Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Dojlidy, Żubr

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • YouPeter
    Senior
    • 05-2004
    • 2379

    #76
    Jednym słowem piwo średniej klasy. Kolor słomkowy podobny do klasycznego pilsnera. Piana występuje tylo po nalaniu i po około minucie znika. Nasycenie CO2 średnie (na początku bardzo nagazowanie a pod koniec wszystko się ualtnia ). Zapach słabo chmielowy. Piwo to ma wodnisty smak z lekką goryczką. Natomiast opakowanie jest łądne, tradycyjne zachęzające do zakupu. Choć może smakowo nie jest najlepsze jednak jest bardzo orzeźwiające co myślę jest dyżym plusem tego piwa.

    Moja ocena: [2.8]
    Bo kto piwa nie pije ten jest wywrotowcem, świadomie uszczuplającym dochody państwa, bezideowcem.

    Comment

    • buu
      Gość
      • 06-2004
      • 1

      #77
      Obecnie najlepszy 'tani' browar. Idealnie smakuje przy oglądaniu Euro2004 :-)

      Moja ocena: [4.3]
      ---------------
      Ocena usunieta z rankingu.
      Poczawszy od 22.I.2003, oceny bez sensownego uzasadnienia ich przez oceniajacego, beda usuwane z rankingu.
      Art, Admin

      ---------------

      Comment

      • kamil_mi
        Junior
        • 07-2004
        • 12

        #78
        Piwo jak na pilsnery dosyć mocnei tanie, co jest jego dużym plusem. Kolor raczej ciemny, gaz w normie. Piano znika bardzo szybko, choc jak się nalewa robi jej się dużo. Opakowanie przyjemne dla oka. Najważniejszy jest jednak sam smak tego piwa, ktory jest goryczkowy i charakterystyczny, taki jaki powinin byc w tego rodaju piwach. POLECAM!!!

        Moja ocena: [3.8]
        Partia Przyjaciół Piwa Pszenicznego

        Comment

        • nikita_banita
          Senior
          • 06-2003
          • 1363

          #79
          Jak rozpoznać gdzie Żubr byl uwarzony? Odpowiedź poznałem wczoraj: za datą przydatności do spożycia są pewne cyferki i jak mi powiedziano pierwsza oznacza browar, w którym zrobiono piwko i:
          - 1 i 2 oznaczają Poznań i Tychy;
          - 3-ką oznaczono Białystok.
          Jak miałem okazję zaobserwować najlepszy jest Żubr dojlidzki. Teraz wiadomo dlaczego czasami to piwo jest niepijalne - woda poznańska nie nadaje się przecież do produkcji piwa.

          Comment

          • Petrax
            Senior
            • 12-2001
            • 662

            #80
            nikita_banita napisał(a)
            Teraz wiadomo dlaczego czasami to piwo jest niepijalne - woda poznańska nie nadaje się przecież do produkcji piwa.
            A skąd te informacje? Z tego co mi wiadomo poznańska kranówa wypada jako jedna z lepszych w Polsce. Powodu takiego, a nie innego smaku piwa upatrywałbym raczej w "najnowocześniejszej w Europie linii produkcyjnej piwa".
            In cervisia veritas
            http://www.ptxc.de.vu
            Пиво - вот мое экотопливо

            Comment

            • Twilight_Alehouse
              Chmielowisko.pl
              • 06-2004
              • 6310

              #81
              nikita_banita napisał(a)
              Jak rozpoznać gdzie Żubr byl uwarzony? Odpowiedź poznałem wczoraj: za datą przydatności do spożycia są pewne cyferki i jak mi powiedziano pierwsza oznacza browar, w którym zrobiono piwko i:
              - 1 i 2 oznaczają Poznań i Tychy;
              - 3-ką oznaczono Białystok.
              Jak miałem okazję zaobserwować najlepszy jest Żubr dojlidzki. Teraz wiadomo dlaczego czasami to piwo jest niepijalne - woda poznańska nie nadaje się przecież do produkcji piwa.
              No to cieszę się, że właśnie zupełnie nieświadomie udało mi się kupić Żubra białostockiego. Wieczorem przekonam się co jest wart.

              Comment

              • YouPeter
                Senior
                • 05-2004
                • 2379

                #82
                Petrax napisał(a)
                A skąd te informacje? Z tego co mi wiadomo poznańska kranówa wypada jako jedna z lepszych w Polsce.
                A od kiedy to kranówkę używa się do produkcji piwa ?
                Bo kto piwa nie pije ten jest wywrotowcem, świadomie uszczuplającym dochody państwa, bezideowcem.

                Comment

                • nikita_banita
                  Senior
                  • 06-2003
                  • 1363

                  #83
                  Petrax napisał(a)
                  A skąd te informacje? Z tego co mi wiadomo poznańska kranówa wypada jako jedna z lepszych w Polsce. Powodu takiego, a nie innego smaku piwa upatrywałbym raczej w "najnowocześniejszej w Europie linii produkcyjnej piwa".
                  Bez urazy. Tutaj pokutuje obiegowe stwierdzenie, że Lech jest tak kiepski właśnie przez wodę.

                  Comment

                  • Raf33
                    Junior
                    • 06-2004
                    • 3

                    #84
                    Krótko i na temat piwo znakomite na upalne dni lekka słodycz umiarkowany smak to co mi osobiście smakuje. Nie wierzysz przekonaj się sam spróbuj piwo Dojlidy
                    Piwo to moje paliwo ;-)

                    Comment

                    • Raf33
                      Junior
                      • 06-2004
                      • 3

                      #85
                      Smaczne i tyle na temat uzasadnienia oceny. Po co się rozwodzić?

                      Moja ocena: [4.95]
                      ---------------
                      Ocena usunieta z rankingu.
                      Poczawszy od 22.I.2003, oceny bez sensownego uzasadnienia ich przez oceniajacego, beda usuwane z rankingu.
                      Art, Admin

                      ---------------
                      Piwo to moje paliwo ;-)

                      Comment

                      • nikita_banita
                        Senior
                        • 06-2003
                        • 1363

                        #86
                        Witaj na forum - najpierw poczytaj trochę, poobserwuj, a później wygłaszaj sądy i opinie.

                        Comment

                        • Twilight_Alehouse
                          Chmielowisko.pl
                          • 06-2004
                          • 6310

                          #87
                          Opakowanie całkiem fajne. Zielona kolorystyka pasuje do żubrowej kampanii reklamowej, do tego pasujący kapselek. Jakoś nie bardzo mi się podoba kontretykieta, wygąda na niedopracowaną, ale punkcik który bym za nią odjął jest z nawiązką rekompensowany przez fenomenalną reklamę telewizyjną.
                          Zapach delikatny, przyjemny, nic w nim nie drażni.
                          Kolor złoty, jak to przystało na piwo tego typu.
                          Piana wysoka, opadła dośc wolno, do samego końca pozostała cieniutka warstewka, poza tym kolejne łyki ładnie odmierzały się pierścieniami na kuflu.
                          Nasycenie zdecydowanie w porządku, 10 minut po nalaniu z dna wciąz unosi się mnóstwo pęcherzyków CO2, które przyjemnie pieką w język.
                          W smaku deikatna goryczka, według mnie jest jej trochę za mało, ale cóż, piwo masowe rządzi się swoimi wymaganiami... Za to czuć przyjemny słodowy posmaczek. Jak na piwo w tym przedziale cenowym, dostałem znacznie więcej niż się spodziewałem, tak więc zapewne do niego wrócę. Muszę tylko uważac żeby trafć na wersję z Białegostoku, a nie z Poznania czy Tych.

                          Moja ocena: [3.65]

                          Comment

                          • kubciu
                            Senior
                            • 02-2003
                            • 438

                            #88
                            goraco polecam.bardzo fajny browarek i na dodatek w miare tani.fajny charakterystyczny posmaczek,podobnie z kolorem,troche gorzej z pianka,ale ogolnie wypada dobrze no i fajnie "opakowane"

                            Moja ocena: [3.575]
                            ---------------
                            Ocena usunieta z rankingu.
                            Poczawszy od 22.I.2003, oceny bez sensownego uzasadnienia ich przez oceniajacego, beda usuwane z rankingu.
                            Art, Admin

                            ---------------

                            Comment

                            • piwożłopiks
                              Junior
                              • 08-2004
                              • 17

                              #89
                              Piwo niezwykle podobne do tyskacza posiadace jeednak pewną nutke kwasoty która nadaje charakter temu piwu, browarek ma o ile dobzre pamiętam cos ponad 6% za zaliczamu na jego korzysc oczywiscie gdyż prawdziwy piwosz nigdy nie wzgardzi dodatkowymi procentami na etykiecie znajduje sie sympatyczny zubr który jakgdyby uśmiecha sie do nas zachecając nas do kupna tegoz wykwintnego na swoj sposob piwa, ja np gdy pierwszy raz skosztowalem zubra zaliczylem uprzednio 6 tyskaczow zubr natomiast dostarczyl mojemu organizmowi nizewykly powiem swiezosci i radosci, jak wspomnialem piwo mozna porownac do Tyskiego jednakze jest mocniejsze a wcale nie drozsze jak moglo by sie wydawac :> reasumujac piwo naprawde posiada wysoka klase i nie ma sobie równych w kategori cena-jakosc

                              Moja ocena: [4.5]
                              ---------------
                              Ocena usunieta z rankingu.
                              Poczawszy od 22.I.2003, oceny bez sensownego uzasadnienia ich przez oceniajacego, beda usuwane z rankingu.
                              Art, Admin

                              ---------------
                              piwo piwoo piwooo, i piwoooo i wódaaaa

                              Comment

                              • Petrax
                                Senior
                                • 12-2001
                                • 662

                                #90
                                piwożłopiks napisał(a)
                                Piwo niezwykle podobne do tyskacza (...) zaliczylem uprzednio 6 tyskaczow
                                Jak poprzedzasz każde piwo 6 Tyskimi to nic dziwnego, że smakuje "niezwykle podobnie"
                                In cervisia veritas
                                http://www.ptxc.de.vu
                                Пиво - вот мое экотопливо

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎