zarówno jeśli mówimy o stosunku słodko-gorzkim, jak i palono-karmelowym.
          Proporcje te jednak się zmieniają jak już pisałem w ocenie Artomatowej - na początku jest bardziej wytrawny, palony i kawowy; potem balast przesuwa się nieco w stronę słodkości i karmelu.
          pzdr
          Last edited by coldfire; 15-04-2008, 20:30.
          Piwa i pacierza nie odmawiam

          Comment

          • Pogoniarz
            † 1971-2015 Piwosz w Raju
            • 02-2003
            • 7971

            #80
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: W sumie jakby czarne,ale pod światło widać jakby było lekko brązowawe [4.5]
            Piana: Z początku bardzo bujna,taka brązowawa, z czasem znika do dość grubego wianuszka [4.5]
            Zapach: Intensywny,ja czuję zapach palonej kawki z nutami karmelowymi [4.5]
            Smak: Lekko wytrawny,pełny,nie jest ciężki w smaku jak z Cieszyna i pije się z przyjemnością.Nutki palone ,kawowe-jak dla mnie rewelacja [5]
            Wysycenie: Bez zastrzeżeń,nie ma się do czego przyczepić. [5]
            Opakowanie: Widać,że pracowali nad szatą fachowcy,wszystkie informacje są,tak powinno właśnie być [5]
            Uwagi: Podziękowania dla części sekcji z Trójmiasta,za możliwość degustowania.Teraz chciałbym porównać tego portera z tym z Brzeska,bo zastanawiam się który jest lepszy...

            Moja ocena: [4.75]


            Prawie jak Piwo
            SZCZECIN

            Comment

            • grzech
              Senior
              • 04-2001
              • 4592

              #81
              Chciałem się podzielić z Koleżeństwem mą radością, wynikającą z faktu pojawienie się w. w. przepysznego portera w moim podlaskim zadupiu (4,19 zł - cena nie zadupiasta niestety). Mało tego jest i Żywe oraz Złote Lwy. Ale właściciel tego sklepu zawsze ryzykował, sprowadzając nieszablonowe piwka. I za to Go lubię.

              Comment

              • GasmasK
                Junior
                • 05-2008
                • 1

                #82
                Witam szanowną brać piwną.

                Właśnie nabyłem w/w piwko... już po raz kolejny. Wyborne w smaku i wszystko czego mu potrzeba zawiera. Czy porter to jest... moim osobistym zdaniem jest jak najbardziej tylko z jedną dużą zaleta smakuje świetnie nawet gdy jest ciepły i pity podczas słonecznego ciepłego dnia. Na jego wielki plus przemawia komentarz mojej kobiety która uwielbia reddsa sun'a : "Pyszne piwo"... i potem wypiła mi 3/4 butelki, a nigdy za "moimi" piwami nie przepadała... co gorsza krytyka koźlaka z Ambera: "o fu jaki niedobry"
                Miłego

                Comment

                • rotmistrz
                  Senior
                  • 06-2005
                  • 469

                  #83
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: czarny, klarowny [5]
                  Piana: kawowa, wysoka, trwała, po opadnięciu gruby wysoki kożuszek [4.5]
                  Zapach: intensywny zapach palonej kawy z nutami palonego słodu [4]
                  Smak: mocno slodowy z dodatkiem palonej kawy, słodkawy, nie czuje się alkoholu [4.5]
                  Wysycenie: piwo pracowało cały czas, intensywność odrywania się bąbelków gazu poprawna [4]
                  Opakowanie: informacje o piwie pełne, czarne etykiety ze zlotymmi napisami, kapsel czarny z logo piwa [4]
                  Uwagi:

                  Moja ocena: [4.3]

                  Comment

                  • CarlBerg
                    Senior
                    • 09-2003
                    • 968

                    #84
                    Zauważyłem dopiero po 9 opróżnionej butelce i się przyczepię tylko do jednego (bo nie ma do czego innego )
                    Na etykiecie z tyłu napis "Butelka bezzwrotna" - choć to przecież klasyczne, rasowe, doskonałe i nowiutkie szkło NRW.

                    Oczywiście piszę z pozycji mieszkańca Wrocławia, gdzie NRW da się w sklepie zwrócić (i wróci, ale raczej do Czech lub Niemiec )
                    Piwo łączy ludzi, lecz poglądy na jego temat ich dzielą ....
                    Wiejski Browar Domowy "Garns 'n' Roses"

                    Comment

                    • Pawelord2
                      Senior
                      • 05-2007
                      • 133

                      #85
                      Pojawiło się w Realu w Lublinie :>
                      Wraz z Koźlakiem amberowskim. Wreszcie nie muszę pokonywać długiej drogi żeby zdobyć dobre piwo ;] Nic tylko kupować, cena około 4,50.

                      Comment

                      • Rycho_128
                        Senior
                        • 03-2007
                        • 1039

                        #86
                        Niestety drogo U nas "u źródła" Dyrektor ma po 3,90, BOMI (najdrożej) po 4,19. Ale i tak dobrze, że jest
                        Gdański Browar WaRy
                        Gdański Browar WaRy w BrowarBizie
                        Piwo z kufla smakuje lepiej :)///Mniej karmelu...

                        Comment

                        • Marusia
                          Senior
                          • 02-2001
                          • 20211

                          #87
                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Rycho_128 Wyświetlenie odpowiedzi
                          Niestety drogo U nas "u źródła" Dyrektor ma po 3,90, BOMI (najdrożej) po 4,19. Ale i tak dobrze, że jest
                          3,90 zł to wg Ciebie drogo za 0,5 l portera?
                          www.warsztatpiwowarski.pl
                          www.festiwaldobregopiwa.pl

                          www.wrowar.com.pl



                          Comment

                          • jacer
                            Senior
                            • 03-2006
                            • 9875

                            #88
                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Marusia Wyświetlenie odpowiedzi
                            3,90 zł to wg Ciebie drogo za 0,5 l portera?
                            Rycho mówi o cenie 4,50zł jaką podał Pawelord2
                            Milicki Browar Rynkowy
                            Grupa STYRIAN

                            (1+sqrt5)/2
                            "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
                            "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
                            No Hops, no Glory :)

                            Comment

                            • Rycho_128
                              Senior
                              • 03-2007
                              • 1039

                              #89
                              Nie, ja w innym sensie, 3,90 to ok, tym bardziej za TAKIEGO portera. chodzi mi o to, że mój przedpiśca ma drożej niż w Gdańsku, więc dokładnie napisałem, jaki my tu mamy rozrzut cenowy. Ale i tak np. Pendragon napisał, że w Starogardzie znalazł gdzieś jeszcze taniej
                              Last edited by Rycho_128; 23-05-2008, 11:24.
                              Gdański Browar WaRy
                              Gdański Browar WaRy w BrowarBizie
                              Piwo z kufla smakuje lepiej :)///Mniej karmelu...

                              Comment

                              • Pendragon
                                Senior
                                • 03-2006
                                • 13951

                                #90
                                Dokładnie o 5 gr taniej Ale tylko w jednym sklepie, w pozostałych ceny do 4,19 max.
                                Last edited by Pendragon; 23-05-2008, 11:30.

                                moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                                Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎