Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Fortuna, Porter Benedyktyński

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Garrota
    Member
    • 12-2006
    • 46

    #16
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: ciwmny lekko mętnawy z refleksami rubinu [4]
    Piana: jak na porter krotkotrwała [3.5]
    Zapach: intensywny , winno-kawowy [4]
    Smak: słodkawy , z nutą karmelu i kawy [4]
    Wysycenie: bardzo przyzwoite , nie za wysokie [4.5]
    Opakowanie: stylizowana kwazi mnisia etykieta [4.5]
    Uwagi: oceniali Jacek,Marcin i Garrota

    Moja ocena: [4]

    Comment

    • becik
      Senior
      • 07-2002
      • 14999

      #17
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: brunatno-mahoniowo-czarny, kolor widać pod światło [5]
      Piana: ciemnobeżowa, zwarta, długo się utrzymuje ponad 5cm kożuszek, nie osadza się na szkle, tańczy w szklance wraz z piwem [4.5]
      Zapach: typowo porterowy, mocny, treściwy, słodowo-kawowy z domieszką paloności [5]
      Smak: treściwy, gęsty, pełny, na pierwszy plan wybija się palony smak, który jest wręcz gorzkawy, dominuje cały czas, słodkawy posmak wyczuwalny w ilości minimalnej i dopiero na ustach, moc piwa wyczuwalna jedynie w brzuszku gdy robi sie w nim cieplutko [5]
      Wysycenie: bez zarzutu [5]
      Opakowanie: bardzo ładna oprawa piwa robionego dla benedyktynów [5]
      Uwagi: Dawno Komesa nie piłem ale z tego co pamiętam to ta warka bardzo mi smakuje, głównie przez tą gorzkawość

      Moja ocena: [4.95]
      Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

      Comment

      • VanPurRz
        Senior
        • 09-2008
        • 4229

        #18
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Czarny jak smoła służący Walczak - ten cytat pasuje jak ulał [5]
        Piana: Oj słabo słabo. Tworzy się niezbyt duża, jest dziurawa i szybko opada. [2.5]
        Zapach: Delikatny ale wyraźny (trochę jednak zbyt mało) palony karmel i niestety w tle niezbyt przyjemna kwaskowatość [3.5]
        Smak: UUUU to byłby super porter gdyby był bardziej treściwy (chyba brak trochę leżakowania) i trochę bardziej wytrawny. Ale i tak dostajemy naprawdę dobrego portera o o (trochę zbyt delikatnym) delikatnym smaku palonego słodu, z posmakami kawy zbożowej i wytrawności. To jest mój typ portera tylko brak mu trochę siły tych doznań. [4]
        Wysycenie: Ładnie się układa na żołądku ale troszeczkę brakuje [4]
        Opakowanie: Plus za etykietę, minus za butelkę (jakoś cienkie szkło nie pasuje mi do portera). [3]
        Uwagi: To jest dobry porter i tylko szkoda, że jest to pewnie Komes tylko z inną etykietą i za tą etykietę płaci się dwa razy drożej a takich zagrywek ja nie lubię.

        Moja ocena: [3.675]
        "Nie myśl o tym, że wszystko się kończy. Myśl, że wszystko się dopiero zaczyna. To, co powinno być życiem: spokój, wolność i cisza" M. Hłasko, "Ósmy dzień tygodnia"

        Comment

        Przetwarzanie...
        X
        😀
        🥰
        🤢
        😎
        😡
        👍
        👎