Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Dojlidy, Żubr

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Pawlak
    Junior
    • 06-2005
    • 26

    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Troche ciemniejsze niz nazwa na to wskazuje - ale "ladne" [4]
    Piana: Kolejne piwo w ktorym piana opada zdecydowanie za szybko. [4]
    Zapach: Oceniam na 3.5, bo co tu duzo mowic, pachnie "średnio". [3.5]
    Smak: Mimo stosunkowo niskiej ceny, smakuje naprawde dobrze, szczegolnie. Moim daniem jedno z lepszych piw tego browaru. [4.5]
    Wysycenie: Mowiac szczerze, nie pamietam [3]
    Opakowanie: Opakowanie, choc niekoniecznie zacheca do spozycia, ma cos w sobie - szczegonei ten Żubr - znak rozpoznawczy ;] [4]
    Uwagi: Moim zdaniem bardzo dobre piwo ;]

    Moja ocena: [3.975]
    ---------------
    Ocena usunieta z rankingu.
    Poczawszy od 22.I.2003, oceny bez sensownego uzasadnienia ich przez oceniajacego, beda usuwane z rankingu. M.in. brak opisu smaku i zapachu.
    Art, Admin

    ---------------

    Comment

    • pietrekg
      Junior
      • 07-2005
      • 1

      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Słomkowy, tak więc bez wachań 3. [3]
      Piana: Na początku troche jej jest ale szybko opada . [3.5]
      Zapach: Jakby taki nijaki. Dlaczego myślę, że ocena 3 nie będzie ani krzywdząca, ani zbyt wygórowana. [3]
      Smak: Poprostu dobre, tanie piwo. Bez porywów, ale nie jest źle, żeby trzeba było "na siłe" butelkę kończyć. Nic z tych spraw. [4]
      Wysycenie: Jakby troszeczke za mało naszego dwutlenku węgla :/. [4]
      Opakowanie: Tutaj chyba mocna strona tego piwa :P. Opakowanie ładne, wpada w oko. Dla mnie mocne 4.5. [4.5]
      Uwagi: Jak na taka cene piwo mi smakowało. Nie jest złe, choć uważam, że browarowi Dojlidy trudno będzie przyciągnąc klientów do tego produktu "na dłużej". Jednakże, nie żałowałem, że spróbowałem

      Moja ocena: [3.575]
      ---------------
      Ocena usunieta z rankingu.
      Poczawszy od 22.I.2003, oceny bez sensownego uzasadnienia ich przez oceniajacego, beda usuwane z rankingu. Poproszę ocenić jeszcze raz próbując własnymi słowami opisać smak i zapach.
      Art, Admin

      ---------------

      Comment

      • darko
        Senior
        • 06-2003
        • 2078

        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika pietrekg
        Nie jest złe, choć uważam, że browarowi Dojlidy trudno będzie przyciągnąc klientów do tego produktu "na dłużej". Jednakże, nie żałowałem, że spróbowałem
        Żubr to druga marka piwa w Polsce pod względem sprzedaży.

        UWAGA! Od pewnego czasu Browar Dojlidy nalezy do Kompanii Piwowarskiej - może niektórzy nie są w temacie - więc Żubr warzony jest także w Tychach i Poznaniu. W oznaczeniu partii prod. pierwsza cyfra oznacza browar, z którego pochodzi piwo: 1 - Tychy; 2 - Poznań; 3 - Białystok. A po za róznicą w pochodzeniu jest jeszcze jedna różnica - w każdym browarze stosuje się minimalnie inny zasyp (dotyczy to także reszty piw KP).

        Comment

        • Twilight_Alehouse
          Chmielowisko.pl
          • 06-2004
          • 6310

          Żubr z oznaczeniem 3 jest wg mnie zdecydowanie najlepszy. Pozostałe ciężko wypić

          Comment

          • Seta
            Piję piwo
            • 10-2002
            • 6964

            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Dziwny, brązowawy - może miał to być naturalny kolor zubra w trawie puszczy? ;p [3]
            Piana: Słabiutka, po minucie praktycznie znikła [2]
            Zapach: Wyczuwa się słód i chmiel, niestety zwłaszcza słód [3]
            Smak: Duże nasycenie zabija słodkawy posmak - to dla mnie plus. Na pewno nie jest wodniste, w dodatku nie drogie, co obniża poprzeczkę. [4]
            Wysycenie: Może nawet za duże, ale mi odpowiada. Nie wygazowuje się nawet przy długim sączeniu! [4.5]
            Opakowanie: Traktuje ten punkt generalnie jako wizerunek marki. Genialne reklamy, wg. mnie najlepsze spośród polskich piw. Ekologicznie kojarzyny Przyjaciel Żubra, ładne etykiety. [5]
            Uwagi:

            Moja ocena: [3.475]
            Wszystkim zainteresowanych zapraszam do Gabinetu Medycyny Estetycznej w Warszawie. Ręczę za jakość usług. Info PW.

            Comment

            • becik
              Senior
              • 07-2002
              • 14999

              Ocena z ARTomatu

              Kolor: jasnozlocisty, klarowne [4]
              Piana: biała, drobna, zwarta, powoli opada, nie zostawia sladów na szkle [4]
              Zapach: naprawdę mocno trzeba się nawachać aby cos wyczuć, a jedyna rzecz jakaczuję to leciutki chmielowy zapach, grunt, że nie smierdzi, dlatego aż 3 [3]
              Smak: zbyt wodniste, brak ekstraktywności, dziwnie kwaskowate, jedyne co czuję to minimalna goryczka na końcu języka [2.5]
              Wysycenie: zdecydowanie za małe [3]
              Opakowanie: puszka sama w sobie bez zarzutu, podoba mi się [5]
              Uwagi: moje drugie podejście po 1,5 roku do Żubra od czasu przejęcia rzez KP, kolejny raz porażka smakowa,może za 1,5 roku sięgnę jeszcze raz

              Moja ocena: [3.05]
              Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

              Comment

              • slapcio
                Junior
                • 09-2005
                • 6

                Ocena z ARTomatu

                Kolor: Kolor może nieco zbyt ciemny, ale w sumie przyjemnie wygląda [4]
                Piana: Uuu... słaby punkt - do tego szybko znikający! [2.5]
                Zapach: Zależnie od partii? Pierwsze Żuberki które piłam były bez porównania lepsze, teraz - zaledwie "może być" [3]
                Smak: Dla mnie typowe piwko na lato - BARDZO mocno schłodzone, pite zamiast oranżady. Byle nie stało zbyt długo w kuflu [3.5]
                Wysycenie: w porządku - bez zachwytów. [3.5]
                Opakowanie: Mocny punkt. [4]
                Uwagi: Do popicia posiłku, ale raczej nie polecam spożycia solo

                Moja ocena: [3.275]

                Comment

                • poker5
                  Gość
                  • 11-2005
                  • 6

                  Jakby słodszy jest Żubr niż kiedyś. Czyżby zmienili recepturę a może ktoś przejął Dojlidy?

                  Comment


                  • Puszka 0,5 l. Kiedyś było 0,33 l. Smak średni, nie czuć za bardzo goryczy. Po połknięciu szybko zapomina się o smaku piwa. Piana słaba. Kolor złocisty, troszke herbaciany. Dobre na szybkie piwo, ale ogólnie średniawka.

                    Comment

                    • rotmistrz
                      Senior
                      • 06-2005
                      • 469

                      Ocena z ARTomatu

                      Kolor: Ładny słomkowy, klarowny [4]
                      Piana: Gęsta, długo osiadała, nie pozostawiając śladów na kuflu [4]
                      Zapach: Da się wyczuć chmielowy aromat [3.5]
                      Smak: Lekko goryczkowaty,z posmakiem chmilu [3.5]
                      Wysycenie: Przez cały okres spożycia odrywały się pęcherzyki gazu [4]
                      Opakowanie: Bardzo ładna kolorystyka, pełne dane o piwie, [4]
                      Uwagi:

                      Moja ocena: [3.625]

                      Comment

                      • crusty
                        Junior
                        • 12-2005
                        • 6

                        Ocena z ARTomatu

                        Kolor: Dla mnie kolor piwa nie ma znaczenia. Piwo ma mi smakować, a nie wyglądać. [5]
                        Piana: Z tym nienajlepiej. Jeśli kupię żubra w butelce to pianka bardzo przyjemnie utrzymuje się przez dłuższy czas. Niestety zazwyczaj piję z puszki i o pianie nie ma co marzyć. [2.5]
                        Zapach: Przyjemny,, dla mnie delikatny. [5]
                        Smak: Pijam głównie żubra, więc musi mi smakować. W sumie ciężko określić smak, jest gdzieś pomiędzy delikatnym a wyrazistym, tak bym to określił. [5]
                        Wysycenie: U mnie piwo dłużej niż 25 minut nie ma prawa stać na stole :-) więc nie widzę żednych problemów z nasyceniem CO2 [5]
                        Opakowanie: Ładne, przyjemne dla oka, nie mam zastrzeżeń. [5]
                        Uwagi: Bardzo dobre piwo za bardzo rozsądną cenę. Tak chyba można najkrócej określić jego zalety. Ogólnie rzecz biorąc, żubr jest obecnie moim ulubionym piwem, więc moje oceny są baaardzo subiektywne. Niemal codziennie przygarniam kilka zbłąkanych żuberków i opiekuję się nimi.
                        Moja ocena: [4.75]
                        ---------------
                        Ocena usunieta z rankingu.
                        Poczawszy od 22.I.2003, oceny bez sensownego uzasadnienia ich przez oceniajacego, beda usuwane z rankingu. Pomimo obszernego opisu brak konkretów dla m.in. zapachu i smaku.
                        Art, Admin

                        ---------------
                        Jeżeli przed Tobą stoi piwo, to istnieje szansa 9 na 10, że jest dobre.

                        Piwa małe nie istnieją.

                        Lobo VS. Piwo - kto wygra?

                        Comment

                        • maniek_pl
                          Junior
                          • 01-2006
                          • 22

                          Ocena z ARTomatu

                          Kolor: Kolor można powiedzieć złoty, jak dla mnie idealny kolor dla piwa [5]
                          Piana: Dla mnie to jedyny minus tego niezywkle smacznego piwka; zapowiada sie z poczatku na duza wyrazna pianę, lecz okazuje sie niewielka. Plusem jest to, że nie zostawia śladów na kuflu. [3.5]
                          Zapach: Zapach bardzo ladny, ktory zacheca do konsumpcji [5]
                          Smak: Bardzo wyrazisty, to jest cos wspanialego miec cos takiego na jezyku Nie jest ani za duzo zchmielony ani za malo - w sam raz [5]
                          Wysycenie: Moglo byc odrobine wieksze, ale i tak jest w sam raz [4]
                          Opakowanie: Bardzo ladne z duzym ŻUBREM na etykiecie; bardzo charakterystyczne opakowanie po kotrym latwo jest rozponac te piwko. [5]
                          Uwagi: Jak pije to piwo to czuje sie dumny z Polski

                          Moja ocena: [4.8]
                          Piwo z rana jak śmietana

                          Comment

                          • Twilight_Alehouse
                            Chmielowisko.pl
                            • 06-2004
                            • 6310

                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika maniek_pl
                            Jak pije to piwo to czuje sie dumny z Polski
                            Raczej powinieneś się czuć dumny z USA i RPA, bo tam są kwatery główne koncernu SABMiller...

                            Comment

                            • thrashcan
                              Senior
                              • 10-2005
                              • 126

                              Ocena z ARTomatu

                              Kolor: Ciemnozłoty, klarowne. [4.5]
                              Piana: Biała, średniej wielkości, bardzo szybko opada i wkrótce zanika całkowicie. [1.5]
                              Zapach: Dość intensywny zapach słodowy, wyczuwalne także owoce i troszkę alkoholu. Mimo to zapach dość przyjmny, ale nie wyróżnający się. [3.5]
                              Smak: Goryczka średnio zaakcentowana, w tle lekka ścierowatość, jednak nie jest na tyle nachalna, by przeszkadzała w piciu tego piwa. Poza tym w konsystencji jakby lekko oleiste, osadzające się na języku, po przełknięciu gorzko - kwaskowaty posmak pozostający w ustach. [3]
                              Wysycenie: Lubię piwa o dośc dużym nasyceniu, jednak to tutaj jest jakby przesadzone, ciut mniejsze byłoby bardziej pożądane. [3]
                              Opakowanie: Brązowa butelka 0,5l, etykiety przyzwoite, kapsel dedykowany, nic nie brakuje, ale też nie bardoz się wyróżnia spośród innych piw na półce. [4]
                              Uwagi:

                              Moja ocena: [3.15]

                              Comment

                              • lukasek
                                Junior
                                • 01-2006
                                • 15

                                Ocena z ARTomatu

                                Kolor: Jasnozłoty, nic dodac nic ująć. [5]
                                Piana: Na poczatku jest dość duża, ale po kilku minutach praktycznie zanika. [3]
                                Zapach: nic dodac , nic ująć, zapach jest świetny. Czuć podwójny chmiel, ale i niestety troche alkoholu etylowego. [4]
                                Smak: W smaku zupełnie dobry, tylko ta gorycz i posamka alkoholu troszke za duża. [4]
                                Wysycenie: Przesadzone. Jest zbyt nasycone i mocno po nim się odbija [2]
                                Opakowanie: Trafione. Brązowa butelka, zielona etykieta z wizerunkiem Żubra, kapsel też taki sam jak etykieta. Jednak mogliby wlewac je tez do tzw "Bączków" - butelki 0,33 l. [5]
                                Uwagi:

                                Moja ocena: [3.9]

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎