Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Zamkowy, Bracki Koźlak Dubeltowy

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • darekd
    PremiumUżytkownik
    • 02-2003
    • 12205

    Otworzyłem ostatnią sztukę

    Aromat - bardzo wyraźny karmel, troszkę utlenienia, trochę owoców z alkoholem
    Piana - średnia, drobne pęcherzyki, niezbyt trwała, zostaje wianuszek, który po dłuższym czasie znika
    Barwa - herbaciano-rubinowa, już jest zmętnienie po przelaniu
    Wysycenie - umiarkowane, ale wrażenie jest nieco wyższego, bo podkreśla go podkreśla rozgrzewający i nieco gryzący alkohol
    Smak - tony karmelków, lekka ostrość alkoholowa na początku zdecydowanie wyraźniejsza, potem przykryta przez karmelkową słodycz, choć nadal wyczuwalna.

    Czuć, że czas działa nie nadając piwu specjalnie ciekawych walorów. Do wypicia spokojnie. Fajerwerków już jednak bym nie oczekiwał.

    Comment

    • docent
      Senior
      • 10-2002
      • 5205

      Z okazji zgonu Festiwalu Birofilia w dotychczasowej formie, postanowiłem otworzyć buteleczkę historycznego, pierwszego Grand Championa.

      Kolor rubinowy, lekko zmętniony
      Piana przy nalewaniu drobna, dość niska, szybko zanikająca do cienkiej warstwy, potem obrączki
      Zapach owocowy, wyraźnie utleniony – miód, troszkę sherry. Po kilku minutach kontaktu z powietrzem traci swój lekko drażniący charakter i staje się całkiem przyjemny
      Smak wyrazista alkoholowa moc, lekka słodycz i nadająca rześkości owocowość. Wyczuwalne szczypanie na języku. Całkiem przyjemne w piciu, nie zamulające.

      Bardzo ciekawie się zestarzało, a przede wszystkim nie zepsuło! Jeszcze jeden egzemplarz jest w zapasie
      Attached Files
      Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
      Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
      Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
      Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

      Comment

      • Puszek_72
        Senior
        • 02-2012
        • 269

        Kolor brunatny, zmętniony
        Piana przy nalewaniu piwo próbowało uciekać po chwili zero piany
        Zapach karmel, likier, gruszka
        Smak dość wytrawne z nutka wskazująca że było słodkie takie wspomnienie miodu, nutki alkoholowe ale w stronę wina ewentualnie miodu pitnego, owoce jak z kompotu,

        Dzięki MarcinKa za prezent, ciekawa podróż w czasie, piwo straciło swój koźlakowe smaki, ewidentnie mocno pracowało ale nie było zepsute. Interesujące

        Comment

        • woosaa
          Senior
          • 07-2005
          • 1548

          Wreszcie otwarte.Ponad sześć lat w piwnicy i piwo w doskonałej formie(no może piana trochę słaba).Bardzo przypomina mi portera.Szkoda że to ostatnia butelka Kożlaka.
          mb WOS

          Comment

          • rafalek21
            Senior
            • 04-2015
            • 1407

            Nie byłem pewien czy to tu umieścić. Na etykiecie Grand Champion 2009, Cieszyński Koźlak Dubeltowy, na krawatce reedycja 2018. Parametry te same. Warka do 26.06.2019.

            Znawcą koźlaków nie jestem, nie pite jako pierwsze, ale się spróbuje. Temperatura pokojowa.

            Piana niewysoka, duże i średnie pęcherzyki, szybko opada sycząc.
            Zapach: słodowo-melanoidynowy, żelazo.
            Smak: Jak wyżej, chlebowo, średnio słodkie, po za tym średnia goryczka chmielowa, pełne, trochę alkoholu.

            Żelazo trochę psuje to piwo(głównie w zapachu, smakowo nie zwracało specjalniej uwagi na siebie), ale ogółem może być.
            Last edited by rafalek21; 30-10-2018, 01:15.

            Comment

            • Petitpierre
              Senior
              • 01-2014
              • 2560

              Czyli jest już do kupienia? Jaka cena i dostępność?
              Mały porterek-przyjaciel nerek

              Comment

              • rafalek21
                Senior
                • 04-2015
                • 1407

                Nie wiem jak z dostępnością, ale płaciłem 7,20 w specjalistycznym.

                Comment

                Przetwarzanie...
                X
                😀
                🥰
                🤢
                😎
                😡
                👍
                👎