Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Browar na Jurze, Boner Mocne

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Kwadri
    Senior
    • 10-2009
    • 1216

    #61
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Złoty, za jasny jak na ten ekstrakt. [4]
    Piana: Drobnopęcherzykowa, całkiem gęsta, ale nietrwała. Szybko opadła do pierścienia z niepełną powłoką. [3.5]
    Zapach: Intensywny, mocnosłodowy. W tle jakby miodowy, słodki aromat. Podobny wyczułem w Staropolskim Mocnym. [3.5]
    Smak: Pełny, treściwy. Początek słodowy, zakończony dość mocną goryczą. Tło goryczy podobne jak w Bursztynowym. Żadnych nieprzyjemnych posmaków. Dobre mocne piwo. [4.5]
    Wysycenie: Średniowysokie, lekko gryzące. [4]
    Opakowanie: Etykieta, raczej prosta. Czcionka nazwy nieco podobna do Zlatego Hrada z VP. Na kontrze podany ekstrakt, kapsel złoty. [3.5]
    Uwagi:

    Moja ocena: [3.95]
    www.lkschmielowice.futbolowo.pl

    Comment

    • lzkamil
      kierowca bombowca
      • 01-2003
      • 3611

      #62
      Znalazłem moją ocenę sprzed prawie 6 lat. Teraz sobie znowu popijam i wszystko się zgadza, dalej jest bardziej treściwe, z lekko miodowymi nutkami, goryczka jak trzeba, dla mnie jedno z najlepszych jasnych mocnych w kraju, kandydat na Piwo Roku w tej kategorii.
      Lepszy jabol pod okapem
      niż GŻ, CP i KP !


      Kompania Piwowarska obcięła Żubrowi rogi i jaja.

      Wspieraj swój Browar - zostań Premium-Użytkownikiem!

      Moja pierwsza literka to małe L a nie duże I :)

      Comment

      • mml87
        Junior
        • 01-2009
        • 4

        #63
        Czy piwo Boner to to samo co Tager?

        Comment

        • Promil03
          Senior
          • 10-2007
          • 2833

          #64
          Oficjalnie nie, nieoficjalnie tak.

          Comment

          • Kwadri
            Senior
            • 10-2009
            • 1216

            #65
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Złoty, klarowny. Jasny przy tym ekstrakcie. [3.5]
            Piana: Średniobąblowa, opada szybko do cienkiej powłoki. Zostaje pierścień i wysepki. [3.5]
            Zapach: Słodowo-zbożowy. Po ogrzaniu pojawia się delikatna miodowa nutka. [4]
            Smak: Nieco wodnisty, lekko słodowy początek. Później pojawia się średnio silna goryczka, której posmak długo zostaje. W tle delikatne zbożowe posmaki. Jako całość sprawia wrażenie mało treściwego jak na 15-stkę. [3.5]
            Wysycenie: Drobne i niezbyt duże. [3.5]
            Opakowanie: Bączek z prostą etykietą, jak na pierwszym w wątku zdjęciu slavoya. Parametry podane, kapsel złoty. [3.5]
            Uwagi: Tym razem oceniana wersja 15,1 % ekstraktu, Alk. 7,8 %.

            Moja ocena: [3.675]
            Last edited by Kwadri; 19-06-2011, 16:53.
            www.lkschmielowice.futbolowo.pl

            Comment

            • NaturalArti
              Member
              • 09-2009
              • 86

              #66
              No proszę; myślałem że już pewnie dawno tego piwa nie produkują ... a tu dzisiaj udało mi się je przypadkiem nabyć :-) Właśnie nalałem kufelek i zaraz będziemy oceniać

              Comment

              • NaturalArti
                Member
                • 09-2009
                • 86

                #67
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: Umiarkowanie złocisty. Jak na tą moc piwa to w sam raz; nie za słaby, nie za mocny. [4.5]
                Piana: Na początku była spora pianka; szybko opadła do drobnego kożuszka, który utrzymuje się długo. [4]
                Zapach: Przyjemny. Słodowo drożdzowy. Bez żadnych dziwnych posmaków. Nic do zarzucenia. [5]
                Smak: Muszę przyznać, że bardzo mnie zaskoczył. Przy pierwszym łyku poczułem dominujące akcenty jakby słodowo-miodowe, których całkowicie się nie spodziewałem (w końcu nie jest to piwo miodowe!). Trochę przypomina mi to posmak w piwie Cerna Hora Kvasar. Akcenty te są jednak całkiem przyjemne a piwo bardzo dobrze wchodzi. W tle za tym miodem umiarkowana szlachetna goryczka. Nie czuć procentów, pije się bardzo dobrze jak na mocne piwo. Reasumując: całkiem smaczne piwko! [4.5]
                Wysycenie: OK; ewentualnie może minimalnie bym je zmniejszył, bo po wypiciu piwka bąbelki lekko drapią w gardle [4]
                Opakowanie: Stara poczciwa porysowana butelka EURO wzbudzająca sentymenty i przypominająca dawne czasy (był to jeden z powodów dla których chciałem to piwko koniecznie kupić). Stylistyka nieco old-schoolowa, przypominająca mi początki lat 90-tych. Nic wystrzałowego, ale też jak najbardziej poprawna. Podany woltaż, ale bez ekstraktu. Na kontr-etykiecie wielkimi wołami napisane, że butelka bezzwrotna (szkoda; widocznie browar wyzbywa się już zalegających zapasów butelek EURO). Kapsel golas. Ogólnie szału może nie ma, ale za to wielki plus za stylistykę nawiązującą do lat mojej młodości. [4]
                Uwagi: Warka z datą przydatności do 27.10.13. Piwko jak najbardziej do powtórki. Spodziewałem się raczej czegoś z segmentu nisko-budżetowego (typu: Sarmackie Mocne), a dostałem bardzo dobre piwko. Szkoda, że kupienie tego piwa w Warszawie graniczy niemalże z cudem ...
                Zrobiłem też fotkę piwka i butelki. W wolnej chwili wrzucę na forum.

                Moja ocena: [4.575]

                Comment

                • Doczu
                  Member
                  • 07-2007
                  • 77

                  #68
                  O kurka. Dobrze że piszesz. Myślałem że tego piwa już nie leją do butelek, a tu taki surprise.
                  Zatem trzeba by się rozejrzeć.
                  Ile teraz kosztuje ?
                  Co do butelki bezzwrotnej to jesli dobrze pamiętam, to gdy pijałem je ostatnio (ze 2 lub 3 lata temu) to butelka już była bezzwrotna.

                  Comment

                  • gobong
                    Senior
                    • 04-2005
                    • 658

                    #69
                    Hmmm fakt trochę czasu upłynęło odkąd ostatnio przejeżdżałem przez Zawiercie, i nie twierdze tego ze 100% pewnością, ale te butelki mimo tego napisu o bez zwrotności są zwrotne. Jak przejeżdżam obok browaru zawsze staram się mieć skrzyneczkę na wymianę i biorę Bonera Mocnego warki nie są równe jedne bardzo dobre inne tylko dobre ale to piwo porównując cenę do jakości to mistrzostwo świata.

                    Comment

                    • NaturalArti
                      Member
                      • 09-2009
                      • 86

                      #70
                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Doczu Wyświetlenie odpowiedzi
                      O kurka. Dobrze że piszesz. Myślałem że tego piwa już nie leją do butelek, a tu taki surprise.
                      Zatem trzeba by się rozejrzeć.
                      Ile teraz kosztuje ?
                      Co do butelki bezzwrotnej to jesli dobrze pamiętam, to gdy pijałem je ostatnio (ze 2 lub 3 lata temu) to butelka już była bezzwrotna.

                      Ja kupowałem W Rodzince-Bis w Warszawie i płaciłem za to piwko 5 zeta. Nie mało, ale nie żałuję zakupu, bo mi smakowało. Pewnie w browarze jest dużo taniej, z tym że do Zawiercia nie bardzo mi po drodze.

                      Comment

                      • leona
                        PremiumUżytkownik
                        • 07-2009
                        • 5853

                        #71
                        Wreszcie. Piwo mego (browar.bizowego) niemowlęctwa powraca w nowej szacie, za to z alkoholem na poziomie 7,5 %

                        Comment

                        • Pendragon
                          Senior
                          • 03-2006
                          • 13950

                          #72
                          Różnica 0,9 punkta procentowego sugeruje, że to może być chłyt marketingowy i targetowanie na określonego klienta. Pamiętajmy, że to co pisz na etykiecie może mieć faktycznie o 1% mniej w przypadku piw mocnych i 0,5% w przypadku piw lżejszych (nigdy nie pamiętam czy granica leży na 5% czy na 5,5%)

                          moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                          Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                          Comment

                          • kosher
                            Senior
                            • 04-2005
                            • 2295

                            #73
                            Wraca, ale Browar na Jurze przeszedł przez ostatnie lata taką cenową rewolucję, że piwo widziałem za prawie 5 złotych w specjalistyku.
                            Targetem już jest chyba piwna hipsterka, którą przyciągną złote litery na etykiecie.
                            Last edited by kosher; 27-02-2017, 18:55.

                            Comment

                            • lukaszkempa
                              Junior
                              • 02-2019
                              • 1

                              #74
                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kosher Wyświetlenie odpowiedzi
                              Wraca, ale Browar na Jurze przeszedł przez ostatnie lata taką cenową rewolucję, że piwo widziałem za prawie 5 złotych w specjalistyku.
                              Targetem już jest chyba piwna hipsterka, którą przyciągną złote litery na etykiecie.
                              Wczoraj byłem z kolegą w Zawierciu po karton tych piw (20 szt) i cieszy mnie ten zakup ponieważ bardzo mi ten Bonerek smakuje, a pod koniec tygodnia jadę z innym kolegą na zakupy piwne
                              Piwo się zmieniło bo ma 7.2%, ładne nie przechodzone butelki i SMAK co najważniejsze także polecam

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎