Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Sulimar, Cornelius Baltic Porter

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Szakali
    Senior
    • 08-2013
    • 572

    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Bardzo mocny, czarny kolor . [5]
    Piana: Jest gruba,gęsta ...lecz dość szybko opada zostawiając malutką obwódkę, która też się jakoś rozpada. [3.5]
    Zapach: W zapachu mocne przesuszone owoce i kwiaty z miodem . [3.5]
    Smak: W smaku mocny posmak owocowy w tle z wiśnią.Coś brakuje mi tu kawy i gorzkiej czekolady ...zdecydowanie zbyt mało.Piwo jest ciut mdłe, zbyt wiele słodyczy. [3.5]
    Wysycenie: Mogło być ciut większe. [4]
    Opakowanie: Opakowanie jak opakowanie ....skład i ekstrakt podany więc może być. [4.5]
    Uwagi: Kupiłem dziś te piwko na spróbowanie i bardzo się zawiodłem.Na prawdę liczyłem na coś lepszego a tu dostałem prócz ładnego koloru ...lipną pianę , zapach taki sobie ,w smaku przesadna słodycz.Ogólnie nie kupię tego piwa prędko i nie polecam.Lepiej zakupić porter żywiecki....

    Moja ocena: [3.65]

    Comment

    • dlugas
      Senior
      • 04-2006
      • 4014

      Kupiłem kilka dni temu.
      Warka 26.10.13, specjalnie grzebałem na półce za najbliższą datą. Sklep za mnie wyleżakował to kupiłem na spróbowanie.

      kolor, piana, jak opisali koledzy wyżej

      Zapach: , orzeszki cola?, wiśniówka, zakwas razowy

      SMAK: na tym gatunku znam się prawie wcale, ale nawet ja potrafię stwierdzić, że akurat ten porter stoi po słodkiej stronie mocy. Dominuje słodowość, ale nie jest ulepkiem. Pojawiają się nuty chleba razowego, gorzkiej czekolady, troszkę kawy, goryczka niska w kierunku średniej. Po kilku łykach, miałem skojarzenie do ciekawszej i mniej słodszej wersji "fortuna czarne" z nutka kwasy razowego od van pura.
      Nuty wiśniówki i suszonych śliwek też się pokazują. Brakuje piwu większej goryczki do złamania tej słodkości, ale i tak pije się całkiem przyjemnie. Alkoholu 8% praktycznie nie czuć, smakuje jak 4% słodszy ciemniak.

      Wysycenie: niskie, przez to porter wchodzi bardzo szybko i pomimo sporej słodowości jest bardzo pijalny

      Nie porwał mnie wieloma zdecydowanymi smakami, ale idę dziś pogrzebać po półce i wezmę jeszcze ze 2 z tą datą do dalszego leżakowania już u mnie w lodówce.

      Po Waszych wpisać mogę sądzić, że świeży jest zdecydowanie słodszy to ja zdecydowanie nie kupię takiej wersji.

      Za 4,69zł to całkiem dobre piwo (pewnie ze 2 by wypił w miarę szybko i w sobotni wieczorek mógłby zakręcić w głowie i fajnie ululać do snu)
      Last edited by dlugas; 06-10-2013, 09:40.
      Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
      Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
      FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

      Comment

      • gramak
        Senior
        • 08-2012
        • 267

        Piwo męczące. Zbyt słodkie.W smaku przypominające (jak napisał poprzednik) Czarną Fortunę - trochę kawy i polo-cocty (bo coca-cola to to nie jest). Zerowa piana. Wysycenie niskie, ale to akurat zbytnio nie przeszkadza. Opakowanie się broni,ale nie broni się tradycyjny bełkot na kontrze. Spróbowałem i wystarczy. Jest dużo lepszych polskich porterów. A tak naprawdę, to chyba wszystkie są lepsze.
        http://www.ohbeautifulbeer.com/

        Comment

        • CyboRKg
          Senior
          • 04-2010
          • 593

          Gorszy (i bardziej slodki) jest tylko "Okocim Porter". Oczywiscie moim skromnym zdaniem
          "Jedno pivo ne vadi!"
          "Kupuje tylko w polskich sklepach!"

          Comment

          • gramak
            Senior
            • 08-2012
            • 267

            Kwestia gustu, ja wolę porter okocimski. Ostatnio zresztą, pojawiły się głosy że wraz ze zmianą butelki, etykiety itp piwo się wyraźnie poprawiło. Jeżeli to prawda to za Corneliusem jest już tylko autobus z napisem Koniec Wyścigu
            http://www.ohbeautifulbeer.com/

            Comment

            • zohan666
              Senior
              • 11-2012
              • 259

              Jeszcze porter miodowy z Krajana, ale to chyba za "końcem wyścigu" można go postawić

              Comment

              • gramak
                Senior
                • 08-2012
                • 267

                Prawda, o tym wynalazku zapomniałem. Pewnie wyparłem go z pamięci, bo kontakt z nim to było traumatyczne przeżycie.
                http://www.ohbeautifulbeer.com/

                Comment

                • Javox
                  PremiumUżytkownik
                  • 11-2009
                  • 6136

                  No niestety szaleństwa nie ma...

                  Średnia słodycz, kawa, jakieś susze, karmel... nie odrzuca...

                  Piana podczas nalewania potem "zero"

                  Najgorszy start, wodnistość współistotna z alkoholem....
                  Attached Files

                  Comment

                  • fans
                    Senior
                    • 04-2010
                    • 195

                    Wypite przed chwilą.Najlepiej spożyć przed:26.02.13 tak jest napisane na etykiecie.Kolor:bardzo ciemny brąz.Piana:drobnopęcherzykowa,gęsta i dosyć obfita.Smak: bardzo słodkie, lekko ulepkowate.Może z odrobiną smaku kawy.Mimo swojej przytłaczającej słodkości piwo nie jest zamulające i wpłyneło w gardziel gładko i z przyjemnością.Pomimo tego że produkt ten nie jest wybitnym arcydziełem sztuki piwowarskiej spożyłem go z niekłamaną radochą.Pewnie dlatego że jest to pierwsze moje wypite piwo w tym stylu od blisko roku.Zimo przyjdź(tylko bez zbytnich szaleństw),bo mam kilka fajnych porterków do wypicia.Przecież zima to najlepszy czas na tego typu napitki.

                    Comment

                    • Brodzislaw
                      Senior
                      • 09-2013
                      • 1020

                      Ocena z ARTomatu

                      Kolor: Ciemny, rubinowy [4.5]
                      Piana: Niezbyt intensywna, beżowa złożona z drobnych pęcherzyków. Drobna warstewka utrzymała się do końca degustacji [4.5]
                      Zapach: Delikatny, oparty na słodach palonych plus suszone owoce [4]
                      Smak: Mocny, słodowy plus gorzka czekolada, lekka słodycz, ale brak reklamowanych suszonych owoców . Goryczka niewielka, schowany alkohol. [4]
                      Wysycenie: Średnie, w kierunku wysokiego. [3.5]
                      Opakowanie: Czytelne, bardzo estetyczne, w tonacji czerni i tombaku. [4]
                      Uwagi: Wyrobów Corneliusa, delikatnie rzecz ujmując, nie zaliczam do ekstraklasy. Ale kurcze, zawsze tak jest, ze bałtycki porter, z którego browaru bym nie pił – smakują mniej lub bardziej, jednak smakują. Baltic Portet należy do tych, które mi bardziej smakują.

                      Moja ocena: [4.05]

                      Comment

                      • jaw7
                        Senior
                        • 10-2012
                        • 173

                        pytanie, gdzie można kupić ten Porter,(może jest w jakiejś sieci handlowej)nie mogę go nigdzie trafić?

                        Comment

                        • dyczkin
                          Serce w kolorze blaugrana
                          • 05-2011
                          • 3657

                          Tesco.
                          Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

                          Moje warzenie // Piwny Wojownik

                          Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

                          Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820

                          Comment

                          • WojciechT
                            Senior
                            • 09-2012
                            • 2546

                            LeClerc.

                            Comment

                            • zohan666
                              Senior
                              • 11-2012
                              • 259

                              Piotr i Paweł

                              Comment

                              • kiceeek
                                Junior
                                • 06-2011
                                • 7

                                Ocena z ARTomatu

                                Kolor: Czerń, czerń, ciemny bursztyn. [4.5]
                                Piana: Tuż po nalaniu równa, elegancka, puszysta. W trakcie picia nie osadza się na szkle, mała obręcz tuż nad powierzchnią piwa. Troszkę jak pierścień mocy. Kolor jasny, beż. [2]
                                Zapach: Karmelowo-palony. Pod koniec czuje woltażżż tegoż trunku. [3]
                                Smak: Ciemny palony słód. Gorzkaa czekolada. Mocny alkoholowy posmak. Pod koniec może coś suszonego.. chyba czuje ;] [4]
                                Wysycenie: Odpowiada mi. [4]
                                Opakowanie: Pięknie się prezentuje. Może więcej elementów dark side bo moc wyczuwam. [3]
                                Uwagi:

                                Moja ocena: [3.425]
                                Kudłaty Kicek

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎