Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Okocim, Porter (od 2009)

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • behegrzmot
    Senior
    • 01-2009
    • 276

    Jak się broni warka sierpniowa? Ostatnio nie kupowałem czekając na przecenę; z tego co kojarzę pojawiła się u mnie data 21.08.2016 i nie wiem jak duży zapas zrobić a nie chce mi się kupować na raty Wszelkie uwagi o tej warce mile widziane

    Comment

    • dlugas
      Senior
      • 04-2006
      • 4014

      Póki co nie mam czasu ani zdrowia gonić kolejne warki oko i żywca
      Jak się skuszę to dam znać, bo wszystko kupione, ale czekają w kolejce
      Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
      Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
      FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

      Comment

      • yaro74
        PremiumUżytkownik
        • 09-2012
        • 2089

        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika tristan_tzara Wyświetlenie odpowiedzi
        Dzisiaj zakupiłem butelkę w celu wykonania sosu do pieczonych batatów z tempehem. Zostało z 200ml to sobie wypiłem. Świetny porter bałtycki, wyraźne wiśnie w aromacie i smaku, dosyć wytrawny, złożony. Chyba kupie więcej z warki 12.03.16 na leżakowanie.
        Własnie piję piwo z tą datą. Może nie jest świetne, ale na pewno dobre, oprócz wiśni jest trochę czekolady, bardziej wyczuwalnej w aromacie. Alkohol jest wyczuwalny, lekko szczypie w gardle. Największym mankamentem jest to, że piwo jak na ten ekstrakt jest lekko wodniste. Jednak w porównaniu z poprzednimi warkami, które piłem jest nieźle.

        Comment

        • Dukat_WSI
          Senior
          • 03-2015
          • 781

          Wiadomo, jakimi metodami jest okocimski porter produkowany? Tak samo tradycyjnymi jak żywiecki (cieszyński)?

          Comment

          • dlugas
            Senior
            • 04-2006
            • 4014

            W Brzesku mają cokolwiek "otwarte"?
            Sam jestem ciekaw jak warzą czarnucha
            Last edited by dlugas; 11-04-2015, 23:07.
            Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
            Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
            FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

            Comment

            • dlugas
              Senior
              • 04-2006
              • 4014

              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika dlugas Wyświetlenie odpowiedzi
              Aromat: średnio intensywny, głównie czerwone owoce, świeże wiśnie, oraz takie w likierze, świeża i suszona śliwka(nie wędzona) nuty tzw. porto. Brak kawy, czekolady, lukrecji czy czarnego chleba. Jest słodowo owocowo. Specyficznie, ale fajnie

              SMAK: najpierw leciutko kwaskowate, następnie wyraźnie słodkawe, ale nie ulepkowate jak cornelius w starej wersji. Po całkowitym przełknięciu wiśnióweczka z odrobiną śliwowicy oraz posmaczek z wina porto. na końcu znowu lekka kwaśność zmieszana z cierpkością jakby od wiśni czy prawie dojrzałych śliwek węgierek. Po wymlaskaniu pojawia się czekolada deserowa .Po poszukaniu może odrobina lukrecji?
              Na "finiszu finiszu" słodycz (taka pralinowo-alkoholowa) leciutko oblepia wargi.

              UWAGI:
              warka 01.05.2016
              Skleroza
              Zapomniałem, że już piłem tą/tę warkę i dziś otworzyłem nową butelkę.
              Czyli znowu 01.05.2016 09:33

              Wrażenia prawie identyczne jak te, które cytuję.
              Poczekam, aż się całkiem ogrzeje to wyjdzie wszystko z większą intensywnością.
              W skrócie.
              Lekko kwaskowo-pełny. Ciemno owocowy z czekoladowym finiszem. Albo mam już przepalony jęzor, albo praktycznie nie czuć alkoholu
              Trzeba jutro dokupić i wsadzić do szafy w piwnicy.
              Jedyny minus to lekki (chyba) rozpuszczalnik w aromacie
              Last edited by dlugas; 15-04-2015, 21:11.
              Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
              Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
              FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

              Comment

              • jacekan
                Senior
                • 05-2011
                • 388

                Drugie podejście, tym razem warka do 21.08.16. Pite w temperaturze ok 18°. Wciąż trzyma poziom. Nie jestem pewny, ale mam wrażenie, że jest odrobinę bardziej słodkie (za bardzo?) i jakby mniej kawy. A może temperatura zbyt wysoka. Cała reszta wciąż genialna. Jeżeli przy trzecim podejściu będzie podobnie, to z pewnością będzie to moje ulubione piwo.
                Życie zaczyna się po pierwszej warce :)

                Comment

                • Kones
                  Senior
                  • 07-2014
                  • 160

                  U mnie już jakiś czas temu okocimski przeskoczył parę oczek w górę. Zdecydowanie wolę portery w kierunku słodyczy a po paru nieudanych razach (rozpuszczalnik) trochę się zraziłem. Teraz jednak nie kupuję innego w takich ilościach, tym bardziej miło zaskoczyło mnie znalezienie ostatnio w sklepie, uwaga, warki 08.08.2015. Czyli jakiś rok się przeleżał. Pierwszy raz miałem okazję pić wyleżakowane nieco bardziej piwko i byłem zaskoczony. Co prawda gdzieś zniknął ten charakterystyczny smak i zapach, mniej było kawy, za to dużo czekolady i te słynne wiśnie, tylko mi to się bardziej kojarzyły z kandyzowanymi. Bardzo smaczne, wiem teraz że warto trzymać.
                  No i jako bonus, na półeczce jeszcze stoi 12 butelek z warki marcowej i chyba nikt nie bierze, więc pomału sobie wykupuję . Warka majowa i sierpniowa także ok, chociaż jednak marcowa bije tamte, nie wspomnę o tej z leżaka.
                  "(...) iż wolno każdemu piwa i inne trunki skądkolwiekbądź brać i we wsiach ich warzyć i warzyć kazać i wolno użytkować bez wszelkiej obawy z naszej strony, lub starostów naszych zakazu, aresztowania lub kary"

                  Comment

                  • dlugas
                    Senior
                    • 04-2006
                    • 4014

                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Kones Wyświetlenie odpowiedzi
                    No i jako bonus, na półeczce jeszcze stoi 12 butelek z warki marcowej i chyba nikt nie bierze, więc pomału sobie wykupuję .
                    Wczoraj w "moim karferuze" Okocima porter było z 50 sztuk w tym 80% warki majowej
                    Dzisiaj zostało 5 sztuk, w tym jedna sierpniowa

                    Kogo tak suszyło ?


                    Pewnie już porterówkę robi na sezon jesienno-zimowy
                    Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
                    Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
                    FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

                    Comment

                    • Kones
                      Senior
                      • 07-2014
                      • 160

                      Kerfur odpuściłem, za duży przemiał. Mój jest przy blokowichu, bez sensu, ludzie wieczorami zamiast robić przeciery, piją portery.
                      Dlatego przyuważony mały sklep pozostaje "my precious".
                      Natomiast uważam, że kerfur powinien mieć osobnych pracowników, którzy byliby dołączani do każdej zakupionej przez klienta partii porteru i następnie gościli u nich w domu sprawdzając czy klienci spożywają czy robią porterówkę. Gdyż na porterówkę powinny iść z innej półki. W razie łamania nakazu - łamanie kołem. Taki nowy "2051" Orwella bis.
                      "(...) iż wolno każdemu piwa i inne trunki skądkolwiekbądź brać i we wsiach ich warzyć i warzyć kazać i wolno użytkować bez wszelkiej obawy z naszej strony, lub starostów naszych zakazu, aresztowania lub kary"

                      Comment

                      • toto
                        Senior
                        • 12-2006
                        • 949

                        Ocena z ARTomatu

                        Kolor: ciemny, pod światło prześwitujący, ciemnorubinowy [5]
                        Piana: średnio wysoka, szybko staje się gruboziarnista, beżowa, dość trwała, oblepia szkło [4]
                        Zapach: suszone owoce, słód, pumpernikiel, karmel [4]
                        Smak: czekolada, lekka paloność, karmel, ciemne słody, lekko słodkawe, trochę (minimalnie) alkoholowe, wyczuwalna goryczka (częściowo od alko i paloności), treściwe [4]
                        Wysycenie: niewysokie odpowiednie [5]
                        Opakowanie: butelka zwrotna okocimska (ze zgrubieniem na szyjce), kapsel dedykowany, czarno-czerwona przeciętna etykieta, brak pełnego składu [3]
                        Uwagi: Do 21.08.2016. Bardzo przyzwoity porter, z potencjałem do przechowywania.

                        Moja ocena: [4.05]

                        Comment

                        • jacekan
                          Senior
                          • 05-2011
                          • 388

                          Kolejne podejście. Nie ma co opisywać, to piwo wciąż jest świetne. Już szukam dziury w całym, wydaje mi się, że jest trochę mniej czarne, ale chyba wymyślać zaczynam. Oby wszystkie koncernowe piwa w Polsce tak wysoki poziom trzymały.
                          Życie zaczyna się po pierwszej warce :)

                          Comment

                          • Dukat_WSI
                            Senior
                            • 03-2015
                            • 781

                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika jacekan Wyświetlenie odpowiedzi
                            Kolejne podejście. Nie ma co opisywać, to piwo wciąż jest świetne. Już szukam dziury w całym, wydaje mi się, że jest trochę mniej czarne, ale chyba wymyślać zaczynam. Oby wszystkie koncernowe piwa w Polsce tak wysoki poziom trzymały.
                            To chyba jedyne piwo z Browaru Okocim, który jest robione metodą tradycyjną - sam browar się do tego przyznawał.

                            Comment

                            • zgoda
                              Senior
                              • 05-2005
                              • 3516

                              Czyli jak?
                              Browar Clair de Lune - zapiski literackie, brewing log, na fejsbóku, blog

                              Comment

                              • dlugas
                                Senior
                                • 04-2006
                                • 4014

                                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika zgoda Wyświetlenie odpowiedzi
                                Czyli jak?
                                NIEHGB
                                ;]
                                Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
                                Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
                                FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎