Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

BOSS, Lubusz

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • skitof
    Senior
    • 11-2007
    • 2478

    #16
    Naprawdę udany pilzner. W zapachu jest zdecydowany chmiel, w smaku goryczka dobrze zaznaczona, choć i podbudowa słodowa solidna. Posmak zrównoważony. Pije się przyjemnie. Jedynie ciut za mało nasycenia - to przydało by orzeźwiającego charakteru. Generalnie zaskoczenie na plus.

    Comment

    • ODOLAN
      Member
      • 07-2007
      • 57

      #17
      mam pytanie - czy Lubusz jeszcze istnieje na rynku? Jest to zdecydowanie najlepsze piwo, jakie kiedykolwiek piłem, ale nie widzę go zbytnio na półkach już...

      Comment

      • tfur
        Senior
        • 05-2006
        • 1303

        #18
        piwo dobre, lekkie i niedrogie. świetnie gasi pragnienie.
        wczoraj nabyłem w warszawskiej rodzince-bis,
        no ale to ci pewnie nie po drodze.
        veni, emi, bibi

        Comment

        • dadek
          Senior
          • 09-2005
          • 4577

          #19
          Świetne piwko! Po długiej przerwie we wtorek zakupiłem parę butelek w Zofmarze za świetną cenę 1,90 + 0,40 kaucja.

          Comment

          • zgroza
            Senior
            • 03-2008
            • 3597

            #20
            To lekkie piwo wypiłem z przyjemnością, było w miarę treściwe, tmało słodkie i nawet trochę aromatu chmielu. Lekka maślaność była niezbyt nachalna.
            Lotna ekspozytura browaru

            Też Was kocham.

            Comment

            • baania
              Senior
              • 10-2009
              • 317

              #21
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: Złoty, klarowny. Jak na dziewiątkę za ciemny. [3.5]
              Piana: Drobno i średnioziarnista, biała, o konsystencji ubitych białek. Trwała i wysoka na 1cm. Pierwszy raz widzę tak wspaniałą pianę w Lubuszu. [5]
              Zapach: Delikatnie chmielowy, lekko kwaskowy. Mogłoby być ciekawiej. [3.5]
              Smak: Zdecydowanie dobre. Wyraźna, choć krótka goryczka, wyraźniejsza niż gdy próbowałem to piwo jakiś miesiąc temu. Zaskakujący jest bark maślanego posmaku. Piwo sprawia wrażenie jakby to była dwunastka, a nie dziewiątka. [4]
              Wysycenie: Średnie nasycenie. Chociaż jestem zwolennikiem niskiego, tutaj wolałbym trochę wyższe. [3.5]
              Opakowanie: Tandetne, krzywo naklejone etykiety. Nic się nie zmieniły w stosunku do zdjęć powyżej. 2pkt za kapsel Witnicy, który mi się podoba. [2]
              Uwagi: Uważam, że Lubusz to dobre codzienne piwo. Cena 1.79zł jest odpowiednia.

              Moja ocena: [3.775]
              Podcast o piwie
              Podcast o piwie | Facebook

              Comment

              • dadek
                Senior
                • 09-2005
                • 4577

                #22
                Znów odwiedziłem Zofmar 24.06 i znów miałem okazję zaopatrzyć się w Lubusza (czemu k... go nigdzie nie ma w Wawie). Co ciekawe staniał o 10 gr i kosztuje 1,80+kaucja.
                A smakuje wyśmienicie, wyraźna słodowość + chlebek, fajna chmielowa goryczka. Bardzo wyraziste i treściwe jak na 10°, w ślepym teście wielu by mogło powiedzieć, że to 12°. To bez wątpienia najlepsza polska 10°. Jako kolejne bym umieścił Wrocławskie, choć dobre to jednak o dystans dalej za Lubuszem. Tylko, że Lubusza ciężko kupić podczas gdy Wrocławskie jest wszędzie. A poza tym o całą złotówkę droższe! Aż szkoda, że Browar Witnica marnuje takie dobre piwo na papranie różnych aromatyzowanych mikstur.
                Obecnie w nowej szacie z widoczkiem witnickiego browaru
                Attached Files
                Last edited by dadek; 30-06-2012, 02:44.

                Comment

                • emes
                  Nadszyszkownik Chmielowy
                  • 08-2003
                  • 4275

                  #23
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika dadek Wyświetlenie odpowiedzi
                  Znów odwiedziłem Zofmar 24.06 i znów miałem okazję zaopatrzyć się w Lubusza (czemu k... go nigdzie nie ma w Wawie)...
                  Lubusza dzisiaj kupiłem w Rodzince-Bis. Cena 2.5 zł, chyba z kaucją.

                  Comment

                  • kosher
                    Senior
                    • 04-2005
                    • 2296

                    #24
                    W Rodzince czy Piwonii nietrudno dostać, ale fakt, że w osiedlowych sklepach piwo właściwie nieosiągalne w W-wie.
                    Zgadzam się z dadkiem, że wielka szkoda, że Witnica koncentruje swoje działania na owocowych wynalazkach zamiast promować b. przyzwoitą 10-tkę. Stawiam Lubusza na równi z Wrocławskim i konstancińskim Lekkim. Na upały piwo jak znalazł.

                    Comment

                    • KobiNalewka
                      Senior
                      • 05-2012
                      • 286

                      #25
                      O ile mnie pamięć nie myli to to jest dziewiątka, a nie dziesiątka, tym bardziej temu piwu należą się słowa podziwu. Mnie osobiście bardzo ono smakuje, a do kupna pierwszej sztuki zachęciła mnie cena i...nowa etykieta. Lubusz przypomina mi bardzo "Twierdzowe", które ze względu na cenę porzuciłem. Dobrze, że szybko znalazł się 2 razy tańszy zamiennik, szczególnie że lato w pełni
                      Last edited by KobiNalewka; 02-07-2012, 19:52.

                      Comment

                      • chechaouen
                        Senior
                        • 01-2011
                        • 1180

                        #26
                        Ocena z ARTomatu

                        Kolor: Złocisty,klarowny, klasyczny [4]
                        Piana: Na początku średnio obfita, dość szybko opada, ale resztki zostają na powierzchni piwa [3.5]
                        Zapach: Przyjemny, głównie czuć delikatny aromat chmielu i nutkę chlebową [4]
                        Smak: Fajny, lekki ale bogaty, dobrze zbalansowany smak. Na początku ciekawa słodycz, potem czuć goryczkę, która jest subtelna, ale ciekawie rozłożona na kolejne warstwy posmakowe. Dość długo utrzymuje się na języku i ta posmakowa goryczka jest fajnie delikatna i lekka. Jak na tak niski ekstrakt, to piwo ma zaskakującą bogaty smak [4.5]
                        Wysycenie: Tu lekki minus, bo jest zdecydowanie za niskie i przez to już na samym początku degustacji sprawia wrażenie odgazowanego, tak jakby długo stało [3]
                        Opakowanie: Szału nie ma, ale też obciachowe nie jest. Standradowa etykieta [3.5]
                        Uwagi: Data przyd. do spoż: 14 stycznia 2013. Zakupione za 2,69 zł w zajebiście zaopatrzonym sklepie z piwem w Zielonce k. Warszawy.

                        Moja ocena: [4.075]

                        Comment

                        • kosher
                          Senior
                          • 04-2005
                          • 2296

                          #27
                          Zmieniło się w Lubuszu właściwie wszystko- woltaż (5%), etykieta (jasne barwy), butelka (klasyczny bączek 0,33l.).
                          Widziane dziś w Auchanie za 2,59 zł.
                          Po ostatnich ulepkach z Witnicy nie zachęciło do zakupu i spróbowania, więc macie pole do popisu

                          Comment

                          • Brat_Piwny
                            Senior
                            • 01-2009
                            • 685

                            #28
                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kosher Wyświetlenie odpowiedzi
                            Zmieniło się w Lubuszu właściwie wszystko- woltaż (5%), etykieta (jasne barwy), butelka (klasyczny bączek 0,33l.).
                            Widziane dziś w Auchanie za 2,59 zł.
                            Po ostatnich ulepkach z Witnicy nie zachęciło do zakupu i spróbowania, więc macie pole do popisu
                            Słuszna decyzja. Piłem je dzisiaj. Niestety kolejne rozczarowanie ze strony piwa z Witnicy. Smutny to fakt. Dobrze, że butelka tylko 0,33 l

                            Comment

                            • Javox
                              PremiumUżytkownik
                              • 11-2009
                              • 6141

                              #29
                              Moja wersja jak u Dadka... voltaż 4,2% obj.

                              Dość słodkie z "klasycznym masełkiem"... homeopatyczna goryczka z tendencją wzrostową...
                              Gaz nie mocny i piana wymuszona na krótko... zapach słodowy...

                              Jeżeli komuś masełko nie przeszkadza to nawet mu to piwo pewnie posmakuje...

                              Data: 12.05.13
                              Last edited by Javox; 12-02-2013, 10:18.

                              Comment

                              • wit
                                Senior
                                • 12-2012
                                • 144

                                #30
                                Ocena z ARTomatu

                                Kolor: Poprawny, jasny, klarowny [3]
                                Piana: Całkiem trwała, na początku gąbczasta, potem redukuje się do korzuszka [4]
                                Zapach: Mocno chmielowy, ale ma też jakieś sosnowe akcenty. Znam je z Lubuskiego, są nie do pomylenia. [4]
                                Smak: Duży plus tego piwa. W sumie bardzo podobne do Lubuskiego, trochę słodsze (choć goryczki mu nie brakuje) i bardziej szorstkie. [4.5]
                                Wysycenie: Niby bąbelki cały czas pracują, ale w sumie nie jest zbyt silne. [4]
                                Opakowanie: Swojskie, ładne, rozpoznawalne. [3.5]
                                Uwagi: Bardzo przyjemne piwo, jak najbardziej do powtórzenia, wariacja nt. "zwykłego" Lubuskiego, w dodatku znacznie od niego tańsza.

                                Moja ocena: [4.125]

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎