Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Sulimar, Kiper Extra Strong Miodowe

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • granat862
    Senior
    • 12-2004
    • 945

    #16
    Powinno być:" Czy orientuje się ktoś..." Posta pisałem przed sniadaniem i chyba byłem tak głodny że zjadłem wyraz.

    Kiedyś w sieci sklepów Kaufland widziałem duży wybór piw marki Kiper.
    A ostatnio jakoś nie mam okazji do zakupów w tej sieci stąd moje zainteresowanie czy "Kiper Extra Strong Miodowe" jest w tejże sieci.
    Szklanka wody nie jednemu człowiekowi juz zaszkodziła, natomiast szklanka Pilznera nigdy."

    Comment

    • Twilight_Alehouse
      Chmielowisko.pl
      • 06-2004
      • 6310

      #17
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika granat862 Wyświetlenie odpowiedzi
      Kiedyś w sieci sklepów Kaufland widziałem duży wybór piw marki Kiper.
      A ostatnio jakoś nie mam okazji do zakupów w tej sieci stąd moje zainteresowanie czy "Kiper Extra Strong Miodowe" jest w tejże sieci.
      W poniedziałek w kutnowskim Kauflandzie nie było. Mam pewność, bo szukałem właśnie tego piwa.
      Nie wiem jednak na ile jeden Kaufland jest reprezentatywny.

      Comment

      • ozzy_kamil
        Junior
        • 11-2009
        • 2

        #18
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika granat862 Wyświetlenie odpowiedzi
        Czy orientuje się czy to piwo jest dostępne w sieci Kaufland.
        Powiem tylko że jest dostępne w kilku bełchatowskich sklepach (np. E&K na wojska polskiego)

        Comment

        • granat862
          Senior
          • 12-2004
          • 945

          #19
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika ozzy_kamil Wyświetlenie odpowiedzi
          Powiem tylko że jest dostępne w kilku bełchatowskich sklepach (np. E&K na wojska polskiego)
          W najbliższym czasie muszę sprawdzić
          Szklanka wody nie jednemu człowiekowi juz zaszkodziła, natomiast szklanka Pilznera nigdy."

          Comment

          • forra6
            Senior
            • 11-2008
            • 413

            #20
            Zakupiłem wczoraj owe piwo w Baryłeczce na Karmelickiej w Krakowie, cena 3.20zł (zarówno butelka jak i puszka). Spośród pitych do tej pory piw miodowych, zdecydowany pozytyw, czuć naturalność prawdziwego miodu, ktory nie jest specjalnie nachalny, ale piwo po zapachu i smaku od razu klasyfikuje się na miodowe. Ciekawy, wyważony smak, nie za słodkie (jak dla mnie np. Ciechan) i ciekawostek "cukierkowych" w smaku piwa z Krajana. Duży woltaż, piwo robi swoje zupełnie niepostrzeżenie, akcenty alkoholowe dość słabe, szczęśliwie. Zdecydowanie warto spróbować, mimo nieco odrzucającego opakowania ze złotymi myślami producentów...
            Last edited by forra6; 05-02-2010, 12:28.
            Don't trust nobody, It will cost you much too much
            Beware of the dagger, It caress you at first touch
            O, all small creatures, It is the twilight if the gods

            Comment

            • Jacek64
              Junior
              • 02-2010
              • 7

              #21
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika celtyk87 Wyświetlenie odpowiedzi
              trzeba będzie się wybrać do Piotrkowa na poszukiwania.
              Spróbuj w Tesco, w Łódzkim je widziałem.

              Comment

              • forra6
                Senior
                • 11-2008
                • 413

                #22
                W jakiej cenie widujecie w Tesco i Kauflandzie?
                Don't trust nobody, It will cost you much too much
                Beware of the dagger, It caress you at first touch
                O, all small creatures, It is the twilight if the gods

                Comment

                • mfraczek
                  Member
                  • 05-2004
                  • 98

                  #23
                  co wy opowiadacie, przecież to piwo zajeżdża spyrolem jak nie przymierzając Imperator. jak dla mnie duża porażka, a już miałem nadzieję, że znalazłem miodowe poniżej 4 zł. fuu!
                  fratschke

                  Comment

                  • Jacek64
                    Junior
                    • 02-2010
                    • 7

                    #24
                    Pamiętaj, że jest to piwo pszeniczne miodowe.

                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika mfraczek Wyświetlenie odpowiedzi
                    co wy opowiadacie, przecież to piwo zajeżdża spyrolem jak nie przymierzając Imperator. jak dla mnie duża porażka, a już miałem nadzieję, że znalazłem miodowe poniżej 4 zł. fuu!

                    Comment

                    • CyboRKg
                      Senior
                      • 04-2010
                      • 593

                      #25
                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika mfraczek Wyświetlenie odpowiedzi
                      co wy opowiadacie, przecież to piwo zajeżdża spyrolem jak nie przymierzając Imperator. jak dla mnie duża porażka, a już miałem nadzieję, że znalazłem miodowe poniżej 4 zł. fuu!
                      Pilem to raz na poczatku roku. Coz moge powiedziec? Kolejny "piwny jabol", tyle ze ten dosladzany miodem. Wstretne to bylo, polowe wylalem. Nie polecam.
                      "Jedno pivo ne vadi!"
                      "Kupuje tylko w polskich sklepach!"

                      Comment

                      • Piwoteka
                        Senior
                        • 04-2008
                        • 1209

                        #26
                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Jacek64 Wyświetlenie odpowiedzi
                        Kiper Extra Strong Miodowe nie jest piwem pszenicznym miodowym. Pszeniczne miodowe to Honig Weizen z Sulimaru.
                        Piwoteka
                        Łódź, ul. 6 Sierpnia 1/3,
                        www.piwoteka.pl
                        Sklep Piwoteki na Facebooku
                        Piwoteka Narodowa na Facebooku
                        Piwoteka Narodowa na G+
                        Дед Мороз (Dziadek Mróz)
                        Browar Piwoteka

                        Comment

                        • Twilight_Alehouse
                          Chmielowisko.pl
                          • 06-2004
                          • 6310

                          #27
                          Ocena z ARTomatu

                          Kolor: Złoto ciemniejsze niż w zwykłych pilsach, ale za jasne jak na ten ekstrakt. Miodowego zmętnienia brak. [3.5]
                          Piana: Niezbyt wysoka, szybko opada. [3.5]
                          Zapach: Wyraźny zapach miodu, a do tego lekka ścierowata nuta typowa dla "ekstramocnych". Mogło być gorzej. [4]
                          Smak: Spora miodowa słodycz, a do tego bardzo wyraźny alkohol. Finisz to niezbyt przyjemna, ale na szczęście słaba goryczka. Ogólnie rzecz biorąc, piwo jest zdecydowanie lepsze niż się spodziewałem. Miód rzeczywiście wydaje się dość naturalny, a samo bazowe piwo nie ma cukrowych kwiatków, tak powszechnych w piwach "ekstramocnych". Gdyby było słabsze, chętnie bym wrócił. [4]
                          Wysycenie: Spore, ale dzięki temu trochę odciąża piwo. [4.5]
                          Opakowanie: Samo wzornictwo dość klasyczne i może by uszło, gdyby nie niepotrzebna anglojęzyczność etykiety i "przepiękny" błąd "Oryginal"... Do tego goły kapsel. [3]
                          Uwagi: Kupione w Almie za 3,55 zł.

                          Moja ocena: [3.9]

                          Comment

                          • panoramix84
                            Junior
                            • 02-2009
                            • 6

                            #28
                            Piwo kupione z tak zwanej przekory, bo raz, że wszelakie miodowe to nie jest to, co najbardziej lubię, dwa, że po złych doświadczeniach z Hoenig Weizen , a juz tym bardziej z ohydnym Beczkowym Mocnym, to z browaru Sulimar pijam tylko pszenicznego Corneliusa, ewentualnie czasem Ale Ale, choć ostatnie warki były wyraznie gorsze,a po trzecie wygląd piwa zupełnie nie zachęcał do kupna, szczególnie za cene 3,40 jednak.....O ile wszystkie czynniki składają się na wyjątkowość piwa( w tym wygląd etykiety), to jednak najważniejszy jest zapach i smak , a w tym przypadku bardzo pozytywnie się rozczarowałem. Zapach jest bardzo przyjemny, taki swieży, orzeżwiający aromat miodu. SMAK...taak....na pewno dużo, dużo lepsze niż Hoenig Weizen, tak samo według mnie bije pod tym względem na głowę Ciechana Miodowego. Wiadomo, ze nie każdemu może przypaść do gustu moc tego piwa, jednak w kwestii miodowych produkowanych w kraju to jest naprawdę czołówka piw....I tylko te straszne opakowanie ... Nie chodzi nawet o sam design, który uszedł by w tłoku, jednak te wszystkie niepotrzebne angielskie napisy oraz niedokładne oznaczenie, że jest to mocne piwo miodowe składają się na obraz nędzy i rozpaczy.Jeśli kogoś nie przerazi moc, ani wygląd to serdecznie polecam, to piwo może być dobrą alternatywą na jesienno-zimowe wieczory.

                            Comment

                            • coldfire
                              Senior
                              • 01-2008
                              • 374

                              #29
                              W wątku dużo lepszy humor niż w innych, ale to nie dziwi - w końcu browarek ma ponad 8% alkoholu
                              Jak dla mnie bardzo średni. Dziwi mnie tak pobłażliwa ocena starych wyjadaczy tego forum.
                              Dla mnie bowiem piwo ma smak fatalnego ekstra stronga, do którego dodano trochę miodu.
                              Po prostu - słodki, mocny 'najebacz' + miód. Może oceny poprzedników zmiękczył woltarz, ale ja się trzymam jeszcze dobrze i ocenie je na trzeźwo - 3 z minusem
                              Piwa i pacierza nie odmawiam

                              Comment

                              • Samoglow
                                Senior
                                • 07-2007
                                • 606

                                #30
                                Ocena z ARTomatu

                                Kolor: Ładny, jasny bursztynek, miodowy, [4.5]
                                Piana: No takiej tragedii to już dawno nie widziałem!!! Urosła jak szalona, potwornie dziurawa, z wielkich hukiem. Szumiała, syczała jak w oranżadzie i w końcu po 20 sek nie zostało z niej nawet śladu! Koszmar jakiś. [1.5]
                                Zapach: Słodkawy, miodowy, przyjemny. [4]
                                Smak: No tu już zdecydowanie gorzej. Czuć miód, nieco sztuczny, do tego goryczka dość dominująca i niezbyt przyjemna. Brakuje pełności i słodyczy. W dodatku piwo mocno grzeje i alkohol jest niepotrzebnie wyczuwalny. Piwo mocno męczące niestety. Brakuje lekkości, pełni i słodyczy. [2.5]
                                Wysycenie: Wysokie, ale mocno oranżadowe. [3.5]
                                Opakowanie: Jak to kiper - tyle o ile. Brak info o ekstrakcie. [4.5]
                                Uwagi: Zdecydowanie są lepsi konkurenci w tej dyscyplinie. Poziom Jabłonowa i nic poza tym, a szkoda...

                                Moja ocena: [3.175]

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎