Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Pivovaria, Bursztynowe

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Rzeszowiak
    Piwny Radykał
    • 04-2009
    • 1596

    #16
    Przyzwoite piwo. Bardzo treściwe, czuć chlebowość i zbożowość. Nie jest słodkie, przeciwnie posiada wyraźnie zaznaczoną goryczkę. Ostatnio piłem również jego odpowiednik z Browaru Miejskiego w BB, i Radomskie bursztynowe zdecydowanie bardziej mi posmakowało.

    Comment

    • leona
      PremiumUżytkownik
      • 07-2009
      • 5853

      #17
      Mam wrażenie, że w Omercie jest niemal na stałe a jak dotąd nigdy go nie próbowałem. Aż przyszedł czas na spóźnioną wizytę w browarze...
      Piwo bardzo smaczne. Mocne nuty chlebowe i zbożowe, wsparte karmelem. W smaku dodatkowo leciutko wyczuwalny chmiel. Wysoka pijalność.

      Ale gdybym oceniał artomatem i poważnie wziął pod uwagę deklaracje z etykiety (schwarzbier) to jest obawa, że mogłoby się nie załapać na "trójkę". Po co oni te banialuki piszą?

      Comment

      • Prusak
        Senior
        • 07-2005
        • 4313

        #18
        Banialuki banialukami, ale piwo bardzo dobre. Przynajmniej obecnie. Goryczka w posmaku, choć w dłuższej perspektywie (inaczej niż zazwyczaj) czuć w ustach solidną słodową podbudowę. Nie wiem, czy zwróciliście uwagę na bukiet. Zarówno na miejscu jak i butelkowanych podobne nieco nuty zapachowe jak w Ataku Chmielu... Bardzo przyjemne.

        Comment

        • Totus
          Senior
          • 11-2007
          • 326

          #19
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Twilight_Alehouse Wyświetlenie odpowiedzi
          Bardzo smaczne piwo, choć ciężko stwierdzić, w jakim miało być stylu.
          No właśnie czy ktoś pokusiłby się o ocenę co to za styl? Ciemne to na pewno nie jest (już bardziej ich koźlak by pod to określenie pasował ) a jakoś ratebeer mi się nie chce wierzyć że to Vienna (zbyt intensywne w smaku).
          Zapraszam do Browaru Sielanka.

          Comment

          • pioterb4
            Senior
            • 05-2006
            • 4322

            #20
            Pod lager wiedeński to chyba najbliżej podpada. Opis stylu według BJCP moim zdaniem nie wyczeropuje wszystkich opcji. Czeskie polotmave też mają przecież sporą rozpiętość a w wiekszosći przypadków są właśnie pod ten styl poczepiane.

            Comment

            • darko
              Senior
              • 06-2003
              • 2078

              #21
              Jeśli receptura nie zmieniła się zbyt wiele, to można powiedzieć, że jest to marcowe.

              Comment

              • sandacz
                Senior
                • 01-2007
                • 345

                #22
                A mi parę dni temu nie smakowało. Ni to słodowe, ni to, tym bardziej, chmielowe. Zrównoważone i bez ewidentnych wad, ale też i bez wyrazu.

                Comment

                • Rzeszowiak
                  Piwny Radykał
                  • 04-2009
                  • 1596

                  #23
                  Postanowiłem przypomnieć sobie smak piw z naszych browarów restauracyjnych i mój wybór padł na to piwo.

                  Generalnie piwo dobre,w zapachu i smaku dominuje owocowość, jest lekka goryczka, bardzo mocno zaznaczony posmak drożdży. Piana słabiutka.

                  Nie jest to arcydzieło, ale całkiem solidne piwo.

                  Moja ocena: 4.

                  Comment

                  • chechaouen
                    Senior
                    • 01-2011
                    • 1180

                    #24
                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: herbaciany, klarowny, intensywny [4.5]
                    Piana: średniobfita, ale fajnie gęsta i dość trwała [4]
                    Zapach: słodowy z akcentami owowcowymi i karmelowymi. mógłby być bardziej intensywny [3.5]
                    Smak: sporo głębokiej nieco ziłowej goryczki, lekko przyciężkawej kojarzącej się z lekarstwem. do tego palona słodowość. w późniejszej fazie goryczka przeważa. nutka karmelowa, ale zbyt mało wyczuwalna, gdyby była intensywniejsza, byłoby ciekawiej. czegość temu piwu brakuje. Nie zachwyciło mnie, ale fatalne też nie jest. Ujdzie [3.5]
                    Wysycenie: w normie [4]
                    Opakowanie: Przywiezione z Radomia w butelce 0,5 z ładną, kolorową etykietą. zaraz wrzucę fotę, bo widzę, że nie ma w nowym wydaniu [4]
                    Uwagi:

                    Moja ocena: [3.65]

                    Comment

                    • chechaouen
                      Senior
                      • 01-2011
                      • 1180

                      #25
                      I fota
                      Attached Files

                      Comment

                      • YouPeter
                        Senior
                        • 05-2004
                        • 2379

                        #26
                        Ocena z ARTomatu

                        Kolor: Bursztynowy, opalizujący. Mętne. [4.5]
                        Piana: Biała lekko złamana beżem. Średniej gęstości, utrzymująca się przez ok 3 min, później pozostaje już tylko w formie obwódki. trochę oblepia szkło. [3.5]
                        Zapach: Średnio intensywny, ze zdecydowanie słodowym charakterem. Na drugim planie karmel i delikatna chlebowość. Brak bardziej dostrzegalnych aromatów chmielowych. [4]
                        Smak: Piwo pomimo 13 Blg nie jest zbyt pełne w smaku i wyjątkowo pijalne. Tak jak w zapachu tak i tutaj dominuje słód o bardzo delikatnym karmelowym charakterze. Po chwili pojawia się również chlebowy posmak, a na samym końcu średnio intensywna, zaokrąglona goryczka. [4]
                        Wysycenie: Niskie do średniego. Zdecydowanie pozytywnie wpływa na pijalność tego piwa. [5]
                        Opakowanie: Prosta etykieta w czeskim stylu. Nie rzuca się w oczy ale to raczej nie jest duża wada w przypadku browaru restauracyjnego. [3]
                        Uwagi: Smaczne, poprawne piwo, które mogłoby wiele zyskać na podniesieniu goryczki.

                        Moja ocena: [3.975]
                        Last edited by YouPeter; 01-12-2012, 21:58.
                        Bo kto piwa nie pije ten jest wywrotowcem, świadomie uszczuplającym dochody państwa, bezideowcem.

                        Comment

                        • Mario_Lopez
                          Senior
                          • 08-2009
                          • 991

                          #27
                          Kolejne zacne piwo z Radomskie Pivovarii. Piękny bursztynowy kolor, mętny, piana gęsta,utrzymująca się dosyć długo, oblepiająca szkło. Zapach to przede wszystkim karmel, troszkę owoców, w smaku podobnie dominuje karmelowość mieszająca się z delikatną acz subtelną goryczką. Bardzo podeszło mi to piwo
                          Ale nie o tym, bo to u Was, nie u mnie
                          Ale nie o tym, bo to u Was, nie u mnie...


                          EBE EBE

                          Comment

                          • leona
                            PremiumUżytkownik
                            • 07-2009
                            • 5853

                            #28
                            Nadal dobre piwo zaakcentowane zdecydowanie słodowo. Drugim planem w aromacie zawładnął karmel, a w smaku delikatna i bardzo przyjemna goryczka. Trzecioplanowy, leciutki diacetyl dodaje jeszcze większego uroku.
                            To musi smakować i smakuje. Podczas wizyty w browarze zaobserwowałem, że było to piwo pierwszego wyboru dla przytłaczającej części klienteli.

                            Comment

                            • mrkowal
                              Senior
                              • 03-2009
                              • 155

                              #29
                              Pite do grochówki i placka węgierskiego z surówką (za 15 zeta!) DELISZYS. Absolutnie doskinałe.
                              Ultima forsan

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎