Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Ciechan, Maciejowe

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • toto
    Senior
    • 12-2006
    • 949

    #31
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: brunatny, pod światło intensywnie czerwony, przejrzysty [5]
    Piana: niska, dość drobna, ale opada dość szybko [2]
    Zapach: mocno karmelowo-owocowy, dość przyjemny [4]
    Smak: Słodkie, karmelowe, słabo wyczuwalne nuty palone. Jako całość trochę mdławe. [3.5]
    Wysycenie: małe, choć nawet pasujące do stylu [3]
    Opakowanie: butelka amber, kapsel Piwa Regionów, brunatna wersja typowej etykiety Ciechana, ale zbyt monochromatyczna - nie podoba mi się. Są wszystkie dane. [2]
    Uwagi:

    Moja ocena: [3.5]

    Comment

    • Candlekeep
      Senior
      • 11-2007
      • 367

      #32
      Mi póki co to piwo nie podchodzi. Karmelek - słodkawy i leciutki.
      Nieeee, to nie jest "moja" linia piw i o ile inne piwa ciechanowskie (poza miodowym, bo za miodowymi nie przepadam) bardzo mi pasują, o tyle Maciejowe sobie odpuszczam.
      Last edited by Candlekeep; 03-10-2010, 14:47.

      Comment

      • Twilight_Alehouse
        Chmielowisko.pl
        • 06-2004
        • 6310

        #33
        Warka ważna do 11 października jest wyjątkowo nieudana. Kwaskowata, zbyt wytrawiona, z nieprzyjemną cierpkością.

        Comment

        • raven77
          Member
          • 01-2010
          • 73

          #34
          Coś niedobrego dzieje się z tym piwem, nabyłem dziś 2 butelki z terminem do 18.10 i obydwie skwaśniałe w stopniu kwalifikującym wylewkę do zlewu. Szkoda, miałem wielką ochotę na spróbowanie tego Ciechana.
          London Stouts & Splendid Old Ales
          Косово је Србија!

          Comment

          • Xarlith
            Junior
            • 06-2009
            • 4

            #35
            Z datą do 11.10 musiałem wylać. Zapach kapusty kiszonej, smak... kwas, a w tle prawidłowy kawowo karmelowy posmak. Sporo odczekam zanim zaryzykuję kolejny raz zakup tego piwa.
            Last edited by Xarlith; 13-10-2010, 11:52.

            Comment

            • disko
              Member
              • 04-2010
              • 76

              #36
              Ja rowniez kupilem dwie butelki z warki do 18.10 i obie musialem wylac po dwoch lykach, bo byly kwasne. Przykro mi, ale nie mam zamiaru probowac tego piwa ponownie, skoro browar pozwala sobie na wypuszczanie piwa takiej jakosci.
              Last edited by disko; 13-10-2010, 12:56.

              Comment

              • TomX
                Senior
                • 09-2004
                • 1035

                #37
                Ciekawe, że 3 "nowych kolegów na forum" połączyło siły we wspólnym najeżdżaniu na Maciejowe

                Piłem partię z datą 18.10 i była bardzo dobra - zero kwasu, intensywnie karmelowo - kawowe smaki, lekka i przyjemna goryczka a do tego słodycz, pasująca tu i nie nachalna. Świetne było - choć prawda, wzięte z dobrego sklepu, z lodówki.
                Piwo, góry, jaskinie... tego mi trzeba!

                I Ty bądź bohaterem w swoim domu - zostań piwowarem domowym! :)

                Comment

                • bobza
                  Senior
                  • 01-2009
                  • 222

                  #38
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika TomX Wyświetlenie odpowiedzi
                  Ciekawe, że 3 "nowych kolegów na forum" połączyło siły we wspólnym najeżdżaniu na Maciejowe
                  Bez przesady kolego, partia 18.10 jedno wyśmienite, jedno taki kwas że głowa mała, kupione w tym samym sprawdzony sklepie.
                  http://www.alebrowar.pl/

                  http://www.facebook.com/AleBrowar

                  Comment

                  • disko
                    Member
                    • 04-2010
                    • 76

                    #39
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika TomX Wyświetlenie odpowiedzi
                    Ciekawe, że 3 "nowych kolegów na forum" połączyło siły we wspólnym najeżdżaniu na Maciejowe

                    Piłem partię z datą 18.10 i była bardzo dobra - zero kwasu, intensywnie karmelowo - kawowe smaki, lekka i przyjemna goryczka a do tego słodycz, pasująca tu i nie nachalna. Świetne było - choć prawda, wzięte z dobrego sklepu, z lodówki.
                    Moze po prostu popatrz na date rejestracji Ja wzialem tez z dobrego sklepu, ale z polki, na ktora w swieci slonce w trakcie dnia. Jednak pilem tez inne piwa brane z tej polki i zawsze wszystko bylo tak, jak powinno. Dlatego uwazam, ze to wina browaru, a nie sklepu.

                    Comment

                    • petrus33
                      Gość
                      • 01-2008
                      • 888

                      #40
                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika disko Wyświetlenie odpowiedzi
                      Ja wzialem tez z dobrego sklepu, ale z polki, na ktora w swieci slonce w trakcie dnia
                      Takie opinie nie powinny być w ogóle brane pod uwagę. Jeśli ktoś kupuje piwo stojące na słońcu, w sklepie, którego właściciel nie ma pojęcia o przechowywaniu tego typu trunków, to nie dziwię się, że to piwo może być popsute. Dziwię się tym, którzy wybierają w taki sposób piwa. Widać jak na dłoni, że nie mają oni pojęcia co czynią. Te wszystkie jęczenia o skwaśniałym piwie można tak naprawdę o kant d.....y potłuc. Takie opinie nic nie wnoszą do dyskusji, poza sfałszowanym obrazem produktów danego browaru, krzywdząc zarówno sam browar jak i wciskając nam wszystkim ciemnotę. To, że jeden matołek z drugim, nie potrafi sobie piwa kupić, nie świadczy wcale o złej jakości danego produktu. Świadczy jedynie o głupocie kupującego

                      Comment

                      • ART
                        mAD'MINd
                        • 02-2001
                        • 23807

                        #41
                        Po pierwsze to browar sprzedaje tak piwo jak i wiedzę sklepikarzowi na temat przechowywania swych produktów. Jeśli sklepikarz się do tego nie stosuje lub takiej wiedzy nie pozyskał od producenta to nie jest to wina kupującego, choć ten jeśli wie że piwo jest źle przechowywyane, nie powinien być zdziwiony faktem iż zakupione piwo jest zepsute.
                        - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                        - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                        - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                        Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                        Comment

                        • petrus33
                          Gość
                          • 01-2008
                          • 888

                          #42
                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika ART Wyświetlenie odpowiedzi
                          Jeśli sklepikarz się do tego nie stosuje lub takiej wiedzy nie pozyskał od producenta to nie jest to wina kupującego, choć ten jeśli wie że piwo jest źle przechowywyane, nie powinien być zdziwiony faktem iż zakupione piwo jest zepsute
                          I właśnie o to mi chodzi !
                          Matołem jest ten, kto kupuje świadomie (nieświadomie) piwa narażone na zepsucie.
                          Tak jak już pisałem, mnie się nigdy nie trafiło kwaśne piwo, a kupuję w trzech sklepach Jola + Rudnickiego + Rodzinka Bis.

                          Comment

                          • bobza
                            Senior
                            • 01-2009
                            • 222

                            #43
                            Maciejowe kupiłem w sklepie branżowym, istniejącym przynajmniej od 7 lat, kupuje tam regularnie od bardzo dawna i nigdy nie było problemu, piwo nie stoi na słońcu bo tam okien nie ma a lokal jest klimatyzowany. Kupiłem tam cztery Maciejowe z różnych warek, ostatni zakup z datą 18-10. Ja swoje wypiłem ze smakiem, natomiast szwagierka się wierciła kręciła głupio jej było coś powiedzieć, dopiero jak spróbowałem to wyszło szydło z worka. Tylko się zbłaźniłem chcąc jej pokazać uroki piw regionalnych.

                            Z matołami to sobie daruj
                            http://www.alebrowar.pl/

                            http://www.facebook.com/AleBrowar

                            Comment

                            • raven77
                              Member
                              • 01-2010
                              • 73

                              #44
                              Ja swoje zakupiłem w nowym (czynnym od poniedziałku) sklepie specjalistycznym na Ratajczaka w Poznaniu, nie były przechowywane w lodówce, ale też nie wchodzą w grę żadne promienie słoneczne. Przy następnej wizycie oczywiście zgłoszę problem sprzedawcy.

                              Ciechanów piję sporo z różnych miejsc i taka historia przydarzyła mi się po raz pierwszy, stąd moje spore zdziwienie. Pewnie bym się nią nie dzielił, gdyby nie spowodowały podobnych przeżyć jak u bobzy
                              No nic, poczekam na kolejną partię i tyle.

                              PS Ależ tu niektórzy spięci, chciałem dobrze, przecież forum czytają osoby z browaru w Ciechanowie, a jakiś warszawiok nazywa mnie matołem.
                              London Stouts & Splendid Old Ales
                              Косово је Србија!

                              Comment

                              • ART
                                mAD'MINd
                                • 02-2001
                                • 23807

                                #45
                                Nie przejmuj się, ten człek tak ma
                                Last edited by ART; 14-10-2010, 19:25.
                                - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                                - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                                - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                                Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎