Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Kormoran, Porter warmiński

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Mason
    Senior
    • 02-2010
    • 3280

    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kalak06 Wyświetlenie odpowiedzi
    Opakowanie: Nie podoba mi się stylistyka, każda etykieta krzywo przyklejona(i to na 5 z 5 sztuk). Chwalą się 11 miejscem na konkursie. 11 miejsce to chyba nie powód do dumy.
    11 powiadasz... A może jednak II?
    JEDNO PIVKO NEVADI!

    Comment

    • a1410
      Senior
      • 08-2003
      • 613

      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kalak06 Wyświetlenie odpowiedzi
      Może mam lekko spaczony gust
      Ani może ani lekko...

      Comment

      • żąleną
        Sojowe Oddziały Bojowe
        • 01-2002
        • 13239

        A jaki jest twój gust? Masz w ogóle jakiś? Bo po twoich wypowiedziach z działu "Piwo konkretnie" ciężko dojść, wpisałeś się tam raptem kilka razy, z czego może połowa wpisów jest na temat, a żaden w wątku wspomnianych porterów.

        Comment

        • Tomekk78
          Member
          • 01-2006
          • 61

          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Ciemny, ale nie tak czarny, jak u konkurencji. Od portera oczekuję nieco więcej. [4.5]
          Piana: Średnia i nietrwała. Dość szybko opada. Dla mnie jednak wystarczy, bo fanem piany nie jestem [4]
          Zapach: Bardzo przyjemny złożony aromat. Chyba z przewagą kawy. Może nieco za delikatny. [5]
          Smak: Bardzo dobry, choć nieco brakuje mi akcentów czekoladowych. Przeważa karmel i kawa. [4.5]
          Wysycenie: Odpowiednie. [5]
          Opakowanie: Etykieta nie przykuwa zbytnio uwagi. Do tego nie bardzo rozumiem sens umieszczenia na niej wilka. [4]
          Uwagi: Ogólnie bardzo dobre piwo, jednak wysoka cena niezbyt zachęca do częstszej konsumpcji.

          Moja ocena: [4.625]

          Comment

          • dyczkin
            Serce w kolorze blaugrana
            • 05-2011
            • 3657

            Otworzyłem właśnie ostatnią butelkę z zestawu portera ze szkłem i otrzymałem cierpką kawę W zapachu wyczuwalne elementy kapuściane. Balans zmierza zbytnio ku kwaskowości. Nikt mi nie powie, że jest lepszy od cieszyńskiego.
            Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

            Moje warzenie // Piwny Wojownik

            Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

            Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820

            Comment

            • docent
              Senior
              • 10-2002
              • 5205

              Warka 11.10.2013 totalne rozczarowanie. Piana znika z sykiem błyskawicznie. Zapach alkoholowy, w pierwszym łyku alkohol przykrywa wszystko. Potem wyczuwalna paloność i cierpkość. Generalnie agresywny, nieułożony porter. Gdzie się podziało jego idealne zbalansowanie i aksamitny smak? Czy tak to ma wyglądać po zdobyciu nagród wokół których był niezły medialny szum?
              Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
              Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
              Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
              Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

              Comment

              • stepwolf
                Junior
                • 09-2012
                • 26

                Barwa: czarna, pozbawiona refleksów.
                Piana: beżowa, grubo pęcherzykowa, dość trwała.
                Zapach: przede wszystkim przebijają się karmel i aromat palonego ziarna.
                Smak: słodki, karmelowy do tego z silnie wyczuwalna palonością. W tle nuty kawowe. Alkohol wyczuwalny i dający goryczkę typową dla ciemnych, mocnych piw.
                Wysycenie: raczej niskie.
                Uwagi: ładna i klimatyczna etykieta.
                Ocena: 4,5/5.
                http://notopopiwku.blogspot.com

                Comment

                • wysio
                  Junior
                  • 04-2013
                  • 2

                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika dyczkin Wyświetlenie odpowiedzi
                  Otworzyłem właśnie ostatnią butelkę z zestawu portera ze szkłem i otrzymałem cierpką kawę W zapachu wyczuwalne elementy kapuściane. Balans zmierza zbytnio ku kwaskowości. Nikt mi nie powie, że jest lepszy od cieszyńskiego.
                  Ostatnio zakupiłem butelkę warmińskiego do kolekcji. Dosyć drogi, ale czytając opinie, spodziewałem się świetnego smaku (albo przynajmniej takiego, który dorównałby Komesowi). Data ważności na marzec tego roku, piłem w sumie po terminie co powinno wyjść porterowi na plus.

                  No niestety. Treściwe nie było, czułem tylko gorycz i ten wspomniany przez Ciebie "element kapuściany", który ja określałem jako kiszonkę. Zapach był przez to okropny. Być może trafiła się wadliwa warka. Muszę powtórzyć degustację.

                  Comment

                  • DonZ
                    Senior
                    • 03-2013
                    • 303

                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: Mocno ciemne ale nie czarne, pod światło klarowne, rubinowe. [4]
                    Piana: Drobne i średnie pęcherzyki szybko ulatują i nie zostaje za wiele [3]
                    Zapach: Przede wszystkim rzuca się zapach kawowy, i palony, następnie czekoladowy i lekko owocowy, porównał bym do to wiśni w czekoladzie lub śliwki. [5]
                    Smak: Czekoladowy, kawowy, kwaskowaty i ten kwasek właśnie tak ściąga ślinę z policzków, goryczka na poziomie. Alkoholu w smaku - null. [4.5]
                    Wysycenie: Jest ok. Nie za mało nie za dużo, w sam raz. [5]
                    Opakowanie: Piątka z plustem. Bardzo mi się podoba i widać że jest to coś więcej niż tylko porter bałtycki. [5]
                    Uwagi: z koncernówek jak muszę to biorę tylko Żywiec Porter i tym piwem ostatnio się zapijałem ale to piwo to jest niebo a ziemia, najlepszy porter jaki miałem w ustach.

                    Moja ocena: [4.55]

                    Comment

                    • e-prezes
                      Senior
                      • 05-2002
                      • 19170

                      Dobry, by nie rzec b. dobry porter. Gładki, nie za słodki, nie za wytrawny, alkohol schowany. Aromaty porterowe wyraźne i przyjemnie drażniące nozdrza. Jedynie do czego mogę się przyczepić to piana. Początkowo, przy nalewaniu ładna kremowa, wysoka, ale mało trwała. Kitram jeszcze jedną butelkę, więc ocenię za jakiś czas. Polecam, ale to w sumie medalista, więc nie trzeba polecać.
                      Last edited by e-prezes; 27-06-2013, 20:02.

                      Comment

                      • leona
                        PremiumUżytkownik
                        • 07-2009
                        • 5853

                        Egzemplarz kwietniowy z 2010 r. był pyszny. Wszystkie smaki i aromaty porterowe obecne a szczególnie urzekł mnie smak suszonej śliwki lekko moczonej w alkoholu, piękna oznaka starzenia. Wszystko było ułożone, jedwabiste i doskonale zbalansowane.
                        Mimo, że zabrakło mi w nim jedynie nieco większych akcentów palonych to jest to najlepszy porter jaki piłem w tym roku.

                        Comment

                        • dlugas
                          Senior
                          • 04-2006
                          • 4014

                          Warka 03.05.2013
                          Cena: 5,85zł + kaucja

                          Kolor: Ciemny, ale nie czarny, są spore rubinowe przebłyski
                          Piana: Średnio obfita, drobne pęcherzyki. Szybko opada, ale lekko firanki pozostawia.
                          Zapach: śliwka w czekoladzie, kukułki, lekka kawa i gorzka czekolada

                          Smak: Pierwsze skojarzenie nalewka/trunek z kukułek :] czułem kukułki, później śliwki w czekoladzie, na końcu odrobina wiśniówki i gorzkiej czekolady.
                          Alkoholu w jego ordynarnej formie praktycznie nie czuć. Mógłby być na finiszu bardziej goryczkowy. Jest pełny, ale nie ulepkowaty. Mniej kwaskowaty niż żywiecko-cieszyński i troszkę bardziej słodszy.

                          Wysycenie: średnie. czyli w sam raz
                          Opakowanie: piję piwo nie etykiety, plusik za pełny skład

                          Uwagi: Zastanawiałem się czy je leżakować czy od razu wypić. Pomimo tego, że do końca daty do spożycia jest jeszcze ok pół roku, alkohol już teraz stał się prawie nie widoczny. Pijalność ogromna, jak to zwykle ostatnio u mnie bywa, musiałem się stopować by nie wypić całości w 8 minut. Nie znam się na porterach, ale ten jest dość smaczny, choć za mało było w nim nut wiśniowych i gorzkiej czekolady.

                          Zdecydowanie do powtórzenia i odczekania co się będzie działo po leżakowaniu
                          Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
                          Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
                          FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

                          Comment

                          • Kalianna
                            Member
                            • 08-2013
                            • 41

                            Ocena z ARTomatu

                            Kolor: Piękny ciemny, głęboki [4.5]
                            Piana: Brązowa, nawet nie znika tak szybko, jakbym się mogla spodziewać [4]
                            Zapach: Piękny, kawowo-czekoladowo-ciepły [4.5]
                            Smak: Zwodniczy! Piwo jest wysoce pijalne, zwłaszcza na początku, z posmakami kawowymi, później w miarę ogrzewania się piwa, zaczynają przebijać się posmaki alkoholowe, ale wtedy już jest za późno i piwo zdążyło uderzyć do głowy :-) [4.5]
                            Wysycenie: Idealnie dopasowane [4.5]
                            Opakowanie: Nie mam zastrzezeń. Wilk też mi nie przeszkadza Podana informacja o ekstrakcie. [4]
                            Uwagi: Jeśli miałabym wybrać prezent piwny dla obcokrajowca, to wybrałabym Portera Warmińskiego - z wyraźnym zaznaczeniem dotyczącym mocy piwa!

                            Moja ocena: [4.425]
                            Respect beer.

                            Comment

                            • concerto
                              Senior
                              • 09-2003
                              • 859

                              Warka do 25.09.13 bardzo ładnie się zestarzała ( jak mnie miejsca na półce nie mylą to egzemplarz z 18stomiesięcznego wypustu ). Spadła kwaskowatość, bardzo wzrosła gładkość i pijalność. W ustach pozostaje wyraźna śliwka i trochę paloności. Bardzo smaczne.
                              "... ja nie tylko literat, ale i Gombrowicz!"

                              Comment

                              • PociungWidmo
                                Senior
                                • 11-2012
                                • 109

                                Piwo poprawne, choć mnie za bardzo nie urzekło. W moim odczuciu przegrywa z Łódzkim i z Cieszyńskim.

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎