Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Kormoran, Porter warmiński

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Cannabee776i99
    Senior
    • 08-2009
    • 658

    #91
    Wąsy mu z paszczy wystają :P

    Comment

    • CyboRKg
      Senior
      • 04-2010
      • 593

      #92
      Kolor czarny, aksamitny. Przyjemny zapach, piana babelkowa - efekt duzego nagazowania - szybko opada. W smaku czuc suszone sliwki, babelki szczypia w jezyk. Piwo tresciwe, rozgrzewajace. Dobrze wylezakowane; alkohol pojawia sie tylko w dalekim tle. W sam raz na tak zimna wiosne
      Tylko ta cena - 7zl + kaucja :O
      "Jedno pivo ne vadi!"
      "Kupuje tylko w polskich sklepach!"

      Comment

      • Pinio74
        Senior
        • 10-2003
        • 3881

        #93
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Wspaniały porterowy kolor, bardzo ciemny brąz z wiśniowymi przebłyskami, prawie nieprzejrzysty. [5]
        Piana: Piana drobnobąbelkowa, dość trwała, po początkowym wzroście opada, ale około 2 centymetrowa warstwa pozostaje do końca. [4]
        Zapach: Bardzo przyjemny kawowo-karmelowy aromat, lekkie truskawki w tle. [4.5]
        Smak: Jak dla mnie super, duża treściwość sprawia, że piwo wydaje się bardzo gęste. W smaku przeplatają się elementy gorzkiej czekolady, kawy i suszonych owoców. Po początkowej słodkości na końcu każdego łyka pojawia się długa i wyraźna palona goryczka. [5]
        Wysycenie: Trochę za wysokie na początku i trochę za słabe na końcu. Porterem delektuje się dłużej, więc bąbelki powinny też dłużej pracować. [4]
        Opakowanie: Bardzo ładna, utrzymana w tonacji piwa etykieta, moim skromnym zdaniem motyw wilka na tle księżyca bardzo dobry. Brakuje kapsla dedykowanego dla tego piwa. [4.5]
        Uwagi: Absolutna czołówka krajowa, szkoda, że niedostępne w Płocku. Następnym razem zrobię sobie zapas.

        Moja ocena: [4.65]
        BIRRARE HUMANUM EST

        Comment

        • docent
          Senior
          • 10-2002
          • 5205

          #94
          Warmiński porter jest coraz lepszy. Ale też może to kwestia dobrego wyleżakowania, obecnie próbowałem partię z datą do września b.r. (cena w olsztyńskim Raście 5,49 pln).

          W tym piwie jest wszystko czego oczekuję od bałtyckiego portera. A więc konglomerat zapachów i odpowiadających im smaków: czekolady, suszonej śliwki, kawy, wanilii. Jest pełna treściwość i wyczuwalna, acz nie nachalna alkoholowa moc. Zero jakichkolwiek nieprzyjemnych zapachów i posmaków. Wszystko to dopełnione czapą gęstej, drobnej beżowej piany. Cena relatywnie wysoka, ale też i ten porter to absolutna czołówka jeśli chodzi o krajowe portery. BK, tak trzymać!
          Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
          Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
          Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
          Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

          Comment

          • darko
            Senior
            • 06-2003
            • 2078

            #95
            U mnie to piwo kosztuje 6,70 zł, co skutecznie zniechęciło mnie do zakupu.

            Comment

            • Tapir
              Senior
              • 10-2009
              • 730

              #96
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: Czarny, nieprzejrzysty. [5]
              Piana: Beżowa, dość wysoka, średnio gęsta, opada powoli do grubej warstwy [3.5]
              Zapach: Bardzo intensywny, mnóstwo nut palonych, kawa i czekolada, do tego bogactwo aromatów owocowych (suszona śliwka, wiśnie i rodzynki) oraz delikatnie wyczuwalna nuta alkoholowa. [5]
              Smak: Czekolada, kawa. Bardzo dobrze zbalansowany pomiędzy początkową słodyczą a wychodzącą później paloną goryczką, znowu wyraźne nuty owocowe (ale została śliwka i rodzynki) i ładnie wkomponowany, lekko rozgrzewający alkohol. Piwo bardzo treściwe. [5]
              Wysycenie: Optymalne. [5]
              Opakowanie: Etykieta w porządku (może poza tymi nieszczęsnymi wąsami), pasuje do piwa ale niestety jest krzywo naklejona i zagnieciona w kilku miejscach, kontra ma najważniejsze informacje ale datę nadrukowano w nie do końca czytelny sposób. Kapsel z logo browaru. [3]
              Uwagi: Butelka z datą 07.09.10, kupione w Zofmarze za okolice 5zł.

              Piłem go już kilka razy ale jakoś nigdy nie było jak ocenić aż tu dziś odgrzebałem nieco "przeciągniętą" flaszkę. Leciutkie przeterminowanie mu nie zaszkodziło, wręcz przeciwnie - wydaje mi się, że alkohol się trochę ułożył i całość jest gładsza w stosunku do butelek pitych wcześniej, piwo jest bardzo dobre. Chyba kupię znowu kilka i tym razem przetrzymam dłużej.

              Moja ocena: [4.75]
              Nie mam problemu z alkoholem. Mam problem z pieniędzmi na alkohol.

              Comment

              • YouPeter
                Senior
                • 05-2004
                • 2379

                #97
                Nie chcę oceniać przez ARTomat bo jest to czwarte piwo, które piję dzisiaj, ale tak na szybko podsumowując to jest to bardzo dobry produkt. Bardzo intensywny zapach z przewagą palonych nut. W smaku bardzo treściwe, palono-kawowo-czekoladowe. Alkohol praktycznie nie wyczuwalny w smaku, choć czuć lekkie grzanie. Na prawdę dobry porter, po którego jeszcze sięgnę.
                Last edited by YouPeter; 04-12-2010, 23:46.
                Bo kto piwa nie pije ten jest wywrotowcem, świadomie uszczuplającym dochody państwa, bezideowcem.

                Comment

                • wilko
                  Senior
                  • 07-2008
                  • 226

                  #98
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: Praktycznie czarny. Pod światło bordowe przebłyski, klarowne. Bardzo mi się podoba. [5]
                  Piana: Drobniutka i daje się w miarę podnieść. Opada w kilka minut do kożuszka i tak trwa. [4.5]
                  Zapach: Paloność, gorzka czekolada i ciemne owoce. W cieplejszym lekko ujawnia się alkohol. [4.5]
                  Smak: Głęboki, palony. Palona gorzkość i odrobina świeżości ciemnych owoców. W cieplejszym lekko słodki posmak balansuje całość. [5]
                  Wysycenie: Nie przeszkadza, nie rozprasza, jest stonowanym dopełnieniem całości. [5]
                  Opakowanie: Faktycznie te wąsy wilka nie najszczęśliwiej wyglądają, ale za to mało żeby popsuły ogólne wrażenie. [5]
                  Uwagi: W mojej pierwszej trójce porterów.

                  Moja ocena: [4.775]

                  Comment

                  • Hrustgurd
                    Senior
                    • 05-2007
                    • 431

                    #99
                    11 grudnia 2010 roku odbyla IV Gwiazdkowa Porterowa degustacja w Moskwie.
                    Porter Warminski zajal I miejsce!
                    Sposrod 27 gatunakow.

                    Pelny spis:
                    1. Warminski Porter, 21/9, Browar Kormoran, Polska 7,7
                    2. Afanasij, 20/6,8, Brau-Serwis, Twier, Rosja 7,6
                    3. Baltyka №6, 16/7, Baltyka, Rosja 7
                    4. Paterson (przeterminowany, wiecej niz rok), 20/6,8, Brau-Serwis, Twier, Rosja 6,8
                    5. Fuller's London Porter, 12/5,4, Fuller's, UK 6,6
                    6. Tokyo black porter, ?/5, Yo-Ho Brewing Company, Japonia 6,5
                    7. Lwowski Porter, 20/8, Lwiwska, Ukraina 6,2
                    8. Алiварыя Porter (№25), 18/6,8, Алiварыя, Bialorus 5,8
                    9. Scottish Midnight Sun dark porter ale, ?/5,6, Williams Brothers, UK 5,6
                    10. St Peters Old Style Porter, 12,75/5,1, St. Peter's Brewery, UK 5,3
                    11-12. Tajko, 18,5/5,1, Nemnoff, Moskwa, Rosja 5,2
                    11-12. Алiварыя Porter (№18), 18/6,8, Алiварыя, Bialorus 5,2
                    13. Toranaga, 17/8,2, Nemnoff, Moskwa, Rosja 5,1
                    14. Whitbread Porter clone, 15,5/5,8, Victory Homebrew, Moskwa, Rosja 4,9
                    15. Porter Nawsiegda, 20,2/9, Nemnoff, Moskwa, Rosja 4,8
                    16. Aldaris Porteris, ?/6,8, Aldaris, Lotwa 4,7
                    17. St Peters Honey Porter, 11,25/4,5, St. Peter's Brewery, UK 4,4
                    18. Iwan Grozny, 14,5/6,4, Nemnoff, Moskwa, Rosja 4,2
                    19. Stortebeker Hanse-Porter, 12,5/4, Stralsunder Brauerei GmbH, Niemcy 4,1
                    20. 1 wrzesnia Krismas, 16/7,3, Nemnoff, Moskwa, Rosja 4
                    21. Miedowy Porter, 15/7, Nemnoff, Moskwa, Rosja 3,4
                    22. Nemnoff bitter (???), Nemnoff, Moskwa, Rosja 3,3
                    23. Meantime Coffee Porter, ?/6, Meantime brewing Co, UK 3,2
                    24. 1 wrzesnia, 16/7,3, Nemnoff, Moskwa, Rosja 3,1
                    25. «Rzarenyj kabanczik», 13/4, Serge Pronin HomeBrewery, Moskwa, Rosja 2,9
                    26. Kormczij Bleksorn, 15/6, Nemnoff, Moskwa, Rosja 1,7
                    27. Admiral Porter, 13/4,3, Nowopermski Piwowar, Perm, Rosja 1,4

                    Strona z rosyjskeigo forum: http://pivo.borda.ru/?1-0-0-00009478-000-0-0

                    Comment

                    • skitof
                      Senior
                      • 11-2007
                      • 2478

                      No to rzeczywiście sukces, tym bardziej że Porter Warmiński obronił 1 miejsce sprzed roku.

                      Comment

                      • pazurq
                        Senior
                        • 05-2007
                        • 120

                        po upadku niezapomnianego Łódzkiego (ostatnio niedostępny) chyba najlepszy polski porter ...
                        dobre piwo pite z umiarem nie szkodzi nawet w największych ilościach...

                        Comment

                        • Pancernik
                          Senior
                          • 09-2005
                          • 9733

                          Od "ostatnio niedostępny" do "upadku" to jednak jest kawałek...
                          Sorka za OT, ale Smerf Maruda nigdy nie był moim idolem .

                          Comment

                          • pazurq
                            Senior
                            • 05-2007
                            • 120

                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pancernik Wyświetlenie odpowiedzi
                            Od "ostatnio niedostępny" do "upadku" to jednak jest kawałek...
                            Sorka za OT, ale Smerf Maruda nigdy nie był moim idolem .
                            Maruda, nie maruda ) ale jakieś merytoryczne odniesienie do mojej ,,głębokiej'' myśli by się zdało! (tzn. na temat tego portera)
                            dobre piwo pite z umiarem nie szkodzi nawet w największych ilościach...

                            Comment

                            • Pancernik
                              Senior
                              • 09-2005
                              • 9733

                              Szło mi o to, że porter łódzki nie upadł (no, chyba, że komuś ).
                              A co do adremu, to pisałem kilkakrotnie o tym w tym wątku, że olsztyński porter rzeczywiście przypomina łódzki swą "chropowatością" i nutami popiołowymi, czym mi bardzo odpowiada.
                              Mam przygotowany do wypicia (po transferze garaż - lodówka ) egzemplarz przeleżakowany, zobaczymy, czy złagodniał...

                              Comment

                              • Feti
                                Senior
                                • 10-2010
                                • 801

                                Ocena z ARTomatu

                                Kolor: CZrny jak smiła, idealny do stylu i ekstraktu. [5]
                                Piana: beżowa, drobna, nie ma czapy, ale do konca jest. [4]
                                Zapach: Zapach kawy i karmelu, troszkę winny. [4.5]
                                Smak: Wyraźna goryczka, troszkę czuć delikatną słodycz, dominuje jednak posmak karmolowo-kawowy, czuć też oczywiście gorzką czekoladę. Idealna proporcja między wytrawnością a łagodnością. Jakieś lekkie owocowe nutki. Doskonałe bogactwo smaku. Smak bardzo treściwy. Alkoholu czuć po działaniu nie w smaku. [5]
                                Wysycenie: Idealne dla stylu. [5]
                                Opakowanie: Wilk wyjący do księżyca dośc kiczowaty. Ale mimo tego dość to estetyczne . Informacje wszystkie są. [4.5]
                                Uwagi: Dośc drogi porter, bo kosztuje około 6 pln, ale zdecydowanie najlepsze piwo z browaru Kormoran i najlepszy porter jaki piłem.

                                Moja ocena: [4.7]

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎