Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Namysłów, Mocne Kuflowe

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • roofman
    Member
    • 10-2011
    • 34

    #16
    Okazja się nadarzyła na spróbowanie...
    Zapach... jaki zapach? Może lekko wyczuwalny, lekko słodowy z nutą alkoholu. Piwo pachnie bardzo słabo w sensie że... można się wwąchiwać i nie bardzo można określić co czuć.
    Piana średnio i grubo bąbelkowa, dość pokaźna po nalaniu, znikająca w oczach, pozostawia śladowe mazy na powierzchni piwa i ściankach szklanki po jakimś czasie.
    Smak taki... słodowo-chmielowy i zarazem lekko rozwodniony, w niczym nie wyróżniający się - lekka goryczka przykryta słodem. Jak ktoś już wcześniej zauważył goryczka jest specyficzna, lekko drapiąca w gardle, jednak szybko znikająca. Po przełknięciu piwa pozostaje tylko smak słodu ale nie jest jakiś nachalny a raczej lekki i przyjemny.
    Alkohol dobrze schowany. Przy 7.2% spodziewałem się większego ataku.
    Puszka prosta, nie wyróżniająca się - no może poza dużym napisem 7.2%
    Ogólnie piwo pijalne, na pewno pozostawiające w tyle wszelkie tatry, żubry i inne lechy.
    Takie do wypicia bez wykrzywiania języka jakąś na siłę wciskaną 'egzotyką'.

    Comment

    • Radical
      Senior
      • 03-2008
      • 145

      #17
      Kupiłem z ciekawości... Piwo w mojej okolicy określane mianem żulerskiego, bo tanie i mocne. Zapach słodowy, lecz delikatny. Kolor jest zbyt jasny a piana szybko opada, pozostawiając osad na szklance. Smak delikatno słodowy, przemienia się w goryczkowo alkoholowy z kwaśno gorzkawym finiszem.

      Powiem tak: Piwo nie mojego kalibru, ale w tej kategorii koncerniaki wymiękają. Przynajmniej da się je wypić i nie odbija się tak paskudnie jak np. Dębowe.
      Radical.

      Comment

      • Nakwasowany
        Junior
        • 09-2012
        • 1

        #18
        Piję to piwo od roku, zazwyczaj w piątek 4 piwka i w sobotę 4 piwka. jak dla mnie rewelacja pod względem ceny 2 zł w sklepie monopolowym na osiedlu. Smak też ujdzie chociaż czasem trafia się taki metaliczny posmak. Właśnie kupiłem dzisiaj 4 Kufowe. Zapowiada się interesujący wieczór

        Comment

        • mrmario
          Member
          • 03-2012
          • 40

          #19
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Nakwasowany Wyświetlenie odpowiedzi
          Piję to piwo od roku, zazwyczaj w piątek 4 piwka i w sobotę 4 piwka. jak dla mnie rewelacja pod względem ceny 2 zł w sklepie monopolowym na osiedlu. Smak też ujdzie chociaż czasem trafia się taki metaliczny posmak. Właśnie kupiłem dzisiaj 4 Kufowe. Zapowiada się interesujący wieczór
          Ja piję wtedy gdy następnego dnia nie muszę wstawać do pracy
          Można wypić jak nie ma nic lepszego pod ręką, szkoda że nie występuje w butelce.
          Jak ktoś widział to pisać w jakim sklepie.
          Naprawa i sprzedaż komputerów, pogotowie komputerowe, odzyskiwanie danych, tworzenie stron internetowych, optymalizacja i pozycjonowanie stron www.

          Comment

          • Sexcellent
            Junior
            • 10-2013
            • 1

            #20
            Ale tu raczej trudno o coś lepszego z tej półki. Wypiłem już sporo i staram się próbować wszelkiego, co mi nie znane. Ale browar Namysłów zrobił kawał porządnej rzeczy, która raczej nokautem powala wszystko w swej kategorii. Szkoda, że tak późno je odkryłem, bo bym pił codziennie.

            Comment

            • Mario_Lopez
              Senior
              • 08-2009
              • 991

              #21
              Ciekawe czemu Browar Namysłów nie przyznaje się do tego piwa na swojej stronie internetowej, czyżby to była aż taka ujma dla nich?
              Ale nie o tym, bo to u Was, nie u mnie
              Ale nie o tym, bo to u Was, nie u mnie...


              EBE EBE

              Comment

              • pioterb4
                Senior
                • 05-2006
                • 4322

                #22
                Tak samo jak Amber do Pirackiego. To są takie czarne owce w portfolio browarów

                Comment

                • dlugas
                  Senior
                  • 04-2006
                  • 4014

                  #23
                  Puszka, kupiona za 1,89zł
                  Piana jest i za chwilę jej nie ma.
                  W zapachu słodowe z nutą winną.

                  W smaku słodowe, lekko winne na finiszu leciutko kwaskowe. Takie słodowe i nijakie piwo.
                  Jak na stronga nie jest źle, bo wypiłem bez jakiś tam problemów całe, ale kupić ponownie nie kupię.
                  Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
                  Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
                  FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

                  Comment

                  • marek_____
                    Member
                    • 07-2004
                    • 35

                    #24
                    Ulepkowata sztuczna słodycz, dziwny kwasek, nachalnie palący alkohol. Jedyny mały plus to to, że po przełknięciu tego wszystkiego na języku zostaje jakaś tam mała goryczka. Początkowo zaskoczony niezłą pianą obserwowałem, jak szybko zredukowała się do zera totalnego i piwo wyglądało jak zabarwiona woda, a im bardziej się ogrzewało, tym smakowało jeszcze gorzej.

                    Comment

                    • Mario_Lopez
                      Senior
                      • 08-2009
                      • 991

                      #25
                      Marek, spodziewałeś się czegoś lepszego od "piwa" mocnego, w dodatku dostępnego tylko w puszkach w co trzecim sklepie? ?
                      Last edited by Mario_Lopez; 12-11-2014, 10:43.
                      Ale nie o tym, bo to u Was, nie u mnie
                      Ale nie o tym, bo to u Was, nie u mnie...


                      EBE EBE

                      Comment

                      • WojciechT
                        Senior
                        • 09-2012
                        • 2546

                        #26
                        Ocena z ARTomatu

                        Kolor: Bardzo blady jak na strong lagera. Klarowny. [4.5]
                        Piana: Yyy... Nalałem piwo, zrobiłem zdjęcie, tego, co udawało pianę, już nie ma. [1.5]
                        Zapach: Landrynki, coś nieprzyjemnego. [2]
                        Smak: Prawie nie ma, a to, co jest, to lekka słodkość, lekki kwasek, tyle. Ale, o dziwo, nawet nie męczy. I nie czuć mocy! [2]
                        Wysycenie: Za wysokie. [4]
                        Opakowanie: I znowu o dziwo, skład pełen. Jak rozumiem - jęczmień browarny to jęczmień niesłodowany? Czy nie tak? Poza tym typowa żulpuszka. I co to znaczy "mocno warzone"? A "cenione przez smakoszy" trochę bawi. [3.5]
                        Uwagi: Piłem to piwo kilka lat temu przed Slot-Art-Festiwal, gdzie wystawiałem się ze swoim stowarzyszeniem (a na festiwalu obowiązuje prohibicja - więc trzeba było się na szybko czymś znietrzeźwić) i wtedy wchodziło, jak na menelbier, całkiem ładnie. Teraz też wchodzi bezpretensjonalnie. A skusiłem się na nie, gdy kupowałem w pobliskim markecie La Trappe, a stojące przede mną w kolejce żuliki zachwalały ten wynalazek.

                        W skrócie: niedobre jak wszystko tego typu, ale wypić się da.

                        Moja ocena: [2.25]
                        Last edited by WojciechT; 19-03-2015, 21:23.

                        Comment

                        Przetwarzanie...
                        X
                        😀
                        🥰
                        🤢
                        😎
                        😡
                        👍
                        👎