Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Kormoran, Porter warmiński

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dlugas
    Senior
    • 04-2006
    • 4014

    Kolor: Ciemny brąz, prawie czerń, rubinowe przebłyski
    Piana: Skąpa, ale zwarta, drobna i beżowa. Praktycznie ie zdobi szkła
    Zapach: Średnio intensywny. Karmel, gorzka czekolada i lekka kawa. lekkie muśnięcie wiśni

    Smak: Porter z tych idących w słodszą stronę mocy. Oczywiście nie jest to ulepek.Wyraźnie czuć kukułki, lekka kwaskowość a na końcu minimalna paloność. Ogólnie dominuje karmel z czekoladą deserową (ok 50%kakao) Mało wiśni i śliwek. Jest smacznie choć nie jest to jakiś bogaty i szeroki profil smakowy. Alkohol praktycznie niewyczuwany (dla mnie) Smakuje jak konkretny i ciekawy dolny ciemniak

    Wysycenie: dość niskie, jest dobrze

    Opakowanie: Nowa etykieta (z wilkiem)
    Chyba za jasna jak na porter. Podstawowe informacje są, zatem jest ok

    UWAGI:Warka 10.05.2015
    Smaczny, dość szybko i łatwo się go pije. Jednak jak za cenę w granicach 7zł powinien być bogatszy i intensywniejszy zarówno w aromacie jak i smaku.

    Trzeba znaleźć w dobrej cenie i wrzucić kolejne w lochy. Niech przemyślą sprawę. Może za jakiś czas pokażą praliny i śliwki
    Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
    Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
    FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

    Comment

    • Klatak
      Senior
      • 07-2014
      • 431

      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Brąz z wyraźnymi rubinowymi przebłyskami, klarowne. [4.5]
      Piana: Średnio obfita, drobno i średnio zbudowana, średnio trwała, zdobi szkło. [4]
      Zapach: Dość intensywny. Jest kawa, kakao, suszona wiśnia. W tle odrobina sosu sojowego. [4]
      Smak: Bardzo przyjemna tekstura - lepkość powyżej średniej. Delikatnie słodkawe, czekoladowe, z nutami kawowymi na finiszu. Alkohol dość dobrze ukryty jednak lekko ale przyjemnie grzejący w przełyk. Zdradliwie pijalny. [4.5]
      Wysycenie: Średnio niskie. [5]
      Opakowanie: Fajna etykieta wydrukowana na dobrej jakości papierze, dedykowany kapsel, jedynie brakuje pełnego składu. [4.5]
      Uwagi: Warka z datą do 20.06.2015. Bardzo doby porter.

      Moja ocena: [4.3]

      Comment

      • Glingorth
        Senior
        • 04-2014
        • 283

        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Czarno rubinowy [4.5]
        Piana: Beżowa, gęsta, zdobi szkło lecz nie utrzymuje się do końca [4]
        Zapach: Suszone śliwki, w tle lekka kawa i wyczuwalny alkohol [4]
        Smak: Na samym początku czuć goryczkę, lekko gryzącą od alkoholu i ciemnych słodów, potem jest już wysoka słodycz, przełamana delikatną czekoladą. Piwo w smaku dość gęste, goryczka niska. [4.5]
        Wysycenie: Średnie, nie narzuca się, przyjemnie się pije [4.5]
        Opakowanie: Zwraca uwagę, niezła grafika i kolorystyka. Jednak ta poprzednia etykieta lepiej wyglądała, niestety nie zdążyłem kupić zanim zmienili grafikę i ni ma do kolekcji:/ [4.5]
        Uwagi: Bardzo dobry porter, koniecznie trzeba jeszcze kupić do leżakowania, jednak ta cena (7,45zł) nie zachęca do częstej degustacji.

        Moja ocena: [4.275]

        Comment

        • gramak
          Senior
          • 08-2012
          • 267

          Jeden z moich porterowych faworytów (chociaż są wahnięcia formy) Warka 25.07.2015. Kolor ciemnobrązowy, pod światło rubinowy. Piana słaba, szybko zredukowana do zera. Zapach śliwki, trochę czekolady, ale generalnie bez intensywności. W smaku wytrawna czekolada i śladowo kawa. Alkohol (9 volt) dobrze ukryty, przez co porter z wilkiem jest mocno zdradliwy. Wysycenie średnie, piwo trochę szczypie w język. Opakowanie mi się podoba, tak jak cała nowa linia etykiet Kormorana. Ogólnie piwo dobre, ale lepsze to ono będzie jak sobie poleży gdzieś w ciemnościach i wydorośleje smakowo. Cena 7,6 pln. w lokalnym sklepie piwnym. Jeden z najdroższych polskich porterów na rynku.
          http://www.ohbeautifulbeer.com/

          Comment

          • Winterstorm
            Member
            • 06-2014
            • 60

            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Czarny, z rubinowymi przebłyskami pod światło. [5]
            Piana: Na początku obfita, kremowa, bardzo ładna. Później opada, ale pozostaje do końca, nieźle oblepia szkło. [4]
            Zapach: Zapach bogaty, jest kawa i gorzka czekolada, są jakieś suszone owoce typu śliwki, próbowałem się doszukać wanilii o której ktoś już wyżej wspominał i wydaje mi się, że jest gdzieś głęboko schowana, ale może to tylko autosugestia. [4.5]
            Smak: Jest nieco słodyczy, są podobnie jak w zapachu nuty kawowe i gorzka czekolada. Piwo pełne, treściwe, pojawia się delikatna rozgrzewająca nutka alkoholowa. Myślę, że po leżakowaniu powinno być już perfekcyjnie. [4.5]
            Wysycenie: Mogłoby być troszeczkę niższe. [4]
            Opakowanie: Bogaty opis, fajny rysunek wilka, czcionka użyta w słowie "porter" trochę nijaka i to bym zmienił, ale generalnie jest bardzo w porządku. [4]
            Uwagi: Jeden z moich ulubionych porterów, idealny na długie, zimowe wieczory przy dobrym filmie (dziś akurat "Święci z Bostonu" ).

            Moja ocena: [4.425]

            Comment

            • Mocho
              Member
              • 01-2014
              • 92

              piwo z datą 25.10.2014. Dość intensywny zapach, głównie kawa, lekki alkohol. Piwo sprawia wrażenie gęstego, na początku słodkie, później delikatnie kwaskowe, na koniec zostaje posmak kawy, dość długi i przyjemny. Mam jeszcze jedną butelkę z tą datą, chyba jeszcze trochę poczeka, ciekawe jaki to będzie miało wpływ na piwo

              Comment

              • YouPeter
                Senior
                • 05-2004
                • 2379

                Piwo ponad rok po terminie, z datą 25.09.2013

                Barwa: Nieprzejrzyście czarny. Brak refleksów nawet pod światło.
                Piana: Ciemno beżowa, początkowo obfita, opada po ok. 3-4 minutach nie pozostawiając po sobie większych śladów.
                Zapach: Bardzo "suchy", jakby wąchało się wysuszoną deskę. Aromat drewna, orzechów i ciemnych przejrzałych owoców.
                Smak: Zharmonizowany smak, rzekłbym, że nawet dość uładzony. W profilu przede wszystkim orzechy, dużo kawy, trochę owoców. Piwo w teksturze jest oleiste, przez co pojawia się wspomniana z zapachu suchość. Na początku jest bardzo aromatyczne i esencjonalne jednak po przełknięciu pojawia się swego rodzaju pustka. Alkohol znakomicie ukryty.
                Nasycenie: Niskie. Idealne.

                Bardzo dobre piwo. Pomimo wymienionych kilku mankamentów spokojnie zasługuje na ocenę 4,5+.
                Bo kto piwa nie pije ten jest wywrotowcem, świadomie uszczuplającym dochody państwa, bezideowcem.

                Comment

                • badejza
                  Senior
                  • 03-2009
                  • 277

                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: Czarny, pod światło rubinowe refleksy. [5]
                  Piana: No niestety cienizna... piłem to w dedykowanym szkle do Żywca Portera i piana utworzyła się jak w Coca Coli - sycząca, grubopęcherzykowa i opada równie szybko jak w coli. Nie zostawia dosłownie żadnej obrączki. Nic. Nie utrzymuje się w ogóle na piwie. [1.5]
                  Zapach: Głównie kawa, lekkie orzechy włoskie. [4.5]
                  Smak: Dla mnie za mocno alkoholowe w smaku, choć można to po części zrzucić na karb tego, że piłem piwo dość młode. Oprócz alkoholu w smaku czuję paloność, kawę, lekką słodycz przełamaną goryczą. Alkohol fajnie odparowuje na podniebieniu. Piwo jest jednak mimo wszystko trochę za mało gęste, mało oblepia jamę ustną. [3.5]
                  Wysycenie: Średnie do wysokiego. Ja lubię trochę mniejsze. [4]
                  Opakowanie: Eleganckie, gustowne. Podany ekstrakt, pełny skład. [5]
                  Uwagi: Warka do 10.08.2015 r.
                  W mojej opinii w tej warce jest bardzo podobne do Żywca Portera w nowej szacie graficznej i 21°Plato, przy czym Żywiec jest o 2-3 zł tańszy. Na minus w tej warce zdecydowanie brak piany i alkohol.

                  Moja ocena: [3.825]
                  Last edited by badejza; 25-12-2014, 18:30.
                  Chamstwo w państwie, Panie.

                  Comment

                  • robert19r20
                    Member
                    • 10-2010
                    • 78

                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: idealny [5]
                    Piana: na początku bardzo obfita drobnopęcherzykowa, redukuje się do ładnego pierścienia, nie oblepia szkła [3]
                    Zapach: złożony, piękny, palony, likierowy [5]
                    Smak: znakomity, świetnie pijalne, trochę czuć alkohol no ale mamy tu 9%, myślę że bardzo wskazane leżakowanie [5]
                    Wysycenie: średnio wysokie, bardzo dobre [4.5]
                    Opakowanie: kapsel dedykowany, skład, ekstrakt, wszystko czego potrzeba [5]
                    Uwagi: warka 20.06.2015/A2 ktoś pisało że to słaba warka, całkowicie się z tym nie zgadzam, moim zdaniem świetny porter, nie za słodki, złożony smak i zapach

                    Moja ocena: [4.775]

                    Comment

                    • Darim
                      Junior
                      • 06-2014
                      • 1

                      Ocena z ARTomatu

                      Kolor: Praktycznie czarne nieprzejrzyste [4.5]
                      Piana: Bardzo nikła, rzadka i szybko redukuje się do malej obrączki [4]
                      Zapach: Kawa, karmel, śliwki suszone i nieco wyczuwalny alkohol [4]
                      Smak: jak na porter jest dość lekkie, z łatwością wyczuwalny jest alkohol, do tego nuty sliwek suszonych, kawy, palonośc i lekka goryczka [4]
                      Wysycenie: Zbyt wysokie [4]
                      Opakowanie: Ma to coś co urzeka i przyciąga, gdyby nie ta grafika z pewnością sięgnał bym po inny porter, info dość dużo [5]
                      Uwagi:

                      Moja ocena: [4.075]

                      Comment

                      • Treborr
                        Junior
                        • 05-2014
                        • 6

                        Ocena z ARTomatu

                        Kolor: czerń w nieprzejrzystym wydaniu [4.5]
                        Piana: w zasadzie niemal brak, szybko się redukuje, nie pozostawia śladów na szkle [3]
                        Zapach: kawowo-palono-karmelowo-alkoholowy [4]
                        Smak: palony w smaku, mocno wyczuwalny alkohol, mimo wszystko piwo pijalne jak na takie parametry [4.5]
                        Wysycenie: osobiście chyba trochę za wysokie, wolę niższe [3.5]
                        Opakowanie: szata graficzna nie powala, ale podstawowe informacje zostały zawarte [3]
                        Uwagi:

                        Moja ocena: [4.05]

                        Comment

                        • Limak
                          Junior
                          • 05-2014
                          • 4

                          Ocena z ARTomatu

                          Kolor: czarny, w zasadzie nieprzejrzysty [4]
                          Piana: niska, kremowa [3.5]
                          Zapach: zdecydowanie na plus- paloność, wyczuwalny karmel, czekolada [4]
                          Smak: w smaku oprócz delikatnej goryczy czuć alkohol, piwo jest rozgrzewające, mocno palone [4]
                          Wysycenie: ok [4]
                          Opakowanie: nie przemawia do mnie, ale info ok [3.5]
                          Uwagi: udany porter, ale można dorwać jeszcze lepsze

                          Moja ocena: [3.925]

                          Comment

                          • dlugas
                            Senior
                            • 04-2006
                            • 4014

                            No ależ Panowie, piszta warki, bo to dość istotne w takich piwach.


                            Zdrowego i szczęśliwego Nowego Roku życzę !
                            Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
                            Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
                            FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

                            Comment

                            • yazgot
                              Junior
                              • 01-2003
                              • 4

                              Ocena z ARTomatu

                              Kolor: Bardzo ciemno-brązowy, prawie czarny. Bardzo apetyczny [5]
                              Piana: Praktycznie nie występuje nawet przy nalewaniu. Na powierzchni gromadzą się milimetrowe placki lekko spienionego piwa. [2]
                              Zapach: Karmel, karmel, karmel praz kawa, bardzo apetyczny [5]
                              Smak: Wspaniały, słodko-gorzki, karmel, kawa, suszone śliwki, rodzynki, nawet sos sojowy Równowaga między słodyczą, a goryczką. Idealne jak na mój gust. Może lekko przesadzona goryczka ale to kwestia gustu. [5]
                              Wysycenie: Nie za duże może stąd brak piany. [3.5]
                              Opakowanie: Brązowa dedykowana butelka, bardzo elegancka etykieta. Beżowa, z czarnym nadrukiem. Zachęcająca do kupna. [4.5]
                              Uwagi: Godne polecenia.

                              Moja ocena: [4.6]

                              Comment

                              • jaw7
                                Senior
                                • 10-2012
                                • 173

                                Jaka data warki ?

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎