Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Krajan, Irlandzkie Czerwone

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • coldfire
    Senior
    • 01-2008
    • 374

    #31
    Hoho, w takim razie musiało się coś zmienić - jak ostatnio piłem Nakielskie Ciemne, miało 5% alkoholu i około 11 ekstraktu.

    Hmm, z tego co widzę, to nie jedyne pomieszanie z ich strony. Kiedyś Nakielskie Ciemne równało się po prostu Ciemnemu. Teraz Irlandzkie Mocne (które swoją drogą kiedyś było Czarnym Koniem) jest również Nakielskim Ciemnym... Kolejny powód, dla którego nie lubię tego browaru.
    Last edited by coldfire; 11-03-2009, 20:45.
    Piwa i pacierza nie odmawiam

    Comment

    • bono_boniecki
      Senior
      • 10-2007
      • 177

      #32
      Rzeczywiście, kiedyś Nakielskie Ciemne było lżejsze i miało 5% alkoholu. Zmieniło się to, tak na moje oko, mniej więcej rok temu. Poza tym, że Ciemne miało kiepską pianę, było niezłe, dobre wręcz. Teraz go nie pijam:/
      A co do Czerwonego, moja opinia nie różni się od opinii ogólnie panującej: mdłe, słodkie, sztuczne, bez wyrazu. Lipa po prostu, choć mam sentyment do tego browaru i generalnie go lubię.

      Comment

      • Pinio74
        Senior
        • 10-2003
        • 3881

        #33
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika coldfire Wyświetlenie odpowiedzi
        Hoho, w takim razie musiało się coś zmienić - jak ostatnio piłem Nakielskie Ciemne, miało 5% alkoholu i około 11 ekstraktu.

        Hmm, z tego co widzę, to nie jedyne pomieszanie z ich strony. Kiedyś Nakielskie Ciemne równało się po prostu Ciemnemu. Teraz Irlandzkie Mocne (które swoją drogą kiedyś było Czarnym Koniem) jest również Nakielskim Ciemnym... Kolejny powód, dla którego nie lubię tego browaru.
        To załóż temat pt.: Dlaczego nie lubię browaru Krajan i tam się zrealizuj. Tu jest temat dotyczący konkretnego piwa.
        BIRRARE HUMANUM EST

        Comment

        • coldfire
          Senior
          • 01-2008
          • 374

          #34
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pinio74 Wyświetlenie odpowiedzi
          To załóż temat pt.: Dlaczego nie lubię browaru Krajan i tam się zrealizuj. Tu jest temat dotyczący konkretnego piwa.
          Masz rację, już kończę z tym offtopem. Jednak miło by było, gdyby Art zaktualizował dane dotyczące alkoholu i ekstraktu w wątku o Nakielskim Ciemnym, bo różnica jest dosyć zasadnicza.
          Pozdro
          Piwa i pacierza nie odmawiam

          Comment

          • lzkamil
            kierowca bombowca
            • 01-2003
            • 3611

            #35
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: ciemnoróżowo-landrynkowy [2]
            Piana: wysoka i umiarkowanie trwała, różowa [3.5]
            Zapach: chmielowy, średnio intensywny, jeśli jest w nim coś obcego/chemicznego to na granicy wyczuwalności [3.5]
            Smak: słodowy, lekko karmelowy, jak dla mnie za bardzo słodkawy, nawet przyjemny ale byłby jeszcze lepszy bez tej sacharyny [3]
            Wysycenie: umiarkowane [5]
            Opakowanie: wszystko podane ale skład na kontrze nieczytelną czcionką, graficznie całkiem sensowne [4]
            Uwagi:

            Moja ocena: [3.325]
            Lepszy jabol pod okapem
            niż GŻ, CP i KP !


            Kompania Piwowarska obcięła Żubrowi rogi i jaja.

            Wspieraj swój Browar - zostań Premium-Użytkownikiem!

            Moja pierwsza literka to małe L a nie duże I :)

            Comment

            • granat862
              Senior
              • 12-2004
              • 945

              #36
              Piwo z datą do 05.08.2009, gdyby nie porządki w piwniczce to by jeszcze bardziej nabrało "mocy urzędowej", gdyż schowane było miedzy porterami .
              Kolor ciemno złoty, lekko mętny.
              Zapach słodkawy miodowy.
              W smaku dominuje miodowa słodycz, ale bez tego denerwującego drapiącego akcentu jaki pamiętam z miodowego tegoż browaru.
              Nie wiem czy zbyt długie trzymanie piwa w piwnicy wpłynęło na brak czerwono landrynkowego zabarwienia czy też dostałem miodowe w butelce "Irlandzkiego Czerwonego". Jeśli to było miodowe to smakowało mi lepiej niż te wcześniejsze jakie piłem z Krajana.

              Ps. Teram mam dylemat jak to piwo wpisać do dziennika
              Last edited by granat862; 07-09-2009, 18:54.
              Szklanka wody nie jednemu człowiekowi juz zaszkodziła, natomiast szklanka Pilznera nigdy."

              Comment

              • johnking2
                Member
                • 06-2007
                • 34

                #37
                Nie trudż się , już nie produkują tego piwa.

                Comment

                Przetwarzanie...
                X
                😀
                🥰
                🤢
                😎
                😡
                👍
                👎