Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Witnica (BOSS), Lubuskie Zielone

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • wrednyhawran
    Senior
    • 07-2010
    • 1784

    #31
    Nowa szata:
    Attached Files
    Czy jest coś lepszego niż piwo? - Dwa piwa!
    Małe Piwko Blog
    Małe Piwko Blog na facebooku
    Domowy Browar Demon

    Comment

    • andszcz
      Senior
      • 07-2008
      • 310

      #32
      Wypiłem ostatnio po namowie sprzedawcy i muszę stwierdzić, że w przeciwieństwie do zdecydowanej większości postów powyżej uważam Zielone z Witnicy za świetne piwo! Owszem - barwione, owszem niski woltaż, owszem odbiega od "normalnego" piwa, owszem... Ale to chyba o to chodziło! To po prostu nowy, inny produkt browaru!

      Moim zdaniem to ciekawa alternatywa, gdy chce się spróbować czego innego, np. orzeźwiającego napoju w gorące dni! Uważam, że wśród "wynalazków" Witnicy jest to najlepsze piwo. Na pewno kiedyś wrócę.
      "Nigdy nic nie ma nie" (Lech W.)

      Comment

      • kenubi
        Member
        • 07-2008
        • 87

        #33
        No i muszę się pożalić.
        1/ Ile u Was kosztuje? Nie opamiętam ale jak próbowałem na poczatku to chyba było sporo tańsze <=3.80?.
        Obecnie skasowano mnie po ok. 5 zł za butelkę.
        2/ nowa etykieta j.w.. No jakoś tak jakby "Lech", beznadzieja, to już stara była lepsza - trzeba było tylko taki papier dać.
        3/ Smak.
        Traktowałem to piwo jako 'damskie'. Ostatnio uważałem je jednak za całkiem niezłe jak na ten kolor
        No teraz tak.
        Przyjemny chlebowy posmak i ..zaczyna się.
        To co wcześniej było wypominane - jakiś taki ginger,
        Słodyczy i goryczy jest mocno i po równo, tak jakby nie można się było zdecydowac na zupę mleczną "na słodko czy słono" - więc posolono i posłodzono jednocześnie.
        Nawet żonie przestało smakować. Dodając do tego cenę.
        Stanowcze "baj baj".

        Comment

        • Twilight_Alehouse
          Chmielowisko.pl
          • 06-2004
          • 6310

          #34
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kenubi Wyświetlenie odpowiedzi
          No i muszę się pożalić.
          1/ Ile u Was kosztuje? Nie opamiętam ale jak próbowałem na poczatku to chyba było sporo tańsze <=3.80?.
          Obecnie skasowano mnie po ok. 5 zł za butelkę.
          Kupowane wczoraj w łódzkim Zofmarze za 3,60 zł. No ale Zofmar jest ewenementem pod względem cenowym.

          Comment

          • andszcz
            Senior
            • 07-2008
            • 310

            #35
            W legnickim PiP chyba 3,9, a w CPNie jakieś 4,5
            "Nigdy nic nie ma nie" (Lech W.)

            Comment

            • Fala
              Senior
              • 07-2004
              • 671

              #36
              Dziś degustowałem Raciborskie Zielone, nie było takie najgorsze, jak gdzieś spotkam Zielone z Witnicy, to się skuszę dla porównania
              Napis: "ściągnięto 99%" cieszy tylko przez pierwsze pół godziny.
              Admin ma zawsze rację

              PIWOSZE WSZYSTKICH KRAJÓW ŁĄCZCIE SIĘ

              Comment

              • Pancernik
                Senior
                • 09-2005
                • 9735

                #37
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: Ha, zupełnie, jak "Ludwik" albo jakiś wyczesany drink. Perwersja! [3]
                Piana: Biała z zielonym poblaskiem, drobna, wysoka, dość trwała. [3.5]
                Zapach: Chmiel na początku, w tle słód. Chyba coś jeszcze, ale co? [3.5]
                Smak: Minimalna goryczka, słód i słaby chlebek (choć bardzo miły), pojawia się jakiś słodkawy absmak. [3]
                Wysycenie: Może nieco wyższe przełamałoby tę słodycz? [3]
                Opakowanie: Zielony goły kapsel, estetyczne wzornictwo. To najmocniejsza strona piwa . Brak jedynie dedykowanego kapsla i info o ekstrakcie. [4]
                Uwagi: Jak się wypiło zielony Racibórz, trza było wziąć się za "wiosenną" Witnicę .
                Jednak jak odwiedzę w czerwcu browar, skoncentruję się na innych barwach...

                Moja ocena: [3.275]

                Comment

                • GaryFisher
                  Senior
                  • 10-2009
                  • 739

                  #38
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: Ciemniejsze niż Irlandzkie Zielone (Krajan), klarowne, trochę jak Ludwik ale tak miało być. [4.5]
                  Piana: Średnio/gruboziarnista, szybko opada, po chwili zostaje firanka, która jeszcze chwilę się trzyma. W połowie zostało parę strzępków. [2.5]
                  Zapach: Słodowo-chmielowy z jakimś słodko-cytrusowym zapszkiem, jest i charakterystyczna maślana nuta,
                  całość tworzy Średnio przyjemną mieszankę. [2.5]
                  Smak: Jest fajna goryczka ale i jakaś sztuczna słodycz i jakby cierpkość skórki cytryny, jest i delikatna słodowość ale schowana, chlebowość dopiero w posmaku wymieszana z goryczką i słodyczą; niepotrzebny wynalazek, jak chcą mieć zielone piwo to czemu na barwieniu nie poprzestaną tylko jeszcze słodzić muszą; prawdopodobnie Krajana z braku doświadczenia oceniłem jakiś czas temu wyżej jednak Lubuskie jest zdecydowanie lepsze. [2.5]
                  Wysycenie: Dosyć wysokie ale za niskie jak na oranżadę. [4.5]
                  Opakowanie: Nowoczesna ale nie do końca dopracowana zielona etykieta, średnio czytelna kontra, goły, zielony kapsel na jakiejś brązowej flaszce 0.5l [4]
                  Uwagi: Nic nie tłumaczy wysokiej ceny tego czegoś.
                  Zakupione w: Tesco w Sulejówku
                  Data ważności: 05.06.2011
                  Soundtrack: "The Resistance" by Muse

                  Moja ocena: [2.775]
                  Tylko idiota ma porządek, geniusz panuje nad chaosem

                  Comment

                  • skitof
                    Senior
                    • 11-2007
                    • 2478

                    #39
                    W zasadzie szkoda tego piwa, bo gdyby wyrzucić zielony kolor, landrynkowy aromat i posmak nadający finiszowi nietypowej słodkiej nuty, to mógłby powstać całkiem udany pils.

                    Comment

                    • Twilight_Alehouse
                      Chmielowisko.pl
                      • 06-2004
                      • 6310

                      #40
                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika skitof Wyświetlenie odpowiedzi
                      W zasadzie szkoda tego piwa, bo gdyby wyrzucić zielony kolor, landrynkowy aromat i posmak nadający finiszowi nietypowej słodkiej nuty, to mógłby powstać całkiem udany pils.
                      Wtedy powstanie chyba po prostu Lubusz.

                      Comment

                      • szu29
                        Member
                        • 04-2011
                        • 98

                        #41
                        Napój dla kosmitów 2/5
                        http://www.bogatyojciec.pl/?A=59337

                        Comment

                        • TraczJanusz
                          Member
                          • 04-2011
                          • 74

                          #42
                          Ocena z ARTomatu

                          Kolor: Hahaha!, Zielone piwo , jak dla mnie super!, największy atut tego piwa. Powinni sprzedawać to piwo w lokalach na całym świecie i byłby szpan [5]
                          Piana: Niestety pianka już nie jest zielona, no może delikatnie zielona. Dość długo się jednak utrzymuje i jest idealnie gęsta. [4.5]
                          Zapach: Dziwny zapach, nie mogę przyrównać do niczego. Słodkawy, owocowy, pozytywny na pewno. [4.5]
                          Smak: Spodziewałem się czegoś gorszego, a tymczasem to piwo jest całkiem wypijalne. Dość słodkie, czuć owocowe nuty jednak dominuje delikatna przyjemna goryczka. Bardziej przypomina napój piwny niż piwo, ale w takim kolorze chyba powinno takie być [4]
                          Wysycenie: Trochę za bardzo wysycone. Lubuskie obniża ostatnio loty jeśli chodzi o wysycenie . Nie napompowało mi bebecha zbytnio ale to nie to co kiedyś. [3.5]
                          Opakowanie: Trochę etykietka nie pasuje do butelki. Powinien być kosmita z kuflem albo UFO, a jest tylko napis Lubuskie. Wolałem dawne wzornictwo Lubuskich :/ [3]
                          Uwagi: Nie jest to piwo do picia na co dzień. Polecam to piwo na wszelkiego rodzaju imprezy, prywatki.
                          Na pewno zrobi wrażenie na gościach i wywoła uśmiech na niejednej twarzy. Piwo dla ludzi pozytywnie nastawionych do życia i świata.

                          Moja ocena: [4.2]

                          Comment

                          • barthez
                            Senior
                            • 07-2005
                            • 367

                            #43
                            Ocena z ARTomatu

                            Kolor: Nietypowy, ale chyba o to chodzi, wygląda ciekawie. [5]
                            Piana: Dosyć mizerna, utrzymywała się przez kilka minut, potem pozostał tylko delikatny kożuszek. [3]
                            Zapach: Coś jakby zapach normalnego jasnego piwa przytłumiony sztucznym aromatem. Nie podoba mi się za bardzo. [2]
                            Smak: Początkowo goryczka i lekko chlebowy posmak, później już tylko sztuczny aromat i słodycz. Byłoby dużo lepsze gdyby nie ta sztuczność. [3]
                            Wysycenie: Trochę za wysokie jak na mój gust. [3.5]
                            Opakowanie: Zielona butelka, dosyć tandetna etykieta i kapsel jak na wszystkich piwach z Witnicy. Ogólnie bardzo przeciętnie. [2.5]
                            Uwagi: Cena obniżona z 3,99 ze względu na kończącą się datę przydatności do spożycia.

                            Moja ocena: [2.75]

                            Comment

                            • krzysztof75
                              Junior
                              • 06-2010
                              • 7

                              #44
                              Jak na piwo z Witnicy zaskakujący wyrób
                              Nie wiem dlaczego ale wyczuwam posmak drożdży (taki lekko sezamkowy)

                              Comment

                              • edrys
                                Junior
                                • 07-2013
                                • 2

                                #45
                                Ocena z ARTomatu

                                Kolor: miał być zielony i był zielony, chociaż mocno mnie zaskoczył, nie sądziłem, że będzie aż tak zielony [5]
                                Piana: u mnie nie wystąpiła [1]
                                Zapach: pachnie ok [4]
                                Smak: mi smakowało, jak piwo z sokiem [4]
                                Wysycenie: takie jak być powinno [5]
                                Opakowanie: nie wyróżnia się niczym szczególnym [3.5]
                                Uwagi:
                                Moja ocena: [3.775]
                                ---------------
                                Ocena usunieta z rankingu.
                                Poczawszy od 22.I.2003, oceny bez sensownego uzasadnienia ich przez oceniajacego, beda usuwane z rankingu.
                                Art, Admin

                                ---------------
                                Last edited by ART; 29-07-2013, 17:50.

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎