Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Kormoran, Porter warmiński

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • apaczu
    Senior
    • 10-2013
    • 168

    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika DariuszSawicki Wyświetlenie odpowiedzi
    Piana brązowa, dawno tak ciemna nie była. Jednak ponownie za szybko opadła.
    W zapachu trochę więcej paloności i suszonych śliwek. Obecna jest czekolada, kawy mało. Bardzo przyjemnie.
    W smaku to kolejna mało słodka warka, alkohol też ukryty. Na pierwszym planie kawa i czekolada, Wojtek dobrze to ujął. Goryczka raczej lekka i nie od chmielu czy alkoholu. Po prostu gorzka czekolada i kawa bez cukru wspomagana suszonymi ciemnymi śliwkami.

    Warka 29.08.2016/A09. Bardzo dobra, jedna z lepszych na przestrzeni trzech lat, ale kiedyś piana trzymała się z pięć minut...
    Dziś w końcu dorwałem i piłem tą (prawdopodobnie rok leżakowaną w browarze) warkę. Moja też z A09 na końcu daty i mam nadzieję, ze te różne oznaczenia na końcu daty nic nie znaczą w kontekście czasu leżakowania w browarze..
    Właśnie chciałem ją opisać, ale widzę, że większość powyższego zgadza się z moimi odczuciami. Z tą różnicą, że ja tej suszonej śliwki raczej nie czułem. U mnie bardziej wiśnia w alkoholu... Czekolada bardzo wyraźna. Piwo trzyma swój poziom. Nie czuję, że jest wyraźnie lepsze od tego, co piłem wcześniej (z tym, że ostatnio to piłem warki Porteru z Kormorana z datą max do sierpnia 2014, więc również miały czas się ułożyć). Jest ułożone, łagodne, niemal aksamitne. Nie jest to mistrz wyrazistości, ale wyrafinowania już zdecydowanie tak. Bardzo dobre piwo, ale nigdy bym nie wyczuł, że przed zabutelkowaniem leżało rok w browarze.

    Comment

    • jacekwerner
      Senior
      • 05-2004
      • 2837

      Z okazji dzisiejszego Święta Porteru Bałtyckiego - również warka 29.08.2016, z tym że A14.
      Absolutna klasyka gatunku, wszystko na swoim miejscu, gładkie, aksamitne, dobrze zbalansowane. Ja nie mam więcej pytań
      Ochotnicza Straż Piwna
      BAZA = 7446

      Comment

      • Rogerson
        Senior
        • 08-2012
        • 421

        Tak informacyjnie dla wrocławskich piwoszy - w Makro na Bielanach jest warka która leżakowała rok w browarze. Pakowane po 5 sztuk - cena to 6 zł z groszami.

        Dużo tego nie było wczoraj, ale nie wiem jak tam ich stany magazynowe.

        Comment

        • NightHawk
          Senior
          • 08-2008
          • 108

          Warka do czerwca 2016 - pyszna. Raczej wytrawna, gładka. Z delikatną słodkością w postaci sherry (to samo w aromacie). Ułożona pod względem alkoholu bardzo dobrze, mimo że jedną buteleczkę postanowiłem otworzyć przed wrzuceniem do piwnicy.
          Piana wyśmienita, brązowiutka. Niczym z azotu, drobniej się nie da. Większa trwałość + lacing i byłoby dosłownie idealnie.
          Jest tak dobrze, że większych wymagań nie mam. Prawdopodobnie najlepszy porter z tych, które są dostępne w sprzedaży przez cały rok.

          Comment

          • dlugas
            Senior
            • 04-2006
            • 4014

            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika NightHawk Wyświetlenie odpowiedzi
            Warka do czerwca 2016
            To piwo ma dwie warki z datą czerwcową 2016
            08.08.2016 oraz 29.08.2016
            Tak podaję dla jasności :]
            Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
            Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
            FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

            Comment

            • Rogerson
              Senior
              • 08-2012
              • 421

              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika dlugas Wyświetlenie odpowiedzi
              To piwo ma dwie warki z datą czerwcową 2016
              08.08.2016 oraz 29.08.2016
              Tak podaję dla jasności :]

              Comment

              • dlugas
                Senior
                • 04-2006
                • 4014

                weź kij i mnie pacnij w łysy czerep


                Tak to jest jak się siedzi dziesiąty dzień z rzędu w pracy

                Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
                Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
                FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

                Comment

                • leona
                  PremiumUżytkownik
                  • 07-2009
                  • 5853

                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika dlugas Wyświetlenie odpowiedzi
                  weź kij i mnie pacnij w łysy czerep


                  Tak to jest jak się siedzi dziesiąty dzień z rzędu w pracy

                  Tak to jest jak się w robocie siedzi na forach

                  Comment

                  • dlugas
                    Senior
                    • 04-2006
                    • 4014

                    Jak bym przez te 10 dni pod rząd nie miał chwili oddechu na siedzenie na forum to bym już dawno ześwirował :]

                    Nie siedzę w robocie tyle dni przez to że siedzę w tym czasie na forach jeśli chodzi o to

                    Żeby było w temacie
                    Wykupili mi w PiP całą półkę warki 08.08.2016 i wjechała już wrześniowa.
                    A ja głupi nie zdążyłem zrobić zapasów
                    Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
                    Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
                    FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

                    Comment

                    • Kones
                      Senior
                      • 07-2014
                      • 160

                      W Toruniu w Makro też cała półka po 5 sztuk z datą 29.08. Leży w piwnicy, ale jest zacny, chyba zarejsuję po poprawkę, póki jest (a może już nie?). W PiPie pod blokiem niestety warka wrześniowa.
                      "(...) iż wolno każdemu piwa i inne trunki skądkolwiekbądź brać i we wsiach ich warzyć i warzyć kazać i wolno użytkować bez wszelkiej obawy z naszej strony, lub starostów naszych zakazu, aresztowania lub kary"

                      Comment

                      • Brodzislaw
                        Senior
                        • 09-2013
                        • 1020

                        Piwo z datą 2015.01.04 pite 31.01.2016 r.
                        Kolor ten sam - rubinowy. Piana drobno i średnio-pęcherzykowa, opadła do małej warstwy, pozostawiając ślad na szkle.
                        Aromat z butelki zdominowany przez palone słody i suszone owoce. W szkle więcej czuć paloności ale i likierowości od alkoholu. Jest też gorzka kawa, czekolada no i suszona śliwka. Tylko w tle majaczy goryczka chmielowa.
                        Smak to ponownie natarcie ciemnych, palonych słodów z kwaskiem na finiszu. Są też nuty karmelowe, które na szczęście stanowią jedynie uzupełnienie. Goryczka jest wyczuwalna. Wraz z alkoholem atakuje kubki smakowe na całym języku i podniebieniu. Wysycenie raczej w kierunku średnim pozwala utrzymać piwo na wysokim poziomie pijalności.
                        Porter jest wybitnie deserowy – ani słodki, ani zbyt wytrawny. Tak właśnie wyobrażam sobie porter bałtycki.

                        Comment

                        • von_scheisse
                          Senior
                          • 02-2012
                          • 488

                          Ocena z ARTomatu

                          Kolor: Ciemnobrązowe, prawie czarne, w najcieńszym miejscu szkła widać, że jest przejrzyste. Pod mocnym światłem da się zauważyć rubinowe przebłyski. [4.5]
                          Piana: Początkowo ładna, szybko zaczęła się dziurawić redukując się do zera. Na szkle zostawiła śladowy lejsing. [4]
                          Zapach: Czekolada z kawą, w tle przyjemna nuta alkoholowa. [4.5]
                          Smak: Bardzo czekoladowe, truflowe. Delikatny, choć bardzo dobrze ułożony alkohol przywodzi skojarzenie likieru czekoladowego. W tle majaczy się kawa. Piwo jest słodkawe, treściwe, delikatnie wyklejające. Goryczka głównie kawowa, delikatnie wzmocniona alkoholem. [4.5]
                          Wysycenie: Średnie, idealne dla porteru. [4.5]
                          Opakowanie: Bardzo ładna, przemyślana i czytelna etykieta. Zarówno zawartość alkoholu, jak i ekstrakt początkowy został podany. Brak niestety w pełni szczegółowego składu. Kapsel "dedykowany" dla porteru. [4.5]
                          Uwagi: Piwo z datą przydatności do spożycia do 29.08.2016 r.

                          Moja ocena: [4.45]
                          Chmielnik Jakubowy - blog o piwie:
                          http://www.chmielnik-jakubowy.pl
                          https://www.facebook.com/chmielnik.jakubowy/

                          Comment

                          • Admirador
                            Senior
                            • 03-2015
                            • 431

                            Warka 29/08/2016 A 09
                            Potwierdzam pozytywne opinie kolegów.
                            Bardzo dobre piwo. Alkohol jest wyczuwalny, ale w taki przyjemny likierowy, bombonierkowy sposób.
                            Przeziębiłem się, więc piję w ramach kuracji leczniczej . I w związku z tym odpuszczam ART-omat. Ale piwo polecam.

                            Comment

                            • rafalek21
                              Senior
                              • 04-2015
                              • 1407

                              Ocena z ARTomatu

                              Kolor: Ciemnobrązowy z rubinowymi przebłyskami, przy tafli przejrzysty. [4.5]
                              Piana: Niewysoka, beżowa, umiarkowanie szybko redukuje się do trwałego kożucha, delikatnie zdobi szkło. [3.5]
                              Zapach: Czekolada, kawa, potem skórka ciemnego pieczywa, trochę paloności, delikatna likierowa nuta alkoholu, średnio intensywny, poprawny. [4.5]
                              Smak: Na pierwszym planie czekolada, potem kawa, dalej lekka paloność, lekko truflowe, słodkie, dużo ciała, przyjemne rozgrzewanie alkoholu, jest też delikatna nuta ciemnego chlebka w posmaku, goryczka niewysoka. [4.5]
                              Wysycenie: Niskie - pasuje. [4.5]
                              Opakowanie: Z przodu bardzo ładna, kontr-etykieta trochę mniej, brakuje mi pełnego składu, ale ogólnie mi się podoba. [4]
                              Uwagi: Warka 29.08.2016 r. Bardzo smaczne piwo, bez wad, chyba mój ulubiony porter, albo przynajmniej na równi z Komesem. Piwo to zyskuje w aromacie po ogrzaniu z temperatury piwnicznej(pewnie koło 15 st. C) do pokojowej.

                              Moja ocena: [4.375]
                              Last edited by rafalek21; 19-03-2016, 03:11.

                              Comment

                              • rafalek21
                                Senior
                                • 04-2015
                                • 1407

                                Warka 06.11.2016/A10.
                                W aromacie: czekolada, wyraźne ciemne pieczywo, karmel, delikatny likierowy alkohol / średnio intensywny.
                                W smaku słodycz deserowej czekolady, z odrobiną kawy, zaznaczona paloność, trochę mało pełni jak na 21% - sprawia wrażenie lekkiego stouta, ale nie jest wodnisty.
                                To dopiero moje drugie podejście do Portera Warmińskiego, tym razem jest on słabszy od warki 29.08.2016, choć dalej jest to smaczne piwo.

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎