Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Okocim, Porter (od 2009)

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • PiVoSH92
    Member
    • 05-2015
    • 82

    Myślałem, że warka grudniowa, ale to jednak 12.01.2015, czyli prawie 3 letnie piwo.

    Comment

    • WojciechT
      Senior
      • 09-2012
      • 2546

      Pity wczoraj do obiadu niezmiennie smakował, poza jedną rzeczą - zbyt wyczuwalnym alkoholem. Nie wiem, jaka to była warka, gdyż był pity w knajpie i przyniesiono mi przelany - niemniej sądzę, że ten porter po prostu musi trochę poleżakować.

      Ale dalej uważam, że to czołówka polskich porterów.

      Comment

      • Dukat_WSI
        Senior
        • 03-2015
        • 781

        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika WojciechT Wyświetlenie odpowiedzi
        Pity wczoraj do obiadu niezmiennie smakował, poza jedną rzeczą - zbyt wyczuwalnym alkoholem. Nie wiem, jaka to była warka, gdyż był pity w knajpie i przyniesiono mi przelany - niemniej sądzę, że ten porter po prostu musi trochę poleżakować.

        Ale dalej uważam, że to czołówka polskich porterów.
        Nie sposób się nie zgodzić, a a ten alkohol w nim jednak jest szlachetny, a nie spirytusowy. Jest to na pewno słodki porter, ale takie na rynku też są potrzebne. Ma sporo ciała i obecnie wygrywa nierównym żywieckim porterem-zagadką (nigdy nie wiadomo, czego można się po danej butelce spodziewać).

        Comment

        • Kones
          Senior
          • 07-2014
          • 160

          Niezmiennie, od dłuższego czasu mój ulubiony. Niestety tylko gdzieś po zakamarkach sklepowych półek ostały się butelki z warki 21.08, czyli chyba ostatnie ze starą etykietą. Sam kupiłem w zaprzyjaźnionym sklepie ostatnie dwie sztuki. Ponieważ to już będzie z 6mcy odstane, powoli dochodzą do głosu aromaty owocowe, alkoholu nie czuć w ogóle, jest gęste, mięsiste, wyraziste i słodkawe. Dokładnie tak jak lubię. Jeśli gdzieś u Was stoi jeszcze ta warka - brać w ciemno! Nowych jeszcze się nie odważyłem popróbować...
          Last edited by Kones; 18-09-2015, 09:17.
          "(...) iż wolno każdemu piwa i inne trunki skądkolwiekbądź brać i we wsiach ich warzyć i warzyć kazać i wolno użytkować bez wszelkiej obawy z naszej strony, lub starostów naszych zakazu, aresztowania lub kary"

          Comment

          • e-prezes
            Senior
            • 05-2002
            • 19167

            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika WojciechT Wyświetlenie odpowiedzi
            Pity wczoraj do obiadu niezmiennie smakował, poza jedną rzeczą - zbyt wyczuwalnym alkoholem. Nie wiem, jaka to była warka, gdyż był pity w knajpie i przyniesiono mi przelany - niemniej sądzę, że ten porter po prostu musi trochę poleżakować.

            Ale dalej uważam, że to czołówka polskich porterów.
            Podobne wrażenie miałem ostatnio. Dziś z rozlewu ważnego do 26.01.2017 był mocno wytrawny, jak na niego i bardziej niż zwykle czuć było alkohol. Piana za to bardzo słabo trwała.

            Comment

            • Dukat_WSI
              Senior
              • 03-2015
              • 781

              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika e-prezes Wyświetlenie odpowiedzi
              Podobne wrażenie miałem ostatnio. Dziś z rozlewu ważnego do 26.01.2017 był mocno wytrawny, jak na niego i bardziej niż zwykle czuć było alkohol. Piana za to bardzo słabo trwała.
              Piłem dzisiaj i stwierdzam, że świetny porter. Co prawda aromat mógłby być silniejszy, ale w końcu mniejsze nasycenie i większa wytrawność, przez co piwo stało się bardziej pijalne. Na pewno leżakowanie mu pomoże. W odróżnieniu od GŻ Carlsberg Polska dalej ma ambicję warzyć równy porter bałtycki z krwi i kości, mimo że nazywa go po prostu porterem, nie wspominając ani słowa o tym, że jest bałtycki.

              Comment

              • Dukat_WSI
                Senior
                • 03-2015
                • 781

                EDIT: No ale chyba ta nowa warka nieco mniej treściwa - nie ma już tyle ciała, co poprzednie - chyba, że wcześniej pełne, gęste wrażenie było zasługą większego nasycenia i bardziej intensywnej słodyczy,

                Comment

                • marqqq
                  Senior
                  • 12-2014
                  • 660

                  Byłem dzisiaj w Interze i kaufusiu po zakupy i przy okazji kupilem sobie po Porterku.
                  Okocimski z jakichś względów jest w moim K w lodówce, nie wiem czy to dobry pomysł.

                  Kolor zbliżony do czarnego, ale pod światło pojawiają się takie refleksy w stylu "limo pod okiem".
                  Piana początkowo potężna, znika dość szybko.
                  Małe placki na szkle, i placki na piwie.

                  Smak to faktycznie, jakbym się najadł jakichś czekoladek z bombonierki. Czuć alkochol, ale nie nachalny.

                  Dobre, jak to porter, ale dla mnie osobiście Argusa na głowę to nie bije.

                  Warka 04.11.16

                  Comment

                  • dyczkin
                    Serce w kolorze blaugrana
                    • 05-2011
                    • 3657

                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika marqqq Wyświetlenie odpowiedzi
                    Byłem dzisiaj w Interze i kaufusiu po zakupy i przy okazji kupilem sobie po Porterku.
                    Nie bądź taki skromny, przyznaj się, że po 4 kupiłeś
                    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

                    Moje warzenie // Piwny Wojownik

                    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

                    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820

                    Comment

                    • bogdanq
                      Junior
                      • 10-2015
                      • 2

                      Ocena z ARTomatu

                      Kolor: Barwa niemal czarna, pod światłem widać rubinowe przebłyski [4.5]
                      Piana: Piana drobnoziarnista, nie zbita, opadająca po trzech minutach [3.5]
                      Zapach: Palony karmel [4]
                      Smak: Słodki karmelowo-kawowy, alkohol przykryty dobrze goryczką [4]
                      Wysycenie: Średnio nasycone jak na porter bałtycki [3.5]
                      Opakowanie: Szału nie ma, etykieta nie robi wrażenia [3.5]
                      Uwagi: Dobrze pijalny porter z koncernu.

                      Moja ocena: [3.925]

                      Comment

                      • TomN
                        Senior
                        • 03-2013
                        • 106

                        Dziś kupując okocimski Porter pani za ladą powiedziała mi, że przedstawiciel handlowy oświadczył, iż browar zaprzestanie produkcji tego właśnie piwa.
                        Ktoś coś wie? Kobieta źle zrozumiała, niedoinformowany przedstawiciel, lub coś tam, czy faktycznie wycofają z oferty?

                        Comment

                        • e-prezes
                          Senior
                          • 05-2002
                          • 19167

                          U nas ze spożywczaków już dawno wymiotło. Jest dostępny w dużych sklepach. Raczej wątpię w zamknięcie produkcji.

                          Comment

                          • behegrzmot
                            Senior
                            • 01-2009
                            • 276

                            Też byłbym bardziej skłonny uwierzyć, że będą go wpychać głownie do marketów pomijając hurtownie niż w całkowite wycofanie z rynku. Ale kto ich tam wie....

                            Comment

                            • dlugas
                              Senior
                              • 04-2006
                              • 4014

                              Nie po to zmieniali przed chwilą (w sensie korpo) etykietę) aby za chwilę upupić to piwo.

                              Nie logiczne :]

                              No i moim zdaniem sporo zarabiają na tym piwie. Wizerunkowo oraz finansowo
                              Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
                              Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
                              FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

                              Comment

                              • TomN
                                Senior
                                • 03-2013
                                • 106

                                No właśnie słysząc co pani mówi, w mojej głowie natychmiast pojawiło się pytanie "Po cholerę?".
                                Po dopytaniu kobieta za ladą była pewna, że chodzi o zaprzestanie produkcji, nie sprzedaży w ich sklepie..
                                Wydaje mi się jednak, że źle przedstawiciela zrozumiała, lub on po prostu puścił jakąś bajeczkę. Nie widzę sensu w pozbywaniu się tego piwa z oferty.

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎