Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Kormoran, Miodne

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • JAckson
    Senior
    • 05-2004
    • 6122

    #31
    Chociaż jak dotąd nie trafiłem w mojej ocenie na pyszne piwo miodowe, to akurat Miodne jest wypijalne. Brak tej przytłaczającej sztucznej słodyczy znanej mi z kilku innych próbowanych wcześniej piw miodowych. Oceniać nie będę, bo nie przepadam za tego typu piwami, ale to piwo po nartach, czy po zimowych górach, jest godnym polecenia.
    MM961
    4:-)

    Comment

    • AlexDeLarge
      Junior
      • 01-2010
      • 3

      #32
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Jak to piwo ciemne - bardzo ładnie i dostojnie. Lekko wiśniowo. [4.5]
      Piana: Uwielbiam pianę piw ciemnych i tym razem się nie zawiodłem. Piana utrzymuje się dość długo, jest smaczna i ma ładny kolor [4.5]
      Zapach: Zapach jest taki sobie, trochę czuć sztuczność miodu, jeśli poczytać o produkcji takowego to aż się włos na głowie jeży [3.5]
      Smak: Miód bardzo dobrze wyczuwalny, ale nie narzucający się zbytnio. Doskonale pasuje do ciemnego piwa. [4.5]
      Wysycenie: Cóż powiedzieć - w sam raz. [4.5]
      Opakowanie: Opakowanie nie jest najważniejsze. Jest jednak naprawdę fajne, pasuje do charakteru piwa. [4]
      Uwagi: Moje ulubione piwo miodowe. Wynalazki z Ciechanowa, czy Miłosławia niestety nie przypadły mi aż tak do gustu.

      Moja ocena: [4.125]
      Ultra violence.

      Comment

      • Cannabee776i99
        Senior
        • 08-2009
        • 658

        #33
        Przyłączę się do opinii przedmówcy

        Comment

        • zloty74
          Junior
          • 09-2007
          • 13

          #34
          Po wypiciu Krajana Ciemnego Miodowego na piwa tego typu patrzyłem jak pies na jeża ale to akurat jest bardzo sympatyczne przypomina mi w smaku karmi sprzed lat i przyjemny miodowy posmak, nawet nie trąci sztucznością.

          Comment

          • HubertJ
            Senior
            • 05-2007
            • 188

            #35
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Klarowny, choć mocno ciemny. Bez zastrzeżeń. [5]
            Piana: Na początku przyjemna, 'drożdżowa'. Znika jednak zdecydowanie za szybko. To chyba problem wszystkich piw aromatyzowanych. [3]
            Zapach: Miód, miód i jeszcze raz miód. W pełni naturalny, przyjemny. Bez zastrzeżeń. [5]
            Smak: Świetny. Bardzo dobrze czuć miód, ale piwo nie jest nachalnie słodkie. Zero sztuczności. Słodowość bardzo dobrze zharmonizowana. [5]
            Wysycenie: W normie. Jak na piwo aromatyzowane- akurat. [4]
            Opakowanie: Utrzymana w ogólnej, miodowej konwencji. Wszystkie niezbędne informacje podane. [5]
            Uwagi: Jak dla mnie, Ciechan Miodowy został zdetronizowany. Szczególnie, że ostatnio nie grzeszył jakością. Będę powtarzał, w miarę dostępności tego piwa u mnie.

            Moja ocena: [4.75]

            Comment

            • skitof
              Senior
              • 11-2007
              • 2478

              #36
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: Nie jest czarny, przebijają refleksy rubinowe. Dobrze odpowiada ciemnym piwom. [4.5]
              Piana: Piana w pierwszej fazie naprawdę niezła, obfita i gęsta i lekko przypalana. Szkoda, że zanika nieco za szybko. [4]
              Zapach: Pierwsze wrażenie to oczywiście aromat miodu. Narzuca on oczywiście od razu stylistykę, w jakiej utrzymane jest Miodne, ale też zanadto blokuje inne nuty: słodowe czy palone. Jeszcze jedynie karmel jest wyczuwalny. [3.5]
              Smak: Wraz z pierwszym łykiem chłoniemy aromat miodowy i jest on początkowo dominujący. Z czasem się łagodzi dzięki nutkom goryczki chmielowej. Ale najlepsza w tym piwie jest ostatnia część, kiedy miodowość Miodnego zaczyna całkiem nieźle współgrać z goryczką. Tu uwidacznia się dobra harmonia słodkości miodu i goryczy. W ustach pozostaje i jedno i drugie. Dla tej końcówki warto spróbować piwa z Kormorana. Piwo jest co prawda słodkie, trochę nawet za słodkie, ale nie ulepkowate. [3.5]
              Wysycenie: Właściwe, nie dominuje, ale nie też nie ma wrażenia niedosycenia. [4.5]
              Opakowanie: Nazwa jest bardzo udana. Całość zresztą sprawia też dobre wrażenie. Wszystkie informacje są zawarte, kapsel browarny. [4.5]
              Uwagi: Warka: 22.04.2010

              Moja ocena: [3.7]

              Comment

              • Snus
                Senior
                • 03-2008
                • 128

                #37
                fantastyczny trunek, bardzo pozytywne wrażenia, sam smak - w ogóle nie czuć alkoholu
                łącznie z naklejką to mój zdecydowany kandydat do debiutu roku
                Do piwka zamiast papieroska - www.snus.pl

                Comment

                • StAnger
                  Junior
                  • 03-2010
                  • 17

                  #38
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: Bardzo ładna ciemnobrązowa, pod światło przechodzi w czerwień [5]
                  Piana: Piana kremowa, na początku dość wysoka, zbyt szybko opada. Jak dla mnie dość słaba. [3]
                  Zapach: Zapach ładny, dominuje zapach miodu. Można wyczuć także zapach słodu palonego i karmelowego. [4.5]
                  Smak: Smak bardzo miodowy kontrastujący z lekką goryczką słodów palonych. [4]
                  Wysycenie: Dla mnie odpowiednie. Nie narzuca się na pierwszy plan. [5]
                  Opakowanie: Bardzo ładna etykieta. Wszystkie niezbędne informacje są na niej podane. [5]
                  Uwagi:

                  Moja ocena: [4.225]

                  Comment

                  • Cannabee776i99
                    Senior
                    • 08-2009
                    • 658

                    #39
                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: Czarny, pod światło ciemny rubin. [5]
                    Piana: Początkowo spora, piwo nalewałem na dwa razy, ale dosyć grubo pęcherzykowa, przez co szybko opada, pozostawiając po sobie cienką warstwę. [4]
                    Zapach: Głównie miodek, ale nie jest nachalny, w tle słód wraz z karmelem. [4.5]
                    Smak: Świetnie zbilansowane. Słodowość, karmel i do pełni szczęścia miód. Bardzo treściwe. [5]
                    Wysycenie: Średnie, ale idealnie pasuje tu akurat. [5]
                    Opakowanie: Jedna z najlepszych etykiet, jakie napotkały moje oczy. Wszystkie informacje podane, ładny kapsel. [5]
                    Uwagi: Moje ulubione piwo miodowe.

                    Moja ocena: [4.725]

                    Comment

                    • uranium
                      Member
                      • 05-2003
                      • 77

                      #40
                      Nie, nie.
                      Wiem skąd u Ciebie ta znajomość cukierków miodowych w smaku. Sam też to czuję ale to nie sztuczność miodu ale jakby granica pomiędzy miodem a palonym słodem zdecydowanie różni się smak tych starych cukierków a tego piwa - aż sobie je kupiłem.

                      Słodycz przechodzi natychmiast w palonkę.
                      Dla mnie jak na ciemne specjalne to ideał.

                      Czekam na piwa z porzeczek.

                      Comment

                      • docent
                        Senior
                        • 10-2002
                        • 5205

                        #41
                        Ocena z ARTomatu

                        Kolor: Mahoń, klarowne. [5]
                        Piana: Dorodna, zaraz po pierwszym nalaniu do szklanki trochę dziurawieje ale przy ponownych napełnieniach jest idealnie drobna. Redukuje się do obfitej kołderki pozostającej cały czas na powierzchni. [4.5]
                        Zapach: Zapach miodu początkowo dyskretny, później dobrze wyczuwalny. Naturalnie miodowy. [5]
                        Smak: Cieszy stonowana słodycz w tym piwie. W smaku wyczuwalny karmel i oczywiście miód. Brak sztucznych posmaków. To piwo to udane połączenie piwa ciemnego z miodem. Piątki nie daję tylko dlatego, że nie gustuję zbytnio w piwach smakowych. [4.5]
                        Wysycenie: Optymalne. [5]
                        Opakowanie: Fajna nazwa, bardzo ładna etykieta, wyczerpujące info na kontrze, firmowy, ładny kapsel. Czego chcieć więcej? [5]
                        Uwagi: Zadziwia tak niski poziom alkoholu przy tym ekstrakcie, zwłaszcza że BK preferował niegdyś odwrotne praktyki.W swojej kategorii jedno z najlepszych o ile nie najlepsze w Polsce.

                        Moja ocena: [4.75]
                        Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
                        Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
                        Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
                        Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

                        Comment

                        • CyboRKg
                          Senior
                          • 04-2010
                          • 593

                          #42
                          Odkad nie ma na rynku Miodowego Ciemnego z Krajana wydawac by sie moglo, ze Miodne nie ma zadnej konkurencji. A jednak wiecej w nim cech piwa ciemnego niz miodowego - co zbliza go do Czarnego Miodowego z Fortuny. Trudno mi powiedziec: ktore z nich lepsze (?) Musze je porownac bezposrednio Dzis wzialem do porownania Ciechana Miodowego, a to przeciez zupelnie odmienne piwa.
                          "Jedno pivo ne vadi!"
                          "Kupuje tylko w polskich sklepach!"

                          Comment

                          • Pinio74
                            Senior
                            • 10-2003
                            • 3881

                            #43
                            Ocena z ARTomatu

                            Kolor: Barwa ładna, ciemnorubinowa, wpadająca w brąz. [4.5]
                            Piana: Piana beżowa, średniobąbelkowa, z trwałością jest lepiej niż w Warmiaku, ale jeszcze można nad tym popracować. [4]
                            Zapach: Zapach intensywnym, przede wszystkim miodowy, lekkie nuty słodowe. [4.5]
                            Smak: Miodowość w smaku oczywiście obecna, ale nie jest sztuczna, ani nachalna. Lekka palona goryczka nieźle balansuje całość. Nie wyczuwam żadnych posmaków kwaskowych. [4.5]
                            Wysycenie: Nasycenie nazwałbym średnim, co moim zdaniem raczej pasuje do tego rodzaju piwa. [4.5]
                            Opakowanie: Bardzo ładna etykieta, kapsel taki jak w pozostałych piwach z Kormorana, mógłby być dedykowany. [4.5]
                            Uwagi: Jak dla mnie bardzo udany wyrób, brawa dla browaru Kormoran. Czołówka piw miodowych w Polsce. Polecam.

                            Moja ocena: [4.45]
                            BIRRARE HUMANUM EST

                            Comment

                            • jacer
                              Senior
                              • 03-2006
                              • 9875

                              #44
                              piana: lekko ciemna, drobna, szybko znikneła,
                              kolor: pod światło ciemny rubin,
                              zapach: miodowy,
                              smak: miód, miód, miód, później lekka paloność,
                              wysycenie: małe.

                              Nie lubię piw miodowych ble, okropny ten smak miodu.
                              Milicki Browar Rynkowy
                              Grupa STYRIAN

                              (1+sqrt5)/2
                              "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
                              "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
                              No Hops, no Glory :)

                              Comment

                              • zgoda
                                Senior
                                • 05-2005
                                • 3516

                                #45
                                Ocena z ARTomatu

                                Kolor: Kawowy z czerwonym odcieniem, doskonale klarowny. Nie wiem jaki powinien być, ale mnie się podoba. [4.5]
                                Piana: Pojawiła się i zaraz znikła. Zero "oblepiania", zero "kożuszka" - co najwyżej cienkie "prześcieradełko". [3]
                                Zapach: Czuć karmel, ciut słodu, ale niestety pod spodem jakiś kwas. Na szczęście szybko ta kwasowa nuta zanika i wtedy można poczuć nutę miodu. [4.5]
                                Smak: Nie jestem miłośnikiem ciemnych piw, więc się nie będę rozwodził. Czuć karmel i to jest fajne, ale niestety czuć też alkohol i to już fajne nie jest. Miodu ani-ani, a przynajmniej do połowy kufla nie wybija się na tyle, żebym był go w stanie wyodrębnić. [4]
                                Wysycenie: Dobrze, bo nie za mocno, jednak trochę za słabo, bo nic nie podtrzymuje piany. [3.5]
                                Opakowanie: Do stylowej etykiety Warnijskiego czy Orkiszowego to mu daleko, ale wszystkie interesujące nas informacje są (ekstrakt, alkohol, pasteryzowane). [3.5]
                                Uwagi: Piwo zaskoczyło mnie bardzo pozytywnie. Nie to, żebym od razu zmienił upodobania, ale całkiem przyjemnie się je piło. Nie wiem ile kosztowało, bo dostałem w prezencie.

                                Moja ocena: [4.05]
                                Browar Clair de Lune - zapiski literackie, brewing log, na fejsbóku, blog

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎