Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Lwówek, Lwówek Książęcy

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Marusia
    Senior
    • 02-2001
    • 20211

    #76
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika leona Wyświetlenie odpowiedzi
    Wasza empatia w stosunku do Lwówka jest doprawdy ogromna. Zastanawiam się czy w innym przypadku nie ciskalibyście gromów i tyrad o strzelaniu sobie w stopę?
    Moja wypowiedź była przypuszczeniem, bez oceny sytuacji - nie wiem, skąd mogłeś wywnioskować, czy pochwalam, czy potępiam ten proceder
    www.warsztatpiwowarski.pl
    www.festiwaldobregopiwa.pl

    www.wrowar.com.pl



    Comment

    • ultima
      Junior
      • 02-2010
      • 29

      #77
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Kolor typowy dla tego typu piwa. Ciemno zloty, w sam raz. [4.5]
      Piana: Jak dla mnie idealna. Po nalaniu powstala kilkucentymetrowa, drobnoziarnista czapa, ktora utrzymala sie do ostatniego lyka piwa. Piana piekne osadzala sie na szkle w miare ubywania piwa z pokala. [5]
      Zapach: Przyjemny slodowo - chmielowy zapach, bez obcych nalecialosci. [5]
      Smak: Bardzo smaczny, delikatny, ale tresciwy, slodowy smak. Gorycz jest delikatna. Waznym i istotnym faktem jest to, ze pijac to piwo nie czuc w ogole alkoholu. Generalnie bardzo smaczne piwo. [4.5]
      Wysycenie: W sam raz, chociaz nie nalezy do zbytnio nagazowanych piw. [4.5]
      Opakowanie: Butelka zwrotna, taka jak Ciechan i z takim samym jak Ciechan kapslem. Etykieta mi sie podoba, brak jednak kontry. [4.5]
      Uwagi: Bardzo dobre piwo, ktore na pewno wejdzie do mojego stalego repertuaru.

      Moja ocena: [4.725]

      Comment

      • Kamień
        Senior
        • 07-2007
        • 361

        #78
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Złoto. Nie mam absolutnie żadnych zastrzeżeń. [5]
        Piana: Obfita, bardzo ładna, osadza się na szkle, trzyma do samego końca. [5]
        Zapach: Słodowo-piwniczny z chmielowymi aromatami. [4.5]
        Smak: Wyraźny słodowy, bardzo przyjemny, z piwniczno-grejpfrutową nutą (typową dla Ciechanów) oraz aromatyczną goryczką. Bardzo smaczne piwo, brawo! [5]
        Wysycenie: Gdyby było nieco większe, piwo było by troszkę bardziej orzeźwiające. [4]
        Opakowanie: Skromne, ale przejrzyste, w takim "starym" stylu. Ale może mogło by się troszkę bardziej rzucać w oczy na sklepowej półce.

        Ponadto na etykiecie, obok składu wyczytałem, że butelka jest bezzwrotna, choć na moje oko to zwykły amber :O. Bardzo dziwna sprawa jak na mały browar. [4]
        Uwagi: Bardzo udane piwo, wygląda, że będzie jednym z najczęściej pitych przeze mnie pilsów. Ta treściwa, smaczna słodowość skojarzyła mi się z piwami z browaru Svijany, ale ogólny charakter i ta piwniczność przypominają mi bardzo Ciechana sprzed 3 lat...

        Moja ocena: [4.725]

        Comment

        • yogin
          Junior
          • 07-2010
          • 4

          #79
          Piana jest

          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pendragon Wyświetlenie odpowiedzi
          Brak piany też coś przypomina
          Piana z piwa jest bardzo ładna, smak w porządku, jak przystało na lagera, goryczka wyczuwalna dosyć wyraźnie, nawet ciut irytująco w zapachu, nie mniej jednak całość stanowi zestaw jednorodnie skonczony.

          Comment

          • bobza
            Senior
            • 01-2009
            • 222

            #80
            Włączając się w dyskusje na temat alkoholu, napisze że ja czuje go w głowie dwóch pod rząd bym nie wypił. A bardzo ciekawa jest ta informacja
            Ekstrakt brzeczki podstawowej 12,1% wag (+/- 0,3); alkohol etylowy 4,2-6,2% obj.
            Pochodzi ona, z wpisu Piwa książęcego z Lwówka na listę produktów tradycyjnych MRiRW.
            Muszę przyznać że to potężny rozstrzał , wracając do samego trunku, to piwo dobre lepsze niż brat bliźniak, ale dla mnie za mocne i zbyt słodowe. Ja wręcz czułem delikatną słodycz na języku, w tej cenie do picia codziennego pozostanę przy czeskich dziesiątkach. Ale będę sprawdzał, co się dzieje z tym piwem.
            Last edited by bobza; 06-08-2010, 09:30.
            http://www.alebrowar.pl/

            http://www.facebook.com/AleBrowar

            Comment

            • yogin
              Junior
              • 07-2010
              • 4

              #81
              czeska dziesiątka

              Dla mnie 10 są troszkę zbyt subtelne, co do ilości alkoholu, butelkowe ma podaną wartość 6,2. Ale moze wczorajsza flaszeczka była trochę lżejsza , bo jakoś jej nie poczułem.

              Comment

              • lwowekslaski
                Member
                • 08-2008
                • 88

                #82
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika yogin Wyświetlenie odpowiedzi
                Dla mnie 10 są troszkę zbyt subtelne, co do ilości alkoholu, butelkowe ma podaną wartość 6,2. Ale moze wczorajsza flaszeczka była trochę lżejsza , bo jakoś jej nie poczułem.
                Dlatego na etykiecie jest podane: zawartość alkoholu do 6,2%

                Comment

                • kopyr
                  Senior
                  • 06-2004
                  • 9475

                  #83
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika lwowekslaski Wyświetlenie odpowiedzi
                  Dlatego na etykiecie jest podane: zawartość alkoholu do 6,2%
                  W UE podaje się wartość przeciętną i taka ma być podana. Określenie "do x%" jest równoznaczne z określeniem "alk. max. x%".
                  blog.kopyra.com

                  Comment

                  • bobza
                    Senior
                    • 01-2009
                    • 222

                    #84
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika lwowekslaski Wyświetlenie odpowiedzi
                    Dlatego na etykiecie jest podane: zawartość alkoholu do 6,2%
                    Ok, rozumiem że warki mogą się między sobą różnić, tylko podawanie rozstrzału 4,2 do 6,2 alk. a zarazem wahań ekstraktu na poziomie +/- 0,3, to trochę dużo. Jak dla mnie 2 % to wkraczamy w rozmowę, o dwóch różnych piwach. Chodzi mi oczywiście o informacje ze strony MRiRW z Listy produktów tradycyjnych, wpisano 26-06-2010, zakładam żę ministerstwo sobie samo tego nie wymyśliło tylko ktoś z browaru podał.
                    http://www.alebrowar.pl/

                    http://www.facebook.com/AleBrowar

                    Comment

                    • lwowekslaski
                      Member
                      • 08-2008
                      • 88

                      #85
                      Napisałem do jako żart, nie traktuj tego proszę poważnie Piwo ma zawartość 6,2% alkoholu.

                      Comment

                      • kopyr
                        Senior
                        • 06-2004
                        • 9475

                        #86
                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika lwowekslaski Wyświetlenie odpowiedzi
                        Napisałem do jako żart, nie traktuj tego proszę poważnie Piwo ma zawartość 6,2% alkoholu.
                        Wspaniały żart. Boki zrywać. Normalnie poturlałem się po podłodze.
                        blog.kopyra.com

                        Comment

                        • yogin
                          Junior
                          • 07-2010
                          • 4

                          #87
                          %

                          To pytani, czy norma nie określa ile alkoholu powinno sie znajdowac w piwie, bo to przypomina troche etykiety z prl w stylu zawartosc alkoholu od x1do x2
                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kopyr Wyświetlenie odpowiedzi
                          W UE podaje się wartość przeciętną i taka ma być podana. Określenie "do x%" jest równoznaczne z określeniem "alk. max. x%".

                          Comment

                          • kopyr
                            Senior
                            • 06-2004
                            • 9475

                            #88
                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika yogin Wyświetlenie odpowiedzi
                            To pytani, czy norma nie określa ile alkoholu powinno sie znajdowac w piwie, bo to przypomina troche etykiety z prl w stylu zawartosc alkoholu od x1do x2
                            Nie podaje się "od - do", tylko jedną wartość przeciętną.
                            blog.kopyra.com

                            Comment

                            • darekd
                              PremiumUżytkownik
                              • 02-2003
                              • 12205

                              #89
                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika lwowekslaski Wyświetlenie odpowiedzi
                              Napisałem do jako żart, nie traktuj tego proszę poważnie Piwo ma zawartość 6,2% alkoholu.
                              Występujesz na tym forum jako mniej lub bardziej formalny rzecznik browaru,
                              skoro piszesz że zawartość "do 6,2%" można traktować jako żart, choć tak jest akurat napisane na etykiecie... to chyba nie wypada Ci nie wierzyć.
                              Czy zatem napisy o zwartości ekstraktu, pasteryzacji, miejscu produkcji, to też dowcip i
                              tych informacji też nie trzeba traktować poważnie?

                              Comment

                              • Marusia
                                Senior
                                • 02-2001
                                • 20211

                                #90
                                Niedługo będzie nowa partia etykiet z poprawionymi danymi.
                                www.warsztatpiwowarski.pl
                                www.festiwaldobregopiwa.pl

                                www.wrowar.com.pl



                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎