Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Koreb, Żywe niefiltrowane

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Twilight_Alehouse
    Chmielowisko.pl
    • 06-2004
    • 6310

    #31
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Złoty i mętny, czyli tak, jak powinno być. [5]
    Piana: Średniej wysokości. Na szczęście długo utrzymuje się niemal pełna kołderka. [4]
    Zapach: Wyraźnie chmielowy, w tle lekka słodowość i śladowa ilość miodu. Poza tym rzeczywiście trochę owoców - jakby wiśnie. Bardzo przyjemny i nietypowy. [4.5]
    Smak: Nie spodziewałem się aż takiej treściwości i pełności, a tu piwo na wejściu wali gęstym, słodowo-owocowym kopem. Owoce sprawiają wrażenie, jakby to było piwo górnej fermentacji, tak są przyjemne i wyraźne. Całość zwieńczona solidną goryczką, która niestety jest troszkę nieprzyjemna w posmaku. Mimo to piwo jest pyszne. [4.5]
    Wysycenie: Doskonałe. [5]
    Opakowanie: Nowa szata graficzna piw z Koreba jest świetna - klimatyczna, gustowna i ciekawa. Minus za brak podanego ekstraktu, czarny kapsel oraz bezczelne nawiązanie nazwą do Ambera. [4]
    Uwagi: Trochę się bałem tego piwa, bo kiedyś miewałem nieciekawe doświadczenia z Korebami, a tu rewelacja!

    Moja ocena: [4.475]

    Comment

    • Piwoteka
      Senior
      • 04-2008
      • 1209

      #32
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Twilight_Alehouse Wyświetlenie odpowiedzi
      Opakowanie: Nowa szata graficzna piw z Koreba jest świetna - klimatyczna, gustowna i ciekawa. Minus za brak podanego ekstraktu, czarny kapsel oraz bezczelne nawiązanie nazwą do Ambera. [4]
      Nowa warka z minionego tygodnia dostarczona została już z nazwą "Łaskie Żywe", chyba Amber zainterweniował...
      Piwoteka
      Łódź, ul. 6 Sierpnia 1/3,
      www.piwoteka.pl
      Sklep Piwoteki na Facebooku
      Piwoteka Narodowa na Facebooku
      Piwoteka Narodowa na G+
      Дед Мороз (Dziadek Mróz)
      Browar Piwoteka

      Comment

      • Twilight_Alehouse
        Chmielowisko.pl
        • 06-2004
        • 6310

        #33
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Piwoteka Wyświetlenie odpowiedzi
        Nowa warka z minionego tygodnia dostarczona została już z nazwą "Łaskie Żywe", chyba Amber zainterweniował...
        U mnie tez już było "Łaskie Żywe", ale uważam, że nawiązanie i tak pozostaje.

        Comment

        • celtyk87
          Senior
          • 11-2008
          • 208

          #34
          Na dożynkach w Częstochowie butelka 6zl tak jak inne wyroby tego browaru.

          Comment

          • kopyr
            Senior
            • 06-2004
            • 9475

            #35
            Piana: średnioobfita, średniopęcherzykowa, krótka.
            Kolor: bardzo ładny, słomkowo-miodowy, pięknie mocno mętny. Mam nadzieję, że to drożdże, a nie zmętniacz.
            Wysycenie: dość wysokie, sprawia trochę wrażenie, jakby dofermentowywało na dziko w butelce.
            Zapach: przyjemny, bardzo piwny.
            Smak: kwaśny, nie wiem co byłoby dalej, data do 21.09.09. Mnie taki poziom kwaśnego smaku odpowiada, ale nie każdemu będzie. Goryczka średnia. Fajnie smakuje ogólnie.
            Opakowanie: może ciut jarmarczne, ale mnie się podoba.

            Mnie smakowało, ale raczej nie jest to najlepsze piwo. Piłem wiele, wiele lepszych piw domowych. No ale brawo za odwagę.
            blog.kopyra.com

            Comment

            • piotrsh
              Senior
              • 07-2003
              • 435

              #36
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: ciemnozłoty mętny [4.5]
              Piana: średnioziarnista i średniotrwała pozostawia ślady na szkle [3]
              Zapach: świerzy, lekko drożdżowy, bardzo przyjemny [5]
              Smak: lekka goryczka, wyczuwalne nuty słodowe, bardzo treściwe [5]
              Wysycenie: jak na takie piwo nie razi, niezbyt duża ilość bąbelków leniwie uciekających ku górze [4]
              Opakowanie: dość oryginalne [4.5]
              Uwagi:

              Moja ocena: [4.7]
              Pawełek 11.12.2006 godz. 14.51

              Comment

              • sandacz
                Senior
                • 01-2007
                • 345

                #37
                Rozczarowanie, szczególnie po lekturze pozytywnych komentarzy, których jest sporo.
                Cholernie irytujący był quasi-miodowy posmaczek, bardzo podobny do tego w Janowie z ostatnich kilku miesięcy. Posmaczek nienaturalny, wręcz apteczny, mdły w charakterze. Przesłaniał mi wszystkie inne elementy smakowe piwa.
                Piłem egz. z terminem 21.10.

                Comment

                • grzech
                  Senior
                  • 04-2001
                  • 4592

                  #38
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: Głębokie, pomarańczowe złoto. [5]
                  Piana: Niestety niska, nie za trwała. [3]
                  Zapach: Słodkawy, może i lekko miodowy. [4.5]
                  Smak: Wrażenie orzeźwienia, zauważalna, ale przyjemna wytrawność, trochę owoców, lekka słodycz. A na koniec wrażenie złożonego ciężkiego smaku. [4.5]
                  Wysycenie: Początkowo niezłe, ale pod koniec trochę brakowało. [3.5]
                  Opakowanie: Podoba mi się i już. [4.5]
                  Uwagi: Kupione w B-stoku, w Galerii Białej w ramach kiermaszu produktów regionalnych, naturalnych, czy jakoś tak.

                  Smaczne piwo do wieczornego popijania, co niniejszym czynię.

                  Moja ocena: [4.325]

                  Comment

                  • wytwornykaczor
                    Junior
                    • 12-2009
                    • 8

                    #39
                    łaskie

                    proszę mi wybaczyć, że tego piwa nie będę oceniał w sposób przyjęty na forum. Może dlatego, iż jestem junior. Osobiście to piwo kupuje zawsze w butli 5 L. Fakt starcza to na upojny weekend, ale jest to dość droga imprez - 50 PLN. Samo piwo no cóż....., jestem jego zwolennikiem pasuje mi jego smak, zapach kolor, brakuje tylko trochę nasycenia ale w takiej buli trudno go oczekiwać. Sam smak - zgadzam się z moimi poprzednikami miodowo - korzenny za każdym razem gdy je pije przypomina mi wakacje. Kolor, mętność jak dla mnie rewelacja. No i co do jakości (choć może i nie wg niektórych) smakuje ono mojej żonie

                    Comment

                    • niebieski1968
                      Junior
                      • 12-2009
                      • 1

                      #40
                      Też kupiłem w B-stoku, w Galerii Białej w ramach kiermaszu produktów regionalnych.Butelka 5l za 50 zł i poszła mi jak z płatka a miała być na święta.Piwo super tylko nie wiem gdzie dostać ponownie taki galon bo ślinka mi już cieknie na samą myśl..

                      Comment

                      • petrus33
                        Gość
                        • 01-2008
                        • 888

                        #41
                        A mnie to piwo ostatnio uwiodło całkowicie )
                        Doskonały zapach i ten niesamowity zbożowo-korzenny smak. Pełne i bardzo treściwe, a to właśnie najbardziej lubię. Powiem szczerze, że jest to zdecydowanie najlepsze piwo, jakie od dłuższego czasu piję. Daję bardzo mocną czwórkę z plusem.

                        Comment

                        • Candlekeep
                          Senior
                          • 11-2007
                          • 367

                          #42
                          A no właśnie.
                          W dyskusji poświęconej Herbowemu Korzennemu wylałem swoje żale nad tym, co się dzieje w browarze Koreb: http://www.browar.biz/forum/showthre...151#post865151
                          Jakież było moje zaskoczenie, gdy dziś otworzyłem Łaskie Żywe! Czyli jednak Koreb nie zatonął!!! Potrafi zrobić dobre piwo - ba! Bardzo dobre! To Łaskie było znakomite, przypomniało mi te piwa, przez które zakochalem się w tej marce. Teraz żałuję, że kupiłem tylko jedną butelkę.
                          Tylko że niestety w związku z tym, czego doświadczyłem przy okazji Herbowego czy - zwłaszcza - Miodowego, każde kupno Koreba (Korebia?) to loteria. Nigdy nie wiadomo, na co się ttrafi.
                          Być może jest ktoś, kto orientuje się, co jest przyczyną zpesutych piw - byłbym szczerze wdzięczny za informację. Bo Koreb potrafi być genialny. Ale równie często trafia się na butelkę zniechęcającą do browaru na długie miesiące...

                          Comment

                          • Javox
                            PremiumUżytkownik
                            • 11-2009
                            • 6141

                            #43
                            Ciekawe to piwo choć na początku musiałem się zmusić do kolejnego łyku... coś mi tu nie pasowało... specyficzna słodycz z apteką... miałem też wrażenie dolania spirtu...
                            No ale pije dalej, jakoś przyzwyczaiłem się do słodkiego smaku drożdżowo-słodowego...
                            Nawet nie przeszkadzały mi męty w środku... dopiłem... może ten posmak miodowy nie podszedł mi bo za miodem nie przepadam...
                            jak widzę dla wielu to specjał a dla mnie jakoś nie do końca... może gdyby był jakiś mocniejszy akcent chmielowy...

                            Comment

                            • Ram
                              Member
                              • 01-2010
                              • 40

                              #44
                              Ocena z ARTomatu

                              Kolor: złoty [4.5]
                              Piana: obfita, opada do pół centymetrowej warstwy, która pozostaje do końca picia piwa [5]
                              Zapach: nie potrafię dokładnie określić, wyczuwam jakies nuty drożdżowe, coś w stylu drożdży rozrobionych z mlekiem [3.5]
                              Smak: w smaku goryczka chmielowa walczy ze słodkością i ostatecznie przegrywa, pochodzenia tej słodkości nie potrfię określić [3.5]
                              Wysycenie: bardzo dobre, utrzymuje się do końca picia [4.5]
                              Opakowanie: etykiety dopracowane w prawie każdym detalu (minus za brak ekstraktu) [4.5]
                              Uwagi: piwo jak dla mnie zbyt słodkie

                              Moja ocena: [3.8]

                              Comment

                              • sandacz
                                Senior
                                • 01-2007
                                • 345

                                #45
                                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Javox Wyświetlenie odpowiedzi
                                Ciekawe to piwo choć na początku musiałem się zmusić do kolejnego łyku... coś mi tu nie pasowało... specyficzna słodycz z apteką... miałem też wrażenie dolania spirtu...
                                No ale pije dalej, jakoś przyzwyczaiłem się do słodkiego smaku drożdżowo-słodowego...
                                Cieszę się, że nie jestem osamotniony. Ja też podczas lektury miałem skojarzenia farmaceutyczne (post #37). Z tym że ja, w przeciwieństwie do ciebie, do samego końca nie przyzwyczaiłem się do tego drażniącego posmaczku. Piwo jednak dopiłem, gdyż nie lubię marnować jedzenia i wylewać pieniądze do zlewu.
                                Planuję utwierdzić się w swoim przekonaniu (szczególnie po twoim, Javox, poście) i spróbować raz jeszcze. Ale ostrzegam, browarze Koreb, w przypadku piwa wyznaję zasadę "do dwóch razy sztuka"

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎