Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Amber, Naturalny

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dipeone
    Senior
    • 05-2010
    • 741

    #16
    W Rumi ceny się wahają od 2,19 do 2,50 za puszkę ,a jest dostępne coraz szerzej także w zwykłych, małych sklepikach.

    Comment

    • YouPeter
      Senior
      • 05-2004
      • 2379

      #17
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Jasno złoty, klarowne. [5]
      Piana: Biała o średniej gęstości, utrzymująca się przez ok 5 min. później pozostająca przez długi czas w postaci dość grubego dywanika. Nie pozostawia śladów na ściankach kufla. [4]
      Zapach: Świerzy, dość intensywny, przede wszystkim słodowy z nieco w tyle schowanym chmielem. [4.5]
      Smak: Na pierwszym planie słód z lekkim słodkim posmakiem od alkoholu. Po przełknięciu pojawia się sympatyczna chlebowość i delikatna zaokrąglona goryczka. Piwo o średniej pełności smaku. [3.5]
      Wysycenie: Jak dla mnie za niskie. [2.5]
      Opakowanie: Niestety dostępna tylko puszka ale za to jak na puszkę to dość ładne. Przede wszystkim dodaje jej uroku fakt że jest zrobiona na matowo. Wszystkie ważniejsze informacje podane na puszce. [4]
      Uwagi:

      Moja ocena: [3.95]
      Bo kto piwa nie pije ten jest wywrotowcem, świadomie uszczuplającym dochody państwa, bezideowcem.

      Comment

      • podswierkiem
        Senior
        • 11-2010
        • 796

        #18
        Subiektywna opinia laika - wielbiciela piwa od równo 20 lat

        Spróbowałem piwa Amber Naturalny. Barwa jasnobursztynowa. Zapach piwa odpowiedni. Piana średniogęsta, niestety krótkotrwała. Smak słodkawy, jednakże z wyczuwalną goryczką do końca. Jak dla mnie - OK., niestety zbyt wysoka zawartość alkoholu - 5,7%. Wciąż ideałem są piwa czeskie.
        "Ruszaj się Bruno, idziemy na piwo;
        Niechybnie brakuje tam nas!
        Od stania w miejscu niejeden już zginął,
        Niejeden już zginął kwiat!"

        Comment

        • Feti
          Senior
          • 10-2010
          • 801

          #19
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: bursztynowy, dość jasny, przejrzysty [3.5]
          Piana: Na początku dośc obfita, potem prawie znika [3]
          Zapach: Słodkawy z odrobina chmielowości, Ogólnie przyjemny [3.5]
          Smak: goryczka dość słaba, na pierwszym planie jest słodowa słodkość, wszystko to dośc harmonijnie się komponuje. [4]
          Wysycenie: Do konca jest, i nie jest jednocześnie za duże. [4]
          Opakowanie: wprawdzie puszka, ale jedna z najładniejszych na rynku. [4.5]
          Uwagi: Najlepsze piwo z puszki jakie piłem.

          Moja ocena: [3.725]

          Comment

          • forra6
            Senior
            • 11-2008
            • 413

            #20
            Zdecydowanie najlepsze piwo z puszki, w tym segmencie cenowym. Może i trochę brakuje do pełni smaku ale pije się z dużą przyjemnością, do samego końca (lub do kolejnego ) Do tego zachęcający wygląd opakowania i dobra cena aktualnie w Auchan Bonarka Kraków 1.99zł.
            Last edited by forra6; 03-12-2010, 14:47.
            Don't trust nobody, It will cost you much too much
            Beware of the dagger, It caress you at first touch
            O, all small creatures, It is the twilight if the gods

            Comment

            • Koszka
              Junior
              • 09-2009
              • 9

              #21
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: Złoty, klarowne. [4.5]
              Piana: Słabizna. Nawet zaraz po nalaniu pozostają z niej resztki. Potem zanika kompletnie. [1.5]
              Zapach: Klasyczny DMS. Nieprzyjemne. [2]
              Smak: Smak pełny, zrównoważony. Myślałam że będzie słodkawe, ale tak nie jest. Gdyby nie zapach, piło by się całkiem przyjemnie. [4]
              Wysycenie: W normie. [5]
              Opakowanie: Kolorystyka nasuwa skojarzenie z tanią marketówką. Plus za miłą w dotyku, matową powłokę. [3.5]
              Uwagi: Gdyby zlikwidować DMS z zapachu byłoby całkiem przyzwoite piwo.

              Moja ocena: [3.1]
              Last edited by Koszka; 04-12-2010, 15:59.

              Comment

              • WiciuDT
                Junior
                • 06-2010
                • 5

                #22
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: Delikatnie za blady, jednak nie jest najgorszy. [4]
                Piana: Na początku obwita, później opada... ale pozostawia ślady na szkle, czyli to co lubię [3]
                Zapach: Czuć wyraźnie słód i schowany w tle chmiel, który to mógłby być bardziej wyeksponowany jak np. w piwach czeskich... [3.5]
                Smak: Solidny. W tym przedziale cenowym ciężko o taki... W smaku odpowiednia treściwość, brakuje mi trochę goryczki, ale może być. [4]
                Wysycenie: Prawie idealne, mogłoby być większe, ale jest na prawdę na dobrym poziomie. Utrzymuje się do końca... [4.5]
                Opakowanie: Ładna a zarazem prosta puszka. Wyróżnia się na półkach sklepowych, dając skojarzenie z czymś naturalnym. [4]
                Uwagi: Nie oczekiwałem zbyt wiele a tu takie cuda... Na imprezy jak znalazł. Do codziennej konsumpcji też może być, choćby ze względu na cenę. Pragnę gorąco zachęcić do zakupu bo wg. mnie warto. Pozdrawiam wszystkich entuzjastów browaru Amber, na czele z fanami Koźlaka tegoż wytwórcy.

                Moja ocena: [3.75]

                Comment

                • sandacz
                  Senior
                  • 01-2007
                  • 345

                  #23
                  Niezbyt przyjemne, a momentami wręcz nieprzyjemne (wypiłem dwie puszki w odstępie dwudniowym) połączenie słodkości i kwaśności. Kompletny brak piany już po pół minuty od nalania. Termin: 5.01.11.

                  Piwo to pojawiło się niedawno u mnie w małym wiejskim sklepie niedaleko Lublina. Wolałbym, by świadomość piwną niewybrednej miejscowej klienteli kształtować innymi wyrobami; to nie jest dobry przykład polskiego regionalnego browarnictwa.

                  Comment

                  • Pendragon
                    Senior
                    • 03-2006
                    • 13950

                    #24
                    Piwo z datą o tydzień późniejszą również nieprzyjemne, niczym tandetny wrób z Głubczyc czy Rakszawy. To już na dzień dzisiejszy wolę Harde z butelki, bo Remusa gdzieś wcieło.
                    Amber coraz bardziej się pogrąża

                    moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                    Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                    Comment

                    • Czapayew
                      Senior
                      • 10-2002
                      • 1966

                      #25
                      Ocena z ARTomatu

                      Kolor: Jasny bursztyn, ładny [4]
                      Piana: Troche słabiutko - niby pieni się obficie, ale za krótko. [3.5]
                      Zapach: Lekko chmielowo-słodkawy z nutą owocową [4]
                      Smak: Leciutka, ale zdecydowana goryczka, piwko nieco słodkawe, ale przesłodzone [4]
                      Wysycenie: Drobniutko bąbelkuje dość długo. [4]
                      Opakowanie: Puszka charakterystyczna, ale wolałbym butelkę z dedykowanym kapslem [4.5]
                      Uwagi: Upolowane w sklepie na katowickim Załężu, przy Gliwickiej. Muszę je kiedyś zestawić z ŻYWYM i poszukać zdecydowanych różnic.

                      Moja ocena: [3.975]
                      "W winie jest mądrość, w piwie siła, a w wodzie są tylko bakterie"

                      www.zamkoszlaki.com
                      www.piwnekapsle.net

                      Comment

                      • Mario_Lopez
                        Senior
                        • 08-2009
                        • 991

                        #26
                        Ocena z ARTomatu

                        Kolor: Złoto w czystej postaci. [4.5]
                        Piana: Bardzo wysoka, opada po kilku chwilach jednak zostawia kożuszek do samego końca konsumpcji, oblepia szkło. [4]
                        Zapach: Słodkawy, przyjemny. [4]
                        Smak: Słodycz wymieszana z lekką kwaśnością, w tle niezbyt przyjemna goryczka. [3.5]
                        Wysycenie: Nie mogę się przyczepić, spora ilość bąbelków cały czas wędruje ku górze, nie wygazowuje się szybko. [4.5]
                        Opakowanie: Bardzo ładna puszka, wszystkie najważniejsze informacje zawarte na puszce, łącznie z ostrzeżeniem aby chronić to piwo przed promieniowaniem UV. [4.5]
                        Uwagi: Na początku myślałem, że to nowa wersja Natura, na szczęście tak nie jest.

                        Moja ocena: [3.875]
                        Ale nie o tym, bo to u Was, nie u mnie
                        Ale nie o tym, bo to u Was, nie u mnie...


                        EBE EBE

                        Comment

                        • Mikko
                          Senior
                          • 12-2008
                          • 583

                          #27
                          W starciu z Naturem wypada zdecydowanie lepiej - tu 6% tu 5,7% i różnica w smaku, czyli brak tej mocnej nuty alkoholowej powoduje że Naturalnego pije się lepiej. Odważę się stwierdzić, że tak mógłbym sobie wyobrazić smak Żywego o mniejszej zawartości alkoholu, który w Żywym czasem mi przeszkadza. Biorąc jeszcze pod uwagę cenę - mocne 4.

                          Comment


                          • #28
                            Ocena z ARTomatu

                            Kolor: Złocisty - ciemniejszy niż słomkowy. [4.5]
                            Piana: Gruboziarnista, szybko opada do małego krążka. Nie oblepia ścianek kufla. [3]
                            Zapach: Chmiel, słodycz bez podejrzanych zapachów. [4]
                            Smak: Słodowy z nutką chmielowej dość sporej goryczki bez innych dziwnych posmaków. Moim zdaniem tak właśnie powinno smakować piwo [4.5]
                            Wysycenie: Mogło być trochę więcej ale nie jest źle. [4]
                            Opakowanie: Super, że tak dobrej jakości piwo jest w puszce. Natomiast sama stylistyka puszki jest ok, aczkolwiek mogła by być ciekawsza. [5]
                            Uwagi:

                            Moja ocena: [4.175]

                            Comment

                            • Piecia
                              Senior
                              • 02-2002
                              • 3307

                              #29
                              Ocena z ARTomatu

                              Kolor: żółtozłoty - nie wyróżniający się, ale oczyma nie piję (zazwyczaj) [4]
                              Piana: zostawia wyraźne ślady, na górze kożuszek, ale piana drobna [3.5]
                              Zapach: bardzo ładny, po otwarciu puchy zachęcił do pociągnięcia łyka [4.5]
                              Smak: wyczuwalna goryczka, fajnie zharmonizowana z nutami słodowymi, pije się z przyjemnością [4]
                              Wysycenie: właściwe [4.5]
                              Opakowanie: nic szczególnego - pucha, ciężko namówić znajomych, którym wmawiałem że z blachy pochodzi samo zło, aby spróbowali [2.5]
                              Uwagi: ogólnie smaczne piwo w dobrej cenie - czas wprowadzić butelki - tak się zastanawiam, że to dobre piwko na letnie spacery nad wodę, mimo wszystko blacha dłużej trzyma zimno jak jest porządnie schłodzona

                              Moja ocena: [4.075]
                              Koniec i bomba,
                              Kto nie pije ten trąba !!!
                              __________________________
                              piję bo lubię!

                              Comment

                              • M-kwadrat
                                Senior
                                • 07-2004
                                • 304

                                #30
                                Ocena z ARTomatu

                                Kolor: Jasno żółty, trochę za jasny jak na parametry. [3]
                                Piana: Biała, grubopęcherzykowa, niezbyt obfita, szybko znika pozostawiając dziurawy kożuszek na powierzchni. [3]
                                Zapach: Delikatnie słodowy i chmielowy niestety z nutą piwniczną. [3.5]
                                Smak: Bardzo delikatnie słodowy ze średnią goryczką, dość wodnite. [3]
                                Wysycenie: Umiarkowanie słabe wysycenie - gaz "skończył się" dość szybko. [2.5]
                                Opakowanie: Złoto-brązowa puszka, estetycznie zaprojektowana, podany ekstrakt, trochę zbyt skromna i kojarząca się z piwami marek własnych hipermarketów. [4]
                                Uwagi: Spodziewałem się czegoś lepszego - trochę więcej słodowości, trochę więcej goryczki, troszkę wiekszej pełni smaku, trochę lepszej piany, trochę większego wysycenia. Nie spodziewałem się za 2,49 cudów ale po marce Amber oczekiwałem choć przyzwoitego średniaka.

                                Moja ocena: [3.2]
                                Pozdrawiam, Maciek

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎