Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Ciechan, Maciejowe

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • wrednyhawran
    Senior
    • 07-2010
    • 1784

    #61
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Ładny, palony, ciemny. [4.5]
    Piana: Całkiem przyzwoita, może niezbyt trwała, ale gęsta, zostawia sporo śladów na szkle i kożuszek na powierzchni, aż do końca. [4]
    Zapach: Wyraźna kawa, paloność i karmel. Zapowiada sporą słodycz w smaku. [4]
    Smak: Zgodnie z oczekiwaniami, zapachem oraz opisem na etykiecie - smak karmelowy, przede wszystkim mocno słodki, w tle wyraźna paloność i kawowa goryczka, która ratuje od zalepienia, choć piwko jest bardzo smaczne, to podobnie jak np. czarną fortunę ciężko byłoby wypić więcej niż jedno. Mimo wszystko przy niskim woltażu spora treściwość i brak pustki w smaku, jakby obniżyć słodycz byloby naprawdę super. [4]
    Wysycenie: Niezbyt wysokie, trzyma do końca delikatne bąbelki, moim zdaniem jest idealne, świetnie pasuje do smaku piwa. [5]
    Opakowanie: Etykieta w stylu Ciechanów, z tym że na ciemnym tle, stylowa, ładna. Wszystkie informacje podane, szkoda tylko że nie ma dedykowanego kapsla. [4.5]
    Uwagi: Smaczne piwo w stylu Karmi oraz Fortuny Czarnej. Adresowane pewnie głównie do kobiet. Czasem warto wrócić.

    Moja ocena: [4.1]
    Czy jest coś lepszego niż piwo? - Dwa piwa!
    Małe Piwko Blog
    Małe Piwko Blog na facebooku
    Domowy Browar Demon

    Comment

    • cichy75
      Junior
      • 02-2011
      • 4

      #62
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika yavo Wyświetlenie odpowiedzi
      Na stronie Ciechana o piwie ani me, ani be...
      Strona Ciechana to od dawna największy wstyd tego browaru. Brak aktualizacji, brak nowych marek...

      Za to Maciejowe bardzo przyjemne, nieprzesłodzone, bardzo ładny intensywnie brązowy kolor z akcentami ciemnorubinowymi.

      Gdy wypije dwa-trzy piwa i wiem, że o następne będzie za dużo, otwieram to.
      Last edited by cichy75; 22-07-2011, 17:05.
      Hop, szklankę piwa!

      Comment

      • szalina
        Member
        • 01-2010
        • 42

        #63
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: klasyczny kolor ciemnego piwa, mocno brązowy [5]
        Piana: słaba, krótka [2]
        Zapach: intensywny, słodowy, roślinny, nuta rzeżuchy [5]
        Smak: mocno słodowy, palony, z późniejszą goryczką, słodkie ale nie za słodkie [4.5]
        Wysycenie: akuratne, szczypiące w język [5]
        Opakowanie: klasyczna ciechana ale w ciemnej tonacji, elegancka, wyróżnia się na półce [5]
        Uwagi: na etykiecie wg opisu alk. 3,2 obj, ekstr. 11% wag.

        Moja ocena: [4.5]

        Comment

        • Arecki71
          Member
          • 05-2011
          • 37

          #64
          Maciejowe piłem wczoraj pierwszy raz. Trochę słodkawe no ale w sumie jest dosładzane więc i słodkawe w smaku. Kupiłem je raczej żonie i naprawdę przyznała że jej smakowało. Porównywała je do smaku kawowego Karmi ale w Maciejowym więcej alkoholu no i więcej piwa w piwie

          Comment

          • Mario_Lopez
            Senior
            • 08-2009
            • 991

            #65
            Bardzo fajne karmelowe piwo, barwa ciemnej wiśni, piana imponująca, gęsta, utrzymująca się bardzo długo.
            W smaku karmel, kawa, palone nutki oraz trochę suszonych owoców, co najważniejsze nie jest mdłe ani co za tym idzie przyciężkawe.
            Na pewno warto spróbować.
            Ale nie o tym, bo to u Was, nie u mnie
            Ale nie o tym, bo to u Was, nie u mnie...


            EBE EBE

            Comment

            • zgroza
              Senior
              • 03-2008
              • 3597

              #66
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: ciemnobrązowe [4]
              Piana: gęsta i trwała [4.5]
              Zapach: karmelowo-palony [4]
              Smak: treściwe, dość palone, lekko kolowe, posmak trochę ziołowy, dominuje gorzyczka [4.5]
              Wysycenie: odpowiednie [4]
              Opakowanie: wszystkie informacje są, ciemne trochę [3.5]
              Uwagi: Zdecydowanie najlepsze piwo Ciechana, wyjątkowo dobra inicjatywa w polskim piwowarstwie.

              Moja ocena: [4.225]
              Lotna ekspozytura browaru

              Też Was kocham.

              Comment

              • kamcio1990
                Senior
                • 11-2010
                • 300

                #67
                Piwo idealne do szybkiego ugaszenia pragnienia. W lato będzie super odskocznią od lekkich pilsów. Trochę za słodkie, ale...

                Comment

                • robert2
                  Member
                  • 08-2011
                  • 87

                  #68
                  Lekkie ciemne piwo jak dla nie dość dobre:kolor podpalany ciemny piana niestety zaraz znikła po nalaniu i zrobił się kożuch w smaku wyczuwalna słodycz karmel i na końcu fajna goryczka podsumowując piwo do wypicia w gorące dni- na upał w sam raz

                  Comment

                  • von_scheisse
                    Senior
                    • 02-2012
                    • 488

                    #69
                    Jak na ten typ piwa to jest ono bardzo przyjemne - stonowaną słodycz karmelową czuć tylko na początku każdego łyku, potem dochodzą do głosu palone smaki kawowe wraz z wyraźną i osadzającą się na dłużej na podniebieniu kawową goryczką. Zapach kawowo-karmelowy. Barwa ciemno brązowa, piwo przejrzyste. Piana niestety słaba, szybko zredukowała się do obrączki zanim zniknęła całkowicie (piwo schłodzone - ponad 5 godzin w lodówce).

                    Ogólnie jestem mile zaskoczony - spodziewałem się piwa na tyle słodkiego, że mi nie podejdzie. Dzięki wyraźnej goryczce jest ono okej
                    Chmielnik Jakubowy - blog o piwie:
                    http://www.chmielnik-jakubowy.pl
                    https://www.facebook.com/chmielnik.jakubowy/

                    Comment

                    • Paco
                      Senior
                      • 12-2007
                      • 265

                      #70
                      Miałem okazję pić wczoraj Maciejowe i niestety ale byłem niemile zaskoczony zapachem, był bardzo nieprzyjemny, chwilami odpychający, przypominający stęchliznę lub coś podobnego. Bardzo długo męczyłem się żeby wypić całość. Na szczęście z pszenicznym było już wszystko ok.
                      Grunt to się nie przejmować, piwo pić i obserwować
                      zbieram ELBING
                      wymiana--> http://picasaweb.google.com/PacoElbl

                      Comment

                      • Zybex
                        Senior
                        • 07-2012
                        • 222

                        #71
                        Nieprzyjemny zapach... wymiocin(!) skutecznie zniechęcił mnie do delektowania się piwem. Z zatkanym nosem udało się uszczknąć ledwo kilka łyków, ale przecież nie o to chodzi. Z tego co czytam na forum wynika, że to nie był jednostkowy przypadek.

                        Szkoda...

                        Comment

                        • minib00m
                          Member
                          • 11-2012
                          • 60

                          #72
                          Ocena z ARTomatu

                          Kolor: Rubinowy, jak w jakimś dobrym koźlaku. [5]
                          Piana: Drobna, wianuszek i kożuszek się trzyma cały czas. Oblepia szkło. [4]
                          Zapach: Bardzo solidna słodowość, karmel. No, zapach słodu jest super ;-) To jest coś. Bardzo zachęcający. [4.5]
                          Smak: Podobnie jak w zapachu. Piwo zdecydowanie słodkie, jest bardzo lekkie i mocno pijalne. Nadaje się do jakichś deserów bez wątpienia.
                          Dominujący karmel, czekoladka i słodowość. [4.5]
                          Wysycenie:Średnie w stronę niskiego, bardzo dobrze pijalne!!! [4.5]
                          Opakowanie: Standard od Ciechana, zamek ciechanowski na etykiecie, krawatka bez zmian. Kolorystyka pasująca do koloru piwa, jednak wszystko zrobione bez szału, ale elegancko. [4]
                          Uwagi: Lekko podchodziłem do tego piwa z dystansem, myśląc, że będzie to jakiś słodki ulepek. Przeciwnie, bardzo polecam to piwko. Jest mocno pijalne i do deseru czekoladowego jak znalazł! Albo dla pań jako alternatywa od koncernowych ulepków :-)

                          Moja ocena: [4.45]

                          EDIT : MOJA WARKA z datą do 17.12.12
                          Last edited by minib00m; 04-12-2012, 21:10.

                          Comment

                          • Piecia
                            Senior
                            • 02-2002
                            • 3307

                            #73
                            Ocena z ARTomatu

                            Kolor: ładny, pod światło mętnawy, kawowy [4]
                            Piana: gęsta, dość trwała, kremowa [4.5]
                            Zapach: słodowy, jednak w tle przebija się kwaskowość (której w smaku nie czuć), przypomina domowy podpiwek [4]
                            Smak: przyjemna słodycz (wszak napój dosładzany), ale fajnie zharmonizowana, dość treściwe, ale nie ciężkie [4]
                            Wysycenie: w zasadzie bez zarzutu, ale mogło by być większe [4]
                            Opakowanie: Ciechan w brązowej tonacji; mnie nie porywa, butelka zwrotna, kapsel firmowy [3.5]
                            Uwagi: fajne odstępstwo od "normalnego" piwa.

                            Moja ocena: [4.025]
                            Koniec i bomba,
                            Kto nie pije ten trąba !!!
                            __________________________
                            piję bo lubię!

                            Comment

                            • patyczek
                              Senior
                              • 01-2013
                              • 220

                              #74
                              Ocena z ARTomatu

                              Kolor: Brunatny, pod światło ciemny mahoń, przejrzyste. [4.5]
                              Piana: Zwarta, o drobnej konsystencji, beżowa, stosunkowo trwała, zostawia kreski na szkle. [4]
                              Zapach: Mało wyrazisty, słodowo karmelowy z kawą Inką. [3.5]
                              Smak: Słodkie, słodowe i karmelowe. Czuję głównie przesłodzoną kawę zbożową, cukierki i mleczną czekoladę. Pod koniec pojawia się goryczka, ale jest śladowa, prawie niezauważalna i przywodzi na myśl bardziej kakao niż chmiel. [3]
                              Wysycenie: Za niskie, trochę jak w wygazowanej coli. [3]
                              Opakowanie: Ubogie kolorystycznie, stonowane, zgaszone, grafika niewidoczna, ale dane na szczęście są i to wyczerpujące, kapsel browarów regionalnych. [3.5]
                              Uwagi: Warka do 02.05.2013. Piwo jest w charakterze deserowe, a więc do tortu i ciasteczek. Lekkie, wydaje się wręcz trochę wodniste i za mało nagazowane, przez co pod koniec kojarzy się bardziej z zapomnianą, zimną i słodką kawą, niż z piwem. Nic szczególnego.

                              Moja ocena: [3.375]

                              Comment

                              • Derbeth
                                Senior
                                • 04-2013
                                • 337

                                #75
                                Ocena z ARTomatu

                                Kolor: czarny, pod światło brązowy [5]
                                Piana: beżowa, bardzo szybko opada, niewiele po niej zostaje, trochę zostaje na ściance [3]
                                Zapach: zdecydowany aromat palonej kawy, trochę gorzkiej czekolady [4.5]
                                Smak: jest paloność, po przełknięciu zostaje nawet przez pewien czas lekki posmak jakby popiołu, średnia słodycz, krótka średnia goryczka; niska pełnia - piwo nie zatyka i nie zasładza, można powiedzieć, że jest trochę wodniste, ale w pozytywny sposób [4.5]
                                Wysycenie: niskie, dla mnie ok [5]
                                Opakowanie: specjalny kapsel, etykieta prosta, ale ok, pełna informacja o składzie, podany ekstrakt [5]
                                Uwagi: Przeraziła mnie informacja na kontrze, że to piwo "ciemne, karmelowe, dosładzane" (spodziewałem się czegoś w rodzaju Celtyckiego w kiepskiej formie), ale słodycz nie gra pierwszej roli, za to Maciejowe oferuje sporo palonych aromatów. Nie zostanie moim ulubionym, ale pewnie będę do niego jeszcze wracał.

                                Moja ocena: [4.425]

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎