Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Okocim, Porter (od 2009)

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Javox
    PremiumUżytkownik
    • 11-2009
    • 6141

    Taki szum na Okocimskim Porterze że chyba pójdę do piwniczki po butelkę "nowego" aby sprawdzić jak się pogorszył...

    Mam teraz pić kolejny raz Black IPA z Bojana więc trudna decyzja

    Comment

    • Blackbeard
      Senior
      • 12-2011
      • 209

      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Javox Wyświetlenie odpowiedzi
      (...) Już wiele miesięcy od "nowego" portera a tu jeszcze stary... ? ...i to nie kilka butelek. (...)
      Wiele miesięcy, czyli ile? Trzy?
      Mors ultima linea rerum.

      Comment

      • Javox
        PremiumUżytkownik
        • 11-2009
        • 6141

        Cztery

        Comment

        • dyczkin
          Serce w kolorze blaugrana
          • 05-2011
          • 3657

          A gdzie kropka?
          Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

          Moje warzenie // Piwny Wojownik

          Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

          Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820

          Comment

          • Javox
            PremiumUżytkownik
            • 11-2009
            • 6141

            Trzy "..." kropki.

            Comment

            • Pancernik
              Senior
              • 09-2005
              • 9735

              Ocena z ARTomatu

              Kolor: Bardzo ciemny rubinowy, w zasadzie nieprzejrzysty. [4.5]
              Piana: Beżowa, bardzo drobna, dość wysoka, średniotrwała, zostaje dwumilimetrowy kożuszek. [4]
              Zapach: Suszone owoce - chyba rodzynki, powiew winny, tło karmelowe. [3.5]
              Smak: Lekki posmak alkoholu, narasta wraz z ogrzaniem (normalka), piwo treściwe (normalka), konkretne, słodowo-karmelowe, daleko w tle trochę wytrawności. [4]
              Wysycenie: Niewysokie, odpowiednie. [4]
              Opakowanie: Bardzo przyzwoite, dopracowane, eleganckie, fajny prosty, a jednocześnie (za przeproszeniem) "dedykowany" kapsel. [4.5]
              Uwagi: Porter całkiem w porządku. Mógłby mieć większy nacisk na posmaki wytrawno-popiołowe, ale i tak chyba jest lepszy od poprzednika (tego 2009-2013).
              Piłem go po przerwie i otrząśnięciu się po niedokończonej próbie wypicia "Świątecznego", więc może ta opinia jest przesadzona, ale to chyba najlepsze piwo tej grupy warzone w Polsce.

              Moja ocena: [3.875]

              Comment

              • Javox
                PremiumUżytkownik
                • 11-2009
                • 6141

                Lekki porterek - trochę za słodki - ale łatwo pijany...

                Niestety nie zachęca do ponownego sięgnięcia /nie dotyczy lubiących słodkie/.

                Mając do wyboru żywiecki to nie będzie długiego procesu decyzji.

                Attached Files

                Comment

                • dlugas
                  Senior
                  • 04-2006
                  • 4014

                  U mnie w karefuże stoją:
                  -stara wersja kilkanaście sztuk

                  -nowsza kilkanaście sztuk 2 półki wyżej


                  Cena ta sama: 4,49zł
                  Kupiłem obydwa.
                  Wstyd przyznać, ale jeszcze nie piłem żadnego, nigdy.
                  Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
                  Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
                  FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

                  Comment

                  • Warchlando
                    Member
                    • 06-2012
                    • 94

                    Kolor - czarny, nieprzejrzysty
                    Piana - średnia, beżowa, szybko się redukująca pozostawiając obręcz wokół szkła
                    Zapach - palono-kawowe aromaty, a także wyczuwalna owocowość oraz gorzka czekolada (ale niestety taka z proszku), także czuć lekko alkoholem
                    Smak - pierwszy plan to kawowość, zbożowość oraz owocowość, następnie wyczuwalne posmaki czekoladowe. Wyczuwalna również słodycz oraz lekka paloność. Alkohol dobrze wkomponowany w całość. Po ogrzaniu wyczuwam lekkie masełko.
                    Opakowanie - bardzo ładna etykieta, pasująca do całości. Podany ekstrakt, zaw. alk., szczątkowy skład oraz króciutki opis piwa. Kapsel dedykowany
                    Uwagi - piwo jest dobre oraz pijalne, jednakże trochę zbyt gładkie. Aczkolwiek cena do jakości jest idealna i na pewno od czasu do czasu można się skusić.
                    Warka do 18.11.2014

                    Comment

                    • sasser
                      Senior
                      • 07-2012
                      • 107

                      Słodki ten porter... Jest lekko wyczuwalny alkohol, co przy takiej mocy i lekkim ogrzaniu nie dziwi i nie przeszkadza. Poza tym akcenty czekoladowe. Piwo łatwo "wchodzi", aczkolwiek dodałbym więcej wytrawności i aromatów palonych, żeby było trochę lżejsze. Mogłoby być tańsze (5,34 w nietanim markecie). W ogóle dziwna sprawa jest z tym piwem - jest całkiem ok, ale uważane za gorsze od portera z Żywca, cena podobna, a dostępność gorsza. Jeśli komuś nie pasuje porter żywiecki z racji wytrawności, to ten powinien bardziej pasować.

                      Comment

                      • Javox
                        PremiumUżytkownik
                        • 11-2009
                        • 6141

                        Chyba jesteś "po piwku" bo mętnie przekazujesz swe myśli...

                        No cóż ja wolę /w tej konfiguracji/ żywiecki... niewiele jest "za" okocimskim....
                        Chociaż wolałbym historycznie Okocim bo tak mi ostało z dawnych czasów...

                        Comment

                        • e-prezes
                          Senior
                          • 05-2002
                          • 19169

                          A piszesz o tym w bezzwrotnej butelce czy już "nowym" dojrzałym?

                          Comment

                          • Javox
                            PremiumUżytkownik
                            • 11-2009
                            • 6141

                            Słodkie... za słodkie odrzuca mnie bez względu na wzgląd...
                            Last edited by Javox; 21-12-2013, 18:27.

                            Comment

                            • Nesca
                              Member
                              • 11-2010
                              • 38

                              Ocena z ARTomatu

                              Kolor: Intensywnie ciemno-brązowy, prawie czarny, klarowny. [4.5]
                              Piana: Dość gęsta, niezbyt wysoka, niezbyt obfita i niezbyt trwała, chociaż pozostaje niewysokim kożuszkiem na piwie. Kolor stosowny do piwa. [3.5]
                              Zapach: Delikatny, dominują noty palonego słodu, ale czuć też suszone owoce [3.5]
                              Smak: Na początku posmak goryczkowy, później można wyczuć kawę i gorzką czekoladę, po ogrzaniu pojawia się karmel, ale delikatny. [4]
                              Wysycenie: Początkowo dość wysokie, za wysokie jak na portera, z biegiem czasu (cieplejsze piwo) korzystnie opada. [4]
                              Opakowanie: Bez rewelacji, ale z pełną informacją. Nie odrzuca. [3.5]
                              Uwagi: Ciekawy porter, zdecydowanie lepszy niż wcześniejsza produkcja w „rzeźbionych” butelkach – zdecydowanie mniej wodnisty. Szkoda, że dość rzadki w sklepach o średnim zasobie piw.

                              Moja ocena: [3.775]

                              Comment

                              • DariuszSawicki
                                Senior
                                • 08-2012
                                • 2868

                                Ocena z ARTomatu

                                Kolor: Na 90 % czarny. [4.5]
                                Piana: Szybko opadła. Oblepiła szkło i pozostawiła trwałą końcówkę. [3.5]
                                Zapach: Kawa zbożowa, palony słód. Po kolejnym niuchnięciu czuję też czekoladę, ale taką z firmy Wawer.
                                Czyli dużo kakao. [4.5]
                                Smak: Wyraźnie słodki. Nie karmel nawet, tylko zwykły biały cukier. Alkohol ukryty. Cukier zakrył go. [1.5]
                                Wysycenie: Za duże. Można oczywiście przeżyć. [3]
                                Opakowanie: Etykieta ma dużo informacji. [3.5]
                                Uwagi: Piwo kupione w Żabce. Jest zdecydowanie za słodkie.
                                Ładnie pachnie, ale w smaku odrzuca. Wolę chyba jednak stary Okocim Porter dostępny w Polo Market

                                Moja ocena: [3.075]

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎