Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

BOSS, Lubuskie

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • żąleną
    Sojowe Oddziały Bojowe
    • 01-2002
    • 13239

    No to się nie wybiorę.

    Comment

    • Cannabee776i99
      Senior
      • 08-2009
      • 658

      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kopyr Wyświetlenie odpowiedzi
      ART, bo Ty byłeś na szkoleniu zapewne. Na cholerę Ci to było.

      A tak poważnie, ludzie, którzy "podjęli decyzję" że od teraz będą im smakować piwa z małych browarów, znajdują jakąś ich wspólną cechę, uczą się ich. Tą cechą jest diacetyl, czasem DMS. Teraz tych aromatów szukają w piwie. Ja nie powiem trochę diacetylu jest nawet przyjemne. Jednak, ludzie o których pisałem wyżej, szukają jak największej dawki. Jeśli znajdują, to pieją z zachwytu, vide Lubuskie.

      Diacetyl, to taki skunks piw z małych browarów.
      Mnie w Lubuskim ujęła jego aromatyczność, przekładająca się na smak, wyróżniająca się mocno na tle konkurencji i nie spotykana w innych polskich piwach. To jest diacetyl? Myślałem, że to od chmielu aromatycznego.

      Comment

      • kopyr
        Senior
        • 06-2004
        • 9475

        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Cannabee776i99 Wyświetlenie odpowiedzi
        Mnie w Lubuskim ujęła jego aromatyczność, przekładająca się na smak, wyróżniająca się mocno na tle konkurencji i nie spotykana w innych polskich piwach. To jest diacetyl? Myślałem, że to od chmielu aromatycznego.
        Tak podejrzewam, Lubuskie IMO chmielu aromatycznego na oczy nie widziało.
        blog.kopyra.com

        Comment

        • ART
          mAD'MINd
          • 02-2001
          • 23808

          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kopyr Wyświetlenie odpowiedzi
          ART, bo Ty byłeś na szkoleniu zapewne. Na cholerę Ci to było.

          A tak poważnie, ludzie, którzy "podjęli decyzję" że od teraz będą im smakować piwa z małych browarów, znajdują jakąś ich wspólną cechę, uczą się ich. Tą cechą jest diacetyl, czasem DMS. Teraz tych aromatów szukają w piwie. Ja nie powiem trochę diacetylu jest nawet przyjemne. Jednak, ludzie o których pisałem wyżej, szukają jak największej dawki. Jeśli znajdują, to pieją z zachwytu, vide Lubuskie.

          Diacetyl, to taki skunks piw z małych browarów.
          Do szkolenia sensorycznego zawsze tak, hm, lekkodusznie podchodziłem, właśnie żeby nie stracić przyjemności z picia piwa na rzecz znajdywania w nim wad.

          Dla mnie także nieco diacetylu bywa ok, no ale w Lubuskim za dużo go jest i dlatego nie będzie to moje ulubione piwo
          - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
          - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
          - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

          Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

          Comment

          • Buczo
            Junior
            • 05-2010
            • 4

            Lubuskie

            Starałem się je poszukać na forum, ale może za mało znane. Dla mnie takie było w momencie zakupu. Lubię nowości, dlatego 2 sztuki kupiłem. W sklepie "Piotr i Paweł" w Trzciance w drodze nad morze. Na miejscu okazało się, no właśnie dawno się tak nie okazało. Nie wiem co to jest. Ale na wszelki wypadek zrobiłem parę fotek.Pływają w nim jakby resztki tytoniu, herbaty.Masakra. Piwo Lubuskie, Naturalne,Jasne.Termin25.09.2010.Chyba,że na tym polega "natura".

            Comment

            • jacer
              Senior
              • 03-2006
              • 9875

              Tak, bardzo mało znane

              Twoje zdanie na temat konkretnych wytworów piwowarskichPoddziały: Polska | Europa | Piwa domowe (...)
              Milicki Browar Rynkowy
              Grupa STYRIAN

              (1+sqrt5)/2
              "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
              "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
              No Hops, no Glory :)

              Comment

              • Buczo
                Junior
                • 05-2010
                • 4

                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika jacer Wyświetlenie odpowiedzi
                OK. Źle szukałem. Nie zmienia to szoku jaki przeżyłem Jak będę potrafił dodać fotki też to przeżyjecie.

                Comment

                • HubertJ
                  Senior
                  • 05-2007
                  • 188

                  Nabyłem butelkę na Gorzowskim Festiwalu Piwnym i mała niespodzianka- delikatna zmiana etykiety, a na niej informacja o zawartości alkoholu 6.1%. Ponadto piwo w smaku znacznie bardziej chmielowe. Jeżeli to stała zmiana to jestem bardzo mile zaskoczony

                  Comment

                  • tfur
                    Senior
                    • 05-2006
                    • 1303

                    od kiedy lubuskie jest w zielonych butelkach? w sklepie cała partia w tzw. żabkach, czyli to nie przypadek. przez pewien czas nie sięgałem po to piwo, a tu zaskoczenie. oczywiście po otwarciu lekko zalatuje skunksem, ale 'nie jest złe'.
                    veni, emi, bibi

                    Comment

                    • andszcz
                      Senior
                      • 07-2008
                      • 310

                      Zielone butelki? Pijam to piwo regularnie (1-2 razy tygodniowo) i jeszcze czegoś takiego nie widziałem. A co do skunksa, hm, nie rozpoznałem
                      "Nigdy nic nie ma nie" (Lech W.)

                      Comment

                      • HubertJ
                        Senior
                        • 05-2007
                        • 188

                        To najnowsze, z obniżonym alkoholem było w standardowej butli. Fakt jednak, że zielone butelki weszły do witnickiego browaru. Sprzedawali w takich 'lubuskie zielone' na gorzowskich targach.

                        Comment

                        • Cannabee776i99
                          Senior
                          • 08-2009
                          • 658

                          Od czasu do czasu trafi im się partia w zielonej butelce, pierwszy raz spotkałem się z tym kilka miesięcy temu.

                          Comment

                          • petrus33
                            Gość
                            • 01-2008
                            • 888

                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Cannabee776i99 Wyświetlenie odpowiedzi
                            Od czasu do czasu trafi im się partia w zielonej butelce, pierwszy raz spotkałem się z tym kilka miesięcy temu.
                            E tam.....ja już piję chyba z 6-7 raz to piwo w zielonym szkle. Dzisiejsza warka ma ważność do 7/10 i jest wyśmienta. Butelka zielona.

                            Comment

                            • walec
                              Senior
                              • 02-2010
                              • 193

                              ja kupiłem w weekend na próbę dwa lubuskie na 04.10. Lubuskie w ogóle kupuję zawsze na próbę bo odnoszę wrażenie że to piwo często zmienia smak, raz bardziej raz mniej mi podchodzi.
                              Ta partia wyśmienita, najlepsza jak do tej pory. Fajnie chmielone, tak jak lubię, super aromat, i nawet pianę ma (bywało i tak że nie miało). Bardzo smaczne i pachnące, wracam do tego sklepu poczynić zapasy.

                              Comment

                              • dadek
                                Senior
                                • 09-2005
                                • 4586

                                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika andszcz Wyświetlenie odpowiedzi
                                Zielone butelki? Pijam to piwo regularnie (1-2 razy tygodniowo) i jeszcze czegoś takiego nie widziałem. A co do skunksa, hm, nie rozpoznałem
                                Z Lubuskim jest w tej chwili tak, że w wersji w kartonach jest w butelkach bezzwrotnych typu piknik zielonych, choć było jeszcze niedawno w brązowych. Chyba browar zakupił ich większą ilość i stąd taki rozlew. W skrzynkach jest w normalnych butelkach zwrotnych (ŻGB, PP lub CP), do kupienia po 1,99 + 0,35 kaucja w Piotr i Paweł. Takie właśnie piję i jest świetne!

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎