Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Okocim, Mocne

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • SurfiX
    Gość
    • 08-2003
    • 4

    #31
    Jak dla mnie najlepsza pozycja z browaru Okocim. Kolor wydaje mi się nie co niemrawy, ale brzydki nie jest. Nasycenie CO2 bardzo dobre...bombelkuje prawie do samego końca. Zapachu prawie wcale nie udało mi się wyczuć. Smak - bez rewelacji. Jest w nim niby wszystko co być powinno, ale również da się wyczuć dziwny posmak sam właściwie nie wiem czego. Piana ogólnie w porządku - jej "kawałek" pozostaje do samego końca, a buteleczka może nie najładniejsza, ale wśród wielu innych (ładniejszych) na półce, prezentuje się nienajgorzej...

    Moja ocena: [2.675]

    Comment

    • wriggle
      Senior
      • 12-2002
      • 322

      #32
      Jak byłem nieletni to mocny Okocim był moim ulubionym piwem. A teraz...hmm. Jak na mocarza to poziom trzyma dość mocno, ale ja go i tak pijam bardzo rzadko. Jednak nie mam złych skojarzeń z tym wynalazkiem.
      ONE LOVE

      Comment

      • GuruJosh
        Member
        • 04-2003
        • 44

        #33
        Właśnie skonsumowane przeze mnie i Matysa oraz mojego kuzyna "Bolka". Jest piwem dobrym aczkolwiek zbyt mocnym. Jakość trzymana od lat. Choć mogłoby być i tak lepsze. Klarowność dobra, słaba goryczka, piana bardzo dobra, kolor złocisty. Spożywany w dużych ilościach powoduje potężnego kaca!!!
        Guru Josh z SBP

        Comment

        • adam16
          Senior
          • 02-2001
          • 9865

          #34
          Kolejne podejście do tego piwa spowodowane chęcią posiadania kontr z promocji. Zdania raczej nie zmienię. Znam kilka lepszych mocnych piw, aczkolwiek to trudno potępiać w czasmbuł
          Browar Hajduki.
          adam16@browar.biz
          Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

          Krasnoludki są na świecie, a w każdym razie w Chorzowie ;) a dowodem jest to, iż do domowego piwa siusiają :D - mam KWASIŻURA :D

          Comment

          • tutunia
            Member
            • 03-2003
            • 60

            #35
            Jeśli kontra promocyjna, to to piwo było robione w Sierpcu, w Kasztelanie.

            Comment

            • robox
              = kapslarz =
              • 11-2002
              • 8188

              #36
              tutunia napisał(a)
              Jeśli kontra promocyjna, to to piwo było robione w Sierpcu, w Kasztelanie.
              Ciekawe czy to odosobniony przypadek ?

              Comment

              • Sven
                Senior
                • 09-2003
                • 1211

                #37
                Kolor nieco zbyt jasny, jak na mocne piwo, niezbyt gazowane i bardzo dobrze! Smak słodkawy, słodowy, nienudny.Co ważne, nie doszukałem się alkohlou! Dobre po jakimś słonawym, tłustym posiłku! Piana obfita, bardzo szybko dziurawieje. Zapach przyjemny, słodowy z nutkami chmielu.
                Opakowanie ładne, etykietka czarna, rzuca się w oczy! Dobre piwo!

                Moja ocena: [4.4]
                Celia, cerevisia et conventus.

                Comment

                • YouPeter
                  Senior
                  • 05-2004
                  • 2379

                  #38
                  Najlepsze mocne piwo na rynku. Kolor idealny, nasycenie CO2 mogło by być większe ale nie jest źle. Smak tak jak już wspomniałem moim zdaniem najlepsze mocne piwo w Polsce. Wielkim atutem jest to że nie czuć w nim spirytusu a na dodatek jest goryczkowe a nie słodkie. Piana to najsłabsza strona tego produktu (zasadniczo po nalaniu do kufla wogule jej nie było). Dobry intensywny zapach mocnego piwa. Opakowanie dobre - na pierwszy rzut oka widać, że mamy do czynienia z mocnym piwem i jest ono tradycyjne co również jest atutem.

                  Moja ocena: [3.875]
                  Bo kto piwa nie pije ten jest wywrotowcem, świadomie uszczuplającym dochody państwa, bezideowcem.

                  Comment

                  • Andrewbrw
                    Senior
                    • 03-2004
                    • 932

                    #39
                    Najlepsze piwo mocne na rynku???to czemu piszesz,że nasycenie mogło by być większe, a piany po nalaniu "wogule" nie było

                    Comment

                    • baklazanek
                      † 2014 Piwosz w Raju
                      • 08-2001
                      • 3562

                      #40
                      Andrewbrw napisał(a)
                      Najlepsze piwo mocne na rynku???to czemu piszesz,że nasycenie mogło by być większe, a piany po nalaniu "wogule" nie było
                      Pewnie dla tego, że na tle innych i tak się wyróżnia na plus.Więc ta piana nie przeszkadza w końcowej ocenie a nasycenie jest zadawalające. W związku z tym nie czepiajmy się czegoś co nie daje nam podstaw ku temu.

                      Comment

                      • Andrewbrw
                        Senior
                        • 03-2004
                        • 932

                        #41
                        ok sprawa gustu, każdy inaczej odczuwa smak, preferuje inne piwa itd. Dla mnie jest to jedno z gorszych piw mocny i będę się czepiał, bo po prostu mi nie smakuje i to BARDZO!!!
                        w dodatku powinien zadziałać ktoś od FCJP

                        Comment

                        • ART
                          mAD'MINd
                          • 02-2001
                          • 23808

                          #42
                          czy możesz uzasadnbić swoje zdanie? co jest w tym piwie co Ci nie smakuje?
                          - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                          - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                          - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                          Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                          Comment

                          • Andrewbrw
                            Senior
                            • 03-2004
                            • 932

                            #43
                            Jasne: przesadna moc, wyczuwalny i to nawet bardzo alkohol , kiedyś próbowałem sie przemóc do tego piwa, wypiłem parę na siłe...ale nic z tego nie było...już więcej się nie przemoge, ale jeśli komuś smakuje niech pije, nie bronię .Moje zdanie na temat Okocima Mocnego jest twarde i niezmienne, jest wiele lepszych piw mocnych, a nawet dużo lepszych!!!

                            Comment

                            • bury_wilk
                              Senior
                              • 01-2004
                              • 2655

                              #44
                              W piątek miałem dzień masówki, więc kilka spostrzeżeń na temat "Czarnego" Okocimia.
                              Dawniej bardzo lubiłem to piwo, uważam, że było jednym z lepszych dostępnych, teraz trochę się pogorszyło, ale nadal trzyma przyzwoity poziom. Najładniejszy kolor, złoto-herbaciany, z głębią. Piana przeciętna, ale nie można powiedzieć, żęby jej nie było. Nasycenie w normie, nie narzuca się i nie jest go za mało. Zapach lekko ciężkawy, słodkawy, ale mimo to przyjemny; nie miałem przykrych odcvzuć alkocholowych. Smak niezły, goryczka średnia, podobnie jak chmiel, na pierwszym miejscu jest słodowość, ale nie jest przesadzona. Opakowanie może nie wybitne, ale ładnie dopracowane, cxzytelne i charakterystyczne.

                              Moja ocena: [3.975]
                              Lubię kiedy się zieleni
                              Lubię jak się piwo pieni...

                              ...najlepiej z Browaru Szlacheckiego!

                              Comment

                              • cielak
                                Senior
                                • 03-2004
                                • 2890

                                #45
                                [QUOTE]bury_wilk napisał(a)
                                ...przykrych odcvzuć alkocholowych...



                                FCJP- ALKOH olowych
                                zupka chmielowa dobra i zdrowa!!

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎