Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Racibórz, Raciborskie

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • ART
    mAD'MINd
    • 02-2001
    • 23805

    #31
    Bardzo PROSZĘ a zamieszczanie zdjęć z umiarem! Serwer nie jest z gumy, a zamieszczanie zdjęcia daty przydatności jest już delikatnie pisząc przesadzone.
    - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
    - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
    - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

    Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

    Comment

    • Javox
      PremiumUżytkownik
      • 11-2009
      • 6136

      #32
      dobra... data ważności prawdopodobnie? 4.03 lub 14.03. może 04... wydaje mi się że data produkcji to 18.11.09... na prawdę ciężko coś odczytać...

      Comment

      • abernacka
        Senior
        • 12-2003
        • 10837

        #33
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Javox Wyświetlenie odpowiedzi
        drogą dedukcji da się odczytać te cyferki...
        No jak umiesz odczytać to podaj proszę TĄ datę. Jak jest z marca lub innych wiosennych miesiecy to muszę ciebie zmartwić. To piwo nie jest w takim razie z Raciborza.
        Piwna turystyka według abernackiego

        Comment

        • Javox
          PremiumUżytkownik
          • 11-2009
          • 6136

          #34
          Admin usunął fotkę z datą... ale piszę analogowo powyżej... /pechowo nie jednoznaczne datowanie/
          ciężko mi też teraz dochodzić czy to Raciborskie czy Sulimar... biorę go jakim jest... Producent z etykietki odpowiada za całość...

          Comment

          • Twilight_Alehouse
            Chmielowisko.pl
            • 06-2004
            • 6310

            #35
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Bardzo ładne, głębokie złoto. [4.5]
            Piana: Pomimo lania z góry jest dość niska i znika w oczach niemal do zera. [2.5]
            Zapach: Przede wszystkim solidna, trochę ziarnista słodowość, z jakby miodową nutką. W tle odrobina chmielu. Po dokładniejszym wwąchaniu się czuć troszkę DMS i alkoholu. [3.5]
            Smak: Smakuje jak piwo mocne i to nieszczególnie udane. Nieprzyjemnie gęste, trochę mdłe, ze sporą dozą DMS i słabiutką goryczką. Efekt poprawia trochę miły, chlebowy finisz, ale wrażenie ogólne jest niezbyt dobre [2.5]
            Wysycenie: Trochę za słabe. [4]
            Opakowanie: Bardzo fajne. Mam słabość do takich, stylizowanych na stare, etykiet. Zrobiona z pomysłem i gustem. Mógłbym dać minusik za krzywe naklejenie i brak podanego ekstraktu, ale daruję sobie. Będzie jednak za czarny kapsel, bo psuje on efekt. [4.5]
            Uwagi:

            Moja ocena: [3.125]

            Comment

            • MarcinKa
              Senior
              • 02-2005
              • 2729

              #36
              Ostatnio trafiło mi się mętne całkiem. Bardzo nagazowane. Pierwsze łyki były dziwne, ale później smakowało jak niepasteryzowane, niefiltrowane. Całkiem smaczne. Chyba mam jeszcze jedną butelkę z tego zakupu, jak się uda to zdjęcie zrobię.
              To lubię: Czarnków, Krajan, Amber, EDI, Fortuna, BOSS, Lwówek Śląski, Grybów, Jagiełło, Łódź, Browar Na Jurze, GAB, Kormoran, Gościszewo, Konstancin, Staropolski, Zodiak, Zamkowy, Ciechanów

              Comment

              • YouPeter
                Senior
                • 05-2004
                • 2379

                #37
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: Piękny złoty. [5]
                Piana: Biała, średniej gęstości, utrzymująca się najwyżej przez 3 minuty. [3]
                Zapach: Średnio intensywny, słodowo-chmielowy. Przyjemny. [4]
                Smak: Przede wszystkim słodowy, a wręcz wyczuwalna lekka słodkość. Później pojawia się daleko w oddali chmiel. Goryczka praktycznie nie występuje. Piwo dość treściwe. [4]
                Wysycenie: Delikatne, Jak dla mnie trochę za niskie. Bąbelki w ogóle nie gryzą w język i też nie za dobrze dbają o pianę. Nie jest to duży minus przez to że piwo jest dość wyraziste w smaku. [4]
                Opakowanie: Ładna etykieta, zaprojektowana w starym stylu, z pewnością zachęcająca do kupna. Dodatkowo przydatna informacja z krótkim opisem na temat warzenia piwa w otwartych kadziach. Na minus brak informacji o ekstrakcie i czarny goły kapsel, co i tak nie zmienia wysokiej oceny za estetykę etykiety. [4.5]
                Uwagi:

                Moja ocena: [3.975]
                Bo kto piwa nie pije ten jest wywrotowcem, świadomie uszczuplającym dochody państwa, bezideowcem.

                Comment

                • kjaros
                  Senior
                  • 03-2007
                  • 377

                  #38
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika abernacka Wyświetlenie odpowiedzi
                  (...) To piwo nie jest w takim razie z Raciborza.
                  A masz może jakiś link do producenta tego nie raciborskiego?
                  Nawet najgłupsi politycy, nie są tak głupi jak społeczeństwo, które ich wybrało.

                  Comment

                  • granat862
                    Senior
                    • 12-2004
                    • 945

                    #39
                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: Ciemne złoto. [4]
                    Piana: Niska, średniopęcheżykowa, błyskawicznie znika [2.5]
                    Zapach: Intensywny słodowo-chmielowy. [3]
                    Smak: Słodowość, dobra goryczka, trochę maślane. [3.5]
                    Wysycenie: Średnio wysokie. [4]
                    Opakowanie: Etykieta jak dla mnie rewelacja. Minus za goły czarny kapsel. [4]
                    Uwagi: Data prawdopodobnie do 18.04.2010
                    Prawdopodobnie gdyż ciężko ją odczytać.

                    Moja ocena: [3.3]
                    Szklanka wody nie jednemu człowiekowi juz zaszkodziła, natomiast szklanka Pilznera nigdy."

                    Comment

                    • darekd
                      PremiumUżytkownik
                      • 02-2003
                      • 12205

                      #40
                      Nie wiem, czy nie powinno się założyć nowego wątku

                      zaw. alk. 5%, brak zaw. ekst,

                      aromat - przewaga słodu
                      barwa - jasne złoto
                      piana - dość gęsta i zwarta, dość szybko opada, ale nie do końca, pozostaje mały kożuszek,
                      lekko oblepia szkło
                      wysycenie - odpowiednie
                      smak - treściwość średnia, raczej lekkie. Delikatny kwasek, przyjemna delikatna słodowa chlebowość (duży plus) W tle lekka goryczka, która pozostaje w ustach

                      Bez fajerwerków, udziwnień, za to bardzo sympatyczne, smaczne piwo. Schludna, poprawna etykieta. Właśnie w prostocie tkwi siła.
                      To pierwsze moje piwo z nowego Raciborza, ale wygląda na to, że będzie to mój faworyt.
                      Czekaliśmy na Lwówek, a tymczasem to Raciborskie może okazać się hitem. Ale z ostatecznymi wnioskami jeszcze trzeba się wstrzymać.

                      Słyszałem, że ma być tylko w butelkach... Gdyby można byłoby spróbować niefiltrowaną wersję tego piwa, to do Raciborza zawitałoby sporo gości, przynajmniej z Czech

                      Comment

                      • darekd
                        PremiumUżytkownik
                        • 02-2003
                        • 12205

                        #41
                        Zaraz po Raciborskim sięgnąłem po Lwówek. Nie że złe...
                        Ale o ile mniej treści... Spróbujcie tak samo spróbować jedno po drugim i będzie wiadomo, jak skutecznie wysokie odfermentowanie może spłaszczyć smak...
                        Ta chlebowość Raciborskiego przyjemna...

                        Comment

                        • jacer
                          Senior
                          • 03-2006
                          • 9875

                          #42
                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika darekd Wyświetlenie odpowiedzi
                          Zaraz po Raciborskim sięgnąłem po Lwówek. Nie że złe...
                          Ale o ile mniej treści... Spróbujcie tak samo spróbować jedno po drugim i będzie wiadomo, jak skutecznie wysokie odfermentowanie może spłaszczyć smak...
                          Ta chlebowość Raciborskiego przyjemna...
                          A ja na odwrót. Wiadomo, patriotyzm lokalny Ale do adremu.


                          piana: drobna, gęsta, nie udało się postawić czapy jak w Lwówku, oblepia szkło, pozostaje warstwa do końca i nie ma zamiaru się zniknąć,
                          kolor: pilsowy,
                          zapach: lekko owocowy, karmelowy?, brak aromatów chmielowych,
                          smak: pierwsze to słodkość, ale inna słodkość niż w domowych, słaba goryczka chyba mniejsza niż w Lwówku, albo ta słodkość tak przykrywa, czyste w smaku, chlebowości żadnej nie czuje, pije się dłużej niż Lwówek, nie ma tego odruchu aby brać następnego łyka,
                          wysycenie: ok.

                          Ogólnie: tak samo jak Lwówek i to piwo przypomina mi któreś piwo niemieckie czyli jest dobrze. Można by obniżyć trochę tą słodkość lub podwyższyć goryczkę. Może warto by było użyć jakiś niemieckich chmieli, kichać na Marynkę jest cienka.
                          Milicki Browar Rynkowy
                          Grupa STYRIAN

                          (1+sqrt5)/2
                          "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
                          "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
                          No Hops, no Glory :)

                          Comment

                          • darekd
                            PremiumUżytkownik
                            • 02-2003
                            • 12205

                            #43
                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika jacer Wyświetlenie odpowiedzi
                            Można by obniżyć trochę tą słodkość lub podwyższyć goryczkę
                            O tu się w pełni zgadzam! Ze wskazaniem na więcej chmielu! może po tych powodziach na Lubelszczyźnie z tym niemieckim będzie łatwiej?
                            Ale generalnie nie jest źle, jest wręcz nieźle

                            Comment

                            • YouPeter
                              Senior
                              • 05-2004
                              • 2379

                              #44
                              Raciborskie po reaktywacji pozytywnie mnie zaskoczyło. Od razu po otwarciu uderza przyjemny chlebowy zapach. Chlebowość jest również zdecydowanie wyczuwalna w smaku, która bardzo dobrze zgrywa się ze słodem. Jakby trochę mocniej nachmielić to piwo i zwiększyć goryczkę zasłużyło by ono nawet na najwyższą notę za smak. Moim zdaniem Raciborskie jest lepszym piwem niż inny "debiutant" z ostatniego okresu, czyli Lwówek.
                              Last edited by YouPeter; 08-08-2010, 20:31.
                              Bo kto piwa nie pije ten jest wywrotowcem, świadomie uszczuplającym dochody państwa, bezideowcem.

                              Comment

                              • becik
                                Senior
                                • 07-2002
                                • 14999

                                #45
                                Ocena z ARTomatu

                                Kolor: ładny, złocisty, bez zastrzeżeń [4.5]
                                Piana: obfita z początku, szybko opada, brudno-biała, zwarta, nie osadza się na szkle [2.5]
                                Zapach: z początku lekko myszowaty zapach, dalej już jedynie miła, świeża, chmielowa woń [3.5]
                                Smak: dość pełne, od razu czuć w smaku, ze to piwo niepasteryzowane, dobrze zarysowana goryczka, miły, świeży chmielowy posmak wraz z lekkim słodowym alcentem [4.5]
                                Wysycenie: prawie idealnie, czasem przeszkadza mi leciutkie szczypanie w język [4.5]
                                Opakowanie: dość ładna etykieta w modnym ostatnim wiejskim stylu, do kompletu brak mi jedynie firmowego kapsla [4.5]
                                Uwagi: Dobre piwo, na pewno sięgnę po nie jeszcze nie raz

                                Moja ocena: [3.95]
                                Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎