Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Ciechanów, Porter 22º

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • WojciechT
    Senior
    • 09-2012
    • 2546

    Niby nie, ale jeśli piwo nie okazuje oznak zepsucia, a jednocześnie to piwo dobrze znoszące leżakowanie - to czemu nie? Niemniej dziwi mnie Twoja opinia, gdyż tej zimy wypiłem całą masę przeterminowanych porterów, a 22 z Ciechana były jednymi z z moich ulubionych.

    Comment

    • baroN1
      Senior
      • 08-2011
      • 181

      w zeszłym roku doznałem mega porażki jak w ciągu 30minut zdegustowałem 4 portery...
      były to:
      lwowski (wyleciał z butelki + woda w smaku)
      pardubicki (jeszcze gorzej)
      ciechan 18 (kiepsko, ale pijalnie)
      komes (kiepścizna totalna)
      wszystkie mniejwiecej po ok rok po terminie

      wypiłem kazdego po 100ml, bo więcej się nie dało, lub nie było sensu

      co do ciechana 22, bywa z nim różnie, ale z tego co przetestowałem to raczej jestem zawiedziony porterami po terminie....

      Comment

      • behegrzmot
        Senior
        • 01-2009
        • 276

        To raczej kwestia pecha; trafiły ci się same słabe warki. Radziłbym próbować jeden egzemplarz z danym terminem przydatności zanim zdecydujesz się na przetrzymanie większej ilości. Ostatnio na forum widzę fajną praktykę podawania konkretnej daty/nr warki pod recenzjami, cholernie przydatne przy zakupach.

        Możliwe też, że źle przechowywałeś te piwa. Nie miały przypadkiem za ciepło w lecie? Albo nie przemroziłeś ich w zimie?

        Comment

        • baroN1
          Senior
          • 08-2011
          • 181

          trzymam w szafce (w bloku), czy im za ciepło ? nie wiem, z żadnym piwem od 4-5lat nic się nie stało, więc podejrzewam że to nie tu jest problem. Także skłaniam się ku temu że kiepskie warki trafiłem
          Z reguły też wypije date przydatności, i piję na świeżo aby ocenić czy nada się na leżakowanie

          niedługo zapewne przeporwadzę kolejne degustacje przeleżakowanych porterów

          Comment

          • dlugas
            Senior
            • 04-2006
            • 4014

            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika behegrzmot Wyświetlenie odpowiedzi
            Ostatnio na forum widzę fajną praktykę podawania konkretnej daty/nr warki pod recenzjami, cholernie przydatne przy zakupach.
            nawet wiem, kto ciśnie podawać warki, szczególnie przy porterach :]
            Last edited by dlugas; 11-03-2015, 12:04.
            Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
            Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
            FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

            Comment

            • toto
              Senior
              • 12-2006
              • 949

              Kolor ciemny, pod światło rubinowo-brązowe refleksy.
              Piana minimalna, niknie bardzo szybko.
              Zapach likierowy z wyraźnym alkoholem, wiśnie, porzeczki, trochę słodu, pumpernikiel, wędzone śliwki.
              Smak słodowy, wyraźnie palony, owocowy, podwyższona kwasowość, wyczuwalny alkohol. W odbiorze gładkie.
              Nasycenie średnie.
              Warka do 8.01.2014. Nienajgorszy porter, choć przechowywanie zniósł średnio - alkohol nie ułożył się.

              Comment

              • WojciechT
                Senior
                • 09-2012
                • 2546

                Warka do 5 marca 2014. Czyli przeterminowane ponad rok.

                Bardzo gęste, treściwe, czekoladowe, palone. Piana prawie że niezniszczalna. Lekko owocowe, ale mniej, niż można spodziewać się po przeterminowanym porterze bałtyckim. Bywały lepsze warki, ale i tak jest bardzo smaczna. Alkoholu oczywiście nie czuć.

                Chciałbym, żeby na świecie portery bałtyckie cieszyły się taką estymą, jak RISy - a nie ma żadnego powodu, by tak nie było.

                Comment

                • Dukat_WSI
                  Senior
                  • 03-2015
                  • 781

                  Moim zdaniem najlepszy porter bałtycki. Czekoladowy i treściwy, alkohol niezbyt wyczuwalny. Leżakowany nie jest rewelacyjne, ale tak z 2 miesiące przed terminem ten porter jest pycha i wręcz podchodzi pod RIS-a.

                  Comment

                  • gobong
                    Senior
                    • 04-2005
                    • 658

                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Dukat_WSI Wyświetlenie odpowiedzi
                    Moim zdaniem najlepszy porter bałtycki. Czekoladowy i treściwy, alkohol niezbyt wyczuwalny. Leżakowany nie jest rewelacyjne, ale tak z 2 miesiące przed terminem ten porter jest pycha i wręcz podchodzi pod RIS-a.
                    Wyjaśnij mi proszę w czymże to jakiś tam RIS lepszy od dobrego Portera Bałtyckiego. Może to temat na odrębny watek?

                    Comment

                    • rgrzech
                      Senior
                      • 12-2013
                      • 230

                      Ocena z ARTomatu

                      Kolor: Nieprzejrzyście czarny. [5]
                      Piana: Beżowa, drobno i średnio pęcherzykowa, zwarta, bardzo nietrwała. [3]
                      Zapach: Melasa, lukrecja, suszona śliwka węgierka, cukier kandyzowany, gorzka czekolada oraz lekka nuta alkoholowa. [4.5]
                      Smak: Nuty melasy, lukrecji i cukru kandyzowanego. Goryczka dobrze zaznaczona, pochodząca od ciemnych słodów, przy tym brak nut kwaśnych. Piwo jest wytrawne, gładkie, wodniste? Mamy przecież do czynienia z zawodnikiem 22Blg. Alkohol mimo, że pojawił się w aromacie, w smaku jest bardzo dobrze ukryty. W efekcie tego mamy piwo zdradziecko pijalne. Finisz budują nuty melasy i brązowego cukru - przyjemne zestawienie. [4]
                      Wysycenie: Niskie - idealne. [5]
                      Opakowanie: Etykieta i krawatka mają dostojny charakter, pasują do piwa. Kontra z reklamą piw z Bojanowa wygląda bardzo tanio. [4]
                      Uwagi: Mocno wytrawny porter z dobrze ukrytym alkoholem. Warka do 15.06.2015.

                      Moja ocena: [4.175]

                      Comment

                      • Dukat_WSI
                        Senior
                        • 03-2015
                        • 781

                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika gobong Wyświetlenie odpowiedzi
                        Wyjaśnij mi proszę w czymże to jakiś tam RIS lepszy od dobrego Portera Bałtyckiego. Może to temat na odrębny watek?
                        Proszę:
                        Wszystko co związane z piwem i browarnictwem...Poddziały: Prasówka | Biblioteka | Ogłoszenia branżowe

                        Comment

                        • DariuszSawicki
                          Senior
                          • 08-2012
                          • 2868

                          Spróbowałem dziś po dwóch latach przerwy.

                          Barwa czarna, pod światło są widoczne delikatne, rubinowe przebłyski.
                          Piana prawie brązowa, ładna. Za szybko jednak opadła.
                          Aromat intensywny i złożony. Dominuje czekolada z bakaliami, głównie rodzynkami i suszonymi śliwkami. Kawy jest mało, pojawia się po jakimś czasie wraz z lekką nutą alkoholową.
                          W smaku spodziewałem się wyraźnej słodyczy, ale nic z tych rzeczy. Piwo jest wytrawne, a nawet goryczkowe. Tu dopiero, czyli na języku czuć paloność. Wręcz jakbym pił napój ze spalonych kabli. Można też wyróżnić parę owoców, suszone śliwki, ciemne winogrona i delikatna wiśnia. Alkoholu w smaku nie czuć, ale piwo przyjemnie rozgrzewa i drapie zadziornie na przełyku pięknie spływając do żołądka.
                          Piwo tylko dla twardzieli...

                          Jeszcze niedawno moim numerem 1 wśród porterów był ten z Olsztyna. Obecnie nie jest nawet na podium, co nie znaczy, że jakoś się zbytnio popsuł. Po prostu konkurencja podwyższyła poprzeczkę.
                          1. Komes 2. Ciechan 3. Cieszyński (Żywiec Porter).
                          Warka do 18.09.2015.

                          Comment

                          • Dukat_WSI
                            Senior
                            • 03-2015
                            • 781

                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika DariuszSawicki Wyświetlenie odpowiedzi
                            Spróbowałem dziś po dwóch latach przerwy.

                            Barwa czarna, pod światło są widoczne delikatne, rubinowe przebłyski.
                            Piana prawie brązowa, ładna. Za szybko jednak opadła.
                            Aromat intensywny i złożony. Dominuje czekolada z bakaliami, głównie rodzynkami i suszonymi śliwkami. Kawy jest mało, pojawia się po jakimś czasie wraz z lekką nutą alkoholową.
                            W smaku spodziewałem się wyraźnej słodyczy, ale nic z tych rzeczy. Piwo jest wytrawne, a nawet goryczkowe. Tu dopiero, czyli na języku czuć paloność. Wręcz jakbym pił napój ze spalonych kabli. Można też wyróżnić parę owoców, suszone śliwki, ciemne winogrona i delikatna wiśnia. Alkoholu w smaku nie czuć, ale piwo przyjemnie rozgrzewa i drapie zadziornie na przełyku pięknie spływając do żołądka.
                            Piwo tylko dla twardzieli...

                            Jeszcze niedawno moim numerem 1 wśród porterów był ten z Olsztyna. Obecnie nie jest nawet na podium, co nie znaczy, że jakoś się zbytnio popsuł. Po prostu konkurencja podwyższyła poprzeczkę.
                            1. Komes 2. Ciechan 3. Cieszyński (Żywiec Porter).
                            Warka do 18.09.2015.
                            Piłem dziś Porter Warmiński z datą do ok. połowy czerwca 2015 i był absolutnie genialny.

                            Comment

                            • Crim44
                              Member
                              • 09-2014
                              • 88

                              Ocena z ARTomatu

                              Kolor: ciemna nieprzeźroczysta [4.5]
                              Piana: bardzo ładna zbita, drobna, zostaje na długo [4.5]
                              Zapach: słodko palony, kawa, ciemna czekolada [4.5]
                              Smak: słodko kwaśny, kawa z czekoladaą gorzką, goryczka delikatna rozgrzewająca, przypalone pieczywo ciemne [4]
                              Wysycenie: niskie [4.5]
                              Opakowanie: ujdzie, najsłabszy element tego piwa, nic ciekawego [3.5]
                              Uwagi: warka 4.09.2015, leżało u mnie w domu prawie 2 miesiace, często jak jest świeży goryczka jest mocno alkoholowa gryzie w przełyk, tutaj bez takich efektów, zdecydowanie z polskich porterów jeden z lepszych a zarazem najbardziej nadajacy sie do leżakowania

                              Moja ocena: [4.25]

                              Comment

                              • rafael52
                                • 12-2013
                                • 478

                                Ocena z ARTomatu

                                Kolor: ciemnobrunatny, klarowny. [5]
                                Piana: obfita, drobnopęcherzykowa, dość trwała, zostawia pewne ślady na szkle. [4.5]
                                Zapach: średnio intensywny, ale złożony, wyczuwalne sporo akcentów ciemnych słodów, czerwone owoce, wiśnie śliwki, delikatne melanoidyny, nuty kakao i ciemnej, gorzkiej czekolady, alkohol dość wyraźny, ale nie jest jakoś nieprzyjemny. [4.5]
                                Smak: piwo raczej w kierunku wytrawnego, wyczuwalne wszystko to co w aromacie, z wyraźnymi nutami gorzkiej czekolady, która nadaje przyjemnej goryczy, alkohol niestety trochę zbyt nachalny. [4]
                                Wysycenie: średnie, dobre. [4.5]
                                Opakowanie: etykieta i krawatka całkiem ładne, niestety kontra i kapsel trochę do nich nie pasują. [4]
                                Uwagi: warka do 05.11.2015.

                                Moja ocena: [4.3]

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎