Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Perła - Lublin, Lubelskie Pils

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Candlekeep
    Senior
    • 11-2007
    • 367

    #16
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika zAjkA Wyświetlenie odpowiedzi
    Piwo nie najwyższych lotów. Wodniste z delikatną goryczką. Na upalne dni może być nic pozatym. Zdecydowanie lepsza jest wersja mocniejsza. Nabyte za 2,5 za bąka w moim osiedlowym pubie.
    I pomyśleć, że jeszcze nie tak dawno odczucia były zupełnie inne - wersja Pils była o niebo lepsza od mocnej...

    Comment

    • TomX
      Senior
      • 09-2004
      • 1035

      #17
      Ładna butelka, ładna etykieta, dedykowany kapsel... to na plus (koloru i piany nie widziałem - pite z butelki). Co do smaku: wodniste, ale da sie wypić, czuć fajne smaczki chmielowe ziołowe, ale goryczka jest moim zdaniem paskudna, przypominająca raczej smak jaki zostawia w ustach ropiejące dziąsło:/ Na szczęście ten akcent, choc obecny, nie wybija sie zbyt mocno.
      Piwo, góry, jaskinie... tego mi trzeba!

      I Ty bądź bohaterem w swoim domu - zostań piwowarem domowym! :)

      Comment

      • kenubi
        Member
        • 07-2008
        • 87

        #18
        Kupiłem z "braku laku" i z brakiem optymizmu bo tak ostatnio podchodzę do rodzimej Perły ale zaskoczyłem się in plus. Jest ogólnie słodkawe ~jak dawniej Warka Strong (dawno nie piłem,oj dawno) i pije się dosyć przyjemnie. Żonie raczej nie smakowało ale każdy ma inny gust.
        Butelka fajna, etykieta też mi się podoba - dobry pomysł z powrotem bączków.

        Jak dla mnie jest to najbardziej sensowny wybór w zwykłych spożywczakach i powrót klienta bo reszta Perły przestała mi smakować od dosyć dawna. I i jak na razie zawsze trafiała mi się dobrze schłodzona

        Comment

        • granat862
          Senior
          • 12-2004
          • 945

          #19
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Złoty, klarowny. [4]
          Piana: Drobnopęcheżykowa, wysoka, szybko znika. [3.5]
          Zapach: Słodowo-chmielowy. [3.5]
          Smak: Słodowość z niewielką goryczką, nie wyróżniające sie spośród innych, przeciętne. [3.5]
          Wysycenie: Za duże, szczypie w język [2.5]
          Opakowanie: Buteleczka taka sama jak na zdjęciu klossa, mi sie podoba. [4]
          Uwagi:

          Moja ocena: [3.5]
          Szklanka wody nie jednemu człowiekowi juz zaszkodziła, natomiast szklanka Pilznera nigdy."

          Comment

          • Twilight_Alehouse
            Chmielowisko.pl
            • 06-2004
            • 6310

            #20
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Ładne złoto, ale trochę za jasne. [4]
            Piana: Z początku wysoka, ale opada błyskawicznie i nic po niej nie zostaje. [2.5]
            Zapach: Niezbyt silny, ale czuć trochę chmielu, takiego świeżego i aromatycznego. W tle trochę słodu. [4]
            Smak: Bardzo przyjemna słodowość, przechodząca w lekką chlebowość, a potem niestety we wrażenie wodnistości, bo piwo ma bardzo słabą goryczkę i nie ma nic, co mogłoby się wybić w finiszu. [3]
            Wysycenie: Trochę za wysokie. [4]
            Opakowanie: Bączek z prostą, ale dość klasyczną etykietą, do tego dedykowany kapsel. [3.5]
            Uwagi: Niby dobre, ale za mało smaku.

            Moja ocena: [3.425]

            Comment

            • wrednyhawran
              Senior
              • 07-2010
              • 1784

              #21
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: Jaśniutki słomkowy, za jasny nawet jak na pilsa. Klarowny. [3]
              Piana: Marniutka, gruboziarnista, bąble wybuchają natychmiast po nalaniu, redukując ją niemal do zera. Piana jest rzadka, nie tworzy "czapy" nad szkłaem, tylko po prostu się wylewa... [2]
              Zapach: Małointensywny, ale przyjemny. Słodowo-chmielowy. Przypomina...Lubuskie tylko jest słabiej wyczuwalny. [4]
              Smak: Źle nie jest, ale bez rewelacji. Piwo jest lekkie w smaku, nie powiem - orzeźwiające, ale brakuje mu trochę głębi. Przyjemne nuty słodowe, trochę chmielu. Po przełknięciu czuć odrobinę małoprzyjemnej cierpkości. Dodałbym znacznie więcej chmielowej goryczki. [3.5]
              Wysycenie: Za wysokie, prawie jak w wodzie mineralnej, tylko nieco drobniejsze na języku. [3]
              Opakowanie: Nic szczególnego. Butelka bączek, 0,33l. Etykieta jak na zdjęciu wcześniej - przeciętność. Ekstraktu nie podano. Plus za kapsel. [3.5]
              Uwagi: Takie sobie, zwykłe piwko na codzień, do podróży (oczywiście w charakterze pasażera), lub w krzaki. Mi, z ostatnich doświadczeń bardziej odpowiadają do tych celów "żabkowe" Mastery z Witnicy.

              Moja ocena: [3.475]
              Czy jest coś lepszego niż piwo? - Dwa piwa!
              Małe Piwko Blog
              Małe Piwko Blog na facebooku
              Domowy Browar Demon

              Comment

              • Cyssiek
                Member
                • 05-2011
                • 93

                #22
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: Raz widziałem to piwko w kuflu, zazwyczaj piję prosto z bączusia, takie to urocze. [3]
                Piana: j.w [3]
                Zapach: Przyjemny, chmielowy mocno. Szczypie troszkę. [4]
                Smak: Bardzo dobre, mocny chmiel, wchodzi po prostu cudownie, lekko słodkie, jakby 'gęste' [4]
                Wysycenie: Niskie, znakomite dla tego piwa. [5]
                Opakowanie: Po prostu kocham te tinytiny bączki. Ładna etykieta i dedykowany kapsel. [5]
                Uwagi: Tanie piwko które sprawdza się np podczas krótkiej przerwy w pracy, ew na szybkie ochłodzenie, ew podczs drogi ze sklepu nad jeziorkiem. Umila czas.

                Moja ocena: [3.95]
                ---------------
                Ocena usunieta z rankingu.
                Poczawszy od 22.I.2003, oceny bez sensownego uzasadnienia ich przez oceniajacego, beda usuwane z rankingu. Piana, kolor...
                Art, Admin

                ---------------
                Last edited by ART; 28-08-2011, 21:32.
                "Goolman to jest trunek boski, pisał o nim Kochanowski"

                Comment

                • Mario_Lopez
                  Senior
                  • 08-2009
                  • 991

                  #23
                  Mój dobry koleżka przywiózł mi dzisiaj kilka bączków owego piwa (i jego mocniejszej wersji) wprost z Lublina. Otworzyłem, pierwszy łyk i w smaku skojarzyło mi się z czerwoną Warką... Jednak chwilę później piwko zaczęło ujawniać swoje ukryte dobre cechy Bardzo lekkie, gładziutko wchodzi, smakuje mi... Coś mi się wydaje, że opróżnię dzisiaj wszystkie bączki, które otrzymałem w prezencie.
                  Last edited by Mario_Lopez; 20-09-2011, 19:21.
                  Ale nie o tym, bo to u Was, nie u mnie
                  Ale nie o tym, bo to u Was, nie u mnie...


                  EBE EBE

                  Comment

                  • becik
                    Senior
                    • 07-2002
                    • 14999

                    #24
                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: jasnozłocista, klarowna, podoba mi się [4.5]
                    Piana: obfita chwile po nalaniu, srednio-pęcherzykowa, opada powoli ale zauważalnie, nie osadza się na szkle [3]
                    Zapach: jedynie co czuję to zapach sfermentowanego słodu [3]
                    Smak: dziwna metaliczna goryczka, minimalnie wyczuwalny chmiel, a słodowych nut to na sile chyba sie trzeba doszukiwać [2.5]
                    Wysycenie: zbyt mocne, piwo aż kłuje w ustach [2]
                    Opakowanie: zgrabna i prosta małpka, brawa za dedykowany kapsel [4.5]
                    Uwagi: Niestety ale gorzej niż przeciętne, małe a wypite z problemami

                    Moja ocena: [2.9]
                    Attached Files
                    Last edited by becik; 21-11-2011, 21:15.
                    Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                    Comment

                    • Cyssiek
                      Member
                      • 05-2011
                      • 93

                      #25
                      Ocena z ARTomatu

                      Kolor: Jasny, jak na pilsa przystało [4]
                      Piana: Mizerna, szybko opada [3]
                      Zapach: W sumie nie stwierdzono [2]
                      Smak: Woda, bezsmakowe, leciutka goryczka [3]
                      Wysycenie: Wysokie - idealnie orzeźwia [5]
                      Opakowanie: Nie zwróciłem uwagi na to, czy podano parametry etc... KOCHAM bączki! [5]
                      Uwagi: Doskonałe na upalne lato - np w drodze powrotnej z nadjeziorkowego sklepu, gdy plecaki pełne chłodnej Perły

                      Moja ocena: [2.9]
                      "Goolman to jest trunek boski, pisał o nim Kochanowski"

                      Comment

                      • barthez
                        Senior
                        • 07-2005
                        • 367

                        #26
                        Ocena z ARTomatu

                        Kolor: Jasny słomkowy kolor, jak na lekkiego pilsa całkiem ok. [5]
                        Piana: Kiepska - rzadka i właściwie od razu opadła, pozostawiając delikatny kożuszek. [1.5]
                        Zapach: Trudno wyczuć, bardzo mało aromatyczne. [2]
                        Smak: Lekkie, z bardzo delikatną goryczką, takie na 3,5, niczym szczególnym się nie wyróżnia. Dobre na ugaszenie pragnienia. [3.5]
                        Wysycenie: Trochę zbyt duże, ale tragedii nie ma. [3.5]
                        Opakowanie: Prymitywna etykieta i podobny kapsel + za bączka i za to, że kapsel w ogóle ma nadruk. [3]
                        Uwagi:

                        Moja ocena: [2.825]

                        Comment

                        • Tschabe
                          Senior
                          • 08-2011
                          • 105

                          #27
                          Ocena z ARTomatu

                          Kolor: Złocisty, dość jasny, klarowny. [4]
                          Piana: Bardzo wysoka przy nalewaniu. Pęcherzyki dosyć grube. Szybko opada głośno sycząc, pozostaje tylko obręcz i nieco resztek na ściankach. [2.5]
                          Zapach: Po odkapslowaniu uderzyło chmielem, ale już po nalaniu ten zapach gdzieś zniknął. Czuć leciutko słód. [3]
                          Smak: Przede wszystkim niewyraźna gorycz. Pod koniec dochodzi nieduża kwasowość. Do tego posmaki chleba i alkoholu. Sprawia wrażenie rozwodnionego, ale chyba dzięki temu jest tak orzeźwiające. [3]
                          Wysycenie: Wysokie. Dla tego piwa takie powinno być. [4.5]
                          Opakowanie: Bączek, a na nim czerwona etykieta przeciętnej urody. Kapsel firmowy, ekstrakt utajniony. [3]
                          Uwagi: Piwo bardzo lekkie i orzeźwiające. Smaku w nim niewiele, ale na pewno sprawdzi się w lecie.

                          Moja ocena: [3.075]

                          Comment

                          • Kwadri
                            Senior
                            • 10-2009
                            • 1216

                            #28
                            Ocena z ARTomatu

                            Kolor: Jasnozłoty. [4]
                            Piana: Średniobąblowa, nieco przybrudzona. Dość szybko opada do cienkiej warstwy. Chwilę później znika. [3]
                            Zapach: Raczej słodowy, ale nie do końca przyjemny, bo w tle czają się koncernowe wstawki. [3.5]
                            Smak: Początek wodnisty, trochę bez treści. Po zapachu można by spodziewać się słodowości, ale jej nie ma. Goryczka średnio mocna, raczej dominuje w finiszu, ale też nie jest do końca przyjemna. Mimo to latem dobrze wchodziłoby prosto z bączka. [3.5]
                            Wysycenie: Średniowysokie, odpowiednie. [4.5]
                            Opakowanie: Bączek z nieskomplikowaną etykietą w czerwonych barwach. Plus za dedykowany kapsel, za to nie chwalą się ekstraktem. [4]
                            Uwagi: Z datą 22.03.12. Kupione w Składzie Piwa w Częstochowie.

                            Moja ocena: [3.55]
                            www.lkschmielowice.futbolowo.pl

                            Comment

                            • DariuszSawicki
                              Senior
                              • 08-2012
                              • 2868

                              #29
                              Ocena z ARTomatu

                              Kolor: Ładne złoto, ale trochę za ciemne. Patrz post nr. 20 (trochę się zbijam). Pils ma inaczej wyglądać. [2.5]
                              Piana: Nawet jest a to już sukces. Szybko jednak opada. Nic specjalnego. [3]
                              Zapach: Jakiś taki piwniczny, no ale to jest raczej przypadkowe. Nie, nie, to żaden kellerbier. Chociaż pils to też nie jest, no bo gdzie ten aromat lubelskiego? [3]
                              Smak: Smak podobny do koncerniaków.Najbliżej mu do Lecha, tylko jest mniej wodnisty. Nawet nie jest źle, ładnie zbilansowany słód z goryczką, żaden nie wychodzi do przodu. Solidny lager. Nic tu więcej nie czuję. [3]
                              Wysycenie: Wysokie, trochę za duże ale można z tym sobie poradzić. Nie radzę jednak nikomu pić tego piwa zbyt szybko. [3]
                              Opakowanie: Bączek, trochę w starym stylu, bez przepychu i elegancji jak w browarze Amber. Prostota też jest ładna. [4]
                              Uwagi: Pils to Jever i Veltins. A to jest typowy lager, ale lepszy od tych,które nam produkują trzy koncerny.

                              Moja ocena: [3.025]

                              Comment

                              • Javox
                                PremiumUżytkownik
                                • 11-2009
                                • 6136

                                #30
                                Trochę lepsze niż wszelkie "perły" ale bez przesady...
                                Piwo raczej lekkie, klasyczne i bez "zachwytów"...

                                Wypiłem kontrolnie i z ciekawości co tam w środku trzeszczy

                                Grafika prawie bez zmian....

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎