Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Jagiełło, Nałęczowskie Piwo Ciemne Mocne

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • lzkamil
    kierowca bombowca
    • 01-2003
    • 3611

    #16
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: brązowy [5]
    Piana: po nalaniu z góry średnio wysoka, raczej nietrwała [3]
    Zapach: miodu gryczanego i ciemnego słodu, przyjemny, średnio intensywny [4]
    Smak: słodowy, słodki, miodowy, z wyraźnymi ciemnymi nutkami, dalej wchodzi trochę palonej goryczki przechodzącej w dalszy słodki posmak, dosyć rozbudowany (może dzięki użytym kilku słodom), mimo wszystko jak dla mnie za słodkie, pewnie by było lepsze bez dosłodzenia cukrem [3.5]
    Wysycenie: niewielkie ale wyczuwalne i widoczne, odpowiednie do gatunku [5]
    Opakowanie: fajne graficznie, wszystkie informacje podane, poza tym lubię bączki [4.5]
    Uwagi:

    Moja ocena: [3.825]
    Lepszy jabol pod okapem
    niż GŻ, CP i KP !


    Kompania Piwowarska obcięła Żubrowi rogi i jaja.

    Wspieraj swój Browar - zostań Premium-Użytkownikiem!

    Moja pierwsza literka to małe L a nie duże I :)

    Comment

    • VanPurRz
      Senior
      • 09-2008
      • 4229

      #17
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Piękna ciemno wiśniowa barwa daje ładne refleksy pod światło. [4.5]
      Piana: Gęsta, duża czapa o drobnych pęcherzykach trzyma się przez cały czas picia pozostawiając okręgi na kuflu. [4.5]
      Zapach: Delikatnie słodowy, trochę zbyt mało intensywny [3.5]
      Smak: Dla mnie ekstra piwo. Spodziewałem się alkoholowych posmaków a dostałem słodkiego ciemniaka w stylu już w Polsce zapomnianym czyli piw ciemnych dosładzanych z tą różnicę, że to piwo jest cięższe i bardziej treściwe. Może ciut za delikatny jest ten smak. [4.5]
      Wysycenie: Ładnie się układa w żołądku, po łyku ma się ochotę na nastepny. [5]
      Opakowanie: Mój ulubiony bączek i prosta w starym stylu etykieta. To tygryski lubia najbardziej. [5]
      Uwagi: Ech gdyby to piwo miało tak 5,5 alkoholu byłoby idealne na wiosnę/lato ale i tak to jeden z zacniejszych ciemniaczków.

      Moja ocena: [4.2]
      "Nie myśl o tym, że wszystko się kończy. Myśl, że wszystko się dopiero zaczyna. To, co powinno być życiem: spokój, wolność i cisza" M. Hłasko, "Ósmy dzień tygodnia"

      Comment

      • lzkamil
        kierowca bombowca
        • 01-2003
        • 3611

        #18
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika VanPurRz Wyświetlenie odpowiedzi
        (...) dostałem słodkiego ciemniaka w stylu już w Polsce zapomnianym czyli piw ciemnych dosładzanych z tą różnicę, że to piwo jest cięższe i bardziej treściwe.
        Tata mi opowiadał że w jego czasach licealnych ciemne słodkawe piwo było często do kupienia na stacjach kolejowych i dlatego często je pijali na szkolnych wycieczkach
        Moi Rodzice w ogóle jeśli piją jakieś piwo to wolą słodsze i dlatego ich ulubionym z naszych jest Fortuna Czarne Miodowe. Tego Jagiełłę też będę musiał im dać do spróbowania.
        Lepszy jabol pod okapem
        niż GŻ, CP i KP !


        Kompania Piwowarska obcięła Żubrowi rogi i jaja.

        Wspieraj swój Browar - zostań Premium-Użytkownikiem!

        Moja pierwsza literka to małe L a nie duże I :)

        Comment

        • Pancernik
          Senior
          • 09-2005
          • 9733

          #19
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika lzkamil Wyświetlenie odpowiedzi
          Tata mi opowiadał że w jego czasach licealnych ciemne słodkawe piwo było często do kupienia na stacjach kolejowych i dlatego często je pijali na szkolnych wycieczkach
          Mmm... Karmelowe w obitym i "czystym inaczej" kuflu na stacji w Kłodzku... To była pychota! To se ne vrati..., ale, z drugiej strony, może i dobrze?

          Comment

          • Wujcio_Shaggy
            Senior
            • 01-2004
            • 4628

            #20
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: W porządku. Ciemny, mahoniowy. Przyjemny dla oka. [4]
            Piana: Bez rewelacji, ale trzyma poziom. Średniopęcherzykowa, w miarę trwała. Barwy beżowej. [4]
            Zapach: Wyczuwalny głównie słód i karmel. Lekkie nuty przypalane. Gdyby nie taki słodkawo-mdlący akcent, byłoby lepiej. [4]
            Smak: Trudno wyczuć - w pierwszej chwili niby słodowy, może i odrobinę chmielu też czuć, ale zaraz zwala się na kubki smakowe cukrowa słodycz i trwa. Jeszcze chyba lekka nuta alkoholowa... [2]
            Wysycenie: W normie. Albo i nawet ponad. Gdyby nie ten gaz, to ciężko byłoby wypić. [4.5]
            Opakowanie: Ładne i zgrabne - bączek, stylowa etykieta, biel z ciemnym akcentem. Kapsel firmowy browaru - plusik. Wszystkie informacje podane. [4.5]
            Uwagi: Nie dla mnie. O parę długości za słodkie. Dosładzane cukrem - no, dobrze, że nie E951 czy ileś - ale za słodkie. Może, gdyby nie dosładzali...

            Moja ocena: [3.25]
            Last edited by Wujcio_Shaggy; 16-05-2009, 22:09. Powód: Poprawiłem literówkę. Szkoda, że nie ma opcji podglądu przy ocenie...
            Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

            Browar Szlachecki w Warszawie (działalność zawieszona)

            @WujcioShaggy Wuj na Twitterze, czasem coś napisze nawet

            Comment

            • Twilight_Alehouse
              Chmielowisko.pl
              • 06-2004
              • 6310

              #21
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: Pod światło ciemna czereśnia. [5]
              Piana: Średnia, beżowa. Szybko opada. [3.5]
              Zapach: Słabiutki. Niby czuć nutki "ciemne" i słodowość, ale za mało. [3]
              Smak: I wrażenie - cola...
              II wrażenie - na szczęście mniej słodkie niż cola. Czuć goryczkę, lecz raczej chmielową niż paloną, czuć "ciemne" nutki smakowe. Ogólne wrażenie niezłe, choć tej coli za dużo... [4]
              Wysycenie: Doskonałe. [5]
              Opakowanie: Sprawdza się o wiele lepiej niż przy jasnym mocnym, bo brązowe tło znacznie lepiej pasuje. [4]
              Uwagi: Zakupione tradycyjnie w Zof-Marze na Pomorskiej w Łodzi.

              Moja ocena: [3.7]

              Comment

              • leona
                PremiumUżytkownik
                • 07-2009
                • 5853

                #22
                Nadal za słodkie, nadal bliźniak (i to pewnie jednojajowy ) Magnusa.

                Marzy mi się aby kiedyś podczas warzenia, piwowar nie znalazł klucza od kłódki w komórce z cukrem...

                PS: he, he też zakupione w Zofmarze podczas "wyprawy" po bamberskie wędzonki
                Last edited by leona; 27-11-2009, 22:06. Powód: ps

                Comment

                • YouPeter
                  Senior
                  • 05-2004
                  • 2379

                  #23
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: Pomiędzy bardzo mocną herbatą a jasną wiśnią. [3.5]
                  Piana: Kremowa, średniej gęstości i wysokości. Utrzymuje się jednak do końca w postaci kilkumilimetrowego dywanika. Nie pozostawia większych śladów na kuflu. [4]
                  Zapach: Zapach intensywny i bardzo przyjemny. Gorzki zapach paloności, kawy i może trochę czekolady. [4.5]
                  Smak: Smak w odróżnieniu od zapachu niestety wypada bardzo słabo. Słodki ulepek z lekką paloną nutką. Goryczka nie występuje. [2.5]
                  Wysycenie: Nasycenie trochę za słabe. [3]
                  Opakowanie: Etykieta trochę bez wyrazu. Jednak plus za informacje o ekstrakcie i butelkę typu bączek. Minus za goły kapsel. [3]
                  Uwagi:

                  Moja ocena: [3.45]
                  Bo kto piwa nie pije ten jest wywrotowcem, świadomie uszczuplającym dochody państwa, bezideowcem.

                  Comment

                  • myha
                    Junior
                    • 10-2002
                    • 8

                    #24
                    Bardzo przeciętne choc jako Nałęczowiak powinienem je polecic... Skosztowałem kilka razy, jedyne plusy to barwa, piana i na początku taki przydymiony smak, później czuc tylko słód... Szczerze to porównując opakowanie (wielkośc butelki), jeśli w ogóle tak wypada smakując pivo, to wolę "Lubelskie":P...

                    Comment

                    • papkinski
                      Junior
                      • 12-2009
                      • 2

                      #25
                      Jakość - niestety

                      Dot: Namysłowskie ciemne

                      O gustach sie nie dyskutuje - mnie Namyslowskie smakuje, ale...
                      Już drugi raz mam "przyjemność" trafić na ewidentnie popsute (zapach, smak kwaśny - nie do picia).Ciekawostką jest fakt że są z tej samej partii (daty i oznaczenia IV 2010) zresztą kupione w jednej zgrzewce. Na razie na 10 otwartych dwie byly ewidentnie zle a jak łatwo sie domyślić mam jeszcze pozostale 10.
                      Gdy przydarzyło się to po raz pierwszy (parę miesięcy temu) zwróciłem do sklepu całą zgrzewkę (sklep osiedlowy zaprzyjażniony), a do producenta wyslalem maila (niestety nie zostawilem go w poczcie) - odpowiedzi brak. Były tam zresztą pytania o inne miejsca zaopatrzenia na terenie Warszawy Sródmieście - cisza. Odpuściłem.
                      Ale teraz znowu. Drugie 2,60 do zlewu. A jak będą następne ? Ja mam finansować browar ?
                      Myślę że do trzech razy sztuka. A szkoda bo mi smakuje.
                      pozdrawiam
                      pjk

                      Comment

                      • Maggyk
                        Szara Adminiscjencja
                        • 05-2004
                        • 5615

                        #26
                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika papkinski Wyświetlenie odpowiedzi
                        Dot: Namysłowskie ciemne

                        O gustach sie nie dyskutuje - mnie Namyslowskie smakuje, ale...
                        Piszesz o namysłowskim czy nałęczowskim? Co prawda nie kojarzę w tej chwili żadnego ciemnego namysłowskiego ale kto wie...
                        Życie jest jak skrzynka piw rzemieślniczych - nigdy nie wiesz na co trafisz!
                        Piwo domowe -
                        Centrum Piwowarstwa - sklep dla piwowarów domowych

                        Reklama w BROWARZE
                        PIWO GDZIE - STREFA Z ZASADAMI :D

                        Comment

                        • papkinski
                          Junior
                          • 12-2009
                          • 2

                          #27
                          to z desperacji i żalu za straconymi pieniędzmi ta oczywista pomyłka - Nałęczowskie oczywiscie, Nałeczowskie

                          Comment

                          • Brzuz
                            Junior
                            • 01-2010
                            • 2

                            #28
                            Ocena z ARTomatu

                            Kolor: Przyjemny kolor coli z odcieniami koloru wiśni. Mi się dość podoba [4]
                            Piana: Musiałem się postarać żeby powstała. Szybko opada, nie zostawia śladów na szklanicy ani nie ma nawet tego przyjemnego kożuszka. Lipa [2]
                            Zapach: Zapach jak najbardziej przyjemny, typowy dla słodów karmelkowych. [4]
                            Smak: Słodki smak, typowy dla tego składu słodów, ani się nie wyróżnia ani nie obniża oceny. [3]
                            Wysycenie: Nasycenie CO2 raczej niskie. z piwa przestały się wydobywać bąbelki po ok 3 min. W ustach ledwo wyczuwalne. [3]
                            Opakowanie: Bączki zawsze mi się podobały. Etykieta średnia ale i tak butelka bączek mocno u mnie poprawia ocenę [4]
                            Uwagi: Ciężko jest dostać to piwo w moim mieście, Żyrardów niestety ma mało miejsc gdzie można kupić piwo regionalne. Moja pierwsza ocena piwa.

                            Moja ocena: [3.35]

                            Comment

                            • granat862
                              Senior
                              • 12-2004
                              • 945

                              #29
                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Brzuz Wyświetlenie odpowiedzi
                              Żyrardów niestety ma mało miejsc gdzie można kupić piwo regionalne.
                              Czasem bywam w Żyrardowie, gdzie zakupiłeś Nałęczowskie?
                              Szklanka wody nie jednemu człowiekowi juz zaszkodziła, natomiast szklanka Pilznera nigdy."

                              Comment

                              • dipeone
                                Senior
                                • 05-2010
                                • 741

                                #30
                                Piłem wczoraj i po pierwszył łyku skojarzeniem było... Karmi Classic. Może taką partię trafiłem ,ale dużo słodu karmelowego, słodyczy...i w ogóle nie było czuć alkoholu ,a przecież 7% to wcale nie tak mało. Daję 3- ,bo było to ciekawe doświadczenie. Kupione za 2,10 razem z butelką zwrotną (bączek) w Rumi w sklepie przy ul. Piłsudskiego.

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎