Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Konstancin, Czarny Dąb

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • fuliano
    Senior
    • 07-2010
    • 1825

    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Cimny rubin, klarowny z przebłyskami pod światło [4.5]
    Piana: drobnoziarnista, nie zbyt duża, ale za to drobny fartuszek utrzymuje sie przez spory czas, który następnie przecodzi w drobniutką obrączkę [3.5]
    Zapach: słod, karmel, trochę kawy [4.5]
    Smak: bardzo specyficzny, poprzez kawę zbożową, słody aż po charakterystyczną gorzkawość, to zapewne wspomniana cykoria. [4.5]
    Wysycenie: drobnoziarniste, dość duże, jak w snam raz jak na ciemne piwo przystało [5]
    Opakowanie: Tak jak przystało na serię Konstancinów, w ciemnych tonacjach oddających rodzaj piwa. Kapsel dedykowany [4.5]
    Uwagi: Bardzo ciekawe orzeźwiające piwo

    Moja ocena: [4.425]

    Comment

    • Cannabee776i99
      Senior
      • 08-2009
      • 658

      Ostatnio napiłem się teego piwka po dość długiej przerwie i muszę przyznać, że obecnie jest znacznie bardziej wytrawne. Ja to odbieram na plus.

      Comment

      • Cez
        Senior
        • 01-2003
        • 1789

        Ostatni nabytek kwaśnawy, da się wypić, ale szkoda pieniędzy.
        Masz stare niepotrzebne rzeczy, to napisz.

        Comment

        • docent
          Senior
          • 10-2002
          • 5205

          Piwo smakuje zupełnie inaczej niż pierwsze warki.
          Kolor brunatny, piana bardzo skromna.
          Zapach waniliowy, jest też trochę pora i cykorii.
          W smaku wodniste, wyczuwalne delikatna paloność i lekka kwaskowatość.
          Ogółem bez rewelacji i moim zdaniem obniżenie lotów.
          Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
          Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
          Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
          Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

          Comment

          • skitof
            Senior
            • 11-2007
            • 2478

            U mnie niestety też skwaśniałe piwo. Już przy otwieraniu kapsla coś mnie tknęło, bo był zbyt słabo nałożony albo zaciśnięty, potem jak nalewałem to piany zero i i ten smak - do wylania. Coś w tych piwach z Konstancina jest, ale może to wina kapslowania.

            Comment

            • Carnifex
              Member
              • 10-2010
              • 75

              Ocena z ARTomatu

              Kolor: Smolisty, prawie czarny, jak porter. [4.5]
              Piana: Obfita o drobnych pęcherzykach, mięsista, lekko beżowa. Znów skojarzenie z porterem... Ciut za szybko się skurczyła, nie mniej na powierzchni do końca unosi się 3mm warstewka. Sporo pozostaje na ściankach. [4.5]
              Zapach: Wyrazisty i ostry, zbyt kwaśny. Niezbyt przyjemny. Palone nuty zdecydowanie za słabe. [3]
              Smak: Przede wszystkim słodkie. Za słodkie. Po przełknięciu pozostaje słabiutka palona (prażona?) goryczka. Smak dość pełny, ale jednak trochę wodnisty i powinien być pełniejszy. Kwaśnawe. Wyczuwalny alkohol.
              Smak jakoś mnie nie przekonuje, zbyt łagodny. [3.5]
              Wysycenie: Lekkie, delikatne, pasujące do charakteru piwa. Pod koniec trochę bąbelków brakuje. [4]
              Opakowanie: Skromne i proste, nie przeładowane ozdobnikami. Odpowiada mi. Jest wszystko co trzeba: info, skład, firmowy kapsel. [4.5]
              Uwagi: Po informacji o składzie (buraki, cykoria) jednak rozczarowanie. Zbyt łagodne to piwo, bez charakteru, takie trochę deserowe.
              Ktoś wspomniał o piciu do obiadu - wydaje mi się to dobrym rozwiązaniem, bo na wieczór, do meczu, do paluszków jakoś nie pasuje.

              Moja ocena: [3.55]

              Comment

              • tom38
                Member
                • 11-2008
                • 70

                Może do składu powinni dodać coś o cytrynie,że C... że kwaskowo ma być....bo jest.Piwo dla odbierających Order Uśmiechu....ja dałem radę
                FIODOR-PIWO moje jedyne paliwo

                Comment

                • Kwadri
                  Senior
                  • 10-2009
                  • 1216

                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: Prawie czarny, pod światło ciemnorubinowy. [4.5]
                  Piana: Kremowa, średniobąblowa, gęsta. Raczej nietrwała, dość szybko opada do pierścienia. [3.5]
                  Zapach: Słodki. Czuć palony słód i aromat jakby kawowo-karmelowy. Zachęcający, bardzo mi się podoba. Pod koniec robi się nietypowy, jakby wędzono-warzywny. [4.5]
                  Smak: Delikatny, aksamitny. Nie czuć alkoholu, choć po czasie czuć działanie. Początek lekko kwaskowy, później pojawiają się mocne akcenty kawy i lekka goryczka z wytrawnym finiszem. Posmak kawowy, momentami lekko kwaskowy, przez co nieco przypomina mi stouta. [4.5]
                  Wysycenie: Drobne, ale nie brakuje. [4.5]
                  Opakowanie: Butelka okocim, kontra i krawatka pomarszczone. Mimo to podoba mi się. Na etykiecie dąb w oddali i info, że jest to piwo ciemne specjalne. Na kontrze wyczerpujące informacje i podane parametry. Kapsel ładny, choć tu trochę niedopasowany kolorystycznie. [4]
                  Uwagi: Wróciłem do tego piwa po ponad roku i wcześniej było nieco słodsze, karmelowe.

                  Moja ocena: [4.375]
                  www.lkschmielowice.futbolowo.pl

                  Comment

                  • Krzaken
                    Junior
                    • 03-2011
                    • 5

                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: dla mnie bez znaczenia, w porządku, ciemne [3]
                    Piana: lałem delikatnie i tworzyła się ładna zbita pianka, nie balony [3]
                    Zapach: Bardzo ładnie pachnie podobnie do żywca portera. [5]
                    Smak: Słodko kwaśny smak. [4]
                    Wysycenie: nie rozgazowuje się szybko. [4]
                    Opakowanie: Przyciąga uwagę [5]
                    Uwagi:

                    Moja ocena: [4.25]

                    Comment

                    • GaryFisher
                      Senior
                      • 10-2009
                      • 739

                      Ocena z ARTomatu

                      Kolor: Do czarnego to mu trochę brakuje, bardziej mahoniowy. [5]
                      Piana: Beżowa, średnioziarnista, redukuje się nie za szybko, brudzi szkło, w połowie szklanki jest jeszcze podziurawiona firanka; pieni się jak stout [4]
                      Zapach: Słód, cykoria i wycofane nuty palone i karmelowe, chwilę po nalaniu dochodzą śliwki, jabłka i cytrusy;
                      gdzieś tam z tyłu wychyla się nuta gotowanych warzyw ale ledwie wyczuwalna. [4.5]
                      Smak: Na pierwszym planie palony słód, kawa i cykoria, bardziej pod spodem cukrowa słodycz (ale delikatna) i po chwili kwaskowość, po której wchodzi lekka, chmielowo-palona goryczka; gdzieś w tle czuć aromat
                      pestek dyni i owoce; idealnie wyważone; posmak palono-chlebowo-goryczkowy. [4.5]
                      Wysycenie: Dosyć wysokie na początku, w drugiej połowie średnie. [4.5]
                      Opakowanie: Etykieta jak na pozostałych Konstancinach w wersji czarno-pomarańczowej, pomarszczona, kontra też pomarszczona, do tego krzywo naklejona, firmowy kapsel, brązowa flaszka do jakich standardowo
                      rozlewa piwo Konstancin, Ciechan i czasami Kormoran; pełne info [4.5]
                      Uwagi: Zakupione w: K&M Delikatesy w Starej Miłośnie
                      Data ważności: 16.06.2011
                      Soundtrack: "Blue Trance" by SBB

                      Moja ocena: [4.475]
                      Tylko idiota ma porządek, geniusz panuje nad chaosem

                      Comment

                      • dipeone
                        Senior
                        • 05-2010
                        • 741

                        Zdjęcie tego pysznego piwa.
                        Attached Files

                        Comment

                        • waldek2
                          Member
                          • 02-2011
                          • 46

                          Piwko rewelacyjne jedno z lepszych ciemnych piwek

                          Comment

                          • zgroza
                            Senior
                            • 03-2008
                            • 3597

                            Junak, Skalak i Czarny Dąb - wszystkie te piwa mają porównywalne parametry i Czarny Dąb z datą 31.09 spokojnie wytrzymuje porównanie z dwoma pozostałami ciemniakami, a nawet w tej formie jest wyraźnie lepszy od produktu łódzkiego. Wytrawne, treściwe, palone, bardzo dobre piwo ciemne, można analizować ciekawe nutki - bardzo spoko.
                            Lotna ekspozytura browaru

                            Też Was kocham.

                            Comment

                            • majeure
                              Senior
                              • 03-2011
                              • 315

                              Ocena z ARTomatu

                              Kolor: Bardzo ciemny, prawie czarny, pod światło ciemno-rubinowe przebłyski, klarowny. [4.5]
                              Piana: Jasnobeżowa, drobnoziarnista przechodząca w średnioziarnistą czapę, na początku dosyć obfita, średnio-trwała, redukuje się do kołnierza i cienkiej warstewki, pozostawia ślady na szkle. [3.5]
                              Zapach: Niezbyt intensywny, palone słody, kawa zbożowa i nuty gorzkiej czekolady. Przyjemny, przypomina zapach wytrawnego porteru, tyle że w mniejszym natężeniu. [4.5]
                              Smak: Wytrawny, słodowy z przewagą słodów palonych, lekka goryczka (od tychże słodów palonych), posmak cykorii i kawy zbożowej. Alkohol nie wyczuwalny. Trochę zbyt wodniste jak na ten ekstrakt (pierwszy wypity Czarny Dąb wydał mi się bardziej treściwy). [4]
                              Wysycenie: Niezbyt wysokie, delikatne, IMHO odpowiednie do tego piwa. [4.5]
                              Opakowanie: Butelka zwrotna typu Okocim, firmowy kapsel, etykieta w stonowanych kolorach (żółty i brąz) - jak dla mnie zbyt siermiężna, na kontrze podane wszystkie informacje. [3.5]
                              Uwagi: Zakupione w Leclerc'u na Bielanach za 3.89 zł, warka z datą 7.01.2012. Albo trafiła mi się słabsza warka, albo piwo to należy przetrzymać do końca terminu ważności - z czasem zyskuje na pełni i treściwości. Generalnie ciekawy, dość wytrawny ciemniak, zmierzający w kierunku porteru.

                              Moja ocena: [4.15]

                              Comment

                              • kurgan
                                Gość
                                • 04-2004
                                • 315

                                buraki?

                                zacny woltaż ale niepijalne, strata 4 pln

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎