Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Grodzka 15, Nasz Dunkel

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • mrkowal
    Senior
    • 03-2009
    • 155

    #16
    Trochę jak na dunkla za moło treści. Goryczka, wysycenie i piana OK ale karmelowych smaków nie wyczuwam. Dla mnie to bardziej piwo w stylu Red ale Kilkenny to nie jest chociaż pretensji nie mam.
    Ultima forsan

    Comment

    • Twilight_Alehouse
      Chmielowisko.pl
      • 06-2004
      • 6310

      #17
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Ciemny brąz. Pod światło widać sporą opalizację. Ciut za ciemny na styl frankoński, ale nie jest źle. [4.5]
      Piana: Niewysoka, szybko opada do marnych resztek, nie osadza się na ściankach. [2.5]
      Zapach: Niezbyt silny, ale ciekawy. Czuć owoce, wino, troszkę orzechów i karmelu. [4]
      Smak: Bardzo przyjemne pierwsze wrażenie - treściwość, aksamitność, gładkość. Potem treść trochę się rozmywa, ale pojawiają się inne nuty - orzechy, ciut karmelu, odrobina suszonych owoców, ciemny chleb. Goryczka słabiutka, ale tutaj to nie przeszkadza. Smaczne piwo. [4.5]
      Wysycenie: Trochę za wysokie, psuje efekt aksamitności. [3.5]
      Opakowanie: Bączek, prosta acz czytelna etykieta z wszystkimi potrzebnymi danymi, czarny kapsel. [3.5]
      Uwagi: Kupione w wersji butelkowej w Rodzince-Bis, kosztowało 7 zł,

      Moja ocena: [4.025]

      Comment

      • sandacz
        Senior
        • 01-2007
        • 345

        #18
        Parę dni temu piłem w lokalu. Zimna (za zimna jak na ten gatunek) musująca ciecz z majaczącymi w tle nutkami karmelowymi. Pijąc, parę razy myślałem o kratce ściekowej tuż przede mną.
        G15 będę teraz odwiedzał tylko dla premier. Szkoda kasy, czasu, nerwów.

        Comment

        • sandacz
          Senior
          • 01-2007
          • 345

          #19
          To piwo robi się coraz gorsze. Niby nie jest wodniste, ale trudno też tu o doszukiwanie się jakichś treści... Może, ewentualnie, skojarzenie kawowe - tylko że jego intensywność jest taka, jakby polizać papierek po cukierku Kopiko.

          Comment

          • leona
            PremiumUżytkownik
            • 07-2009
            • 5853

            #20
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika sandacz Wyświetlenie odpowiedzi
            To piwo robi się coraz gorsze. Niby nie jest wodniste, ale trudno też tu o doszukiwanie się jakichś treści... Może, ewentualnie, skojarzenie kawowe - tylko że jego intensywność jest taka, jakby polizać papierek po cukierku Kopiko.
            O, tego określenia mi brakowało
            Ale ja aż tak negatywnie piwa nie oceniam. Taki rześki dunkel na szybkie wypicie.

            Comment

            • telek
              PremiumUżytkownik
              • 05-2011
              • 530

              #21
              Kupiłem na wynos wersję butelkową i w niej wyczułem naprawdę rzadko spotykane aromaty trawiaste.

              Comment

              • sandacz
                Senior
                • 01-2007
                • 345

                #22
                ^ To dobrze czy źle?

                Piłem niedawno na miejscu. Żadnej poprawy: słodkawe nie-wiadomo-co z lekkimi majakami toffi-karmelowymi (choć nie wiem czy to aby nie pobłażliwa autosugestia).

                Comment

                • dadek
                  Senior
                  • 09-2005
                  • 4568

                  #23
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: Brązowy, całkiem mętne. [4.5]
                  Piana: Koloru ecru, przy podaniu na 3 cm, bardzo gęsta o drobniutkich bąbelkach. Znikła szybko, już po pierwszym łyku została tylko obrączka przy ściankach kufla i trochę plam na nich. [3]
                  Zapach: Przyjemny, głównie karmelowo - słodowy z dość sporą dawką drożdży [4]
                  Smak: W smaku piwo dość "kobiece", dominuje słodowa karmelowość, do tego trochę słodko - wytrawnej owocowości i łagodnej nuty mlecznej czekolady. Panie nie musiały by dolewać soku. [4]
                  Wysycenie: Nieduże, dla mnie akurat takie jak lubię. [4.5]
                  Opakowanie: Podane w przysadzistym, grubym kuflu firmowym, niestety minus za brak podkładki. [4]
                  Uwagi: Łagodne, dobrze "wchodzące" piwo, nie odczuwa się jego 13,4° ekstraktu, na pewno nie dla wielbicieli goryczy.

                  Moja ocena: [3.95]

                  Comment

                  • dadek
                    Senior
                    • 09-2005
                    • 4568

                    #24
                    Fotka:
                    Attached Files

                    Comment

                    Przetwarzanie...
                    X
                    😀
                    🥰
                    🤢
                    😎
                    😡
                    👍
                    👎