Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Krajan, Nakel

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Javox
    PremiumUżytkownik
    • 11-2009
    • 6141

    #31
    Piana... średnia ale zaraz fragment obwódki...
    Zapach... słód, lekki karmel...
    Kolor... bursztynowy jak u lagera 12*
    Gaz... nie za duży...
    Smak... słodkie, słodowe, lekko kwaskowe, po chwili śladowa goryczka...

    Na kontrze pisze o naturalnych surowcach, słodzie jęczmiennym i chmielu...

    Nie przepadam za prawie ulepkami ale na pewno znajdzie amatorów ten produkt...
    Attached Files

    Comment

    • Candlekeep
      Senior
      • 11-2007
      • 367

      #32
      A ja - po długiej przerwie zwiazanej z nieobecnością Nakela na rynku - znowu sięgnąłem z radością po to piwo, i... Cóż, rozczarowanie
      Nie, ono nie jest złe. Ale jakieś takie bezbarwne, bez wyrazu. Być może przyzwyczaiłem się do bardziej gorzkich piw, być może moje wyobrażenie o smaku Nakela urosło ponad miarę przez ten czas jego niedostępności, nie wiem. Faktem jest jednak, że jest to piwo poprawne, ale bez jakichś szczególnie charakterystycznych nut.

      Comment

      • patyczek
        Senior
        • 01-2013
        • 220

        #33
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Klasyczny, bursztynowy, klarowne. [4]
        Piana: Średnio wysoka o sporych pęcherzykach, luźna, prędko znika nic po sobie nie zostawiając, również na szkle. [3]
        Zapach: Słaby, słodowo chlebowy z lekką piwniczną stęchlizną. [3.5]
        Smak: Słodkawo kwaskowy. Zasadniczo słodowy z kwiatami i słodkimi owocami - maliny, mandarynki, nieco landrynkowy. Generalnie nawet smaczny i miły, ale gdzie się podział chmiel w tym piwie! [4]
        Wysycenie: W normie. [4]
        Opakowanie: Prosta a zarazem pomysłowa i nietuzinkowa grafika. podobnie zestaw barw, dane podstawowe, kapsel goły. Ogólnie wrażenie znakomite, minus za kapsel. [4]
        Uwagi: Data spożycia do 21.08.2013. Jak na podaną zawartość ekstraktu, piwo nadzwyczaj lekkie i orzeźwiające, mało treściwe i niestety mało przypominające piwo, a to przez kompletny brak goryczki i chmielu, momentami trochę kojarzyło mi się z lemoniadą. Najdziwniejsze, że smakowało. I był to pierwszy produkt z tego browaru, który wypiłem do końca z przyjemnością. Miałem dylemat, jak ocenić ten trunek. Chyba trochę zawyżyłem, ale w sumie to odczucia smakowe są najważniejsze, a nie zgodność z kanonem.

        Moja ocena: [3.725]

        Comment

        • Derbeth
          Senior
          • 04-2013
          • 337

          #34
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: złoty, wg mnie nie do końca klarowny [4]
          Piana: szybko znika, zostaje mała warstwa, która nie przykrywa nawet całej powierzchni piwa [2.5]
          Zapach: słód, jakby ślad chmielu, nie ma się czym ekscytować [3]
          Smak: lekki metal gdy piwo jest zimne, po ogrzaniu znika; jest goryczka, niezbyt wysoka i mało szlachetna; jest lekko lepka słodowość, ale chyba tak miało być, skoro to "czternastka"; daje się wypić bez bólu, ale nie zachwyca [3.5]
          Wysycenie: niezbyt wysokie [4]
          Opakowanie: goły kapsel, nawet ładna etykieta, jest ekstrakt, nie ma pełnego składu [4]
          Uwagi: Data ważności 25.10.2013. Piwo ujdzie, pewnie wolałbym je niż "koncerniaka", ale nie zachwyca niczym.

          Moja ocena: [3.3]

          Comment

          • leona
            PremiumUżytkownik
            • 07-2009
            • 5853

            #35
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Jasny bursztyn, przejrzysty [4]
            Piana: Drobna, niska, krótka, dłużej utrzymała się jedynie obrączka [3.5]
            Zapach: Mało wyraźny ale jest słód, brzeczka, ziarnistość, delikatne owoce i niewielki powiew alkoholu [3.5]
            Smak: Kwaskowata słodowość, mało treściwa i raczej płytka. Goryczki nie widziano w promieniu kilometra. Tyle. Wad nie ma, więc zasługuje na więcej niż tróję [3.5]
            Wysycenie: Wysokie, powoduje wrażenie rześkości [4]
            Opakowanie: Podrapana etykieta, pełna informacja, butelka bezzwrotna [3.5]
            Uwagi: Piwo z jednej strony nie wadliwe, z drugiej nudne i płytkie. Czyli nie tylko koncerny to potrafią

            Moja ocena: [3.55]

            Comment

            Przetwarzanie...
            X
            😀
            🥰
            🤢
            😎
            😡
            👍
            👎