Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Dojlidy, Żubr

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • coldrex
    Gość
    • 03-2006
    • 4

    Ocena z ARTomatu

    Kolor: no panowie [4]
    Piana: jest [4]
    Zapach: piwny [4]
    Smak: mogło by byc lepsze [4]
    Wysycenie: prawidłowe [4.5]
    Opakowanie: ładniusia puszeczka [5]
    Uwagi:

    Moja ocena: [4.075]
    ---------------
    Ocena usunieta z rankingu.
    Poczawszy od 22.I.2003, oceny bez sensownego uzasadnienia ich przez oceniajacego, beda usuwane z rankingu.
    Art, Admin

    ---------------

    Comment

    • enduro
      Member
      • 03-2006
      • 59

      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Ładny, bursztynowy. W sumie OK. [4.5]
      Piana: Drobnopęcherzykowa, zostawia małe ślady na kuflu, opada szybko na oczach. w trakcie picia korzuszek minimalny. [3]
      Zapach: Właściwie to nie czuć żadnego wyraźnego zapachu, coś tam zmieszane z sobą, piwopodobne. [3]
      Smak: Wyraźnie chmielowy, dość intensywny, słód gdzieś przeplata się w oddali. Zero wodnistości, jest naprawdę OK. [4]
      Wysycenie: Dość wysokie, ale nie przesadzone. Cały czas pracuje. Idealne. [5]
      Opakowanie: Ładna etykieta, informacje wszystkie są. Do niczego nie moge się przyczepić. [5]
      Uwagi: Co jakiś czas zawsze sięgam po te piwo.

      Moja ocena: [3.675]

      Comment

      • j_wayne
        Junior
        • 10-2005
        • 27

        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Kolor ładny - piwny zasługuje na mocną "czwórkę" chociaż przy zbyt małej ilości piwa w kuflu wydaje się zbyt słomkowy. [4]
        Piana: Piana obfita, niestety dość szybko opada i na krawędzi piwa zostają małe białe plamki. [3.5]
        Zapach: Zapach jest całkiem całkiem. Choć dosyć delikatny, chmielowy ogólnie miły dla zmusłu węchu. [4]
        Smak: Smak oceniam na 4,5!!! Żubr to jedno z moich ulubionych piwek jest po prostu krótko mówiąc dobre i tanie. Smak tego piwa ma wszystko co każde piwo powinno mieć - goryczkowy, chmielowy, nieco słodowy i troszkę kwaskowy smak. [4.5]
        Wysycenie: Nasycenie dwutlenkim węgla jest jak dla mnie na odpowiednim poziomie. Kolejną zaletą jest to, że nie ulatnia się on tak szybko jak w innych tańszych piwkach. [4]
        Opakowanie: Opakowanie całkiem ładne: brązowa 0,5l butelka z etykietą z przeważającym zielonym kolorem i wizerunkiem dostojnego Żubra. Kapsel również firmowy. Niestety brak jest wierszyków zachęcających do kupna właśnie tegoż piwka. [4]
        Uwagi: Jak to trafnie napisano na stronie Kompanii Piwowarskiej "Żubr to zasłużona przyjemność, na którą stać każdego piwosza." W pełni się z tym zgodzę!!!

        Moja ocena: [4.15]

        Comment

        • MirekG25
          Junior
          • 08-2006
          • 25

          Spożywałem dziś Żubra oglądając "popisy" naszych (i tu trudno mi znaleźć odpowiednie słowo) wyrobników uprawiających piłkę nożną. I ten Żubr był jedynym pozytywem straconego przed telewizorem czasu. Po wlaniu do kufla piana wręcz imponująca, niestety z biegiem czasu sukcesywnie zanikająca. Ale wrażenia smakowe całkiem, całkiem miłe- czuć przyjemnie orzeźwiającą goryczkę na języku, zapach też przyjemny. Biorąc pod uwagę niezbyt wysoką cenę wypada tylko pochwalić.
          ..........................................

          Comment

          • rumianman
            PremiumUżytkownik
            • 10-2006
            • 23

            nie czepiam się, ale uściślam: Białystok-Nowosady (wioska na skraju Puszczy) od tablicy do tablicy 51 km.
            pozdro z Hanoi

            Comment

            • Steven
              Junior
              • 11-2006
              • 5

              Ocena z ARTomatu

              Kolor: piwny [5]
              Piana: jest [5]
              Zapach: pachnie [5]
              Smak: do spozycia masowego rewelacja [5]
              Wysycenie: wystarczajace [4]
              Opakowanie: piekne:P [5]
              Uwagi: najlepsze piwo imprezowe kupuje calymi paletami. niestety trzeba przyznac ze to masówka ale jedna z lepszych, nie ma sie czym delektowac ale wysoka ocena raczej za mile wspomniania zwiazane z zburem
              Moja ocena: [4.95]
              ---------------
              Ocena usunieta z rankingu.
              Poczawszy od 22.I.2003, oceny bez sensownego uzasadnienia ich przez oceniajacego, beda usuwane z rankingu.
              Art, Admin

              ---------------

              Comment

              • domeq
                Member
                • 04-2006
                • 46

                Ocena z ARTomatu

                Kolor: Bursztynowy, miły dla oka. [5]
                Piana: niska, srednio gesta, drobna struktura. zostaje prawie do konca malym kozuszkiem [3]
                Zapach: chmielowo-kwasny, troche slodowy. w porzadku. [5]
                Smak: na poczatku goryczka, a potem... tylko goryczka, goryczka i goryczka. Gdzies czuc piwny slod, jednak dopiero po wypiciu. Podczas picia lekkie. [5]
                Wysycenie: Wysycenie dobre. Babelki ponadto pracuja caly czas, do konca. Niezbyt mocno, ale pracuja [5]
                Opakowanie: Przecietne, ale jest w porzadku. [4]
                Uwagi: Swietne piwo, moje ulubione. Na chwile obecna (listopad 2006) uwazam, ze w klasie około 12% ekstraktu nie ma lepszego rozlewanego piwa w Polsce niz Zubr. Oczywiscie, poza piwami na licencji.

                Moja ocena: [4.75]

                Comment

                • kentaki
                  Senior
                  • 10-2002
                  • 452

                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika domeq
                  Swietne piwo, moje ulubione. Na chwile obecna (listopad 2006) uwazam, ze w klasie około 12% ekstraktu nie ma lepszego rozlewanego piwa w Polsce niz Zubr. Oczywiscie, poza piwami na licencji.

                  Moja ocena: [4.75]
                  Jesteś pewien, że mówisz o Żubrze z KP

                  Comment

                  • Jimmy_jb
                    • 11-2005
                    • 911

                    Spoko, przecież napisał że na chwilę obecną. Jak wypije coś innego to zmieni zdanie
                    Mona Browar Prywatny, Pruszcz Gdański Słoneczna

                    Comment

                    • kentaki
                      Senior
                      • 10-2002
                      • 452

                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika domeq
                      rozlewanego piwa w Polsce niz Zubr. Oczywiscie, poza piwami na licencji.

                      Moja ocena: [4.75]
                      Chodziło mi raczej o to rozlewane w Polsce i byc może zaszła tu pomyłka z czeskim Zubrem

                      Comment

                      • Jimmy_jb
                        • 11-2005
                        • 911

                        Aha. Szkoda że nie ze starogermańskim zoob'r'eeem.
                        Mona Browar Prywatny, Pruszcz Gdański Słoneczna

                        Comment

                        • Sebik2408
                          Junior
                          • 01-2007
                          • 6

                          Ocena z ARTomatu

                          Kolor: Kolor jasno zlocisty.Jeden z plusow piwka [4]
                          Piana: NIe za bardzo pozytywny aspekt tego piwa.Plytka i za dlugo nie wytrzymuje [2.5]
                          Zapach: Przypomina mi wakacje dlatego tak wysoko :P [3.5]
                          Smak: Do czasu mi smakowala.Pozniej cos sie zepsuło,nie wiem czemu :/ [3]
                          Wysycenie: Wystarczajace.NA poczatku piana ucieka wiec chyba OK.Nie za duze nie za male [3.5]
                          Opakowanie: Jak opakowani,obleci.Nawet fajny zubrzy na opakowaniu :PP [3]
                          Uwagi: Samak moich wakacji 2006.Wiec czuje sentyment do tego piwka.Oststnio go nie pijam :/

                          Moja ocena: [3.2]
                          ---------------
                          Ocena usunieta z rankingu.
                          Poczawszy od 22.I.2003, oceny bez sensownego uzasadnienia ich przez oceniajacego, beda usuwane z rankingu.
                          Art, Admin

                          ---------------

                          Comment

                          • Browarmistrz
                            Member
                            • 11-2006
                            • 46

                            Ocena z ARTomatu

                            Kolor: Pełny, złocisty i kuszący [4.5]
                            Piana: Bez rewelacji, najwyżej przeciętnie. [3.5]
                            Zapach: Zarówno zapach, jak i smach zależą niestety od pochodzenia danego Żubra - a źródłą są trzy: Poznań, Białystok i Tychy. [4.5]
                            Smak: Patrz wyżej. Ale zawsze zacny chmielowy posmak ! [4]
                            Wysycenie: Nasycenie w normie, drobnopęcherzykowy miraż CO2 ulatnia się w odpowiednim tempie [4]
                            Opakowanie: Z klimatem, piękna grafika ! [5]
                            Uwagi: Najlepsze tanie piwko na rynku !

                            Moja ocena: [4.2]
                            ---------------
                            Ocena usunieta z rankingu.
                            Poczawszy od 22.I.2003, oceny bez sensownego uzasadnienia ich przez oceniajacego, beda usuwane z rankingu. Tu: brak próby oceny zapachu.
                            Art, Admin

                            ---------------

                            Comment

                            • domeq
                              Member
                              • 04-2006
                              • 46

                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kentaki
                              Chodziło mi raczej o to rozlewane w Polsce i byc może zaszła tu pomyłka z czeskim Zubrem

                              Zle zrozumiales

                              Chcialem ujac to tak: Na chwile obecna Żubr jest najlepszym piwem mozliwym do kupienia w Polsce, z piw rozlewanych w Polsce i będących Polskimi. Bo poza nim sa na swiecie lepsze piwa, chociazby Guinnes...

                              A opisuje Żubra z Dojlidów (KP?). Co ciekawe, jest dzis juz styczen 2007 roku, i Żubr nadal ten sam, tak samo dobry, stanowi podstawe mojej piwnej diety ;-)

                              Comment

                              • Scriptus
                                Senior
                                • 04-2006
                                • 189

                                Ocena z ARTomatu

                                Kolor: Klarowny złocisty kolor, jak na dwunastkę przystało [5]
                                Piana: Porządna, drobnoziarnista i trwała piana, bielusieńka. Trochę sie ciągnie po szkle. [4.5]
                                Zapach: Solidny piwny zapach, czuć słód z nutkami chmielu [4.5]
                                Smak: Porządna piwna goryczka, a jednocześnie syty smak piwa, takie piwko lubię, choć to należy do średnio-lekkich piw [5]
                                Wysycenie: Przyjemne w smaku nasycenie, cały czas unosza się drobne bąbelkiutrzymujące ciągły kożuszek piany na piwie. W sumie tak powinno być. [5]
                                Opakowanie: Brawo za szczególny styl, trudno pomylić z innym piwem nawet bez okularów. Patrząc na zieloną etykietkę, człowiek myśli, mimo zimy, o ognisku na wycieczce, grillu i przyjemnościach pobytu na łonie natury Wszystkie istotne informacje zawarte, [5]
                                Uwagi: Bardzo dobre piwko, prawdziwe, choć, poziom ceny niewiele przewyższa różne piwne wynalazki. Polecam wszystkim

                                Moja ocena: [4.775]
                                Nic lepszego od Brackiego :)

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎