Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Kormoran, Porter warmiński

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • rafalek21
    Senior
    • 04-2015
    • 1407

    Warka 04.03.2018
    Piana marna.
    W zapachu nieco kawy, słodka czekolada, trochę skórki ciemnego pieczywa, lekko karmel, przyjemny.
    W smaku umiarkowanie słodkie, wyraźna czekolada przechodząca w kawę, nieco palony, średnia gorycz, alkohol szczątkowo(mogłem nawet o nim nie wspominać), wiśnia na granicy autosugestii, mogłoby być trochę więcej ciała, ale nie jest źle(strzelałbym na 20° blg). Wszystko ładnie się z sobą zgrywa. Ciemne słody, a konkretniej kawa i paloność zostają w posmaku.

    Idealne nie jest, ale smakowało. Po kilku miesiącach przeciętności, w końcu warka warta odłożenia kilku butelek.
    Last edited by rafalek21; 25-07-2017, 20:39.

    Comment

    • grodek
      Senior
      • 06-2015
      • 527

      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Niemalże czarny jak na portera przystało. [5]
      Piana: Niska i zniknęła błyskawicznie w ciągu kilku sekund. [1]
      Zapach: Paloność, słodycz, kawa i gorzka czekolada. Do tego lekkie drewno, suszona śliwka i odrobina wiśni. Alkohol bardzo słabo wyczuwalny. Całość ładnie zbalansowana. [4.5]
      Smak: Bogactwo smaków. Początkowa słodycz ustępuje posmakom palonym, kawowym. Pojawia się też odrobina suszonych owoców, drewna. Goryczka stonowana, czuć delikatnie drapiący alkohol, jednak piwo nie było leżakowane. [4.5]
      Wysycenie: Niskie, idealnie pasujące. [5]
      Opakowanie: Dość skromna, ale przyjemna etykieta, firmowy kapsel. Szkoda, że nie podano pełnego składu. [4]
      Uwagi: Piwo nie leżakowane, warka do 25.02.2018. Jeden z najlepszych dość szeroko dostępnych porterów. Nawet "na świeżo" jest bardzo dobry. Szkoda tylko, że zabrakło ładnej, trwałej piany.

      Moja ocena: [4.175]
      604 piw (Polska: 366, Czechy: 93, Belgia: 71, pozostałe: 74). Razem 216 browarów z 19 krajów.

      Comment

      • rafalek21
        Senior
        • 04-2015
        • 1407

        Warka do 14.04.2018

        Piana: niewysoka, drobnopęcherzykowa, mało trwała, ale nie znikła od razu.
        Zapach: umiarkowanie palona kawa, nuta gorzkiej czekolady, w tle nikłe akcenty śliwkowe. Niezbyt intensywny, ale przyjemny.
        Smak: mało słodkie, kawa, mniej gorzkiej czekolady i paloności, niewysoka, ale wyraźna goryczka, ciało średnie(może niewiele więcej), w posmaku gorzka czekolada i ledwie wyczuwalny alkohol.
        Wysycenie: raczej niskie - ok.

        Ogólne wrażenie: Kawowe, stosunkowo wytrawne, smaczne, dobrze zbalansowane, mogłoby być treściwsze.

        Comment

        • rafalek21
          Senior
          • 04-2015
          • 1407

          Warka 05.05.2018.

          Piana co najwyżej średnio-wysoka, drobnopęcherzykowa, mało trwała - lepiej niż ostatnio, ale i tak słabo.
          W zapachu kawa zabożowa, czy tam zbożowo-palone - przypomina Komesa, szczątkowa nuta wiśni.
          W smaku: głównie czekolada, minimalnie palone, słodkawe, lekko wiśniowe, średnia goryczka, gładkie średnio pełne.

          Stosunkowo łagodne, niezbyt złożone, ale smaczne, mogłoby mieć trochę więcej ciała.

          Comment

          • dlugas
            Senior
            • 04-2006
            • 4014

            Warka: 18/04/2018
            Świeży porter zakupiony kilka dni temu.

            Aromat: suszona śliwka, kawa inka plus rodzynki.
            W smaku gorzka czekolada, lekka wiśniówka z suszoną śliwką. Delikatny sos sojowy lub czarny razowy chleb. Słodka czarna kawa. Całkiem fajny przedstawiciel stylu. Alkohol delikatnie obecny w postaci naleweczki wiśniowej z czekoladki z wódką. Smakuje. Dość pełne lecz nie zamulące.
            Cena:7,99zł
            wolę chyba jednak w tej cenie dwa żywce porter, szczególnie z jego lepszych warek

            fot.
            Last edited by dlugas; 31-08-2017, 11:39.
            Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
            Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
            FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

            Comment

            • SeeJay
              Senior
              • 04-2016
              • 239

              Czy tylko mi się wydaje, że ostatnie warki Warmińskiego są zdecydowanie bardziej grzeczne i mniej pełne niż te chociażby jeszcze sprzed roku/dwóch?

              Comment

              • rafalek21
                Senior
                • 04-2015
                • 1407

                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika SeeJay Wyświetlenie odpowiedzi
                Czy tylko mi się wydaje, że ostatnie warki Warmińskiego są zdecydowanie bardziej grzeczne i mniej pełne niż te chociażby jeszcze sprzed roku/dwóch?
                Doszedłem do podobnych wniosków, wydaje mi się że zaczęło się to przy warkach z datą do 2017, jakoś niedługo po zmianie kapsla. Może i receptura się zmieniła.
                Last edited by rafalek21; 02-09-2017, 16:06.

                Comment

                • Dukat_WSI
                  Senior
                  • 03-2015
                  • 781

                  Obecnie podawany jest pełny skład i jest w nim ekstrakt słodowy.

                  Comment

                  • rafalek21
                    Senior
                    • 04-2015
                    • 1407

                    Przedwczoraj wypiłem porter z warki 16.04.2017 - prawie się nie zmieniła,choć tym razem żelazo mi tak nie przeszkadzało(przez obycie z Żywieckim Porterem). Ogółem tak na 3+. Na treściwość nie zwróciłem specjalnej uwagi, więc pewnie nie było gorzej niż ostatnio.


                    Wygrzebałem dzisiaj butelkę ze starym kapslem (06.11.2016).

                    Piana średnio-niska, mało trwała, redukuje się do pierścienia o średniej wielkości.
                    W zapachu ciemny chleb, czekolada, umiarkowanie wiśnia, nuta zbożowa/kawa zbożowa(tak trochę Komesowo), średnio intensywny - ok
                    W smaku ciemne pieczywo i ciemna czekolada, wyraźne estry ciemno-owocowe, średnio słodkie, średnio-wysoka pełnia(chyba na poziomie obecnych warek, może ciut wyżej, zupełnie nie przeszkadza), całkiem gładkie, goryczka niska, lekko palona.
                    Wysycenie niskie - w porządku, choć mogłoby być trochę wyższe.

                    Dobry porter - tu leżakowanie miało pozytywny wpływ na smak, całość może ciut po słodkiej stronie, ale po za tym jest dobrze ułożony - warto było odkopać butelkę z piwnicy.

                    Pewnie niedługo otworzę kilka kolejnych butelek, trochę młodszych, bo z wcześniejszych została mi tylko słynna 29.08.16, a wcześniej nie leżakowałem/notowałem, więc niewiele mam do wniesienia w tym temacie.
                    Last edited by rafalek21; 03-09-2017, 03:34.

                    Comment

                    • leona
                      PremiumUżytkownik
                      • 07-2009
                      • 5853

                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika rafalek21 Wyświetlenie odpowiedzi
                      Warka 04.03.2018
                      Piana marna.
                      W zapachu nieco kawy, słodka czekolada, trochę skórki ciemnego pieczywa, lekko karmel, przyjemny.
                      W smaku umiarkowanie słodkie, wyraźna czekolada przechodząca w kawę, nieco palony, średnia gorycz, alkohol szczątkowo(mogłem nawet o nim nie wspominać), wiśnia na granicy autosugestii, mogłoby być trochę więcej ciała, ale nie jest źle(strzelałbym na 20° blg). Wszystko ładnie się z sobą zgrywa. Ciemne słody, a konkretniej kawa i paloność zostają w posmaku.

                      Idealne nie jest, ale smakowało. Po kilku miesiącach przeciętności, w końcu warka warta odłożenia kilku butelek.
                      Strasznie mnie ta warka rozczarowała. Jak pisze rafalek21, sprawia wrażenie piwa o niższym ekstrakcie. Dominuje słodki karmel, słodka kawa, jakaś śliwka.
                      W ciemno sytuowałbym je jako hybrydę Double z Primatora i starego Portera Staropolskiego

                      Comment

                      • rafalek21
                        Senior
                        • 04-2015
                        • 1407

                        W tej chwili Porter Warmiński nie jest warty swojej ceny, zdarza mi się, że spotkam w Makro za 6zł, to biorę po 2 butelki, licząc że wróci do starej formy. A ta w/w warka moim zdaniem i tak jest to lepsza od tego co było serwowane przez ostatnie kilka miesięcy.
                        Last edited by rafalek21; 05-09-2017, 10:07.

                        Comment

                        • leona
                          PremiumUżytkownik
                          • 07-2009
                          • 5853

                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika rafalek21 Wyświetlenie odpowiedzi
                          W tej chwili Porter Warmiński nie jest warty swojej ceny, zdarza mi się, że spotkam w Makro za 6zł, to biorę po 2 butelki, licząc że wróci do starej formy. A ta w/w warka moim zdaniem i tak jest to lepsza od tego co było serwowane przez ostatnie kilka miesięcy.
                          Zgadzam się ze wszystkim i żeby było jasne faktycznie 4/03/2018 była jedną z lepszych warek.

                          Comment

                          • rafalek21
                            Senior
                            • 04-2015
                            • 1407

                            Powrót do warki 29.08.2016

                            W zapachu czekolada i śliwki,nieco mniej ciemnego pieczywa - przyjemny
                            Smakowo sporo czekolady, kawa, wyraźna śliwka, umiarkowanie palony, trochę trufli, ciut miodu, słodycz na średnim poziomie, całkiem pełne(choć nie tak jak portery 22° blg).

                            Słowami ciężko to opisać, ale to jeden z lepszych porterów jakie piłem, szkoda że została mi jeszcze tylko jedna butelka. Cały czas liczę na to, że Kormoran wróci do formy, bo jest do czego wracać.

                            Comment

                            • rafalek21
                              Senior
                              • 04-2015
                              • 1407

                              Warka 02.06.2018

                              Piana słaba.
                              Zapach: Czekolada, ciemne pieczywo, leciutko palony, po ogrzaniu chyba szczątkowo wiśnia.
                              Smak: Całkiem sporo czekolady, średnio palony, wiśniopodobne estry, umiarkowanie słodki, niewysoka goryczka, delikatny i krótki posmak jakby pestkowo-tytoniowy. Pełnia adekwatna dla 21° blg - ciała nie brakuje.

                              Smaczna warka, wygląda na to że Kormoran wraca do formy. Obowiązkowo 5-pak(albo dwa) do piwnicy.
                              Last edited by rafalek21; 09-10-2017, 00:54.

                              Comment

                              • leona
                                PremiumUżytkownik
                                • 07-2009
                                • 5853

                                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika rafalek21 Wyświetlenie odpowiedzi
                                Warka 02.06.2018

                                Piana słaba.
                                Zapach: Czekolada, ciemne pieczywo, leciutko palony, po ogrzaniu chyba szczątkowo wiśnia.
                                Smak: Całkiem sporo czekolady, średnio palony, wiśniopodobne estry, umiarkowanie słodki, niewysoka goryczka, delikatny i krótki posmak jakby pestkowo-tytoniowy. Pełnia adekwatna dla 21° blg - ciała nie brakuje.

                                Smaczna warka, wygląda na to że Kormoran wraca do formy. Obowiązkowo 5-pak(albo dwa) do piwnicy.
                                Ta warka mi też bardzo posmakowała. Na dodatek butelka przeceniona do 4,9 zł bo etykieta oberwana

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎