Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Racibórz, Raciborskie

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • LESNICZYy
    Senior
    • 01-2018
    • 950

    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pendragon Wyświetlenie odpowiedzi
    Panowie, daty przydatności podajcie, bo może to wypadek przy pracy
    Godosz i mosz 22.10.20.

    Comment

    • SupeR_PiwosZ
      Senior
      • 05-2008
      • 309

      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pendragon Wyświetlenie odpowiedzi
      Panowie, daty przydatności podajcie, bo może to wypadek przy pracy
      U mnie 23.10.2020. Fakt warka nieco mniej słodkawa. Kupuję od dawna w cenie 2,80 zł.

      Comment

      • dzemek
        Senior
        • 12-2010
        • 450

        Lokalny sklep to BISAM, aż dziwne, że jest w nim dużo taniej niż w Kauflandzie. Kiedyś był jeszcze w Auchan Żory ale ostatnio nie przyjęło mi w automacie butelek z Raciborskiego i nie widziałem go na półkach (małe przemeblowanie zrobili z działem piwnym, może wycofali z oferty).
        Dat przydatności nie pamiętam ale były w okolicach moich przedmówców-wrzesień, październik. Za niedługo kupię kolejne butelki, zobaczymy jak tym razem kolejne warki będą wyglądać i smakować

        Comment

        • dzemek
          Senior
          • 12-2010
          • 450

          Do usunięcia
          Last edited by dzemek; 26-05-2020, 03:46. Powód: Podwójnie dodany post

          Comment

          • Pendragon
            Senior
            • 03-2006
            • 13950

            No i namówili na jedną butelkę próbna.
            Z tym, że dostałem z datą listopadową.
            Faktycznie, ulepek to już nie jest, ale nieco słodkawe (nie mylić ze słodowym) pozostało.
            Tak jak od ładnych paru lat omijałem szerokim łukiem, tak teraz od czasu do czasu bedzie można wypić.

            moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


            Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

            Comment

            • SupeR_PiwosZ
              Senior
              • 05-2008
              • 309

              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika dzemek Wyświetlenie odpowiedzi
              Lokalny sklep to BISAM, aż dziwne, że jest w nim dużo taniej niż w Kauflandzie. Kiedyś był jeszcze w Auchan Żory ale ostatnio nie przyjęło mi w automacie butelek z Raciborskiego i nie widziałem go na półkach (małe przemeblowanie zrobili z działem piwnym, może wycofali z oferty).
              Dat przydatności nie pamiętam ale były w okolicach moich przedmówców-wrzesień, październik. Za niedługo kupię kolejne butelki, zobaczymy jak tym razem kolejne warki będą wyglądać i smakować
              U mnie podobna historia z rozbieżnościami cenowymi. Teoretycznie w małym sklepie powinno być drożej. A okazuje się jednak, że nie. Na przykład lokalne sklepy Aldi, Raciborskie cały czas mają w cenie oscylującej między 4 a 5 zł. Nawet kiedyś specjalnie kupiłem tam jedną butelkę i porównałem z tym z lokalnego sklepu monopolowego. Gdzie jak wyżej wspomniałem cena nigdy nie przekraczała 3 zł za butelkę odkąd zaczęło być tam dostępne. Piwa w smaku, wyglądzie i zapachu były identyczne. Inny przykład to pewnego razu w sklepie na wiosce trafiłem Raciborskie Rżnięte za niecałe 3,5 zł. Gdzie średnio również cena tego piwa waha się od 4,5-5 zł albo i wyżej.

              Comment

              • darekd
                PremiumUżytkownik
                • 02-2003
                • 12205

                Nowa etykieta, butelka oraz nazwa "Raciborskie Klasyczne". Parametry po staremu: 12% ekstr., 5% alk.

                Aromat - słodowy, słodkawy
                Piana - wysoka, zwarta, dość trwała, z dłuższym kożuszkiem
                Barwa - ciemne złoto wpadające w bursztyn
                Wysycenie - umiarkowane, musujące
                Smak - słodowy, słodki, lekka goryczka próbuje się przebić, ale się nie udaje
                Treściwość - stosunkowo wysokie

                W nowym, ładnym opakowaniu stary produkt. Chyba mają miłośników na ten prawie ulepek. Gdyby nie zbytnia słodycz, to prawdopodobnie byłoby całkiem przyzwoite. A tak da się wypić od czasu do czasu.

                Mam nadzieję, że wrócą do Monachijskiego Ciemnego:

                Twoje zdanie na temat konkretnych wytworów piwowarskichPoddziały: Polska | Europa | Piwa domowe (...)

                Comment

                • darekd
                  PremiumUżytkownik
                  • 02-2003
                  • 12205

                  Click image for larger version

Name:	P1080846.JPG
Views:	164
Size:	22,1 KB
ID:	2319918

                  Comment

                  • SupeR_PiwosZ
                    Senior
                    • 05-2008
                    • 309

                    Nie wiem czy to jakiś chochlik drukarski ale na nowych etykietach, na kontrze napisane jest że to piwo ma teraz 4,8% alk. przy tym samym ekstrakcie 12%. Kupione ostatnio w butelce zwrotnej, warka do 04.09.2022. Przy degustacji w smaku raczej brak zmian. Na stronie w ofercie browaru to piwo nadal ma 5% alk.
                    Click image for larger version  Name:	20220424_190020.jpg Views:	0 Size:	44,0 KB ID:	2325262
                    Last edited by SupeR_PiwosZ; 24-04-2022, 18:06.

                    Comment

                    • Javox
                      PremiumUżytkownik
                      • 11-2009
                      • 6136

                      Ja niedawno piłem to Raciborskie z informacją o alko na kontrze w wysokości 5%

                      Niestety (jak dla mnie) piwo było za słodkie w dodatku był też DMS.
                      Obecna była jakaś owocowość (jak w tzw pędzonym piwie) plus niewiele goryczki.

                      Może jeszcze raz dam szanse bo z testowanej warki wynikało że było bardzo słodkie i ogólnie bardzo słabe... na granicy błeeee...

                      Comment

                      Przetwarzanie...
                      X
                      😀
                      🥰
                      🤢
                      😎
                      😡
                      👍
                      👎