Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Okocim, Porter (od 2009)

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • palaj
    Member
    • 12-2013
    • 36

    Warka z datą 26.01.2017r a więc 2 miesiące przed datą przydatności.Zapach mało intesywny.W smaku winno kwaskowo czekoladowy.Dosyć treściwy i aksamitny.Delikatne nuty palone i zalegająca goryczka.Myślę ,że dłuższe leżakowanie niewiele by w tym piwie zmieniło.

    Comment

    • kosher
      Senior
      • 04-2005
      • 2294

      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika jacekan Wyświetlenie odpowiedzi
      Warka do 17.02.2018, czyli młodziak. Może być tak młody porter dobry? Może. Wcale nie musi (jak Komes) leżakować nie wiadomo jak długo w piwnicy. Krótko mówiąc, gdyby to nie był koncerniak, to wielu zachwycałoby się nim i wpadało w zachwyt. No, ale koncerniakiem nie wypada się zachwycać przecież. Ja jednak nie uznaję stereotypów, dla mnie jeżeli coś jest dobre, to jest dobre i tyle. A ten porter wciąż jest świetny. Miałem nawet taką myśl, że skoro takiego dobrego portera Okocim warzy, to może powinni na tym się skupić, olać całą resztę, którą produkują, pójść śladami Guinnessa, wszystkie środki na promocję tego jednego piwa przeznaczyć. Jeżeli już bardzo chciałbym się czegoś przyczepić, to dodałbym ciut, maleńką odrobinę, chmielu. Tyle co nic, tak żeby nie przekroczyć 40 IBU, to by troszkę poprawiło wyrazistość, a jednocześnie nie zepsuło efektu całości.
      Zgadzam się, warka 17.02.18 z nową etykietą (mistrzowski porter) b. dobra. Mimo 8,9% wchodzi zdradliwie gładko, alkohol świetnie ukryty, jest paloność, czekolada, a w aromacie przede wszystkim śliwki. Dopiero przy końcu wychodzi większa słodycz, ale to już zdecydowanie nie ten ulepek i anyżek co był kiedyś. B. korzystny stosunek jakości do ceny (poniżej 4 zł.) Warto brać na zapas.

      Comment

      • becik
        Senior
        • 07-2002
        • 14999

        Obecna szata graficzna
        Attached Files
        Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

        Comment

        • dlugas
          Senior
          • 04-2006
          • 4014

          Warka 10/01/2016 pite 17/12/2016
          Zapasy z piwnicznej szafy. Etykieta jeszcze z beczkami na czarnym tle

          Piana: drobniutka i trwała. Jest ładnie.
          Aromat: czekolada, wisienka i spora suszona śliwka. Nutka marcepanu?

          Smak: Alkoholu praktycznie nie czuć. Fajne połączenie gorzkiej czekolady z lekko słodką wiśnią w alkoholu.

          Gładziutkie w odbiorze jakby dodano tam sporo płatków owsianych. Wysycenie idealnie zintegrowało się z płynem.

          Nawet mój znajomy, który pił porter drugi raz w życiu stwierdził, że "takie to on może pić" a alkoholu nie czuje.
          Podczas picia perły porter (która miała datę tuż tuż) pitej miesiąc temu, tego samego już nie powiedział. Wręcz odwrotnie, że wali wódą i jest puste.


          Okocim pokazał klasę. "Niczego nie urwał", ale takie piwa, aż chce się pić.
          Dobrze, że mam jeszcze kilka sztuk.
          -----------------------------------------------------------------
          A tak pisałem "kiedyś tam" czyli ponad dwa lata temu o tej samej warce https://www.browar.biz/forum/showpos...&postcount=323
          Last edited by dlugas; 20-12-2016, 11:19.
          Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
          Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
          FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

          Comment

          • Admirador
            Senior
            • 03-2015
            • 431

            Tyle pozytywnych opinii o tym piwie. No nie wiem, może ja mam pecha i trafiłem słaby egzemplarz...
            Aktualnie testowana warka "mistrzowska": 04/05/18
            Za duże wysycenie, alkohol wyczuwalny w aromacie, w smaku jeszcze bardziej. Jakaś nuta metaliczna do tego.
            Jest mocno palony, co trochę na szczęście kontruje przesadną słodycz.
            Da się wypić, ale naprawdę słabo.
            Hm, wiem że "świeżak" i nieułożony, ale bez przesady, skoro dali to do sprzedaży. Rozczarowałem się niestety.

            Comment

            • dlugas
              Senior
              • 04-2006
              • 4014

              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Admirador Wyświetlenie odpowiedzi
              alkohol wyczuwalny w aromacie, w smaku jeszcze bardziej. Jakaś nuta metaliczna do tego.
              Jest mocno palony, co trochę na szczęście kontruje przesadną słodycz.
              no to leżak mu pomoże.
              Oni ten porter w browarze nie leżakują zbyt długo, bo chyba 2 miesiące.

              Pomimo, że wielki browar, to co któraś warka i tak jest lepsza lub gorsza.
              A na pewno należy do tej grupy porterów "słodszych".

              Szukaj butelek jeszcze ze starą etykietą, które wystały się na półce. :]
              Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
              Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
              FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

              Comment

              • Admirador
                Senior
                • 03-2015
                • 431

                Tak myślę, że jak by poleżał, to by był lepszy. Ale kurczę, jeśli dają do sklepów...
                W każdym razie Argus jak dla mnie dużo lepszy i dużo tańszy
                Nie mówię już o czołówce, bo Ciechan, Warmiński i Komes są daleko z przodu, a i Żywiec trafiał mi się ostatnio dużo lepszy.

                Comment

                • jacekan
                  Senior
                  • 05-2011
                  • 388

                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Admirador Wyświetlenie odpowiedzi
                  Tyle pozytywnych opinii o tym piwie. No nie wiem, może ja mam pecha i trafiłem słaby egzemplarz...
                  Aktualnie testowana warka "mistrzowska": 04/05/18
                  Za duże wysycenie, alkohol wyczuwalny w aromacie, w smaku jeszcze bardziej. Jakaś nuta metaliczna do tego.
                  Jest mocno palony, co trochę na szczęście kontruje przesadną słodycz.
                  Da się wypić, ale naprawdę słabo.
                  Hm, wiem że "świeżak" i nieułożony, ale bez przesady, skoro dali to do sprzedaży. Rozczarowałem się niestety.
                  Rzeczywiście, chociaż trudno mi było w to uwierzyć, to zgadzam się w całości. Jest dokładnie tak jak napisałeś. Dodałbym jeszcze błyskawicznie zanikającą (i tak kiepską) pianę. Wyraźne zakażenie. Warka 04/05/18 jest nic nie warta. Będzie smakować miłośnikom portera z Żywca.
                  Życie zaczyna się po pierwszej warce :)

                  Comment

                  • draxler
                    Junior
                    • 07-2016
                    • 10

                    To co robi Okocim dobrze podsumowuje Tomek https://www.youtube.com/watch?v=Wp4UnmHjf_k

                    Stary dobry Porter od tego producenta już chyba nie wróci... poszli w reklamę i pijar

                    Comment

                    • Brodzislaw
                      Senior
                      • 09-2013
                      • 1020

                      Podpisuje się pod komentarzem Admiradora do warki z 04.05.18 r. Metaliczność poraziła mnie w aromacie. Wysycenie omal nie rozsadziło żołądka. ale są czekoladowo-kawowe nuty oraz nawet trochę suszonych "śliwków". Czyli piwo ma swoje plusy dodatnie oraz ujemne.

                      Comment

                      • Kones
                        Senior
                        • 07-2014
                        • 160

                        obydwa moje pobliskie sklepy zawalone tą warką. Ewidentnie żelazo, gdzie wcześniej albo mi nie przeszkadzało albo nie było wyczuwalne. Mają problem. Czekam na nową warkę, jednocześnie pijąc tą, bo co zrobić?
                        "(...) iż wolno każdemu piwa i inne trunki skądkolwiekbądź brać i we wsiach ich warzyć i warzyć kazać i wolno użytkować bez wszelkiej obawy z naszej strony, lub starostów naszych zakazu, aresztowania lub kary"

                        Comment

                        • Pendragon
                          Senior
                          • 03-2006
                          • 13950

                          Otworzyłem sobie z mojej leżakowni warkę z datą do 21.08.16 (jeszcze czarno-czerwona etykieta) i nie jestem zadowolony. Czas tej warce nie przysłużył. W zapachu i smaku nuty starego piwa domowego. Do tego jakieś wino, wiśnie, słodkie. Na szczęście skontrowane lekką palonością, która co kilka łyków o sobie przypomina - i wtedy jest dobrze. Jakieś to zbyt łagodne. Teoretycznie tak być powinno, ale większy pazur dla skontrowania tego winka by się przydał. No cóż, nie tego oczekiwałem, starość poszła nie tędy co powinna. Tak to już jest. Loteria. Spożywane w temperaturze 16,5*C. Daję ogólną ocenę 3,5.
                          Last edited by Pendragon; 25-01-2017, 22:40.

                          moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                          Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                          Comment

                          • leona
                            PremiumUżytkownik
                            • 07-2009
                            • 5853

                            10/06/18 omijać szerokim łukiem. Nie dość, że w zapachu sama blacha to jeszcze sardynka, która była w niej zamknięta. Aromat jest ewidentnie wadliwy i nie zasługuje na ocenę powyżej miernej. Promocyjna cena 3.39 zł skłoniła mnie do zabunkrowania jednej sztuki. Ciekawe po jakim czasie ocynk da się rdzy?

                            Comment

                            • Dukat_WSI
                              Senior
                              • 03-2015
                              • 781

                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pendragon Wyświetlenie odpowiedzi
                              Otworzyłem sobie z mojej leżakowni warkę z datą do 21.08.16 (jeszcze czarno-czerwona etykieta) i nie jestem zadowolony. Czas tej warce nie przysłużył. W zapachu i smaku nuty starego piwa domowego. Do tego jakieś wino, wiśnie, słodkie. Na szczęście skontrowane lekką palonością, która co kilka łyków o sobie przypomina - i wtedy jest dobrze. Jakieś to zbyt łagodne. Teoretycznie tak być powinno, ale większy pazur dla skontrowania tego winka by się przydał. No cóż, nie tego oczekiwałem, starość poszła nie tędy co powinna. Tak to już jest. Loteria. Spożywane w temperaturze 16,5*C. Daję ogólną ocenę 3,5.
                              W maju zeszłego roku piłem leżaka bodajże właśnie z przytoczonej przez Ciebie warki i było to wtedy naprawdę genialne piwo.

                              Comment

                              • marqqq
                                Senior
                                • 12-2014
                                • 660

                                Jednak kupiłem 10.06.18. Było jeszcze kilka butelek w Kauf.
                                Piana pęczniejąca z początku, szybko znika.
                                Zapach jakiejś zatęchłej piwnicy, ale taki przyduszony.
                                O smaku ciężko coś powiedzieć. Nie czuć alkocholu, ale i portera.
                                Może jakieś nuty palone i jakieś strongowe wstawki.
                                Mam dwa, zamierzam wypić, a jak jeszcze jutro będzie, to jedno do piwnicy sobie pójdzie.
                                Chyba poszukam po freshożabach jakichś Żywców i w Lidlu Arguska.

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎