Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Okocim, Porter (od 2009)

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Mason
    Senior
    • 02-2010
    • 3280

    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika cielak Wyświetlenie odpowiedzi
    Niby to samo, a na etykiecie napisali ze alk. 8,9%. To więcej niż w "tym starym".
    Papier jest cierpliwy . Jeśli producent deklaruje zawartość alkoholu powyżej 5,5% to ma +/-1% tolerancji. Czyli poprzednio mógł mieć od 7,3 do 9,3 a teraz od 7,9 do 9,9.
    JEDNO PIVKO NEVADI!

    Comment

    • tomolek
      Hophead
      • 05-2006
      • 1752

      A jakie parametry miał do tej pory? Na nowym(?) jest napisane ekstrakt 22% wag.
      www.ohbeautifulbeer.com

      www.mateuszdrozdowski.pl

      „Kwaśny Edi herbu Koreb

      Comment

      • dyczkin
        Serce w kolorze blaugrana
        • 05-2011
        • 3657

        A zajrzyj pan na wpis Masona poniżej swojego
        Na przyszłość, dane każdego piwa w Piwo-konkretnie, są podane na górze, w stopce
        Last edited by dyczkin; 19-09-2013, 22:15.
        Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

        Moje warzenie // Piwny Wojownik

        Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

        Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820

        Comment

        • tomolek
          Hophead
          • 05-2006
          • 1752

          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika dyczkin Wyświetlenie odpowiedzi
          A zajrzyj pan na wpis Masona poniżej swojego
          Na przyszłość, dane każdego piwa w Piwo-konkretnie, są podane na górze, w stopce
          Mason pisał a alkoholu mi chodziło o ekstrakt.
          A parametry rzeczywiście są, nigdy nie zwróciłem na to uwagi...
          Ale dałbym sobie łapę uciąć, że jak go kupowałem ostatnio miał 18%.
          www.ohbeautifulbeer.com

          www.mateuszdrozdowski.pl

          „Kwaśny Edi herbu Koreb

          Comment

          • dyczkin
            Serce w kolorze blaugrana
            • 05-2011
            • 3657

            Ekstrakt wcześniej był nie podany, teraz jest uzupełniony.
            No i nie miałbyś teraz ręki
            Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

            Moje warzenie // Piwny Wojownik

            Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

            Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820

            Comment

            • Pancernik
              Senior
              • 09-2005
              • 9735

              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika dyczkin Wyświetlenie odpowiedzi
              No i nie miałbyś teraz ręki
              I jak byś trzymał kufel? Musiałbyś pić przez słomkę...

              Comment

              • tomolek
                Hophead
                • 05-2006
                • 1752

                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pancernik Wyświetlenie odpowiedzi
                I jak byś trzymał kufel? Musiałbyś pić przez słomkę...
                Drugą, panie, drugą ...
                :]
                www.ohbeautifulbeer.com

                www.mateuszdrozdowski.pl

                „Kwaśny Edi herbu Koreb

                Comment

                • szczawik
                  Senior
                  • 09-2011
                  • 103

                  Nie jest zły ten porter czy wręcz całkiem niezły, ale w końcu to nasz piwowarski skarb . Nie znaczy to jeszcze że jest bardzo dobry. Warka z data do 14 IX 14 r. ('stara' butla) ładnie się prezentuje - czarna barwa, niezła piana, który się nawet utrzymuje. Zapach, choć przyjemny nie należy do najbardziej rozbudowanych - wyczuwam tu głównie ciemne owoce (śliwki?) i ciemne słody, lekko może ocierające się o kawę. Generalnie b. przyjemny aromat, choć mógłby być bardziej palony. W smaku jest słodko, trochę za, choć może to się podobać, bo nie jest ulepkowo. Mi w sumie nie tyle co przeszkadza słodycz, co brak paloności. piwo jest aksamitne, niezbyt mocno wysocone, dość gęste, choć w smaku lekko pustawe. po ogrzaniu zaczyna lekko za mocno trącać alkoholem. Wcześniej, w temp ok. 10 st. nie było tego problemu, co świadczy o piwie tak sobie. Generalnie nie jest źle, ale ma wadę większości porterów - zajeżdza alkiem (choć ostatnia warka żywieckiego, która piłem, zajeżdzała bardziej), do tego trochę za mało palony ale pije się przyjemnie, treściwe i gęste, łatwo dostępne i tanie (ok. 4,50 w Intermarche).

                  Comment

                  • kurgan
                    Gość
                    • 04-2004
                    • 315

                    dizajn

                    to nowe piwo czy tylko eta? mimo że w piątek się zniszczyłem mam ochotę z ciekawości to wypić, nie wiem czy warto?
                    Attached Files
                    Last edited by kurgan; 29-09-2013, 12:54.

                    Comment

                    • robox
                      = kapslarz =
                      • 11-2002
                      • 8188

                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kurgan Wyświetlenie odpowiedzi
                      to nowe piwo czy tylko eta?
                      Zmiana szaty graficznej ... no i butelki.

                      Comment

                      • dyczkin
                        Serce w kolorze blaugrana
                        • 05-2011
                        • 3657

                        No i alko...
                        Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

                        Moje warzenie // Piwny Wojownik

                        Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

                        Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820

                        Comment

                        • fuliano
                          Senior
                          • 07-2010
                          • 1825

                          Jeszcze nie próbowałem, ale zauważyłem jedną sporą różnicę.
                          Stary ma 8,3% a nowy 8,9%. Więc mogą to być różne piwa.

                          Comment

                          • Mason
                            Senior
                            • 02-2010
                            • 3280

                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika fuliano Wyświetlenie odpowiedzi
                            Stary ma 8,3% a nowy 8,9%. Więc mogą to być różne piwa.
                            Ile razy trzeba powtarzać, że dopuszczalny jest błąd +/- 1%? Fermentacja nie zawsze przebiega idealnie tak samo i końcowa zawartość alkoholu nie zawsze będzie identyczna z oznaczeniem na etykiecie.
                            JEDNO PIVKO NEVADI!

                            Comment

                            • javiki
                              Member
                              • 03-2013
                              • 83

                              Właśnie pije z nowej butelki. Nie mam bezpośredniego porównania-ale jest jakby mniej słodkie -bardziej wytrawne, ciut bardziej gorzkie-ale Żywiec nadal lepszy. Nowa naklejka bardzo mi się podoba.

                              Comment

                              • leona
                                PremiumUżytkownik
                                • 07-2009
                                • 5853

                                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Mason Wyświetlenie odpowiedzi
                                Ile razy trzeba powtarzać, że dopuszczalny jest błąd +/- 1%? Fermentacja nie zawsze przebiega idealnie tak samo i końcowa zawartość alkoholu nie zawsze będzie identyczna z oznaczeniem na etykiecie.
                                Nie wierzysz chyba, że inżynier produktu w CP potrafi pomylić gałki tak żeby różnica w odfermetowaniu przełożyła się aż na 0,6% alkoholu

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎