Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Amber, Grand Imperial Porter

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Gabryel
    Member
    • 11-2005
    • 54

    #91
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika jacer Wyświetlenie odpowiedzi
    Rycho mówi o cenie 4,50zł jaką podał Pawelord2
    E tam, słabizna. Szczecin, PIP - 4,99 zł.

    Comment

    • Kamień
      Senior
      • 07-2007
      • 361

      #92
      W Łódzkim Zofmarze kosztuje 3,30 zł

      Comment

      • radom
        Junior
        • 10-2007
        • 15

        #93
        Pojawiło się w ursynowskim realu, 4.59zł

        Comment

        • angasc
          Senior
          • 04-2006
          • 977

          #94
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Maidenowiec Wyświetlenie odpowiedzi
          Jak ktoś go zauważy w Wawie to będę wdzięczny za informację
          Sklep REAL, Centrum handlowe M1.
          Byłem dzisiaj. Po mojej wizycie jeszcze kilka butelek zostało

          Comment

          • snorre
            Senior
            • 02-2006
            • 655

            #95
            W PiP na Gronowej oszaleli - 5,99zł. Toż to ceny prawie jak belgijskie czy niemieckie
            Tak dla referendum w sprawie usunięcia Ryszarda Grobelnego ze stanowiska prezydenta m. Poznania!

            Comment

            • westom_Poznań
              Member
              • 02-2006
              • 54

              #96
              W Poznańskim Netto przy Al. Solidarności zakupiłem Amber Grand Portera w cenie 3,99. Jak narazie sie chłodzi i czeka na weekend

              Comment

              • Rycho_128
                Senior
                • 03-2007
                • 1039

                #97
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Rycho_128 Wyświetlenie odpowiedzi
                Niestety drogo U nas "u źródła" Dyrektor ma po 3,90, BOMI (najdrożej) po 4,19. Ale i tak dobrze, że jest
                Znowu cytuję siebie. Nie wiem, kiedy oduczę się zwracania uwagi na (kilku)nasto groszowe różnice cen swoich ulubionych piw, ale aby mojej niepisanej świeckiej tradycji stało sie zadość, jest w Gdańsku market, który, oczywiście na niekorzyść, przebija i tak nie najtańsze BOMI. Otóż w Realu,- na Przymorzu Grand po 4,59 :/
                Last edited by Rycho_128; 05-06-2008, 20:35. Powód: literówka :D
                Gdański Browar WaRy
                Gdański Browar WaRy w BrowarBizie
                Piwo z kufla smakuje lepiej :)///Mniej karmelu...

                Comment

                • skitof
                  Senior
                  • 11-2007
                  • 2478

                  #98
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: Czarne espresso. Spełnia oczekiwania w stosunku do czarnego piwa. [4.5]
                  Piana: Piana koloru brązowego, tworząca piękną, równomierną koronę stosunkowo trwałą. To w pianie najbardziej spełnia się nazwa: Grand Imperial Porter. Piana tworzy na obrzeżach szklanki fantazyjne wzorki. [5]
                  Zapach: Aromat nie jest agresywny. Dominują nuty korzenno-słodowe. [3.5]
                  Smak: Profil smakowy jest klasycznie porterowy. Dominuje obfita słodowość, lecz nie słodkość. W tle, na końcu języka wyczuwalne są nuty kawy zbożowej. W smaku finalnym jest subtelnie gorzkie, długo wyczuwalne na podniebieniu. Lekko cierpkie. [3.5]
                  Wysycenie: Ze względu na swoją kaloryczność nie jest to piwo orzeźwiające, nasycenie nie jest duże, ale być też nie może. [3.5]
                  Opakowanie: Utrzymane w kolorystyce czarno-złotej, przywodzące na myśl arystokratyczne skojarzenia. Elegancka etykieta, kontretykieta, kołnierz 1/2 i kapsel. [5]
                  Uwagi: Degustacja: Czerwiec 2008.

                  Moja ocena: [3.775]

                  Comment

                  • Totus
                    Senior
                    • 11-2007
                    • 326

                    #99
                    Dzisiaj pije granda przeleżakowanego 3 miesiące u mnie w piwnicy i to piwo jest po prostu wspaniałe! Po przełknięciu pozostawia miły gorzko czekoladowy posmak... Ciekawe jakie będzie jak przeleżakuję je poza datę przydatności do spożycia :-) -> 11.10.08.
                    Zapraszam do Browaru Sielanka.

                    Comment

                    • docent
                      Senior
                      • 10-2002
                      • 5205

                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Totus Wyświetlenie odpowiedzi
                      Dzisiaj pije granda przeleżakowanego 3 miesiące u mnie w piwnicy i to piwo jest po prostu wspaniałe! Po przełknięciu pozostawia miły gorzko czekoladowy posmak... Ciekawe jakie będzie jak przeleżakuję je poza datę przydatności do spożycia :-) -> 11.10.08.
                      Przeleżakowanie następuje po przekroczeniu podanego terminu przydatności gwarantującego niezmienność smaku więc próbowałeś piwo w którym nie powinny nastapić żadne istotne zmiany w porównaniu z tym dopiero co kupionym w sklepie (pomijając oczywiście różnice wynikające z poszczególnych warek i warunków przechowywania).
                      Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
                      Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
                      Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
                      Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

                      Comment

                      • delvish
                        Senior
                        • 11-2004
                        • 3508

                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika docent Wyświetlenie odpowiedzi
                        Przeleżakowanie następuje po przekroczeniu podanego terminu przydatności gwarantującego niezmienność smaku...
                        Nic podobnego. Żaden browar nie zagwarantuje niezmienności smaku piwa przez 6 miesięcy. Piwo po 2-3 miesiącach smakuje inaczej niż prosto z linii. Termin na butelce/puszce, jak sama nazwa wskazuje, dotyczy przydatności do spożycia, a nie „gwarancji niezmienności smaku”.
                        Last edited by delvish; 20-06-2008, 11:15.
                        "You can't be a real country unless you have a beer and an airline - it helps if you have some kind of a football team, or some nuclear weapons, but at the very least you need a beer."
                        (Frank Zappa)

                        "It is not from the benevolence of the butcher, the brewer, or the baker that we expect our dinner, but from their regard to their own interest. We address ourselves, not to their humanity but to their self-love" (Adam Smith)

                        Comment

                        • Totus
                          Senior
                          • 11-2007
                          • 326

                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika docent Wyświetlenie odpowiedzi
                          Przeleżakowanie następuje po przekroczeniu podanego terminu przydatności gwarantującego niezmienność smaku więc próbowałeś piwo w którym nie powinny nastapić żadne istotne zmiany w porównaniu z tym dopiero co kupionym w sklepie (pomijając oczywiście różnice wynikające z poszczególnych warek i warunków przechowywania).
                          Słowa przeleżakowałem nie łączyłbym z "przetrzymaniem poza termin przydatności".

                          Co do niezmienności piwa w terminie określonym na butelce to bym polemizował. Funkcja zmiany właściwości organoleptycznych piwa od czasu na pewno nie przebiega tak że do daty przydatności właściwości ma ona wartość stałą, a po tej dacie automatycznie piwo staje się niepijalne...

                          Proces starzenia się piwa na pewno nie przebiega jak powyżej.

                          No chyba, że piwo jest tym jedynym wyjątkiem spośród setek innych produktów spożywczych...

                          Producent co najwyżej gwarantuje, że w dacie przydatności do spożycia to piwo Ci nie zaszkodzi...
                          Zapraszam do Browaru Sielanka.

                          Comment

                          • adam16
                            Senior
                            • 02-2001
                            • 9865

                            Ocena z ARTomatu

                            Kolor: Jeśli może być czarmo-brunatna barwa to to piwo takie jest. [5]
                            Piana: Chyba najsłabsza strona tego piwa - piana spora tylko na początku, potem dziurawiejąca. Pozostawia cieniutki wianuszek przy ściankach kufla. [4]
                            Zapach: Wyraźnie porterowy, w tle lekko czekoladowy. Czuć też karmel i jeszcze jakąś lekką nutę owocową (jakby pomarańcz). Rzekł bym, że pachnie jak Żywiecki porter sprzed 2 -3 lat. [4.5]
                            Smak: Mniam. Smak złożony - przyjemniejszy niż żywca z Cieszyna. Nie tak palony jak żywiecki. Karmel bardzo wyraźny, jest goryczka i leciutkie nutki jakby wędzonej śliwki. Smakowo zdradliwy bo smakiem alkoholu nie zdradza - ten szumi dopiero w głowie. [4.5]
                            Wysycenie: Prawidłowe [5]
                            Opakowanie: Świetna grafika. Bardzo mi się podoba i na pewno zwraca uwagę na półkach w sklepie. [5]
                            Uwagi: Świetny porter - wart polecenia.

                            Moja ocena: [4.525]
                            Last edited by adam16; 29-06-2008, 23:29.
                            Browar Hajduki.
                            adam16@browar.biz
                            Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

                            Krasnoludki są na świecie, a w każdym razie w Chorzowie ;) a dowodem jest to, iż do domowego piwa siusiają :D - mam KWASIŻURA :D

                            Comment

                            • kenezz
                              Junior
                              • 07-2007
                              • 15

                              Ocena z ARTomatu

                              Kolor: Piękna hebanowa czerń, pod światło przechodząca w brąz. [5]
                              Piana: Na początku obfita, po minucie zostaje tylko kożuch. Mogłaby się utrzymać dłużej. [4]
                              Zapach: Piękny, słodowo-czekolaowy. [5]
                              Smak: Słodowy, ale nie słodki. Wytrawny. Trochę gorzko-czekoladowy. Jak dla mnie ideał. [5]
                              Wysycenie: Troszkę za małe. [4]
                              Opakowanie: Bardzo eleganckie. Złoto-czarne. Odpowiednie do charakteru piwa. Robi wrażenie. [5]
                              Uwagi:

                              Moja ocena: [4.85]

                              Comment

                              • mark33
                                Idę po piwo do piwnicy.
                                • 04-2005
                                • 3283

                                Ocena z ARTomatu

                                Kolor: Czarne, pod światło piękny brąz podbarwiony rubinem. [5]
                                Piana: Pokazała się na początku ale potem odeszła w niebyt, ocena wysoka ponieważ w tak mocnych piwach to rzecz do przyjęcia. [4]
                                Zapach: Słodowy lekko palony, naprowadza na charakter i smak piwa. Co najważniejsze nie daje Magą czego nie lubię w innych porterowatych. [4.5]
                                Smak: Rewelacja: delikatny, słodowy stosunkowo lekki. Nie jest ociężałe i kwaśne, nie zdradza mocy, dla mnie bomba. [5]
                                Wysycenie: Delikatne pasujące do gatunku. [5]
                                Opakowanie: Bardzo ładnie z klasą i bez zbędnych kolorów, po prostu czarno złote łącznie z pięknym kapslem. [5]
                                Uwagi: Będę sobie kupował :-) , nabyte w Bielsku Białej
                                na ul. Konopnickiej skrzyż. Emilii Platter

                                Moja ocena: [4.725]

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎