Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Konstancin, Zdrojowe Niepasteryzowane

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • docent
    Senior
    • 10-2002
    • 5205

    Nowe Zdrojowe niestety nie dorównuje temu sprzed roku. Piany właściwie brak, smak stał się mniej treściwy i bardziej spłaszczony. Piwo jest dobre ale tamto było wyśmienite.
    Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
    Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
    Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
    Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

    Comment

    • dadek
      Senior
      • 09-2005
      • 4592

      Docent, piłeś partię z ważnością do 11.08? Bo ja wczoraj zakupiłem 3 butelki w Princ w Al. Niepodległości (bo tam zawsze z lodówki i po pracy jak znalazł) i zupełnie się z Tobą nie zgodzę. Miałem ochotę na Mazowieckie niep. ale chwilowo nie było, a Zdrojowe wykazało spodziewany konstanciński pełny aromat i smak. Ja ciągle twierdzę, że to najlepsza polska dziesiątka. Piany nie obejrzałem bo spiłem prosto z butelek.

      Comment

      • kosher
        Senior
        • 04-2005
        • 2296

        Zgadzam się właściwie i z docentem i z dadkiem. Smak Zdrojowego uległ zmianie, piwo straciło bardzo charakterystyczną goryczkę, nie oceniałbym może jednak tego w kategorii spłaszczenia smaku tylko jego zmiany. Jest nadal treściwe i pełne w smaku.
        Dla mnie osobiście zmiana na lepsze, bo nie smakowała mi ta "wytrawna" goryczka. Z drugiej strony na pewno duża część nabywców Zdrojowego kupowała je ze względu na nią.

        Comment

        • docent
          Senior
          • 10-2002
          • 5205

          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika dadek Wyświetlenie odpowiedzi
          Docent, piłeś partię z ważnością do 11.08? Bo ja wczoraj zakupiłem 3 butelki w Princ w Al. Niepodległości (bo tam zawsze z lodówki i po pracy jak znalazł) i zupełnie się z Tobą nie zgodzę.
          Partia była do 13.VIII. Ciekawe rzeczy piszesz, bo Princa odwiedzam co jakiś czas i ciągle widzę wyłącznie wersję pasteryzowaną Zdrojowego.
          Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
          Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
          Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
          Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

          Comment

          • keto
            Senior
            • 07-2009
            • 388

            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika docent Wyświetlenie odpowiedzi
            Partia była do 13.VIII. Ciekawe rzeczy piszesz, bo Princa odwiedzam co jakiś czas i ciągle widzę wyłącznie wersję pasteryzowaną Zdrojowego.
            Docent ja byłem w niedzielę i było zdrojowe niepasteryzowane
            Pozdrawiam
            Artur

            Comment

            • tfur
              Senior
              • 05-2006
              • 1303

              zdrojowe wraca w dobrym stylu. były problemy, zmętnienia itp. ale wczoraj stuknąłem kilka piw z datą 17 VIII ze szczerą przyjemnością. może faktycznie kapkę mniej goryczkowe, ale mnie pasuje. świetne - lekkie, choć w smaku treściwe.
              veni, emi, bibi

              Comment

              • kishar
                Senior
                • 10-2003
                • 1691

                Ocena z ARTomatu

                Kolor: Barwa jasna, lekko mętnawa. [4]
                Piana: Bardzo słaba, trochę się jej pojawia na początku od razu po nalaniu, ale szybko znika i zostaje jej bardzo mało. [3]
                Zapach: Bardzo przyjemny mocno chmielowy. [4.5]
                Smak: Czuć, że jest to lekkie piwo co jest oczywiście plusem na lato, w smaku dominują przyjemne aromaty chmielowe a w tle słód. Piwo jest fajne orzeźwiające i czuć to, że jest niepasteryzowane piwo. [4.5]
                Wysycenie: Wydaje się trochę za niskie. [4.5]
                Opakowanie: Etykieta estetyczna może nie jakaś super rewelacyjna ale w porządku, plus za wszystkie informacje. [4]
                Uwagi: Moje piwo jest z datą do 11 sierpnia i jak dla mnie jest dosyć mocno na chmielone co jest dla mnie plusem.

                Moja ocena: [4.3]

                Comment

                • kenubi
                  Member
                  • 07-2008
                  • 87

                  Jak dla mnie - zrobiło się [ciut za bardzo] słodkawe. Wersja poprzednia (pierwszy raz piłem na Chmielakach w 2008r-podobno inauguracja) była chyba najbardziej idealna. Szkoda, że się zmieniło ale nadal jest to dobrej klasy piwko, inny świat - niż koncernówka.
                  Może jakaś petycja o poprzednie chmielenie ;-)
                  ps. coś 9-11.VIII, cena 4.10 bb

                  Comment

                  • dadek
                    Senior
                    • 09-2005
                    • 4592

                    W sklepie Princ są zazwyczaj wszystkie 3 niepasteryzowane z Konstancina tylko nie trzeba się sugerować piwami wystawionymi na ladzie a pytać pań ekspedientek. Wtedy przynoszą z lodówki, czyli tak jak powinno być.

                    Comment

                    • woli
                      Senior
                      • 10-2003
                      • 121

                      Bardzo dobre,przedewszystkim lekkie ,w lato idealne,nie muli nawet popracować po nim się da

                      Comment

                      • kosher
                        Senior
                        • 04-2005
                        • 2296

                        Obecnie najlepszy wyrób Konstancina.
                        W swoich parametrach nie widzę w kraju konkurencji dla tego piwa- lekkie, a jednocześnie pełne w smaku.
                        Świetnie orzeźwiające na lato- aż żal pomyśleć, że niedługo dżdżysta jesień
                        Szczególnie warto degustować zaraz ze świeżej dostawy do sklepu.
                        Niestety czym dłużej postoi tym stopniowo traci swoje walory smakowe.

                        Comment

                        • BITHORN
                          Junior
                          • 06-2009
                          • 1

                          JAK DLA MNIE ZDROJOWE NIEPASTERYZOWANE JEST JEDNYM Z NAJLEPSZYCH PIW. SZKODA TYLKO ŻE JE CIĘŻKO KUPIĆ .

                          Comment

                          • keto
                            Senior
                            • 07-2009
                            • 388

                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika BITHORN Wyświetlenie odpowiedzi
                            JAK DLA MNIE ZDROJOWE NIEPASTERYZOWANE JEST JEDNYM Z NAJLEPSZYCH PIW. SZKODA TYLKO ŻE JE CIĘŻKO KUPIĆ .
                            jest dostępne w wielu sklepach w Warszawie - na pewno jest w Prince i Rodzince Bis - do tych sklepów często zaglądam
                            Pozdrawiam
                            Artur

                            Comment

                            • tfur
                              Senior
                              • 05-2006
                              • 1303

                              a właśnie że nie janów, tylko zdrojowiak - to jest najelpsze piwo, hej! nawet jeśli ostatnia partia straciłą pół nuty słodowej, na korzyść mocniejszej goryczki, to w meczu podelwanym tym piwem goryczy nijakiej nie było. a dodatku kupiłem je w... --> pawilon na zwycięzców
                              veni, emi, bibi

                              Comment

                              • Lacriferno
                                Senior
                                • 07-2005
                                • 783

                                Ocena z ARTomatu

                                Kolor: Jasny, do ekstraktu w sam raz. [4.5]
                                Piana: Drobnoziarnista, trwała. Pozostawia ślady na szkle i powierzchni. Utrzymuje się dość długo. [4]
                                Zapach: Dość intensywny, mocno chmielowy, świeży. [4]
                                Smak: Orzeźwiające z intensywną goryczką, która nadaje charakteru temu piwu. Słód wyraźnie wyczuwalny, ale raczej na drugim planie. [4]
                                Wysycenie: Przez cały czas degustacji bez zarzutu. [4.5]
                                Opakowanie: Oszczędnie graficzne, czytelne, ale mało przyciągające uwagę. Podane najważniejsze dane, firmowy kapsel. [3.5]
                                Uwagi: Smaczne, jednak za bardzo goryczkowe. Być może miałem takie zezowate szczęście, że Mazowieckie, Dawne i Zdrojowe (wszystkie niepasteryzowane), które ostatnio piłem charakteryzowały się wyjątkowo silną goryczką.

                                Moja ocena: [4.025]

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎