Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Sulimar, Cornelius Baltic Porter

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Dukat_WSI
    Senior
    • 03-2015
    • 781

    Na zdjęciu wygląda, jakby był wodnisty...

    Comment

    • Dzoshu
      Senior
      • 12-2013
      • 496

      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Dukat_WSI Wyświetlenie odpowiedzi
      Na zdjęciu wygląda, jakby był wodnisty...
      Może kwestia tego, że ostatnio, okazjonalnie pije argusa porter - w porównaniu do niego Cornelius to smoła. Chociaż fakt - piłem gęstsze.

      Comment

      • kostas
        Senior
        • 08-2014
        • 212

        Coś nie mogę nigdy natknąć się na te piwo. Ostatnim razem widziałem je w PiP, ale to kompletnie nie po drodze.
        Browar Domowy El Greco na Facebooku

        Comment

        • dlugas
          Senior
          • 04-2006
          • 4014

          Jest w Leclercu, ale drogie, kiedyś był ow TEsco, ale już nie jest. Zawsze jest w PiP
          piszę o swoim mieście.

          Obecnie w PiP było po 3,39zł
          Wygrzebałem ostatnią warkę 06.03.2016, ale tylko jedną sztukę. Reszta to już 2017, ale też jedną kupiłem. W tej cenie to bardzo dobry wieczorny napitek
          Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
          Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
          FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

          Comment

          • legart
            Senior
            • 06-2012
            • 913

            Widziałem w Carfurze (Reduta w Warszawa) jako trójpak (Porter + Pszeniczne + Dunkel) za 8 pln

            Comment

            • Admirador
              Senior
              • 03-2015
              • 431

              Ocena z ARTomatu

              Kolor: Ciemnobrunatny/rubinowe refleksy na dole. Ok. [5]
              Piana: Piana dość ładna, opada szybko ale obrączka utrzymuje się długo, jest lacing. [4]
              Zapach: Kawowy, palony, lekko alkoholowy, całkiem przyjemny. [4]
              Smak: W smaku dużo gorzej. Jest zaskakująco wyraźna, ale mało przyjemna goryczka. Mam wrażenie, że odalkoholowa (?, piwo jest już tylko miesiąc przed terminem, więc nie powinno być tak alkoholowe). Są nuty palone, kawa, gorzka czekolada. I to byłoby OK, ale wszystko przykrywa jednak ta nie bardzo przyjemna goryczka.
              Niby się spodziewałem, ale jednak piwo zaskakująco mało słodkie. W zasadzie to wcale nie słodkie. Kiedyś nie smakowało, bo było zdumiewająco przesłodzone. Teraz też rozczarowanie, ale powód zgoła odmienny. [3]
              Wysycenie: Niskie, jak najbardziej odpowiednie. [5]
              Opakowanie: Nie zachwyca. Strona informacyjna też pozostawia sporo do życzenia. [3]
              Uwagi: Butelka: 400 ml, z datą 06/03/2016.
              Nie podeszło mi to piwo.

              Moja ocena: [3.65]

              Comment

              • dlugas
                Senior
                • 04-2006
                • 4014

                Jestem ponownie.
                Skoro sezon na portery lekko wygasa, zatem trzeba gonić zawartość lodówki

                Kolor: Ciemnobrunatny, rubinowe przebłyski
                Piana: obfita, drobna i bardzo drobna, gęsta beżowa, jak na stoucie. Opada, ale bardzo powoli, zdobi szkło. Utrzymuje się do samego końca w postaci 5mm kożuszka. Jak na porter piękna sprawa
                Zapach: średnio intensywny, co nie oznacza, że słaby. Jest słodka czarna kawa, lekkie kukułki, lekki sos sojowy, gorzka czekolada i suszone śliwki. Nie genialnie, ale dość bogato i przyjemnie

                Smak: Ostre w odbiorze. Drapie po języku lekką goryczką odalkoholową. Wrażenie pralin z alkoholem, lekka wiśnióweczka, karmel i słodka czarna kawa.
                Końcówka po znacznym ogrzaniu pokazuje wyraźnie nutę alkoholową, ale nie jest to jakiś odpychający spir. Po prostu czuć te 9%. Smak ogólnie wyraźny, ciężki, choć pierwsze pół wypiłem w 10 minut. Na szczęście nie jest ulepkiem. Słodycz jest, ale ma poważną czekoladowo alkoholową kontrę. Mnie to pasuje, choć znacznie lepiej zapomnieć o tej mojej drugiej butelce tak na rok.

                Wysycenie: Średnie ku niskiemu. W sam raz
                Opakowanie: ujdzie. Jest BLG, jest skład oraz kilka nie potrzebnych farmazonów

                Uwagi: Butelka:0,4l
                Warka 12.05.2017
                cena chyba 3,99zł

                Konkretne, ostre piwo. Zdecydowanie do dalszego ułożenia, choć i w tej potępionej wersji mi smakowało. Nie lubię ulepków, dlatego wolę portery bardziej agresywne i palone.
                Ja polecam.
                Zdecydowanie lepsze niż stara mocno za słodka 0,5l wersja
                Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
                Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
                FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

                Comment

                • palaj
                  Member
                  • 12-2013
                  • 36

                  Warka z datą 28.11.2017r podobna do 12.05.2017r. z tą różnicą ,że jest dobrze posłodzona.Lubie nawet czasami wypić słodkiego portera ale preferuje mniej słodkie.Kupie jeszcze z tej warki 2 butelki i wypije w przyszłym roku żeby sprawdzić jak się ułożą.

                  Comment

                  • dlugas
                    Senior
                    • 04-2006
                    • 4014

                    Ponownie warka 12.05.2017
                    Nie piszę jednak dla samego odnotowania picia.
                    3 tygodnie temu ta sama warka z tego samego sklepu wydawała mi się ostra w smaku (od alkoholu i paloności czy gorzkiej czekolady)
                    Wczoraj była już dość łagodna, a piłem prawie ciepłe z szafki. Alkoholu nie czułem. Wyszedł sos sojowy i ciemny chleb.
                    Były nie wielkie praliny i wiśnie w alkoholu. Ogólnie szło to bardziej w Łódzkiego niż w agresywnego świeżego corneliusa którego nie raz piłem.
                    Dziwności. Może za duże światło na tej półce, za ciepło ? może piłem zbyt ciepłe, lub taka kondycja dnia. Dla mnie były to dwa różne piwa, pomimo tego samego źródła i warki. Jedyna różnica w czasie zakupy (miesiąc)
                    Sam nie wiem.
                    Mam ze dwie sztuki z poprzedniego zakupu i z dwie z ostatniego.
                    Trzeba zatem odczekać do jesieni i pojawić się tutaj ponownie.

                    Ogólnie wczoraj wchodził gładko jak jakiś 6% ciemniak z fajnymi posmakami
                    Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
                    Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
                    FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

                    Comment

                    • palaj
                      Member
                      • 12-2013
                      • 36

                      Pamiętam jak piłem pierwsze warki 12.5.17r w listopadzie to były wtedy ostre i alkoholowe choć poprawne.W kwietniu wypiłem 2 butelki z tej warki i byłem już bardzo zadowolony ze smaku.Wiadomo ,że większość porterów zyskuje na leżakowaniu ale myślę,że corneliusy szczególnie zyskują na leżakowaniu.

                      Comment

                      • dlugas
                        Senior
                        • 04-2006
                        • 4014

                        No ba, że się czarnuchy układają z wiekiem to każdy wie, ale żeby taka zmiana w alkoholowości zaszła w przeciągiągu 4 tygodni ? :]

                        no chyba, że trafiłem na tzw. "przełom" czyli stan na tuż przed ułożeniem z jego początkami i na tuż po jego zaczęciu

                        taka teoria spiskowa :]

                        pozdrawiam

                        Za 3,39zł warto ten porter kupować
                        Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
                        Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
                        FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

                        Comment

                        • kosher
                          Senior
                          • 04-2005
                          • 2295

                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika palaj Wyświetlenie odpowiedzi
                          Warka z datą 28.11.2017r podobna do 12.05.2017r. z tą różnicą ,że jest dobrze posłodzona.Lubie nawet czasami wypić słodkiego portera ale preferuje mniej słodkie.Kupie jeszcze z tej warki 2 butelki i wypije w przyszłym roku żeby sprawdzić jak się ułożą.
                          Zgadza się. Warka 28.11.17 zalepia już po wypiciu pół butelki.
                          Nie wiem co myśleć o tym porterze, ma duże wahania, raz szala przechylona na gorzką czekoladę, innym razem trafia się ulepek. Straszna loteria.

                          Comment

                          • palaj
                            Member
                            • 12-2013
                            • 36

                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kosher Wyświetlenie odpowiedzi
                            Zgadza się. Warka 28.11.17 zalepia już po wypiciu pół butelki.
                            Nie wiem co myśleć o tym porterze, ma duże wahania, raz szala przechylona na gorzką czekoladę, innym razem trafia się ulepek. Straszna loteria.
                            Myślę że warto kupić z tej warki trochę butelek na leżakowanie gdyż słodycz powinna trochę ustąpić po czasie.W zeszłym roku piłem Komesa dosyć słodkiego i dzisiaj tą samą warkę pije i się pięknie ułożył,słodycz ustąpiła gorzkiej czekoladzie.Mam nadzieje ,że tu może być podobnie.
                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika dlugas Wyświetlenie odpowiedzi

                            Za 3,39zł warto ten porter kupować
                            pozdrawiam

                            Comment

                            • Pess09
                              Senior
                              • 12-2013
                              • 284

                              Fajnie jeśli chodzi o treściwość, słodycz niestety jest całkowicie przesadzona po 2-3 łykach odechciewa mi się pić.

                              Comment

                              • apaczu
                                Senior
                                • 10-2013
                                • 168

                                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kosher Wyświetlenie odpowiedzi
                                Zgadza się. Warka 28.11.17 zalepia już po wypiciu pół butelki.
                                Nie wiem co myśleć o tym porterze, ma duże wahania, raz szala przechylona na gorzką czekoladę, innym razem trafia się ulepek. Straszna loteria.
                                A ja właśnie kupiłem w promo 28.11.17 i 12.05.17. Tą drugą piłem wcześniej i zalepiała słodyczą jak taśma samoprzylepna. Widzę, że muszę poczekać, aż mnie na słodkie ochota najdzie...

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎