Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Okocim, Porter (od 2009)

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • kurgan
    Gość
    • 04-2004
    • 315

    Okocim Porter - Beer Review

    ciekawe czy przynajmniej nawiązuje...?

    Comment

    • Pancernik
      Senior
      • 09-2005
      • 9736

      Jak już ten nowy trochę mi się w garażu odleżakuje, to go wypiję i ocenię. W bejsbolówce, ofkors...

      Comment

      • ZKB
        Senior
        • 12-2009
        • 172

        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pancernik Wyświetlenie odpowiedzi
        Jak już ten nowy trochę mi się w garażu odleżakuje, to go wypiję i ocenię. W bejsbolówce, ofkors...
        Daj mu rok żywota, myślę, że się odwdzięczy
        Beer is for life not just for christmas !

        Comment

        • zohan666
          Senior
          • 11-2012
          • 259

          Piłem i nie polecam. Za słodki, za bardzo karmelowy. Trochę przypomina łódzkiego, ale brak mu goryczki, a do tego alkohol jest niezbyt przyjemny.

          Comment

          • Czapayew
            Senior
            • 10-2002
            • 1966

            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Intensywnie ciemny, prawie czarny, klarowny. [4.5]
            Piana: Słabo przede wszystkim z trwałością, dość gęsta, niezbyt obfita. [3.5]
            Zapach: Delikatny, dominują noty palonego słodu. [4]
            Smak: Pozytywne zaskoczenie - na początku dominuje palona goryczka, w trakcie picia pojawiają się nuty owocowe. [4.5]
            Wysycenie: Daję średnią, bo przez kolor nie dojrzałem. [3.5]
            Opakowanie: Nic szczególnego, niby "małobrowarowe". Kapselek do kolekcji. [3.5]
            Uwagi: Zakupione w katowickim "Absyncie". To zupełnie inny porter, niż ten znany z tłoczonej butelki. Mnie podszedł.

            Moja ocena: [4.125]
            "W winie jest mądrość, w piwie siła, a w wodzie są tylko bakterie"

            www.zamkoszlaki.com
            www.piwnekapsle.net

            Comment

            • becik
              Senior
              • 07-2002
              • 14999

              Co to piwo ma wspólnego z tym sprzed 4 lat? Inne klony mają osobne tematy, tu porter z inną nazwą wrzucony do starego tematu
              Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

              Comment

              • dyczkin
                Serce w kolorze blaugrana
                • 05-2011
                • 3657

                Kolego Czapayew, w końcu, nie zdzierżyłem
                Wysycenia nie widzimy, tylko czujemy
                Bierzesz łyka, unosisz lekko język, w paszczy, do góry, i czujesz, z jakim ciśnieniem atakuje Ci podniebienie
                Poza tym zgadzam się z Tobą, porter smakuje inaczej niż wcześniej, będę go pił częściej, za zmianę z Żywieckim
                Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

                Moje warzenie // Piwny Wojownik

                Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

                Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820

                Comment

                • Czapayew
                  Senior
                  • 10-2002
                  • 1966

                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika dyczkin Wyświetlenie odpowiedzi
                  Kolego Czapayew, w końcu, nie zdzierżyłem
                  Wysycenia nie widzimy, tylko czujemy
                  Hmmm... Proponuję wypić coś na niezdzierżenie
                  "W winie jest mądrość, w piwie siła, a w wodzie są tylko bakterie"

                  www.zamkoszlaki.com
                  www.piwnekapsle.net

                  Comment

                  • dyczkin
                    Serce w kolorze blaugrana
                    • 05-2011
                    • 3657

                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Czapayew Wyświetlenie odpowiedzi
                    Hmmm... Proponuję wypić coś na niezdzierżenie
                    Nooo, nie zdzierżę, idę do Żabki po cieszyńskiego
                    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

                    Moje warzenie // Piwny Wojownik

                    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

                    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820

                    Comment

                    • VanPurRz
                      Senior
                      • 09-2008
                      • 4229

                      To jest zupełnie inne piwo od tego "w temacie". Wcześniej ten porter był czekoladowo-słodki. Ten jest wytrawno-palony. Zagości często na moim stole.
                      "Nie myśl o tym, że wszystko się kończy. Myśl, że wszystko się dopiero zaczyna. To, co powinno być życiem: spokój, wolność i cisza" M. Hłasko, "Ósmy dzień tygodnia"

                      Comment

                      • dyczkin
                        Serce w kolorze blaugrana
                        • 05-2011
                        • 3657

                        Piłem ze 4 razy, ostatnio po 4 IPA'ch brata i wydał się strasznie słodko-kwaśny
                        Wcześniej odbierałem go podobnie jak VanPurRz. Ot, taka ciekawostka dropsa
                        Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

                        Moje warzenie // Piwny Wojownik

                        Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

                        Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820

                        Comment

                        • VanPurRz
                          Senior
                          • 09-2008
                          • 4229

                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika VanPurRz Wyświetlenie odpowiedzi
                          To jest zupełnie inne piwo od tego "w temacie". Wcześniej ten porter był czekoladowo-słodki. Ten jest wytrawno-palony. Zagości często na moim stole.
                          Po ogrzaniu gdzieś ta czekolada jeszcze wychodzi. Ale moim zdaniem to jest inne piwo.
                          "Nie myśl o tym, że wszystko się kończy. Myśl, że wszystko się dopiero zaczyna. To, co powinno być życiem: spokój, wolność i cisza" M. Hłasko, "Ósmy dzień tygodnia"

                          Comment

                          • leona
                            PremiumUżytkownik
                            • 07-2009
                            • 5853

                            A ja zgadzam się z Zythumem, że jest bardziej palony, z Dyczkinem, że nadal słodki a od siebie dorzucę, że mocno alkoholowy w aromacie i gorzki. Kompilacja tego daje niezły efekt bo teraz jawi się konkretniejszy, cięższy i bardziej złożony.

                            Comment

                            • becik
                              Senior
                              • 07-2002
                              • 14999

                              Ocena z ARTomatu

                              Kolor: klasyczna czerń, pod światło przy brzegach szkła mahoń, mógłby być ciut ciemniejszy [4]
                              Piana: ciemnobeżowa, gęsta, dość zwarta, długo się utrzymywała [4]
                              Zapach: średniointensywny, czuc przyjemna paloność, lekkie kawowe nuty oraz trochę owoców [3.5]
                              Smak: pełne, treściwe, momentami aż gęste, dominuje kawowo-palony akcent, przygaszony lekkim słodkawym smakiem, który przyjemnie oblepia usta, całość dobrze zharmonizowana choć momentami w kącikach ust da się wyczuć za mocne słodkawe akcenty z domieszką owoców [4]
                              Wysycenie: bez zarzutu [5]
                              Opakowanie: fajna etykieta, porterowa bo ciemna, dedykowany do piwa kapsel [5]
                              Uwagi: Smaczne piwo warte powtórzenia. Jak dla mnie jest to zupełnie co innego niż opisywane wcześniej, a decydenci, którzy o tym zadecydowali, ze jest inaczej, są jak komisja smoleńska Maciarewicza - wiedzą swoje i nikogo ani niczego nie słuchają

                              Moja ocena: [3.925]
                              Attached Files
                              Last edited by becik; 29-10-2013, 18:38.
                              Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                              Comment

                              • TomX
                                Senior
                                • 09-2004
                                • 1035

                                Jak dla mnie dolna półka polskich porterów, chyba tylko portery z Krajana i ś.p. Staropolskiego były gorsze (z tych, które piłem). Ten porter rzeczywiście wydaje mi się inny niż poprzednia wersja z Okocimia, ale zmiana - według mnie - na minus. Czuć, że piwo jest mocniejsze, bardziej ekstraktywne, ale objawia się to przede wszystkim słodyczą i spirytusowym posmakiem. Pod tym względem bardzo przypomina porter z Piotrkowa. Pojawiają się ciekawe nuty suszonych owoców i czekolady, ale słodycz wszystko przykrywa. Niemniej chyba wciąż najlepsze piwo z tego browaru
                                Piwo, góry, jaskinie... tego mi trzeba!

                                I Ty bądź bohaterem w swoim domu - zostań piwowarem domowym! :)

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎