Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Imielin, Piwo Jasne

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • cielak
    Senior
    • 03-2004
    • 2890

    #16
    O jej!
    kolor- jasna słomka, albo coś jaśniejszego od słomki
    piana- zero!
    CO2- zero!
    zapach- słaby słodowo-chmielowy. Aby go wyczuć należy się mocno zaciągnąć gdyż jest tak słabiutki. Ja nic stęchłego nie czuję.
    smak- wodnisty, cieńki, lurowaty, lekko słodowy, lecz później kwaskowy. Blleee!!
    opakowanie- Dramat!!! "Lider Szajs" to przy tym Picasso!!! Aż szkoda klawiszy na opisanie tej tęczy kolorów!!

    To nie jest piwo lecz cieńka herbata z lekką zawartością piwa.
    A tak ogólnie to nie chce mi się pisac na temat tegoż wynalazku, bo to porażka niesamowita.
    Zdecydowanie odradzam!!

    Moja ocena: [1.8]
    zupka chmielowa dobra i zdrowa!!

    Comment

    • Shlangbaum
      Senior
      • 03-2005
      • 5828

      #17
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Prawie bursztynowy. Troche za ciemny na to piwo. [4]
      Piana: Tylko drobny kożuszek. [2.5]
      Zapach: Ledwo co wyczuwalny słód i ździebko chmielu przy dobrym wietrze. [2.5]
      Smak: Strasznie słodkie to piwo. Bez cienia goryczy. Przypomina trochę Warkę Strong. Hamski, menelski smak. [2.5]
      Wysycenie: -Widział tu ktoś gaz.
      -Był na poczatku ale gdzieś zniknął.
      -Dziękuje. Dowidzenia. [2]
      Opakowanie: Paskudna żółta pucha bez żadnych informacji poza woltażem. [2]
      Uwagi:

      Moja ocena: [2.525]

      Krakowski Konkurs Piw Domowych !

      Comment

      • cyborg_marcel
        Senior
        • 03-2003
        • 3467

        #18
        Cóż, chyba moja opinia nie będzie się zbytnio różnić od poprzednich... Słabe nagazowanie, kolor jasno-słomkowy i posmak piwa z puszki. Ale jeśli przyjąć założenie, że chcemy się napić chłodnego soku, to na delikatne orzeźwienie to piwo jest w sam raz...
        Czesio śpiewa w środku, w Czesiu...

        Tłumaczę, przewodzę i wiecznie zabieram się za uporządkowanie kolekcji wafli i szkła.

        Comment

        • Regent
          Senior
          • 10-2002
          • 512

          #19
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: bladożółty, lekko mętne [1.5]
          Piana: cieniutka warstewka [1.5]
          Zapach: przekwitniętych owoców, a może lekko stęchły diabli wiedzą co to? [1.5]
          Smak: cierpki, niby owocowy... nie, nie idzie tego pić im cieplejsze tym coraz bardziej podłe. Szkoda słów. 1/3 wylądowała w zlewie. [1]
          Wysycenie: drobne, aczkolwiek przyzwoite. [3]
          Opakowanie: Mogli się bardziej wysilić. Ale co tu opisywać na puszce skoro piwo tak marne. OHYDA [2.5]
          Uwagi: Było tak "dobre " jak Wisła Kraków w meczu z Vitorią Guimares

          Moja ocena: [1.425]
          Mniej alkoholu w piwach !!!
          Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

          Comment

          • Twilight_Alehouse
            Chmielowisko.pl
            • 06-2004
            • 6310

            #20
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Złoty, zupełnie klarowny, pasujący do domniemanego ekstraktu. Chyba poprawił się w stosunku do wcześniejszych ocen. [4]
            Piana: Niezbyt wysoka i szybko opadła, prawie nic z niej nie zostało. [1.5]
            Zapach: Niezbyt mocny, chmielowo-słodowy, bez żadnych nieprzyjemnych nutek. [3.5]
            Smak: Kurczę, zupełnie jakbym pił inne piwo niż opisywali poprzednicy, bo bez problemu da się wypić. Czuć sympatyczną słodowość, odpowiednia goryczkę i jakby owocowe posmaczki, a nawet jakby leciutką chlebowość. Owszem, po przełknięciu zostaje niezbyt przyjemna gorzkość, ale i tak piwo jest całkiem niezłe. Może browar się poprawił? [3.5]
            Wysycenie: Odpowiednie. [4.5]
            Opakowanie: Zgadzam się z poprzednikami, puszka jest obrzydliwa! Mogę zrozumeić że z powodów finansowych browar nie leje w butelki, ale puszka też może być estetyczna. [1]
            Uwagi: Piwo otrzymane od Iommiego na spotkaniu w Pszowie. Dzięki!

            Moja ocena: [3.25]

            Comment

            • adam16
              Senior
              • 02-2001
              • 9865

              #21
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Twilight_Alehouse
              ...Smak: Kurczę, zupełnie jakbym pił inne piwo niż opisywali poprzednicy, bo bez problemu da się wypić.
              Bo tak jest - zdecydoweanie się to piwo zmieniło na lepsze.
              Browar Hajduki.
              adam16@browar.biz
              Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

              Krasnoludki są na świecie, a w każdym razie w Chorzowie ;) a dowodem jest to, iż do domowego piwa siusiają :D - mam KWASIŻURA :D

              Comment

              • Aldach
                Senior
                • 07-2003
                • 1269

                #22
                To ja chyba miałem pecha - piłem kilka dni przed Sylwestrem i było paskudne jak zawsze . Ale jeżeli wam smakowało to muszę podjąć jeszvcze jedną próbę.

                Comment

                • adam16
                  Senior
                  • 02-2001
                  • 9865

                  #23
                  Mnie się trafiło kilka razy ostatnimi czasy trafić dobrego Imielina. Jużem myślał, że to reguła.
                  Browar Hajduki.
                  adam16@browar.biz
                  Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

                  Krasnoludki są na świecie, a w każdym razie w Chorzowie ;) a dowodem jest to, iż do domowego piwa siusiają :D - mam KWASIŻURA :D

                  Comment

                  • lukex
                    Senior
                    • 12-2005
                    • 262

                    #24
                    ocena pozytywna

                    Co tu dużżo mówić-piwo jest dobre , myslałem po puszce ze będa siki a tu tymczasem jedno z lepszych piw w polsce .

                    Comment

                    • e-prezes
                      Senior
                      • 05-2002
                      • 19167

                      #25
                      Ocena z ARTomatu

                      Kolor: jasno złoty, taka ciemniejsza słoma wydaje się dość poprawny. [4]
                      Piana: niezbyt obfita, cieniutki dywanik, potem postrzępione tylko jego fragmenty, ale do końca coś zostaje. [3]
                      Zapach: typowy dla Imielina - taka słodowo-miodowa nuta. [3]
                      Smak: zupełnie znośny, dużo pozytywniejsze odczucia niż dawniej, ale tylko na 3.5! delikatny, acz wyczówalny posmaczek słodowo-miodowy, dość spora goryczka, ale trochę jakby mało chmielowa (coś mi w niej nie pasowało) i zupełnie nie czuć tego lekkiego balingu. [3.5]
                      Wysycenie: poprawne, ale mogło by być lepsze odrobinę. [3.5]
                      Opakowanie: siermiężność szaty graficznej wszystkich opakowań Imielina jest odrobinę zabawna, ale to nie o to chodzi. brak pełnych danych o piwie. [2.5]
                      Uwagi: przyniesione z Gali Piw...
                      w skrócie: całkiem, całkiem! nie ma tej słodowści jak szpunty i dobrze się pije mając na względzie, że to Imielin.

                      Moja ocena: [3.25]

                      Comment

                      • Bombadil13
                        • 05-2005
                        • 2479

                        #26
                        Ocena z ARTomatu

                        Kolor: bursztynowy, za ciemny jak na jasne piwo, widziałem wile piw ciemnych o wiele jaśniejszych, kolor w sumie zachęcający, choć niezbyt klarowny, taki lekki niefiltr [4]
                        Piana: niezbyt imponująca, pęcherze średniej wielkości, szybko opada [3]
                        Zapach: popieram e-prezesa słodowo-miodowy, z tą różnicą, że mnie ten zapach bardziej się podoba [4]
                        Smak: dość cięzki smak, słodowy z nutką miodową, z wyraźna goryczką w tle [3.5]
                        Wysycenie: poprawne, ale mogłoby być mocniejsze; dość szybko sie odgazowuje [3.5]
                        Opakowanie: zdecydowanie mało estetyczna puszka, mogłaby bez charakteryzacji grać w serialu o Kiepskich. Te pół punkta za logo browaru, które zdecydowanie rozświetla całość i podanie ilości alkoholu [1.5]
                        Uwagi: Pierwsze piwo z puszki, które oceniam. Przyznam, że piwo ciekawe w smaku i zapachu, aż czuję się zmotywowany by sięgnąć po inne puszkowe wytwory z Imielina

                        Moja ocena: [3.575]
                        Last edited by Bombadil13; 28-05-2006, 12:29.
                        Poszukuję

                        Comment

                        • Bombadil13
                          • 05-2005
                          • 2479

                          #27
                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Bombadil13
                          Zapach: słodowo-miodowy
                          Ciekawe... przed wyrzuceniem puszki "zajrzałem nochem" do środku... a wewnątrz to już zdecydowanie sam miód, wyraźny i dość agresywny
                          Poszukuję

                          Comment

                          • skandal
                            Senior
                            • 05-2002
                            • 1439

                            #28
                            Hmm, piłem przedwczoraj i nie wyczułem miodowego aromatu. Typowe dobre jasne pełne, coraz lepsze w dodatku

                            Comment

                            • ZIOMEK2
                              Gość
                              • 09-2004
                              • 2523

                              #29
                              a to jest to same pod plaszczykiem " GKS Katowice " !

                              Comment

                              • pawel61
                                Junior
                                • 06-2005
                                • 7

                                #30
                                knap

                                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika ZIOMEK2
                                a to jest to same pod plaszczykiem " GKS Katowice " !
                                Skąd masz taką pewnosc ze to tosamo piwo

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎