Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Jabłonowo, Piwo Tradycyjne

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Prusak
    Senior
    • 07-2005
    • 4326

    #61
    Próbowałem w nieuprzedzony sposób (chyba trzy lata, jeśli dobrze liczę, jeśli chodzi o jakiekolwiek produkty tego browaru) Tradycyjnego. Niestety, wszelkie głosy mówiące o tym, że jest to piwo "wypijalne" nie przemawiają i kłócą się z doświadczeniami degutacyjnymi. Połowa poszła do zlewu, mimo tego, że nigdy pochopnie się na to nie decyduję. Ciężkawe, pozbawione finezji, bez zaznaczonej goryczki, z gatunku tych, jakie zalegają na żołądku. Nieciekawe. Nie wrócę do Jabłonowa....

    Comment

    • Feti
      Senior
      • 10-2010
      • 801

      #62
      JAbłonowski mdławy posmak dominuje smak tego piwa. Piwo słabe, wręcz kiepskie. Niby to jest wyższa pólka jak na JAbłonowo, ale mała jest różnica między nim a innymi piwami z tego browaru.

      Comment

      • VanPurRz
        Senior
        • 09-2008
        • 4229

        #63
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: W kierunku nieklarownego, herbaciany. [3]
        Piana: Z zaskoczeniem stwierdziłem grubą zwartą drobno pęcherzykową czapę ale dość szybko został tylko brudno biały okrąg. [3.5]
        Zapach: Całkiem przyjemny słodowy. [4]
        Smak: Na początku była dość mocna 3 za wyraźny smak słodowy jednak w miarę picia zmienia się to w mdłą słodycz. Da się to wypić ale ta słodycz nie jest niczym zbalansowana. Piwo jest słabo pijalne, zalega na żołądku. Pełne. [2.5]
        Wysycenie: Piwo pełne. Nie jest przegazowane. [4]
        Opakowanie: Idea mnie się podoba (i kolorystyka) ale samo wykonanie jest niechlujne. [3.5]
        Uwagi: Do wypicia jako jedne do spróbowania ale wracał na pewno nie będę.

        Moja ocena: [3.275]
        "Nie myśl o tym, że wszystko się kończy. Myśl, że wszystko się dopiero zaczyna. To, co powinno być życiem: spokój, wolność i cisza" M. Hłasko, "Ósmy dzień tygodnia"

        Comment

        • Mikko
          Senior
          • 12-2008
          • 583

          #64
          Ciekawe jest zestawienie ocen Tradycyjnego z Pilsenerem. Tradycyjne to tylko jego mocniejsza wersja. Czyżby cena oscylująca w granicach 1,20 za Pilsenera i 4-5zł za Tradycyjne robiła swoje?

          Comment

          • misha22
            Senior
            • 12-2008
            • 128

            #65
            4-5zł za Tradycyjne robiła swoje? [/QUOTE]

            U mnie 2.50 wiec polityka cenowa sie nie zmieniła...

            Comment

            • Javox
              PremiumUżytkownik
              • 11-2009
              • 6141

              #66
              Piana: szybko zanika do obwódki...
              Kolor: między ciemnym bursztynem a jasnym rubinem
              Zapach: karmel z warzywami
              Smak: słodkawe, warzywne... gdy pić bez większych przerw pojawi się goryczka
              Grafika: no to jest hit... jakby pisakami zrobiona i na ksero odbijana... kolekcjonerzy już zacierają ręce... czarny kapsel firmowy i masę bzdetów reklamowych...
              Wypiłem z mieszanymi uczuciami i z wrażeniem podobieństwa do typu polotmave...
              Może jeszcze kiedyś jeszcze raz zaryzykuje...
              Attached Files

              Comment

              • wrednyhawran
                Senior
                • 07-2010
                • 1784

                #67
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: Bardzo ładny, ciemnozłoty wpadający w bursztyn. Nasycony i klarowny. Cieszy oko. [4.5]
                Piana: Wysoka, ale nietrwała. Opada do cieniutkiego kożuszka. [3]
                Zapach: Słodowo-miodowy. Trochę chmielu i lekkiego kwasku. Małowyrazisty. Ogólnie słaby i nijaki, kojarzy się z tanimi produktami browaru. [3]
                Smak: Całkiem niezły, choć zbyt nachalna wydaje się być charakterystyczna miodowa słodycz spotykana w piwach Jabłonowa. Piwo jest mocno słodowe, pojawia się również lekka goryczka. [3.5]
                Wysycenie: Drobne, ale dość mocne. Pasuje do piwa, choć pod koniec zaczyna go brakować. [4]
                Opakowanie: Etykieta ze starym browarem, nawiązuje do tradycji, budzi skojarzenia z czasami co najmniej sprzed trzech dekad. Na kontrze cała historyjka, brak ekstraktu, kapsel browaru. [3.5]
                Uwagi: Mam mieszane uczucia odnośnie tego piwa. Na razie nie bardzo mi podeszło. Może kiedyś spróbuję raz jeszcze, ale niekoniecznie.

                Moja ocena: [3.35]
                Czy jest coś lepszego niż piwo? - Dwa piwa!
                Małe Piwko Blog
                Małe Piwko Blog na facebooku
                Domowy Browar Demon

                Comment

                • tollek
                  Junior
                  • 01-2011
                  • 5

                  #68
                  Oj nie

                  to piwo to raczej ciężko piwem nazwać, wypić jedno dla folkloru owszem ale żeby było stale w lodówce to raczej się nie zdarzy.

                  Comment

                  • fxone10
                    Member
                    • 08-2011
                    • 32

                    #69
                    1,79pln + kaucja za poprawny styl: Lager środkowoeuropejski

                    Kolor: głębokie złoto [4.0]
                    Piana: Wynikająca z wysycenia na 2 palce; po chwili pozostaje trwała biała obwódka [3]
                    Zapach: Chmielowo-słodowy, przeważający chmiel. Jeśli idzie o chmiel to coś jak Lublin i Saaz na mój nos. [4]
                    Smak: Wyczuwalna goryczka chmielowa na froncie, przechodząca w posmak słodowy w dalszej części języka. W miarę zbalansowane. [4]
                    Wysycenie: Wysycenie poprawne. Nie do ostatniego łyka. Szkoda. [4]
                    Opakowanie: Bez znaczenia, tylko jak przeważnie w Polsce brak informacji o konkretnym stylu/stylach piwa tylko bardziej odniesienie do szerokopojętej "tradycji" [4]
                    Uwagi: Bardzo poprawny Lager środkowo-europejski. Takie pomieszanie Dortmundera z czeskim Pilsnerem.

                    Moja ocena: [4.0]

                    Comment

                    Przetwarzanie...
                    X
                    😀
                    🥰
                    🤢
                    😎
                    😡
                    👍
                    👎