Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Łomża, Wyborowe niepasteryzowane

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • marecki78
    Junior
    • 07-2010
    • 8

    #16
    Trafiło mi się piwo z terminem przydatności 7 grudnia 2010. Po odkapslowaniu butelki ulotniło się dużo „pary” i intensywny zapach słodu, który towarzyszył aż do dna. W pierwszym łyku mocny smak słodu. Dopiero później przebił się smak chmielu i goryczki, a smak słodu zelżał. Posmak pozostał długo.

    Comment

    • Twilight_Alehouse
      Chmielowisko.pl
      • 06-2004
      • 6310

      #17
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Niezbyt ciemne, żółtawe złoto. Za jasny. [4]
      Piana: Z początku wysoka, ale szybko opada do cienkiej warstewki. Niezbyt osadza się na ściankach. [3]
      Zapach: Słodowo-ziarnisty, lekko mdły, bez śladu chmielu. [3.5]
      Smak: Słodowy, z leciutką goryczką i lekką chlebowością (która powraca w finiszu). Trochę zbyt mdły i pozbawiony charakteru. [4]
      Wysycenie: Za wysokie. [4]
      Opakowanie: Etykieta na pewno o wiele bardziej klasyczna, mniej nowatorska niż na "zwykłej" niepasteryzowanej Łomży. Fajna kolorystyka, dopasowany dedykowany kapsel, ładny kształt butelki. [4.5]
      Uwagi: Musiałbym przeprowadzić test porównawczy, by ocenić, czy Łomża Wyborowe NP i Łomża NP to to samo piwo, ale póki co tamta wydaje mi się minimalnie lepsza.

      Moja ocena: [3.75]

      Comment

      • kogoot
        Member
        • 05-2009
        • 47

        #18
        nie wiem czy w bączku i wysokiej butelce to to samo ale pilem oba i w baczki mi nie smakuje....
        w kazdym razie to w wysokiej butelce jest "gładkie" malo goryczki, piana duza po nalaniu znika calkowicie.
        daje mu 3.5 bo polskie i mocne

        Comment

        • e-prezes
          Senior
          • 05-2002
          • 19174

          #19
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kogoot Wyświetlenie odpowiedzi
          ...
          daje mu 3.5 bo polskie i mocne
          O jakim ty mocnym mówisz? Toż to 6 % alk.!
          Last edited by e-prezes; 20-10-2010, 14:32.

          Comment

          • podswierkiem
            Senior
            • 11-2010
            • 796

            #20
            Opinia laika, wychowanego na "laleczkach"

            Łomża Wyborowe Niepasteryzowane 0,5l zakupione dziś w Bydgoszczy "POD ŻUBREM". Etykieta - własna, łomżyńska. Unikalny kapsel. Brak informacji o ekstrakcie. Barwa słomkowa. Piana Wysoka, ale szybko opada. Na początku zbyt wygazowane, następnie w sam raz. Goryczka załagodna. Woltaż zbyt wysoki. Mimo wszystko -
            "Ruszaj się Bruno, idziemy na piwo;
            Niechybnie brakuje tam nas!
            Od stania w miejscu niejeden już zginął,
            Niejeden już zginął kwiat!"

            Comment

            • Kwadri
              Senior
              • 10-2009
              • 1216

              #21
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: Mocnozłoty, ładny. [4.5]
              Piana: Średniobąblowa, średniotrwała. Opada do drobnego pierścienia, który ostatecznie znika. [3]
              Zapach: Średniointensywny, taki koncerniakowy, raczej słodowy z lekką nutką chmielu. Dopiero później nieco ładniejszy, chmielowo-chlebowy. [4]
              Smak: Słodowo-chmielowy. Początkowo pomiędzy goryczą lekko kwaskowe. Później pierwsze skrzypce zaczyna grać cierpka, mocna gorycz. Przyjemnie zostaje jej posmak. [3.5]
              Wysycenie: Odpowiednie, nie za wysokie. [4.5]
              Opakowanie: Etykieta w jasnobeżowej tonacji, z dopasowanym kolorystycznie kapslem. Całkiem ładne, ale brak podanego ekstraktu. [3.5]
              Uwagi:

              Moja ocena: [3.725]
              www.lkschmielowice.futbolowo.pl

              Comment

              • Mason
                Senior
                • 02-2010
                • 3280

                #22
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: Złote, klarowne. Ciemniejsze niż Perła NP, ale wciąż za jasne jak na piwo które ma 6% alkoholu [3.5]
                Piana: Po nalaniu ładna czapa, która redukuje się do cienkiego kożuszka. Ale ten kożuszek trwa, choć mały on i słaby. [3.5]
                Zapach: Słodowy, ale nie słodkawy. Aromat chmielu śladowy [3.5]
                Smak: Na początku silna słodowość, za którą podąża nieznaczna ale wyraźna goryczka. Do tego pozostająca lekka kwasowość. Jest nieźle, piwo pełne w smaku [4]
                Wysycenie: Poprawne, choć nie widać żeby bąbelki pracowały w kuflu. Ale czuć je podczas picia [4]
                Opakowanie: Wyróżniająca się kolorystyka etykiety, dedykowany kapsel. Oczywiście brak ekstraktu, ale podoba mi się że opakowanie nie jest przeładowane grafiką, ani tekstem. [4]
                Uwagi: Z racji opakowania porównanie z Perłą NP jest nieuchronne i stwierdzam, że Łomża wychodzi z niego zwycięsko.

                Moja ocena: [3.75]
                JEDNO PIVKO NEVADI!

                Comment

                • wrednyhawran
                  Senior
                  • 07-2010
                  • 1784

                  #23
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: Złocisty, ładny, przyjemny, klarowny. [4]
                  Piana: Z początku ladna, bujna, ale szybko zaczyna pękać, tworzą się spore dziury, po czym niemal calkowicie zanika. [2.5]
                  Zapach: Świeży, słodowy lekko alkoholowy, ale małointensywny. [3]
                  Smak: Małoskomplikowany. Slodowy, lekko chmielowy, goryczka przechodzi w niezbyt przyjemną cierpkość, dosyć mocno wyczuwalny alkohol, ale w przyjemny rozgrzewający sposób. [3.5]
                  Wysycenie: Nieco zbyt wysokie. [3.5]
                  Opakowanie: Butelka. Ładna etykieta w tonacji ekri (czy jak to tam sie pisze) minus za brak ekstraktu. alk. 6%. [4]
                  Uwagi: Nie wiem czy to to samo piwo co Łomża niepasteryzowane, jednak na ecie stoi Wyborowe, więc moja ocenę zamieszczam tutaj. Myślę, że jakby chcieli to na bączku gdzieś to słowo "Wyborowe" by zmieścili, a zatem wg browaru mamy do czynienia z 2 róznymi piwami i tak to trzeba traktować, bo inaczej, tak jak napisał Pendragon trzeba by poskreślać mnóstwo innych takich klonów, a potem jeszcze dociekac i pilnowac czy aby czasem jakaś "nowość" nie jest klonem kolejnym. Myślę ze byłaby to troche robota głupiego, więc proponuję zamieszczac oddzielne tematy dla każdego nowego piwa, nawet jeśli byłby to jakiś klon innego. (chocby ze względu na kolekcjonerów etykiet, kapsli itd.)

                  Co do samego piwa jest ono przyjemne, orzeźwiające a zarazem nieco rozgrzewające i pewnie nieźle trzepie

                  Moja ocena: [3.275]
                  Last edited by wrednyhawran; 22-01-2011, 17:42.
                  Czy jest coś lepszego niż piwo? - Dwa piwa!
                  Małe Piwko Blog
                  Małe Piwko Blog na facebooku
                  Domowy Browar Demon

                  Comment

                  • kogoot
                    Member
                    • 05-2009
                    • 47

                    #24
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika e-prezes Wyświetlenie odpowiedzi
                    O jakim ty mocnym mówisz? Toż to 6 % alk.!
                    jakze mi przykro ze umknął mi Twoj post eeeeeprezesie
                    Sprezcyzuje dla ciebie specjalnie: mocno daje po łbie..mniejsza o zawartosc alkoholu ale o efekt. czasami piwa, ktore naprawde sa "mocne"wywołują słabszy efekt.

                    Comment

                    • Feti
                      Senior
                      • 10-2010
                      • 801

                      #25
                      Ocena z ARTomatu

                      Kolor: Sądząc po procentach ( domyślając się ekstraktu) , to kolor odpowiedni. [4]
                      Piana: Na początku obfita, ale dość szybko opada praktycznie do zera. [3.5]
                      Zapach: Troszkę słodowy, troszkę chmielowy, troszkę alkoholowy. Mało intensywny [3]
                      Smak: Troszkę słodu czuć, ale na pierwszym planie typowe dla Łomży gryzące chmielenie, mocne i cierpkie. Alkohol też czuć. [3.5]
                      Wysycenie: Za duże jak na mój gust. [3]
                      Opakowanie: Kolorystyka niezła, duży plus za brązową butelkę. Brak wszystkich informacji. [3.5]
                      Uwagi: Łomża w brązowej butelce jest niczego sobie piwem. Bez loterii, czy będzie skunks czy nie to najlepszy wybór z piw z tego browaru. Co nie zmienia faktu, że Łomża mi smakuje średnio.

                      Moja ocena: [3.325]

                      Comment

                      Przetwarzanie...
                      X
                      😀
                      🥰
                      🤢
                      😎
                      😡
                      👍
                      👎