Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Okocim, Karmi Black - Premium Dark Beer

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • delvish
    Senior
    • 11-2004
    • 3508

    #31
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika e-prezes Wyświetlenie odpowiedzi
    w stylu słowackich tmawych piw. fajnie, że jest. mniej słodkie niż karmi oryginalne, lekkie, ale nie wodniste. przyjemnie się pije.
    Mniej więcej mam podobne odczucia. Na uwagę zasługuje fakt, że CP wyprodukował lekkie, ciemne, "alkoholowe" piwo, które faktycznie zbliżone jest w smaku do koncernowych ciemniaków zza naszej południowej granicy. Czuć w nim solidną, wytrawną bazę z ciemnych słodów, która jest łagodzona delikatną słodyczą. Jesli nie liczyć Portera, to Karmi obok niepasteryzowanego Kasztelana to najlepsze co ma CP.
    Last edited by delvish; 25-02-2009, 12:07.
    "You can't be a real country unless you have a beer and an airline - it helps if you have some kind of a football team, or some nuclear weapons, but at the very least you need a beer."
    (Frank Zappa)

    "It is not from the benevolence of the butcher, the brewer, or the baker that we expect our dinner, but from their regard to their own interest. We address ourselves, not to their humanity but to their self-love" (Adam Smith)

    Comment

    • Pogoniarz
      † 1971-2015 Piwosz w Raju
      • 02-2003
      • 7971

      #32
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika delvish Wyświetlenie odpowiedzi
      Mniej więcej mam podobne odczucia. Na uwagę zasługuje fakt, że CP wyprodukował lekkie, ciemne, "alkoholowe" piwo, które faktycznie zbliżone jest w smaku do koncernowych ciemniaków zza naszej południowej granicy. Czuć w nim solidną, wytrawną bazę z ciemnych słodów, która jest łagodzona delikatną słodyczą. Jesli nie liczyć Portera, to Karmi obok niepasteryzowanego Kasztelana to najlepsze co ma CP.
      Mnie wystarczyła tylko jedna przygoda z tym Karmi i nie mam zamiaru wracać do niego.
      Co do piw z CP, to zgadzam się co do Kasztelana, ale najlepszym piwem z tej "stajni" jest bezapelacyjnie Porter(niestety wiadomo jak wygląda sprawa z jego zakupem )


      Prawie jak Piwo
      SZCZECIN

      Comment

      • Noman
        Member
        • 04-2007
        • 30

        #33
        Jak dla mnie perfekcja. Trochę głupio przyznać, ale zawsze lubiłem Karmi (niby to piwo dla kobiet) Black jest więc dla mnie odkryciem bo przyjemnie jest wypić coś co się lubi a jednocześnie poczuć szmer alkoholu w głowie.
        Co do samego piwa to zarówno piana jak i smak piwa mnie urzekają. tak więc wracam do niego całkiem często.

        Comment

        • cielak
          Senior
          • 03-2004
          • 2890

          #34
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Bombadil13 Wyświetlenie odpowiedzi
          ...Wg mnie to mieszanina Karmi Classic i Palonego w proporcji 4 do 1.
          Z tego co mi wiadomo to mieszanina Classic i Mocnego, ale w jakiej proporcji to nie wiem.
          Mam podobne odczucia jak E-Prezes, smakuje jak Tmave na Słowacji.
          zupka chmielowa dobra i zdrowa!!

          Comment

          • delvish
            Senior
            • 11-2004
            • 3508

            #35
            Mam wrażenie, że piwo się poprawiło. Nutki palone są nieco wyraźniejsze, a słodkie bardziej w tle.
            "You can't be a real country unless you have a beer and an airline - it helps if you have some kind of a football team, or some nuclear weapons, but at the very least you need a beer."
            (Frank Zappa)

            "It is not from the benevolence of the butcher, the brewer, or the baker that we expect our dinner, but from their regard to their own interest. We address ourselves, not to their humanity but to their self-love" (Adam Smith)

            Comment

            • Mikko
              Senior
              • 12-2008
              • 583

              #36
              W porownaniu do Karmi jakie kiedyś zdazylo mi się sprobować to jest niebo a ziemia - smaczne (w kategorii damskich wynalaków piwopodobnych), natomiast porównywanie do Palonego to już jakas pomyłka. Czemu nie do Koźlaka

              Comment

              • Twilight_Alehouse
                Chmielowisko.pl
                • 06-2004
                • 6310

                #37
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: Na pewno nie czarny Pod światło bardzo ciemna czerwień. [4]
                Piana: Bardzo ładna, beżowa i drobnoziarnista. Niestety, szybko robi się gruboziarnista i znika w oczach. [3.5]
                Zapach: Średnio silny, lekko karmelowy, lekko palony, lekko owocowy. Za słaby. [4]
                Smak: Pierwsze wrażenie to zwykłe Karmi, potem pojawia się fajna karmelowa treściwość i lekka słodycz. Za mało w tym prawdziwego ciemniaka i za dużo słodyczy, żeby zachwycało, ale da się spokojnie wypić, więc eksperyment mogę uznać za udany. Szkoda tylko, że posmak to już praktycznie sama woda. [4]
                Wysycenie: Bdb. [5]
                Opakowanie: Całą seria Karmi ma fajną, dopracowaną szatę graficzną. Tu jest w wersji najbardziej czarnej i wygląda nieźle. [4.5]
                Uwagi:

                Moja ocena: [4.025]

                Comment

                • TomX
                  Senior
                  • 09-2004
                  • 1035

                  #38
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: Czekoladowy z czerwonym prześwitem, naprawdę ładny. [5]
                  Piana: Szarawa, obfita ale bardzo efemeryczna. Do końca zostaje jednak dywanik. [3.5]
                  Zapach: Intensywny, karmel, kawa, palony słód... Zapowiada się rewelacyjnie! [4.5]
                  Smak: Za słodkie! Otwiera się cukierkowatą słodyczą, potem przez chwilę da się wyczuć słodowość i delikatna goryczkę, po czym wraca karmelowo - kawowa słodycz. [2]
                  Wysycenie: Dość wysokie. [4]
                  Opakowanie: Bardzo ładna puszka, gdyby podali ekstrakt i miejsce produkcji to było by 5. [4]
                  Uwagi: Miało być tak pięknie a wyszło jak zwykle... Gdyby nie to dosładzanie to mógłby być całkiem porządny ciemniak.

                  Moja ocena: [3.375]
                  Piwo, góry, jaskinie... tego mi trzeba!

                  I Ty bądź bohaterem w swoim domu - zostań piwowarem domowym! :)

                  Comment

                  • Gambrinus
                    • 06-2001
                    • 696

                    #39
                    Jak na moj gust nieco za slodkie, ale kto wie, moze pite w nieco wyzszej temperaturze, z wyszczerbionegio kufla w podziemiach Dworca Glownego w Katowicach smakowaloby jak nektar - jak niegdys ciemne z Siemianowic Śląskich
                    Last edited by Gambrinus; 26-01-2010, 02:15.
                    Popieraj małe browary!!!
                    Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

                    Comment

                    • Pogoniarz
                      † 1971-2015 Piwosz w Raju
                      • 02-2003
                      • 7971

                      #40
                      Przy robieniu wiosennych porządków nalazłem na działce z datą przydatności do spożycia 16.10.09.Otworzyłem i nie czuję zepsucia.Dalej słodkie jak ulep.Nie jest tragiczne, ale ta słodycz jest dla mnie tragiczna i do tego zero gazu i piany.


                      Prawie jak Piwo
                      SZCZECIN

                      Comment

                      • wrednyhawran
                        Senior
                        • 07-2010
                        • 1784

                        #41
                        To piwo byłoby faktycznie naprawdę dobre, gdyby nie ten okropny, nieznośny posmak słodzika (wyczuwalny szczególnie w napojach typu cola light). Po pierwszych paru łykach jakoś jeszcze nie przeszkadza, ale wypić to piwo całe to jest sztuka nie lada.
                        Gdyby nie to, byłby to naprawdę dobry, goryczkowy ciemniak. Piękna puszka.
                        Poniżej fota.
                        Attached Files
                        Last edited by wrednyhawran; 29-01-2011, 18:23.
                        Czy jest coś lepszego niż piwo? - Dwa piwa!
                        Małe Piwko Blog
                        Małe Piwko Blog na facebooku
                        Domowy Browar Demon

                        Comment

                        • dipeone
                          Senior
                          • 05-2010
                          • 741

                          #42
                          Ocena z ARTomatu

                          Kolor: Bardzo ciemny, prawie czarny, pod światło ciemno-rubinowe przebłyski. [4.5]
                          Piana: Gęsta, kremowa i utrzymująca się do końca picia piana, która wraz ze schodzeniem oblepia szkło. Piękna piana. Zaskoczony jestem. [5]
                          Zapach: Słód i sztuczność ciężka do określenia na pierwszym planie. Są jakieś delikatne zapachy karmelu ,ale gdzieś daleko w tle. Niezbyt przyjemny. [3]
                          Smak: Słód, karmel i sztuczność ponownie. Na szczęście karmelu jest najwięcej. Słodkie piwo bez cienia goryczki. Trochę mi jej brakuje. Mógłby też producent postarać się o usunięcie tej sztuczności. Podobno kiedyś było dużo smaczniejsze, ale tragedii nie ma. To jednak trochę mało. [3.5]
                          Wysycenie: Bardzo dobre jak dla ciemnego piwa. [5]
                          Opakowanie: Butelka 0,5l. Brak wymienienia pełnego składu i za to minus. Poza tym ładna etykieta, krawatka i ładny dedykowany kapsel. [4.5]
                          Uwagi:

                          Moja ocena: [3.65]

                          Comment

                          • skitof
                            Senior
                            • 11-2007
                            • 2478

                            #43
                            Uff, pierwszy raz przyszło mi spróbować taki wynalazek. Bez aromatu i bez smaku. 70% piwa przesłonięte jest całkowicie przez syrop glukozowo-fruktozowy i sukralozę. Ja poza słodyczą niczego nie czuję. To już chyba nie jest piwo.

                            Comment

                            • ucho
                              Senior
                              • 05-2010
                              • 500

                              #44
                              Ze strony Carlsberga zniknęło info o tym piwie, a jestem przekonany, że kilka tygodni temu jeszcze opis tam był. Czyżby ta wersja Karmi odchodziła do lamusa? Pozostałe, niskoalkoholowe wersje są. Zaś na stronie dedykowanej Karmi zestaw jeszcze w koplecie.

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎